Šiandien Europos Parlamentas balsavo dėl rezoliucijos, kuria siekiama užsitikrinti ilgalaikį apsirūpinimą maistu ir skatinti žemės ūkio atsparumą ekstremalių situacijų bei krizių atveju. Pritarta ir pataisai, kuri ragina sparčiau suvienodinti tiesiogines išmokas žemdirbiams.
Minėtą pakeitimą palaikė 333 parlamentarai, 241 balsavo prieš, dar 41 parlamentaras susilaikė. Jame Taryba raginama peržiūrėti daugiametę finansinę perspektyvą, siekiant užtikrinti kuo spartesnį tiesioginių išmokų suvienodinimą.
„Parlamentas ką tik patvirtino mano su kolegomis inicijuotą pakeitimą, kuriuo raginam kuo greičiau spręsti tiesioginių išmokų ūkininkaujantiems bendrijoje sulyginimo klausimą. Neteisinga, kad ES senbuvėse ūkininkaujantys gauna ženkliai didesnes tiesiogines išmokas, lyginant su šalimis, kurios įstojo į bendriją 2004 metais ir vėliau. Būtina kuo skubiau imtis priemonių, kad ūkininkai nebūtų skirstomi į pirmarūšius ir antrarūšius.“ – sakė EP narys Bronis Ropė.
Parlamentaras džiaugdamasis sėkmingu balsavimu dėkojo kiekvienam iš 52 tūkst. Lietuvos žemdirbių, kaimo gyventojų ir piliečių, kurie dar 2018 metais pasirašė peticiją, kuria siekta suvienodinti išmokas. Peticija, pavadinimu „Sąjungoje, kurioje visi lygūs, negali būti antrarūšių ūkininkų!“ parėmė tiesioginių išmokų konvergencijos iniciatyvą.
„Šiandieninis balsavimas Europos Parlamente rodo, kad kryptingu darbu mes įrodėme, kad Europos Sąjungoje nevalia diskriminuoti ūkininkų. Šiandien Europos Parlamentas pasiuntė aiškią žinutę, kad tokia diskriminacija turi kuo greičiau baigtis.“ – pridūrė parlamentaras.