Trečiasis paskaitų ciklo pokalbis skiriamas tarpukariu įvykdytiems ir plačiai nuskambėjusiems, tačiau šiandien jau veik pamirštiems pasikėsinimams į Lietuvos Vyriausybės narius:
1921 m. rudenį buvo įvykdytas atentatas prieš finansų, prekybos ir pramonės ministrą Ernestą Galvanauską.
1929 m. gegužę buvo įvykdytas pasikėsinimas į Ministrą Pirmininką Augustiną Voldemarą.
Atentatas (pranc. k.) – tai pasikėsinimas nužudyti aukštą valstybės pareigūną, žymų visuomenės veikėją arba jo nužudymas politiniais tikslais.
Pasirodo, kad abiejų pasikėsinimų organizavime dalyvavo ir kai kurie Lietuvos universiteto bendruomenės nariai. Kas buvo pasikėsinimų organizatoriai? Kokių tikslų jie siekė? Kaip susiklostė jų likimas? Atsakymus į šiuos klausimus išgirsite paskaitos metu.
Šiuo paskaitų ciklu siekiama ne tik populiarinti istoriją ir įdomius, su Universiteto praeitimi susijusius faktus, įvykius, asmenis. Renginių ciklas papildo atnaujintą ir vasario 15 d. pristatytą KTU muziejaus ekspoziciją „Asmenybės universiteto ir valstybės istorijoje“, kuri skirta 100-osioms Lietuvos valstybingumo atkūrimo metinėms.
Kauno technologijos universiteto (KTU) Kultūros centre vykstantis paskaitų ciklas prasidėjo kovo 10 d. ir tęsis iki birželio mėnesio. Paskaitas skaito Universiteto muziejaus vadovė, istorikė dr. Audronė Veilentienė, moderatorius – Žilvinas Rinkšelis. Šiais renginiais siekiama visapusiškai pristatyti istorinius Universiteto bruožus, nebijant ir nepatogių temų, kuriomis bus siekiama į diskusiją įtraukti klausytojus.
Atvirų paskaitų ciklas „Nepatogi Universiteto istorija“ vyks KTU Kultūros centre (Laisvės al. 13, Teatro salėje):
2017 balandžio 27 d. 18 val. – Kaip studentai vyriausybes vertė?
2017 gegužės 25 d. 18 val. – Du pasikėsinimai ir jų vykdytojai
Šaltinis: ktu.edu.lt