Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Redakcija
  • Kaunas, Kauno rajonas
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Politika
  • Finansai
  • Kriminalai
  • Gyvenimas
  • Sportas
  • Video
  • Apklausos
Menu Close
  • Naujienos 
    • Redakcija
    • Kaunas, Kauno rajonas
    • Lietuva
    • Pasaulis
    • Politika
    • Finansai
    • Kriminalai
    • Gyvenimas
    • Sportas
    • Video
    • Apklausos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Neturite paskyros? Užsiregistruoti

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Registruotis

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Gatvės teatrų festivalis Šventojoje kelia tarptautines bures

  • 2024-07-04
  • kaunieciams.lt
  • Gyvenimas, Kultūra

2024 metų liepos 10-13 dienomis Šventosios miestelis vėl taps didžiąja scena. Gatvės teatrų festivalis, kuris nuo 2022 metų kasmet ieško naujų pojūčių ir galimybių, šiais metais žada būti dar ypatingesnis. „Trečiasis festivalis stebins netikėtais pasirodymais, meniniu gyliu, profesionaliais atlikėjais, kurie įtrauks ir regos negalią turinčius žmones. Šokėjus, kurie čia jau sugrįžta ne pirmą kartą, žavi unikali Šventosios gamta, kuri pati natūraliai sukuria reikiamus efektus ir scenos aikšteles. Čia užsimezga artimas dialogas tarp šokėjų ir žiūrovų, pastarieji tampa ne tik stebėtojais, bet ir dalyviais. Kitame mieste to sukurti nepavyktų.“, – dalinasi kultūrinės veiklos vadybininkė/festivalio koordinatorė Ernesta Žaromskytė.

Bendruomenė kurs Šventajai

Festivalio organizatoriai, Palangos kultūros centras, siekia ne tik parodyti gatvės teatro įvairovę, bet ir sukurti platformą naujoms kūrybinėms formoms bei kultūros ir meno kūrėjų iniciatyvoms. Šiais metais projektas bendradarbiauja su prancūzų teatro improvizacijos asociacija „Le TUBE”, teatro mokytoja ir klounados aktore Pauline Grospeaud bei klounados aktore-repere Coralic Lattanzio. Jos kviečia Šventosios miesto gyventojus ir svečius nemokamai sudalyvauti trijų dienų kūrybinėse dirbtuvėse. Jų metu Šventosios gatvės, paplūdimys ir pušynai taps kūrybinėmis erdvėmis. Mokymų dalyviai kurs autentiškus improvizacinius pasirodymus, pažins teatrą, jo galimybes bei visi drauge sukurs individualų Šventosios miestui skirtą improvizacinį pasirodymą. Registracija į kūrybines dirbtuves iki liepos 8 d. el. paštu vadybininkas@palangoskultura.lt

Suprasti save ir kitą per skirtingus pojūčius

Festivalio antra dalis bus skirta profesionalių teatrų pasirodymams. Kūrėjai iš Lietuvos ir užsienio parodys savo meistriškumą įvairiose miesto erdvėse, sukurdami magišką atmosferą ir taip atskleisdami gatvės teatro galimybes. Liepos 12 d. penktadienį 20.00 val. Šventosios pėsčiųjų aikštėje pasirodys gatvės teatras „Teatr Akt“ iš Lenkijos su spektakliu „Travellers“ (liet. Keliautojai). Jų pasirodyme persipina įspūdingi „steampunk‘o“ kostiumai, dviračių transporto priemonės, pantomima, svingo šokis, sulėtinti filmai, skraidantys aitvarai ir kt. Jie laužo laiko ribas ir sukuria neįprastus nuotykius spontaniškai.

Susitikimai su laimingaisiais akis į akį abiem pusėm tampa svarbiausia patirtimi. Kelionės esmė yra ne tikslas, o tik kelias. Liepos 13 d. šeštadienį 16.00 val. Šventosios paviljone šokio trupė ULNA (Lietuva) pristatys spektaklį „Ribos“. Tai pirmasis šiuolaikinio šokio spektaklis Lietuvoje, skirtas regos negalią turintiems suaugusiems bei įgalinantis patirti šokį tamsoje, per pojūčius.

Garsas kuriamas ne tik judesiais, kostiumų šiugždėjimu, tačiau ir ypatingu, nuo judėjimo kintančiu muzikiniu takeliu, taip sukuriant kiekvieno šokėją atvaizdą. Žiūrovai čia tampa dalyviais. Stebėdami jie tyrinėja savo ribas bei reakcijomis prisideda prie šokėjų improvizacijų eigos, bendro spektaklio vyksmo. Spektaklyje „Ribos“ galima dalyvauti ir neturint negalios, jame kartu pajausime vienas kitą ir dalinsimės patirtimi.

Liepos 13 d. 20.00 val. Šeiko šokio teatras (Lietuva) Šventosios pėsčiųjų aikštėje pristatys šokio spektaklį „Pareiškiu-Brandir“. Tai Prancūzijos šiuolaikinio šokio choreografo Albano Richardo ir Šeiko šokio teatro choreografės Agnijos Šeiko 2018 metais sukurtas spektaklis, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečiui. O šiandienos kontekste jis suskamba itin jautriai, matant nepalaužiamą Ukrainos žmonių dvasią ir laisvės troškimą.

Liepos 13 d. 21.30 val. Šventojoje prie skulptūros „Žvejo dukros“ šokio trupė ULNA (Lietuva) pristatys spektaklį „Balkonas“. Šešių šokėjų komanda pakvies žiūrovus tapti lygiaverte eksperimentinės kelionės dalimi, kurioje kiekvienas judesys yra žingsnis į naujas sąveikos formas, o kiekviena mizanscena yra naujas pasaulio interpretavimas. Tai judėjimo poezija, atskleidžianti mus supančios aplinkos galią, formuojančią mūsų tapatybę bei sąveiką su savimi ir kitais. Tai bus ne tik pasakojimas apie judesį, bet ir galimybė pajusti sąveiką su pasauliu ir savimi.

Trečiajame gatvės teatrų festivalyje Šventosios miestas vėl taps vieta, kur kultūra ir bendruomenė susilieja į vieną. Tai – unikalus renginys, kuris kiekvienais metais įgauna vis naujų spalvų ir formų, kviesdamas visus įsitraukti į kūrybinį procesą ir atrasti teatrą netikėčiausiose vietose. Tad liepos 10-13 dienomis, kai saulė kyla virš jūros horizonto, o Šventosios gatvėse skamba juokas ir aplodismentai, prisijunkite prie festivalio ir tapkite šio išskirtinio kūrybinio renginio dalimi. Šventoji lauks jūsų atviromis rankomis ir plačia šypsena.

Festivalį finansuoja Palangos miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

III Gatvės teatrų festivalis Šventojoje

2024 m. liepos 10–13 d.

Programa

Liepos 10–12 d. (trečiadienis-penktadienis)

Teatro improvizacija viešose erdvėse (Prancūzija). Improvizuosime kartu su teatro mokytoja, klounados aktore Pauline Grospeaud ir klounados aktore ir repere Coralie Lattanzio. Registracija el. paštu vadybininkas@palangoskultura.lt

Šventosios miestelio erdvės

Liepos 12 d. (penktadienis)
20.00 val. Gatvės teatro spektaklis „Travellers“ („Teatr Akt“, Lenkija)
Šventosios pėsčiųjų aikštė

Liepos 13 d. (šeštadienis)
16.00 val. Spektaklis „Ribos“ (šokio trupė „Ulna“, Lietuva), skirtas žmonėms turintiems regėjimo negalią
Šventosios pėsčiųjų aikštės paviljonas
20.00 val. Šokio spektaklis „Pareiškiu – Brandir“ („Šeiko“ šokio teatras, Lietuva)
Šventosios pėsčiųjų aikštė

21.30 val. Šokio spektaklis „Balkonas“ (šokio trupė „Ulna“, Lietuva)
Prie skulptūros „Žvejo dukros”

Organizatorius Palangos kultūros centras

Rėmėjai: Palangos miesto savivaldybė, Kultūros taryba, UAB „Augma“

 

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Ginče dėl Kauno Čiurlionio koncertų rūmų „Infes“ neturės atlyginti 10 mln. eurų žalos savivaldybei

Stasys Buškevičius. Darbo rinkos ateitis: kaip išsaugoti žmones, o ne tik darbo vietas

Mokytojų diena: už skaičių – žmonės

„Žalgiris” nukovė ir Eurolygos čempionus

Savivaldybės: kitąmet šildymo išlaidų kompensacijoms gali trūkti apie 60 mln. eurų

Prezidentas pasirašė dekretą dėl Adomavičiaus atsistatydinimo

Premjerė: kultūros ministras turi priimti sprendimą palikti pareigas

Dėl asfaltavimo darbų trumpam uždaroma dalis Birželio 23-iosios ir Partizanų gatvių sankirtos

Teismas pradėjo nagrinėti Rupšio dantų implantų bylą: buvęs kariuomenės vadas kaltės nepripažįsta

Kuriasi disleksijos sutrikimą turinčiuosius atstovaujanti asociacija

Du neteisėtai disponavę kvaišalais kauniečiai siunčiami už grotų

Senamiestyje – darbymetis: Rotušės aikštėje iki lapkričio vidurio uždaromas eismas transportui

Dar vienas gaisras Laisvės alėjoje: degė šiukšlės

Kauno ligoninėje mirė susižalojęs vyras

„Žalgiris” įspūdingai pradėjo Eurolygos sezoną

IN MEMORIAM aktorei Milei Šablauskaitei

Nuteistas kelyje Kaunas-Vilnius policininką pražudęs vairuotojas

VSAT: dėl pažeidėją galimai nužudžiusio pareigūno pasisakys teismas

Kremliaus karo ekonomika skurdina Rusijos regionus

Ruginienė: derybinė grupė ieškos sprendimų dėl „aušriečiams“ atitekusios Kultūros ministerijos

Jonavos meras neatvyko į Lobovo bylos posėdį, politikui gresia atvesdinimas

Mokėsi užsieniečių integracijos ypatumų

Tyrimas: draudimas moksleiviams vakarais naudotis išmaniaisiais telefonais gerina miegą ir pasiekimus mokykloje

Siūloma sujungti Nacionalinę sporto agentūrą ir Nacionalinę sporto tarybą: pirmininką skirtų Vyriausybė

Kodėl dalis dešiniųjų pažiūrų visuomenininkų ir žiniasklaidos atstovų įsivaizduoja galintys valdyti visuomenės nuomonę?

Kaune neblaivus vyras pripurškė dujų apsaugos darbuotojui į veidą

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga atsisako prezidento globos

Kodėl pastolių nuoma tampa išmintingu pasirinkimu?

Lietuvos muziejų asociacija jungiasi prie streikuojančios kultūros bendruomenės

Kaišiadorietiškos linksmybės – pinigingos?

Kauniečiams duris atverė naujas Šilainių baseinas

Spalio mėnesį Kauno senjorų lauks kava ir įdomūs pokalbiai

Pasieniečiai dėl suklastotų dokumentų į Lietuvą neįleido 7 Rusijos piliečių

Sulaikytas galimai prieš moterį smurtavęs Karo policijos pareigūnas

Laisvės alėjoje, kaip įtariama, padegta kavinė

„Ikea“ padegimu kaltinamam jaunuoliui siūloma skirti ketverių metų laisvės atėmimo bausmę

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone rugsėjo 29 – spalio 5 dienomis

Šakalienė tikisi, kad per artimiausias savaites Seimą pasieks projektai dėl naujo poligono

Trapecinė stogo skarda

Kokia sienų spalva 2025 metais dominuoja Lietuvos interjeruose?

Rūšinė arbata ir kombučia tiesiai iš ūkių

Kam reikalingas renginių organizavimas? Privalumai ir praktika

Odoo verslo valdymo sistema: įgyvendinimas ir pagrindiniai privalumai

Kaip kauniečiai gali pasiruošti artėjančiai žiemai: ekonomiški sprendimai ir dažniausios klaidos

Dažniausios klaidos po antakių permanento procedūros

Virtualių pergalių sezonas: kaip sekti svarbiausius e-sporto įvykius per metus

Kaip protingai išsikeisti valiutą prieš kelionę: Lenkijos zlotas ir Norvegijos krona praktiškai

Leiputė apie naująjį ministrą Adomavičių: tikimės, bent jau nesugadins kultūros sektoriaus

Šmeižtu kaltinti žurnalistai Janutienė, Pauliuvienė ir Jančys lieka išteisinti

Už nepilnamečių tvirkinimą nuteistas Jakštys nesutinka su kalėjime jam skirta skatinimo priemone

Spektaklis „Žemė” – dialogas tarp tautų kultūrų, suvienytas bendro laisvės troškimo

„Kovok šauniąją tikėjimo kovą” (1 Tim 6, 12) 26 eilinis sekmadienis

Kaune socialinės akcijos metu surinkta 30 tonų atliekų

STT: traktorių registro tvarkoje fiksuojamos kyšininkavimo bei papirkimo rizikos

Įstatymo pataisa leis sumažinti PSD įmokų skirtumą tarp dirbančiųjų ir valstybės lėšomis draudžiamų gyventojų

Valentinavičius: politikams žurnalistai objektyvūs tada, kai apie juos gražiai kalba

Tarptautinis paralimpinis komitetas panaikino Rusijos ir Baltarusijos suspendavimą

Antarktidos paslaptys: tirpstantis ledas ir netikėti prieaugiai

Prano Mažylio gimdymo namai Kaune užveria duris: nutrūkusi istorinė gija demografinės katastrofos akivaizdoje

Palangos meras: savaitgalį vyksiančiame Čiurlionio renginyje naujasis kultūros ministras nepageidaujamas

Prie URM – Palestinos rėmėjų piketas: reikalauja apsaugoti į Gazą plaukiančią flotilę

Vytauto parke atverta atnaujinta Kauno Miko Petrausko scenos menų mokykla

„Aušriečiai“ ištrynė „Facebook“ įrašą, kuriame kritikavo kultūrininkų protesto dalyvius

Kibernetinis saugumas šiandien: praktiška informacija įmonių vadovams

Adomavičiui tapus ministru, atsistatydina Literatūros taryba: jaučiamės apgauti ir pažeminti

Iniciatyvos Kaunui: bėgimo renginys išaugęs į sporto šventę

Menininkams atsiribojant nuo Prezidentūros, Nausėdos patarėjas sako – vykstantys procesai niekam nėra malonūs

Lietuvoje atvertas dar vienas dronų mokymų centras „Airtech“

Nuo kitų mokslo metų pirmąja užsienio kalba moksleiviai galės rinktis ispanų

Prie Prezidentūros kultūros bendruomenė protestuos dėl Adomavičiaus paskyrimo ministru

Stanislovas Buškevičius. Palestinos pripažinimas: iš idėjos ar iš baimės?

Vidmantas Janulevičius. Dronų siena: naujo karo ekonomika ir Lietuvos atsakomybė

Kaune ant tilto išsiliejus degalams, uždaroma viena eismo juosta

Ministro patarėja: statome tvoras, bet nesprendžiame problemų – kodėl kalėjimų sistema neveikia

Tarptautinis festivalis „Baltų raštai 2025“: ieškant savosios Laimės

Adomavičius ramina protestuoti pasirengusią kultūros bendruomenę: dėsiu visas pastangas atrasti konsensusą

Kaune siūlomas sprendimas parkavimo chaosui prieš didžiuosius metų renginius

Ar visi žmonės gali pasiimti kreditą internetu?

Vytautas Radžvilas apie tikrąsias Nacionaliniame susivienijime vykstančio vidaus konflikto priežastis

Robertas Kaunas siūlo svarstyti padangų depozito sistemą: „Naudotų padangų kalnai rodo, kad dabartinė tvarka neveikia“

„Čekiukų“ byloje teisiamas Kaišiadorių meras Čėsna: kaltės nepripažįstu, ginsimės teisme

Užimtumo tarnyba fiksuoja Kauno regione augantį medicinos darbuotojų poreikį

Kabišaitis: algų padidinimas nepadėjo pritraukti naujų teisėjų

Nausėda apie „aušriečių“ kandidatą į ministrus: man svarbu suprasti, ar žmogus savyje turi kultūros geną

Teismas skelbia nuosprendį riaušių prie Seimo byloje: Kandrotui-Celofanui skirti ketveri metai nelaisvės

Baltų vienybės diena – daugiau nei tik kalendoriaus data

Renginių scena, kur Kaunas atsiveria iš naujo

Žurnalistų profesionalų asociacija kreipėsi į generalinę prokurorę: piktinasi darbo metodais

Ąžuolyno bibliotekos istorija atsiveria visuomenei

„Nemuno aušra“ iš socialdemokratų perims Kultūros ministerijos portfelį

„Negalite tarnauti Dievui ir Mamonai” (Lk 16, 13) 25 eilinis sekmadienis

Skaudi žinia: mirė architektas Audrys Karalius

Seime – naujas siūlymas dėl pamokų lytiškumo temomis

Paskirtoji kultūros ministrė: priemonių planas dėl kovos su dezinformacija turėtų būti parengtas iki gruodžio

Trumpas teigia, kad neigiamas jo nušvietimas žiniasklaidoje yra „neteisėtas“

Kaune, iš buto, pavogti suvenyrai, drabužiai ir 10 tūkst. eurų

Sinoptikė: savaitgalį į Lietuvą sugrįš vasariški orai

Vytauto parke įsibėgėja istorinio Kurhauzo atnaujinimas

„TikTok“ pašalino Ragelskio valdytą socialinių paskyrų tinklą

Vytautas Radžvilas. Nacionaliniam susivienijimui reikia ne imitacinio, o tikro suvažiavimo

Kaune automobilis kliudė policijos pareigūną

Iš Kauno gyventojo sukčius per beveik 4 metus išviliojo apie 250 tūkst. eurų

Ginče dėl Kauno Čiurlionio koncertų rūmų „Infes“ neturės atlyginti 10 mln. eurų žalos savivaldybei

2025-10-04

Stasys Buškevičius. Darbo rinkos ateitis: kaip išsaugoti žmones, o ne tik darbo vietas

2025-10-04

Mokytojų diena: už skaičių – žmonės

2025-10-04

„Žalgiris” nukovė ir Eurolygos čempionus

2025-10-04

Savivaldybės: kitąmet šildymo išlaidų kompensacijoms gali trūkti apie 60 mln. eurų

2025-10-04

Prezidentas pasirašė dekretą dėl Adomavičiaus atsistatydinimo

2025-10-03

Premjerė: kultūros ministras turi priimti sprendimą palikti pareigas

2025-10-03

Dėl asfaltavimo darbų trumpam uždaroma dalis Birželio 23-iosios ir Partizanų gatvių sankirtos

2025-10-03

Teismas pradėjo nagrinėti Rupšio dantų implantų bylą: buvęs kariuomenės vadas kaltės nepripažįsta

2025-10-03

Kuriasi disleksijos sutrikimą turinčiuosius atstovaujanti asociacija

2025-10-03

Du neteisėtai disponavę kvaišalais kauniečiai siunčiami už grotų

2025-10-03

Senamiestyje – darbymetis: Rotušės aikštėje iki lapkričio vidurio uždaromas eismas transportui

2025-10-03

Dar vienas gaisras Laisvės alėjoje: degė šiukšlės

2025-10-03

Kauno ligoninėje mirė susižalojęs vyras

2025-10-03

„Žalgiris” įspūdingai pradėjo Eurolygos sezoną

2025-10-02

IN MEMORIAM aktorei Milei Šablauskaitei

2025-10-02

Nuteistas kelyje Kaunas-Vilnius policininką pražudęs vairuotojas

2025-10-02

VSAT: dėl pažeidėją galimai nužudžiusio pareigūno pasisakys teismas

2025-10-02

Kremliaus karo ekonomika skurdina Rusijos regionus

2025-10-01

Ruginienė: derybinė grupė ieškos sprendimų dėl „aušriečiams“ atitekusios Kultūros ministerijos

2025-10-01

Jonavos meras neatvyko į Lobovo bylos posėdį, politikui gresia atvesdinimas

2025-10-01

Mokėsi užsieniečių integracijos ypatumų

2025-10-01

Tyrimas: draudimas moksleiviams vakarais naudotis išmaniaisiais telefonais gerina miegą ir pasiekimus mokykloje

2025-10-01

Siūloma sujungti Nacionalinę sporto agentūrą ir Nacionalinę sporto tarybą: pirmininką skirtų Vyriausybė

2025-10-01

Kodėl dalis dešiniųjų pažiūrų visuomenininkų ir žiniasklaidos atstovų įsivaizduoja galintys valdyti visuomenės nuomonę?

2025-10-01

Kaune neblaivus vyras pripurškė dujų apsaugos darbuotojui į veidą

2025-10-01

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga atsisako prezidento globos

2025-10-01

Kodėl pastolių nuoma tampa išmintingu pasirinkimu?

2025-10-01

Lietuvos muziejų asociacija jungiasi prie streikuojančios kultūros bendruomenės

2025-10-01

Kaišiadorietiškos linksmybės – pinigingos?

2025-10-01

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Kauniečiams kasdienės naujienos