Lietuviškojo startuolio, mobiliosios vaikščiojimo programėlės „#walk15“, vartotojų skaičius perkopė kūrėjams itin reikšmingą 100 000 ribą. Vos metus skaičiuojanti mobilioji programėlė jau tapo įvairaus amžiaus šalies gyventojų kasdieniniu vaikščiojimo įrankiu, leidžiančiu ne tik skaičiuoti nueitus žingsnius, bet ir atrasti virtualias pažintines trasas, auginti aplinkos apsaugai naudingus virtualius medžius, dalyvauti bei kurti viešus ir privačius žingsnių iššūkius.
Kaip teigia programėlės idėjos autorė ir kūrėja Vlada Musvydaitė – labai laukta, iki 100 000 vartotojų išaugusi bendruomenė tapo geriausia įmanoma spalio 16 dieną pasaulyje minimos Boso dienos dovana.
„Pagrindinis programėlės išskirtinumas – betarpiškas ryšys su mūsų bendruomene. Mes pažįstame mūsų ėjikus, nuolat bendraujame, o neretai – ir susitinkame. Dėl šios priežasties, kiekvieną darbo dieną užbaigiame pasidžiaugdami kaip stipriai mūsų bendraminčių būrys paaugo šiandien. Tiesa, prieš metus, tik pradėjus kurti programėlę, net negalėjome pasvajoti, kad augsime taip stipriai. Išduosiu, jog realistinis mūsų tikslas buvo 55 000 vartotojų, o optimistinis – 75 000, tad šiandien visa mūsų komanda švenčia“, – sako mobiliosios programėlės „#walk15“ kūrėja V. Musvydaitė.
Per kiek daugiau nei metų laikotarpį programėlė suvienijo dešimtis tūkstančių įvairaus amžiaus vartotojų iš skirtingų Lietuvos miestų. Su programėle eina tiek mokyklinio amžiaus vaikai bei paaugliai, tiek didžiosios šalies įmonės, tiek universitetų bendruomenės, tiek azartiškai pasivaržyti žingsnių iššūkiuose nusiteikę senjorai.
„Mūsų misija – ugdyti ėjimo kultūrą bei kurti įrankius tam, kad kiekvienas galėtų atrasti savąjį vaikščiojimo džiaugsmą. Greta vaikščiojimo programėlėms įprastų žingsnių bei kilometrų skaičiavimo funkcijų, mūsų vartotojai gali atrasti virtualius, išskirtiniu būdu įgarsintus pažintinius maršrutus, gali kurti privačius ar įsitraukti į jau sukurtus viešus žingsnių iššūkius. Taip pat – vaikščiojant auginti virtualius medžius, atitinkančius skaičių realių, kuriuos įdarbiname tuos pačius atstumus įveikinėdami automobiliu, ir taip prisidėti prie neigiamo poveikio aplinkai mažinimo. Kitaip tariant, su programėle kiekvienas vartotojas gali atrasti save motyvuojantį vaikščiojimo tikslą“, – sako V. Musvydaitė.
Skatina mokytis ir pažinti einant
Populiarindami ėjimo kultūrą bei mobiliosios programėlės atveriamas galimybes, „#walk15“ kūrėjai įgyvendina ir papildomus, su vaikščiojimu susijusius projektus. Laisvalaikiu programėlės vartotojai kviečiami į pažintinius bei sveikatingumo žygius, iš kurių garsiausi, tūkstančių dalyvių sulaukiantys yra tradicinės „IKI Ėjimo varžybos“.
„Puikiai žinodami mokyklinio amžiaus vaikų aktyvumo problematiką, daug dėmesio savo veikloje skiriame ir mokinių skatinimui eiti. Pavasarį, pamokoms persikėlus į namus kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija įgyvendinome staiga gimusį projektą „Naminių žingsnių iššūkiai“, kurio metu mokytojams suteikėme galimybę kurti nemokamus uždarus ėjimo iššūkius klasėms bei mokykloms. Tuo tarpu naujausias, šiuo metu mūsų įgyvendinamas ir valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamas projektas yra „Mokyklos eina“. Jo metu visą dėmesį nukreipėme į mokyklas, įsikūrusias žemiausią fizinį vaikų aktyvumą turinčiose savivaldybėse. Joms suteikiame įrankius ne tik rengti žingsnių iššūkius, bet ir patiems kurti inovatyvias, pažintines trasas“, – sako programėlės kūrėja.
Dėka galimybės kiekvienam žmogui tapti virtualių trasų kūrėjų, vis dažniau mobilioji programėlė tampa ir inovatyviu ugdymo įrankiu. Prieš keletą dienų „#walk15“ kūrėjai bei Lietuvos sporto universitetas pranešė apie pasirašytą tarpusavio bendradarbiavimo sutartį, kurios tikslas – suteikti naujus metodinius darbo įrankius dėstytojams bei sukurti įtraukiančią mokymosi platformą studentams.
„Trasų kūrimo platforma suteikia ne tik galimybę atrasti naujas vietoves bei susipažinti su jų istorija, bet ir mokytis naujų dalykų. Atitinkamai, galimybė informacinius punktus įgarsinti ar praturtinti papildomos realybės teikiamomis naudomis, atveria naujas galimybes savo mokomąją informaciją įdomiau pateikti norintiems mokytojams, dėstytojams, kursų rengėjams“, – teigia V. Musvydaitė.
Mobiliąją programėlę „#walk15“ nemokamai gali išbandyti visi išmaniųjų telefonų vartotojai. Atrasti ir parsisiųsti ją galima spustelėjus ČIA.