2021 04 01
Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją dėl pareigūnų skiepijimo prioriteto tvarka. Vidaus reikalų ministerijai pavaldžiose statutinėse tarnybose yra apie 7900 pareigūnų, atliekančių savo funkcijas kontaktiniu būdu. Jų vakcinavimas, pasak ministrės A. Bilotaitės, yra tiesiog gyvybiškai svarbus.
„Pareigūnus būtina skiepyti jau dabar, nes jie dirba priešakinėse pandemijos fronto linijose, užtikrindami karantino reikalavimų laikymąsi. Turime daugiau nei 4000-ius vien policijos pareigūnų, kurie nuolatos savo funkcijos vykdo kontaktiniu būdu“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
Pagal šiuo metu galiojantį vakcinacijos nuo COVID-19 ligos planą vidaus reikalų ministro valdymo srities statutinėse įstaigose tarnaujantys pareigūnai yra paskutinėje prioritetinėje grupėje prieš pereinant prie masinio gyventojų vakcinavimo.
Vidaus reikalų ministerija kartu su statutinėmis įstaigomis parengė skiepijamų pareigūnų sąrašą – tų pareigūnų, kurie turi daugiausiai kontaktų tarnybinės veiklos metu ir kuriems kyla didesnė rizika užsikrėsti COVID-19 (koronavirusu). Tokie pareigūnai turėtų būti skiepijami pirmiausiai.
Sveikatos apsaugos ministerijos prašoma peržiūrėti skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 ligos vakcina prioritetines gyventojų grupes, nustatytas LR sveikatos apsaugos ministro 2020 m. gruodžio 23 d. įsakymu ir perkelti pareigūnus, kurie neišvengiamai reaguoja į iškvietimus, taip pat kontaktiniu būdu vykdo viešosios tvarkos užtikrinimo, gaisrų gesinimo, valstybės sienos apsaugos pasienio kontrolės punktuose, konvojavimo, kriminalistinių tyrimų, areštinės apsaugos ir ikiteisminio tyrimo funkcijas, į aukštesnę prioritetinę grupę, kitus pareigūnus paliekant eilėje taip, kaip numatyta ministro įsakyme.
Be kitų atliekamų funkcijų pareigūnai karantino laikotarpiu vykdo judėjimo kontrolę tarp savivaldybių, kontroliuoja, kaip laikomasi karantino reikalavimų, ir susiduria su padidėjusia užsikrėtimo COVID-19 liga rizika.
Pareigūnų skaičius per pastaruosius kelerius metus yra sumažėjęs, todėl papildomas pajėgumų mažėjimas dėl susirgimų kelia grėsmę viešosios tvarkos ir visuomenės saugumo užtikrinimui.
Neužtikrinus pareigūnų apsaugos nuo COVID-19 ligos, gali susidaryti situacija, kai nebus galimybės tinkamai užtikrinti minėtų funkcijų vykdymo.