Pripažinkite, gyvenime tikrai yra buvę situacijų, kai įsigijote prekių, kurių pirkti iš anksto neplanavote. Galbūt sugundė gardžiai kvepiantys kepiniai, gal spalvinga šokolado pakuotė… O gal neatsispyrėte pagundai įsigyti naują drabužį, nors jo jums net nereikėjo.
Norite geriau kontroliuoti savo biudžetą? Svarstote, kaip išvengti impulsyvių pirkinių? Dalinamės keliais efektyviais patarimais.
Į parduotuvę – tik su pirkinių sąrašu
Pirmasis patarimas gana akivaizdus – prieš eidami į parduotuvę, pasiruoškite. Geriausia, jei būsimus pirkinius susirašysite ant lapelio.
Domitės, kaip susikurti efektyvų maisto pirkinių sąrašą? Pirmiausia, suplanuokite būsimos savaitės meniu: apgalvokite, ką ir kurią dieną gaminsite. Po to – peržiūrėkite, kokių produktų turite spintelėse ir šaldytuve. Galiausiai, užsukite į parduotuvės, kurioje ketinate apsipirkti, internetinę svetainę – pasidomėkite, kokios naujausios akcijos yra taikomos. Jei yra aktualių, pasižymėkite pirkinių sąraše. Toks pasiruošimas – itin svarbus, jei norite išvengti spontaniškų pirkinių.
Geriau rečiau, bet efektyviau
Patarimas Nr. 2: stenkitės į parduotuvę neiti vos dėl kelių pirkinių. Jei jums reikia tik pieno ir duonos, tikėtina, kad pakeliui pasiimsite ir visokių menkniekių: saldumynų ar užkandžių, kurių net neplanavote pirkti. Savo apsipirkimus planuokite taip, kad vienu kartu nusipirktumėte viską, ko reikia kelioms dienoms ar savaitei.
Venkite eiti į parduotuvę, jei nesate sotūs
Į parduotuvę einate būdamas alkanas? Tikėtina, kad jūsų krepšelyje atsidurs daug spontaniškų pirkinių. Juk nepavalgiusį žmogų lengviau suvilioti gardžiais kvapais, puikia išvaizda ar spalvingais įpakavimais.
Eikite į parduotuvę tik būdami sotūs. Tokiu atveju, lengviau atsispirsite pagundomis – išvengsite impulsyvių pirkinių.
Duokite sau laiko apsvarstyti
Dar vienas, ne ką mažiau svarbus patarimas – duokite sau laiko pagalvoti. Parduotuvėje pamatėte dar vieną gražią lėkštę? Stabtelkite. Užduokite sau klausimą: ar tikrai man jos reikia? Ir net jei vidinis balsas kuždės tylų „taip“ – neskubėkite lėkštės pirkti, palikite ją ten, kur radote. Ramiai pasivaikščiokite po parduotuvę, susiraskite prekes, dėl kurių čia atėjote ir, prieš eidami į kasą, dar kartą užduokite klausimą: „Ar dar viena lėkštė man išties reikalinga?“. Jei atsakėte teigiamai – galbūt tai tikrai būtinas pirkinys. Jei ne – pasidžiaukite: išvengėte spontaniškų išlaidų!
Beje, jei tik turite galimybę, sprendimą apie neplanuotą pirkinį nukelkite dar ilgesniam laikui: kelioms dienoms ar net savaitėms. Per tą laiką aiškiai suvoksite, to daikto jums reikia, ar nelabai.