Imunitetas mūsų organizme atlieka labai svarbias pareigas, senas ir pažeistas įvairių organų ląsteles pakeičia naujomis, infekcinius darinius – bakterijas ir virusus pašalina iš kelio, net sutramdo vėžines ląsteles. Tačiau, kaip bebūtų gaila, įgimtąjį mūsų imunitetą smarkiai išsekina ilgalaikės ligos, antibiotikai, pervargimas, stresas, žalingi įpročiai ir nesveika mityba. Pirmasis rimtas perspėjimas apie nusilpusį imunitetą yra greitas nuovargis, nuolatinė mieguista būsena bei nesibaigiančios kvėpavimo takų ligos su labai rimtomis komplikacijomis.
Kokios medžiagos yra būtinos imuniteto palaikymui?
Nuo seno medikų jau yra įrodyta, jog laisvieji radikalai yra patys galingiausi imuniteto priešininkai, o juos sėkmingai padeda įveikti antioksidantai, kurie nukenksmina žalinguosius radikalus ir sumažina ląstelių oksidacinius pažeidimus. Žinomiausi antioksidantai yra vitaminai C, D ir E, cinkas, manganas, selenas ir varis. Svarbu atsiminti, jog tik bendra skirtingų antioksidantų veikia kaip bendra sistema. Todėl pavienių šių medžiagų naudojimas, kad ir didelėmis dozėmis, neduoda norimo rezultato. Reikšmingam imuniteto palaikymui reikalinga antioksidantų įvairovė, pakankami ir tuo pačiu saikingi kiekiai. Kadangi vitamino D ir seleno mūsų krašto gamta pašykšti suteikti natūraliu būdu, gero imuniteto palaikymui tenka panaudoti šių medžiagų turinčius papildus.
Kokių kraštutinumų geriau išvengti ir kaip protingiau juos pakeisti kitomis imuniteto stiprinimo priemonėmis?
Dėl neišmanymo daugelis žmonių lyg akis išdegę pasineria į neprotingus kraštutinumus – neribotais kiekiais kemša į save vitaminą C ar kokį nors kitą neva išganingą ir visagalį vitaminą, stačia galva be jokio pasiruošimo neria į ledinį vandenį, manydami, jog ekstremalus ir smūginis grūdinimasis juos pavers plieniniais žmonėmis iš fantastinių filmų serijos. Deja, tokie žygiai dažnai baigiasi visišku sveikatos sugadinimu. Todėl tikrai verta įsisąmoninti, jog imunitetas tai ne šiaip kažkoks pramanas, o sudėtinė sistema, kurios sėkmingo veikimo neužtikrins kokia nors viena medžiaga.
Patys paprasčiausi imuniteto stiprinimo būdai yra tokie – kuo ilgesnis buvimo gryname ore laikas, judrus gyvenimo būdas ir visavertis maitinimasis, kai dienos racioną sudaro kuo gausesnis įvairių organizmui reikalingų medžiagų turintis maistas. Ypač tai aktualu per šaltojo metų laiko sezoną. Jeigu jums reikia daugiau sužinoti apie imuniteto stiprinimo galimybes, ieškokite informacijos internete, kur jums ją suteiks svetainėje Iris.lt.