Plk. Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariams baigėsi paskutinis individualaus karinio rengimo etapas – bazinis karo inžinerijos kursas. Jo pabaigą įprasmino berečių su bataliono kokarda įteikimas. Tai simbolinis veiksmas, kuriuo pripažįstama, kad jaunuoliai įgijo pakankamai karinių įgūdžių ir jau yra pasirengę mokytis vykdyti užduotis skyriaus bei būrio sudėtyje pagal jiems priskirtas karines specialybes.
Kad užsitarnautų juodą inžinieriaus beretę su kokarda, jaunieji kariai ne tik tris mėnesius turėjo įtemptai mokytis karinių dalykų teorijos bei praktikos, bet ir išlaikyti paskutinį išbandymą – įveikti „Inžinieriaus tako“ kliūtis. Šis kliūčių ruožas yra vienas iš sunkiausių, bet kartu ir įsimintiniausių nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos momentų.
Berečių įteikimo rikiuotės metu už pasiektus aukštus bazinio karo inžinerijos kurso rezultatus bataliono vado daiktine dovana apdovanotas j. eil. Martynas Kliukas sakė, kad „Inžinieriaus tako“ iššūkis buvo ne tiek sunkus fiziškai, kiek psichologiškai. „Kai kurios kliūtys sunkesnės, kai kurios lengvesnės. Viskam įveikti svarbiausia rasti motyvacijos. Jei eisi be motyvacijos, labai greitai pasidarys sunku ir norėsi pasiduoti.“ – teigė jis ir neslėpė, kad šios dienos nekantriai laukė, nes teisė dėvėti beretę jam tai perėjimas į kitą, aukštesnį lygį, kuriame karo inžinerijos bus daugiau, o užduotys sudėtingesnės.
Šiandien teisę lauko kepuraites pakeisti į juodas beretes išsikovoję Plk. Juozo Vitkaus inžinerijos kariai yra pirmoji šauktinių laida, kuri kliūčių ruožą įveikė ne batalione, o Rokų poligone naujai įrengtame „Inžinieriaus take“. Jį sudaro 17 skirtingų kliūčių, kurioms įveikti reikia ne tik fizinių jėgų, ištvermės, bet ir išradingumo bei inžinerinių žinių. Šis stacionarus „Inžinieriaus takas“ oficialiai pristatytas ir atidarytas tik liepos pradžioje, o patys pirmieji jo sudėtingumą išbandė bei įvertino bataliono profesinės karo tarnybos kariai.