Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Neturite paskyros? Užsiregistruoti

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Registruotis

Jau turite paskyrą? Prisijungti

„Garsiausi“ broliai liūtai kviečia paminėti 10-ąjį gimtadienį

  • 2024-08-02
  • kaunieciams.lt
  • Augintiniai, Gamta, Visuomenė ir gyvenimas

Apie netikėtai Žaliakalnio ramybę perskrodžiantį jų riaumojimą sklando legendos. Nors aplink ne Afrikos savana, tokius garsus Ąžuolyno prieigose gyvenantys kauniečiai gali girdėti jau 58 metus, nes būtent tiek laiko Lietuvos zoologijos sode laikomi vieni stambiausių katinių šeimos atstovų – liūtai. O šiuo metu Lietuvos zoologijos sodo karaliais tituluojami broliai liūtai Rudis ir Juodis rugpjūčio 19 d. visus kviečia susipažinti artimiau ir paminėti solidų 10-ąjį jų jubiliejų.

„Iš tiesų Rudį ir Juodį galime laikyti „garsiausiais“ Lietuvos zoologijos sodo gyventojais, nes liūtų riaumojimas girdimas net už kelių kilometrų“, – pasakojo Lietuvos zoologijos sodo viršutinės teritorijos dalies skyriaus gyvūnų priežiūros specialistė Vilda Jucytė. „Pirmieji liūtai į Lietuvos zoologijos sodą atkeliavo dar 1966 metais, o šie broliai į Lietuvą buvo atvežti iš Nyderlandų 2015 metais ir jau beveik 9 metus yra prižiūrimi Lietuvos zoologijos sodo specialistų. Įmonė „Liūtukas ir Ko“ tuomet finansiškai prisidėjo prie šių gyvūnų parvežimo ir voljero įrengimo“, – brolių liūtų gyvenimo istorijos vingius atskleidė V. Jucytė.

Pasak Vildos Jucytės, gamtoje liūtai gyvena šeimomis. „Tokios šeimos yra vadinamos praidais. Įprastai praide yra dominuojantis patinas, šiuo atveju tokį vaidmenį atlieka Juodis“, – liūtų gyvenimo gamtoje paslaptimis dalijasi V. Jucytė. Pasak jos, šie broliai yra labai skirtingi: „Skiriasi ne tik karčiais, nuo kurių spalvos šie liūtai gavo savo vardus, bet ir charakteriu. Juodis – labiau linkęs bendrauti su prižiūrėtojais, į aplinką reaguoja ramiau, o Rudį dažniau pamatysite urzgiantį prie stiklo, skiriančio liūtų aptvarą nuo lankytojų. Nors ir galima pastebėti konkurenciją tarp brolių, tačiau vakarui atėjus, vienam ar kitam užriaumojus ir pranešus visam rajonui, kas čia tikrasis Ąžuolyno karalius, jie sugula kartu, šonas į šoną ar nosis į nosį ir laukia kitos dienos“, – teigė V. Jucytė.

Gamtoje liūtai išgyvena apie 10-14 metų. Suaugusio gyvūno svoris gali siekti net 272 kilogramus. Liūtai yra priskiriama pažeidžiamų rūšių klasei. Natūralioje aplinkoje liūtų mažėja dėl buveinių nykimo, kuriam didelę įtaką daro žmogaus ūkinė veikla, taip pat brakonieriavimo, nelegalios prekybos šiais gyvūnais.

Dar daugiau įdomios informacijos apie liūtus zoologijos sodo lankytojai galės sužinoti apsilankę brolių liūtų – Juodžio ir Rudžio gimtadienio šventėje. Išskirtinis liūtų pristatymas vyks nuo 13 val. šalia liūtų voljero, esančio viršutinėje Lietuvos zoologijos sodo dalyje. Jo metu svečiai ne tik įgis naujų žinių, bet ir galės stebėti, kaip liūtai vaišinsis specialiai jiems paruoštu gimtadienio tortu.

Visą dieną vyks ir kitų Lietuvos zoologijos sode laikomų gyvūnų pristatymai. Nuo 11 val. lankytojai galės sudalyvauti egzotariumo gyventojų pristatyme, 12:30 val. susipažinti su kupranugariais, 13 val. – su žaismingosiomis ūdromis. Po pietų veiksmas kelsis į žemutinę teritorijos dalį, kur bus galima sudalyvauti žirafų ir raganosių pristatymuose. Pažintis su naminiais gyvūnais vyks nuo 15:30 val., o 16 val. lankytojai tradiciškai galės stebėti skruzdėdos maitinimą.

Tiek mažųjų, tiek suaugusiųjų gamtos mylėtojų taip pat lauks aktyvios pramogos. Nuo 11 val. vaikai pramogaus su „Kake Make“ ir „CurioCity“ edukatoriais, tėvelių dėmesio lauks leidyklos „Vaiga“ paruoštos dovanos, visi galės išbandyti ranką sukant „Druskininkų Rasos“ laimės ratą. Lankytojų taip patlauks saldžios „Seduja“ paruoštos dovanos. Norintys įsiamžinti brolių liūtų gimtadienio šventės siautulyje, nemokamai tai padaryti galės interaktyvioje „Selfie Time“ foto būdelėje. Renginio programą galite rasti čia.

Primename, kad apsilankyti Lietuvos zoologijos sode galima kasdien 10:00-20:00 val. (pirmadieniais nuo 11:00 val.). Bilietus įsigyti galima https://bilietai.zoosodas.lt/ arba Lietuvos zoologijos sodo kasose.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Ruginienė tikisi, kad Seime kelią besiskinanti iniciatyva dėl lengvesnio LRT vadovo atleidimo bus pakoreguota

Ministerija: ES Teismo sprendimas Lietuvos neįpareigoja įteisinti tos pačios lyties asmenų santuoką

Sinkevičius apie mokytojų algų kėlimą: finansų ministras buvo nustebęs dėl Popovienės pareiškimų

Lietuvos atletai su kurčiųjų olimpinėmis žaidynėmis atsisveikino iškovoję 10 medalių

Šiliauskas anksčiau laiko paleidžiamas į laisvę

STT: siūloma sporto finansavimo reforma kelia pagrįstų abejonių dėl skaidrumo

Kaip paruošti matcha taip, kad Kalėdų rytas taptų ypatingas?

Oksos obuolių actas su „motinėle“ – kuo jis geresnis už paprastą?

Medicinos psichologas: kuo jis skiriasi nuo psichoterapeuto?

Devintąjį medalį Lietuvai pelnė tinklininkės

Teisme pro patikros punktą prasiveržusiam Ragelskiui iškviesta policija

Nutrauktas tyrimas dėl avarijos, kurios metu žuvo motociklą vairavęs abiturientas

Prie Nemuno vaikštinėjusiai porai vyras grasino dujiniu revolveriu

Stanislovas Buškevičius kreipėsi į I. Ruginienę dėl Vilniaus Sporto rūmų: ragina ištaisyti Šimonytės klaidas

Minima Lietuvos kariuomenės diena: sostinėje vyks šventinis paradas, karinės technikos paroda

„Ateikite, mano Tėvo palaimintieji” (Mt 25, 34), Kristaus Karaliaus iškilmė

Kaunas pirmasis iš šalies miestų įžiebė Kalėdų eglę

Martynas Vėlyvis. Kaunas – gyvas lietuviškumo paminklas

Darbo kodekse gali atsirasti jaunimui aktualios nuostatos: studentų praktikos darbo sutartis

Lainiaus (ex senoji Rondo) ir Ligito Kernagio koncertas „TAU: Pirmyn į 90-uosius!” (Video)

Kritinės dienos Ukrainai: JAV ultimatumo terminai kelia nerimą ES

Kauno „Ąžuolo“ regbio klubui – 50 metų: į priekį žvelgiama entuziastingai

Laikinoji sostinė įžiebs pagrindinę miesto Kalėdų eglę

Chorų ateitis priklauso nuo kompetencijų: ekspertai ragina keisti požiūrį

Triušių parodoje Kaune – ilgaausiai nuo spalvotų „nykštukų“ iki barzdotų „belgų“

Nausėda teigia, kad Seimo sprendimas nepanaikinti Nedzinsko neliečiamybės nuvilia

Iš Seimo į Konstitucinį Teismą – bloga praktika

Rytų Berlyną Lietuvoje filmuojantis prodiuseris Christopher Hall: „Kaunas – nuostabus miestas, išsiskiriantis savo architektūra“

Šoninės markizės terasai ar kitoms patalpoms: kaip išsirinkti ir ką būtina žinoti prieš perkant

Sofos lovos: praktiškas sprendimas mažam būstui ir svečių miegamajam?

VSAT: nuo punktų atidarymo į Lietuvą iš Baltarusijos negrįžo nė vienas lietuvių vilkikas

Ąžuolyną papuošė M. K. Čiurlioniui dedikuotas meninis akcentas „Karaliai“

Nausėda pareiškė užuojautą dėl Pyrago netekties

Teismui perduota sukčiavimo byla, kurioje kaltinimai pareikšti aštuoniems asmenims

Masteikaitė apie Raslanienės kandidatūrą į viceministres: nematome jokių jos sąsajų su kultūra

Teisininkas, kuris darbuotojų teises gina kaip ringe – atkakliai, sistemiškai ir iki galo

Kas yra proteinas sportui ir kada jo reikia? Sporto fazė patarimai

Su protestuojančias mokytojais susitikusi Popovienė buvo pasitikta šūksniais „gėda“

Pritarta siūlymui įšaldyti dabartinį LRT finansavimą

Dėl geležinkelio sabotažo Lenkija uždaro paskutinį likusį Rusijos konsulatą

Kopenhaga: socialdemokratai užleido vietą raudoniesiems ir socialistams

Zelenskis po naujų rusų smūgių: spaudimas Rusijai nepakankamas

Mūsų laikų vyrų bėda: vengia tikrintis sveikatą ir į gydytojus kreipiasi per retai

„Daryk kaip sau“: principas, kurį verslininkas pavertė sėkmės formule

Muitinės atstovas: atvejai, kai pasienio punktuose išvengiama kontrolės, yra pavieniai

Kultūros ministerija paskelbė konkursą vadovauti Kauno valstybinei filharmonijai

Ar įmanoma keliauti į ateitį?

Lietuvos sportininkų pergalės kurčiųjų olimpinėse žaidynėse

„Sodra“ teigia sulaukianti vis daugiau užklausų dėl antrosios pensijų pakopos: gyventojams trūksta žinių

Zelenskis ir Macronas pasirašė ketinimų protokolą dėl „Rafale“ naikintuvų pirkimo

Kaune pradedami M. K. Čiurlionio kultūros centro statybos darbai

Žinomi žmonės jau įžiebė eglutę išskirtiniame grožio salone

Kurčiųjų olimpinių žaidynių medalių nereikėjo ilgai laukti

LRT

Seimas tęs LRT audito išvadų svarstymą: Skardžius neatmeta, kad bus prašoma atlikti ir papildomų tyrimų

D. Britanija rengiasi pertvarkyti prieglobsčio suteikimo politiką

„Štai tavo sūnus!” – „Štai tavo Motina!” (Jn 19, 26.27), 33 eilinio laiko sekmadienis

Homoseksualias poras ginantis teisininkas apie pataisas dėl partnerystės: palyginčiau su rasizmo ir segregacijos laikais

Trumpo įspėjimas Nigerijai tampa vilties ženklu persekiojamiems krikščionims

Iki pirmojo medalio pristigo 34 sekundžių

Kauno Kalėdų eglutė pasiekė Rotušės aikštę: įžiebimas po savaitės

Kaip Kremlius „atstato“ okupuotas Ukrainos teritorijas

Kaune, stovėjimo aikštelėje, apgadinta dešimt automobilių

„Gražinkime Kauną“ uždarys žygių sezoną

Tamašunienė apie padėtį LKT: būtina pasirūpinti pareigūnais, modernizuoti sistemą

Prokuratūra siūlo įkalinti Lietuvos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago paminklo išniekinimu kaltinamus asmenis

Per Rusijos bepiločių orlaivių ataką žuvo du žmonės

Sezoninė vaikų apranga: ką svarbu žinoti tėvams kiekvienu metų laiku?

Lietuvos zoologijos sodas kviečia į nemokamą V. Bareikio koncertą

Parlamentarai svarstys siūlymą padidinti algas kelioms Seimui pavaldžioms kultūros institucijoms

Nedzinskas: kaltas „čekiukų“ byloje nesijaučiu

Seimas svarstys siūlymą naikinti desovietizacijos komisiją

KT: Vyriausybės nutarimas dėl nuobaudos skyrimo buvusiam VST vadui Pociui neprieštarauja Konstitucijai

Paaiškėjo Kauno miesto mokslo premijų laureatai

Kaune surengtas tarptautinis karatė turnyras „Tigro kelias 2025“ – tradicija, vienijanti Baltijos šalis

Kada verta kreiptis į vertimų biurą?

Aliuminio stoginės terasoms – ne tik stilingas, bet ir praktiškas sprendimas Jūsų namams

101 rožės puokštė – išskirtinė dovana, kurią brangiam žmogui galite dovanoti nepriklausomai nuo skiriančio atstumo

Ruginienė sako, kad tesėjo kultūros bendruomenei duotą pažadą: turime puikią ministrę

Kaune ir Kauno rajone per kratas paimta 580 gramų į narkotikus panašių medžiagų

Teniso turnyras „Ūsuotas lapkritis” primena: tikras čempionas rūpinasi savo sveikata

Žemaitaičio požiūris į Lietuvos užsienio politiką sutampa su Vyriausybės pozicija

Trumpas: karas Ukrainoje jau nebeperaugs į Trečiąjį pasaulinį karą

Dešimtmetį gyvuojanti programa „Iniciatyvos Kaunui“ kviečia ruoštis 11 sezonui

Lietuvoje mirė difterija susirgęs nelegalus migrantas

Kaune daugiabutyje padegtos buto durys

Prezidentas paskyrė socialdemokratą Kauną krašto apsaugos ministru, Aleknavičienę – kultūros ministre

Kai žvyras tampa stiliaus ženklu

Ilgakiemyje kvepėjo „Močiutės pyragas“ – šiluma, bendrystė ir muzika

„Ryanair“ nuo trečiadienio atsisako popierinių bilietų

Premjerė pateikė prezidentui Kauno ir Aleknavičienės kandidatūras į krašto apsaugos bei kultūros ministrus

Nacionalinio susivienijimo nariai atnaujina Tautos forumo veiklą

Į teismą neatvykusiai Švenčionienei skirta 500 eurų bauda, bus atvesdinta kartu su Juraičiu

Didelės bangos Tenerifėje pražudė tris žmones

Savivaldybės apie daugiabučių renovaciją: didžiausias iššūkis – besikeičiančios finansavimo tvarkos

Skundų dėl diskriminacijos sulaukusi skolinimo platforma „SAVY“ atsisakė amžiaus apribojimų

„Jūs esate Dievo šventovė” (1 Kor 3, 16), 32 eilinis sekmadienis

Kaune automobilį apgadinusiai vairuotojai nustatytas 4 prom. girtumas

Kaip tinkamai pasirinkti šildymo kilimėlius skirtingoms grindų dangoms?

Kaip išsirinkti tinkamas telefonų dalis – nuo ekranų iki baterijų: patarimai ir klaidos, kurių verta vengti

Advokatas: Gražulio pasakymai apie LGBTQ asmenis negali būti vertinami kaip nusikaltimas

Lvive – konferencija „Laisvę tautoms“: pavergtų tautų balsai pranašauja Rusijos imperijos griūtį

„Žalgiris” nukovė ir Ispanijos lyderius bei išlaikė pirmą vietą Eurolygos lentelėje

Ruginienė tikisi, kad Seime kelią besiskinanti iniciatyva dėl lengvesnio LRT vadovo atleidimo bus pakoreguota

2025-11-27

Ministerija: ES Teismo sprendimas Lietuvos neįpareigoja įteisinti tos pačios lyties asmenų santuoką

2025-11-25

Sinkevičius apie mokytojų algų kėlimą: finansų ministras buvo nustebęs dėl Popovienės pareiškimų

2025-11-25

Lietuvos atletai su kurčiųjų olimpinėmis žaidynėmis atsisveikino iškovoję 10 medalių

2025-11-25

Šiliauskas anksčiau laiko paleidžiamas į laisvę

2025-11-25

STT: siūloma sporto finansavimo reforma kelia pagrįstų abejonių dėl skaidrumo

2025-11-24

Kaip paruošti matcha taip, kad Kalėdų rytas taptų ypatingas?

2025-11-24

Oksos obuolių actas su „motinėle“ – kuo jis geresnis už paprastą?

2025-11-24

Medicinos psichologas: kuo jis skiriasi nuo psichoterapeuto?

2025-11-24

Devintąjį medalį Lietuvai pelnė tinklininkės

2025-11-24

Teisme pro patikros punktą prasiveržusiam Ragelskiui iškviesta policija

2025-11-24

Nutrauktas tyrimas dėl avarijos, kurios metu žuvo motociklą vairavęs abiturientas

2025-11-24

Prie Nemuno vaikštinėjusiai porai vyras grasino dujiniu revolveriu

2025-11-24

Stanislovas Buškevičius kreipėsi į I. Ruginienę dėl Vilniaus Sporto rūmų: ragina ištaisyti Šimonytės klaidas

2025-11-23

Minima Lietuvos kariuomenės diena: sostinėje vyks šventinis paradas, karinės technikos paroda

2025-11-23

„Ateikite, mano Tėvo palaimintieji” (Mt 25, 34), Kristaus Karaliaus iškilmė

2025-11-23

Kaunas pirmasis iš šalies miestų įžiebė Kalėdų eglę

2025-11-22

Martynas Vėlyvis. Kaunas – gyvas lietuviškumo paminklas

2025-11-22

Darbo kodekse gali atsirasti jaunimui aktualios nuostatos: studentų praktikos darbo sutartis

2025-11-22

Lainiaus (ex senoji Rondo) ir Ligito Kernagio koncertas „TAU: Pirmyn į 90-uosius!” (Video)

2025-11-22

Kritinės dienos Ukrainai: JAV ultimatumo terminai kelia nerimą ES

2025-11-22

Kauno „Ąžuolo“ regbio klubui – 50 metų: į priekį žvelgiama entuziastingai

2025-11-22

Laikinoji sostinė įžiebs pagrindinę miesto Kalėdų eglę

2025-11-22

Chorų ateitis priklauso nuo kompetencijų: ekspertai ragina keisti požiūrį

2025-11-21

Triušių parodoje Kaune – ilgaausiai nuo spalvotų „nykštukų“ iki barzdotų „belgų“

2025-11-21

Nausėda teigia, kad Seimo sprendimas nepanaikinti Nedzinsko neliečiamybės nuvilia

2025-11-21

Iš Seimo į Konstitucinį Teismą – bloga praktika

2025-11-21

Rytų Berlyną Lietuvoje filmuojantis prodiuseris Christopher Hall: „Kaunas – nuostabus miestas, išsiskiriantis savo architektūra“

2025-11-21

Šoninės markizės terasai ar kitoms patalpoms: kaip išsirinkti ir ką būtina žinoti prieš perkant

2025-11-21

Sofos lovos: praktiškas sprendimas mažam būstui ir svečių miegamajam?

2025-11-21

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Kauniečiams kasdienės naujienos