14:30 – 15:00 Renkasi žiūrovai
15:00 – 15:03 Renginio pradžia. Vedėjo intro.
15:03 – 15:15 Sveikinimo kalbos:
- Idėjos iniciatoriaus – ACME Grupė ir jos vadovas Sergej Artemiuk ir idėjos bendraautorius – Lietuvos ambasadorius Čekijos Respublikoje Laimonas Talat-Kelpša
- Kauno m. savivaldybės vicemeras Andrius Palionis
- Skulptūros autorius skulptorius Tadas Vosylius
- Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Violeta Meiliūnaitė
- Projekto „Ė,sugrįžk!“ skulptūrų idėjų vertinimo komisijos pirmininkas Edmundas Jakilaitis
15:15 – 15:30 Skulptūros atidarymo ceremonija
- Atidarymo intro. Grupės „Freestarz“ muzikinė improvizacija su lietuvių kalbos gražiausiais žodžiais
- LED ekranuose rodoma speciali vizualizacija raidei Ė
- Skulptūros atidengimas (skulptūrą gaubiančio 360 LED lanko pakilimas)
15:30 – 16:00 Monikos Marijos koncertas
Plačiau apie iniciatyvą:
Lietuvių kalbos abėcėlė turi 32 raides, bet vienintelė ė tokia ypatinga. Pirmą kartą ji pavartota 1653 m. Danieliaus Kleino sudarytoje pirmojoje lietuviškoje gramatikoje. Tai vienintelė raidė, neturinti analogų jokioje kitoje pasaulio kalboje. Ji simbolizuoja ir Lietuvos laisvės kelią –atlaikiusi draudimus, iškraipymus, technines kliūtis, ji išliko.
Ė tai ne tik raidė. Tai žodis, padedantis išreikšti nuostabą „ė, žiūrėk, skulptūra!“. Tai gali būti kreipinys – gal nelabai mandagus, bet puikiai atkreipiantis dėmesį. Tai pagalba, kai reikia staigiai susirinkti reikiamas mintis – ištęstos „ėėėėė“ sąskambis lietuvių išskirtinai mėgstamas ir dažnai vartojamas. Ė – tai daugelio lietuvių neatskiriama asmenybės dalis, ypač moteriškos lyties – -ytė, -aitė, -ienė. Ė – tai ir visi prasmingi žodžiai, kurie kiekvieno lietuvio širdyje sukelia pasididžiavimą savo šalimi: tėvynė, laisvė, vienybė, garbė… ir dar daug kitų.