Kaip vadovams išrinkti tinkamą vietą, temą ir nustebinti darbuotojus? Pateikiami patarimai, kaip surengti tokį vakarėlį, po kurio darbuotojai jaustųsi itin motyvuoti, o ne sugaišę laiką.
Atlyginimo dydis jau nebėra svarbiausias motyvuojantis veiksnys ir įmonių vadovai turi sukti galvas, kaip padidinti darbuotojų motyvaciją. Pasak psichologų, šventės už įmonės ribų – padeda darbuotojams geriau pažinti vienas kitą. Taip pat sumažina psichologinį barjerą tarp vadovų ir darbuotojų.
Pasitaiko atvejų, kad net keletą metų kartu dirbantys kolegos vienas kito nepažįsta. Ypač sunku būna susibendrauti tiems, kurie dirba skirtinguose skyriuose. Darbo aplinka skatina įsitempti, primena apie turimus įsipareigojimus, hierarchiją ir trukdo atsipalaiduoti. Vakarėlio metu galima surengti susipažinimui skirtų žaidimų.
Pavyzdžiui, vakarėlio organizatorius paruošia kiekvienam svečiui maždaug tokio turinio kortelę: „Sveikinu svečią, turintį du vaikus ir mėgstantį klasikinę muziką“, arba „Sveikinu svečią, renkantį pašo ženklus“ ir t.t. Kortelės sumaišomos ir išdalijamos. Perskaičius vieną, aprašytas asmuo atsistoja, pasako savo vardą ir skaito kitą kortelę. Pabendravę nedarbinėje aplinkoje darbuotojai gali atrasti vienas kito talentus, stipriąsias puses ir vėliau tai panaudoti darbe.
Vakarėlis – metų įvykis
Taikliausia, kai Kalėdinis vakarėlis yra ne tik pramoga, tačiau ir edukacija, kuri padeda sustiprinti komandos tarpusavio ryšius, leidžia išbandyti kažką naujo, netikėto. O gal net pasitestuoti, kaip vienas ar kitas asmuo elgtųsi ekstremalioje situacijoje. Smagi ir interaktyvi pramoga gali būti ir popierinio bokšto statybos. Žaidimas prasideda padalinus kolektyvą į komandas bei kiekvienam išdalinus po popieriaus lapą kiekvienam žaidimo dalyviui. Užduotis – per nustatytą laiką (rekomenduojama, skirti vos keletą minučių) pastatyti kuo aukštesnį bokštą, naudojant tik duotus popieriaus lapus.
Kalėdos daugeliui asocijuojasi su šeimyniška užstale, gausybe maisto, pokalbiais prie karštos kakavos, todėl natūralu, kad įmonės vakarėliams darbuotojai pageidauja intensyvių, linksmų, ekstremalių pramogų. Tokių, kurios leistų patirti kitokias emocijas, negu Kalėdų šventimas namie. Pavyzdžiui, darbuotojams pasiskirstyti komandomis ir surengti kartingų čempionatą. Galima varžytis lyginant ratų įveikimo greitį, meistriškumą, susigalvoti papildomų užduočių. Nugalėtojai gali būti apdovanojami ne tik simbolinėmis taurėmis ar medaliais. Galima suplanuoti ir paskatinimą iš darbdavio, kad ir papildomų laisvadienių, linksmų kuponų, kurie leistų vieną ar kitą užduotį perduoti kolegoms ir panašiai.
Vakarėliai nuo „Proto lygos“ iki „Oskarų vakaro“
Nenorintiems apsikrauti žaidimų ir estafečių organizavimu geriausia rinktis tokias vietas, kur užduotys, užkandžiai ir pramogos jau būtų įtrauktos į programą. Kaune įsikūręs „Vilko kartodromas“ siūlo visą Kalėdinio vakarėlio paketą – nuo pasirinktų dekoracijų, renginio vedėjo paslaugų, programos ar scenarijaus sudarymo iki pobūvio meniu.
Rinkdamiesi vakarėlio temą – galite leisti fantazijai šėlti! Galbūt pageidaujate „Protų lygos“, kurios klausimai būtų apie įmonę, ar jos istoriją? O gal svajojate apie „Oskarų“ vakarą? Mėgstantys prabangą gali rinktis „Raudonojo kilimo“ tematiką, ištroškę adrenalino – kartingų lenktynių čempionatą.
Nenorintiems įsisprausti į tam tikros temos rėmus „Vilko kartodromas“ taip pat turi ką pasiūlyti. Galima rinktis klientų mėgstamiausią „Ping Pong“ žaidimą, arba užsisakyti individualią programą pagal darbuotojų idėjas ir pageidavimus. Galite pasirinkti lengvai pamankštinti galvas komandinėse užduotyse, ar net surengti tikrų tikriausią komandos formavimo išbandymų maratoną.
Norintys savo komandai Kalėdoms padovanoti neišdildomų įspūdžių ir puikiai praleistą laiką tikslesnės informacijos gali ieškoti www.vilkokartodromas.lt .