Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Redakcija
  • Kaunas, Kauno rajonas
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Politika
  • Finansai
  • Kriminalai
  • Gyvenimas
  • Sportas
  • Video
  • Apklausos
Menu Close
  • Naujienos 
    • Redakcija
    • Kaunas, Kauno rajonas
    • Lietuva
    • Pasaulis
    • Politika
    • Finansai
    • Kriminalai
    • Gyvenimas
    • Sportas
    • Video
    • Apklausos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Neturite paskyros? Užsiregistruoti

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Registruotis

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Spektakliai iš autentiškų patirčių

  • 2019-09-13
  • Kaunieciams.lt
  • Žmonių istorijos

Interviu su teatro kūrėjais Greta Šepliakovaite ir Raimondu Kleziu

Beprasidedant naujam teatro sezonui, artėjant ketvirtajam „Išeities taško festivaliui“ Kauno miesto kameriniame teatre, būsimų premjerų įkarštyje kalbamės su jaunaisiais teatro kūrėjais Greta Šepliakovaite ir Raimondu Kleziu. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai nuo pat studijų pradžios aktyviai veikiantys teatro, muzikos, kino laukuose, šio festivalio metu pristatys savo sukurtas autobiografines pjeses. Turėsime galimybę pamatyti G. Šepliakovaitės režisuotą, jame ji atlieka ir pagrindinį vaidmenį, – spektaklį-koncertą „Gulbė juoda“ bei  R. Klezio vaidmenį monospektaklyje, pagal jo pjesę „Dulkėti veidrodžiai“ (režisierė Ieva Jackevičiūtė).

Kokį įsivaizduojate savo žiūrovą, kokiai auditorijai norite perteikti savo kūrybos siunčiamą žinutę?

Greta: Manau, kad žmogus, kai skaito knygą ar žiūri filmą jis kažką iš to pasisemia, tuo metu keičiasi jo požiūris. Mano spektaklis ir pati pjesė atsirado iš Vido Bareikio užduoties, skirtos vasarai, buvo nurodyta parašyti pjesę. Iš pradžių, tai atrodė sudėtinga, kadangi esu dainų kūrėja, man atrodė, geriau parašyčiau 4 ar 5 dainas, negu pjesę. Bet aš tuo ir pasinaudojau ir pjesę pradėjau rašyti nuo dainos. Tada man ir Raimis sakė – „tai daryk tokią muzikinę pjesę“. Pjesė  taip ir išsidėsčiusi, kad vaidybinė dalis persipina su muzikine. Tai autobiografinė pjesė, manau ji labiausiai skirta jaunam žmogui. Kai įvyko šitos pjesės skaitymas Muzikos ir teatro akademijoje,  buvo susirinkę tiek jaunų, tiek vyresnių žmonių. Aptarimo metu labiau netgi pasisakė vyresni žmonės, sakė jie randa atpažįstamų dalykų. Pjesėje kalbama apie jauno žmogaus išsilaisvinimą iš  sovietinio  tėvų mąstymo. Mes negalim nei nuo to pabėgti, nei kaltinti tėvų. Atrodytų, tai labiau jauno žmogaus problematika,bet ir vyresnis žmogus randa tame skaudžių dalykų.

Raimondas: Mano kaip pradedančio, jauno kūrėjo auditorija, man atrodo, yra jaunas žmogus, toks koks aš dabar esu. Žinoma būna, kad kuri ir vaikams, kūdikiams ir vyresniems, bet mano nuomone, tai nereiškia, kad gali žiūrėti tik tas amžius. Pavyzdžiui, mano sesuo apsilankiusi vaikams, kūdikiams skirtame spektaklyje pastebėjo, kad ten įdomu stebėti ne tik patį spektaklį, bet tai, kaip jame dalyvauja, reaguoja maži vaikai. Savo pjesę rašiau paaugliams, sakykime taip iki dvyliktos klasės. Bet tai gali stebėti ir mokytojai, pažindintis su tuo amžiumi, atpažinti tai, ką patys išgyveno. Arba tėvai, kad jie geriau atpažintų  jauno žmogaus problemas.

Pjesėje fiksuojamos situacijos, detalės suformuoja mano taip vadinamą nemeilės formą. Kai kurie žmonės  patiria tokį likimą ar dovaną, kad jie turi gerus tėvus, privačią mokyklą, kur skiriamas reikalingas dėmesys, o būna taip, kad kiti gimsta amžinoje nemeilėje. O tos nemeilės vaisius yra tai, kuo jie tampa vėliau. Apie tai ir pjesė.

Raimondai, prieš patį pirmą pjesės skaitymą, Dramokratijos festivalio metu, esate sakęs, jog norėtumėte, kad  pasižiūrėti ateitų jūsų kraštiečiai. Ar jie apsilankė?

Raimondas: Kviečiau savo kraštiečius iš Jonavos rajono, Žeimių miestelio ir mane nustebino tai, kad pjesės premjeros dieną, kai jau laukiau žiūrovų, pamačiau juos vienas po kito einančius, susirinko gal pusė salės, apie 50 ir lyg ir susitarę susėdo į vieną flangą, į vieną pusę, o visi kiti žiūrovai sėdėjo kitoje. Po renginio klausinėjau kaip jiems viskas atrodė. Tai man atsakė: „žinai Raimi, man tiesiog nereikėjo  labai daug galvoti, manyje visa tai yra, pjesė  mane kiaurai persmelkinėjo ir žinojau kiekvieną juokelį ir kuo jis baigsis. Man atrodė viskas paprasta.“ Bet tas kitas žiūrovų  flangas irgi buvo susidomėjęs ir norėjo sužinoti daugiau, kokie tie žmonės yra iš tikrųjų.

Žiūrint jaunų kūrėjų spektaklius, skaitant jų parašytas pjeses, nežinau ar sutiksite su manimi, pastebiu tam tikras tendencijas, tai yra dažną atsigręžimą į save, savo autobiografiją bei dominuojantį negatyvų, netgi destruktyvų santykį su supančia aplinka. Kitaip sakant, optimistinių siužetų dažnai nepamatysi. Kokia jūsų nuomonė?

Greta: Greta: Žinot, mes ir tarp kursiokų esame kalbėję.  Kas stoja į aktorinį?  Dažniausiai stoja tie, kurie gyvenime yra susidūrę su didesniais iššūkiais, kurie paliko nemažai neigiamų savybių, emocijų.

Raimondas: Sakykime, ne iš pačių gražiausių gyvenimo modelių atėję žmonės.

Greta: Pavyzdžiui aš, ką rodau savo kūryboje kyla
iš manęs, manyje pilna kažkokių baimių, neišsakytų minčių. Vyresnės kartos kūrėjai galbūt jau yra per daug kalbėję apie neigiamus dalykus, dėl to jiems maloniau džiaugtis gyvenimu nei ieškoti jo minusų.
Be to jauno žmogaus privalumas ir yra nebijojimas kalbėti apie tai, kuo dabar gyvena.

Raimondas: Aš manau, kad tai ir tam tikras  jauno  žmogaus  savo nuoskaudų,  pralaimėjimų išpylimas,  kad tai išaugtų į kažkokią brandą, kad tu  galėtum jau būti pakankamai subrendęs, nesileisti į tuos dalykus, o galvoti ir apie tai, kas yra gražu.

Bet turbūt ir pačiam teatre yra kažkokia tendencija, na tarsi, kai viskas gerai, tai nėra tos problematikos, tai tarsi nėra ir tikslo.

Greta: Gal bijomasi iš žiūrovo tada išgirsti, kad niekas spektaklyje jo nebejaudina.

Žinoma, tiek mano, tiek Raimio pjesėse yra ir tam tikro humoro.

Raimondas: Tokio tragikomiškumo.

Greta, jūs esate ne tik teatro, bet ir muzikos kūrėja. Keičiasi ar ne muzikos pozicija dramos teatro spektakliuose ? Kaip kuriama muzikos ir vaidybos jungtis pjesėje “Gulbė juoda”?

Greta: Taip, kaip aš ir sakiau, tai yra spektaklis-koncertas. Jis sudarytas iš vaidybinių scenų, situacijų, kuriose pagrindinė veikėja(šiuo atveju aš pati) yra apribojama, slopinama kitų veikėjų bei muzikiniai monologai, kuriuose veikėja atsiskleidžia visomis prasmėmis.  Muzika padeda man išsakyti tai, ko aš negaliu pasakyti, kas yra
mano viduje. Sukūriau šitą pjesę taip, kad ji būtų ir man, ir klausytojui maloni, kad nebūtųvien tik prikaustanti vaidyba. Mano nuomone, šiandien muzika yra labai paveiki, gali stipriau veikti žiūrovą nei vaidybinė išraiška.

Jeigu aš dar kartą rašyčiau pjesę, tai tikrai  rašyčiau su muzikos elementais. Manau, kad tikrai tai padeda pjesės vystymuisi. O dėl muzikos pozicijos spektaklyje, nežinau kaip jūs, bet aš tikrai esu girdėjusi, kad apie spektaklį atsiliepia blogai, bet apie muziką gerai.  Aš dirbu su režisieriumi Augustu Gornatkevičiumi, spektaklyje “Roberto Zucco” atlieku Mergaitės vaidmenį ir ten Jokūbas Tulaba sukūrė nuostabų muzikinį takelį, kuris sukelia tiek daug emocijų ir man tai labai padeda kaip aktorei. Tikiu, svarbu ir žiūrovui bei, kad režisieriams reiktų daugiau dėmesio skirti muzikai.  Kad nebūtų tik iš Youtube’s atsisiųstas kažkoks takelis ir leidžiamas pasirodymo metu.

 Geriau pasiimti į komandą profesionalų kompozitorių, muzikantą ir gyvai sukurti. Net neabejoju, tai papildytų spektaklį. Svarbu žinoma ir tai, kad jeigu jau spektaklyje yra muzikinis elementas jį taip pat svarbu “atidirbti”, reikia nemažiau repetuoti nei vaidybinę dalį. Aš tikrai nenorėčiau, kad apie mane sakytų –  dainuojanti aktorė, aš noriu būti ir dainininkė, ir aktorė, kad viena ir kita būtų profesionalu.

Raimondai, dirbate teatro pedagogu, kuriate vaidmenis teatre, kine, televizijoje, rašote pjeses. Savo pjesės kūrimas, įgyvendinimas scenoje yra individualus procesas, jūs turite daugiau galių paskelbti norimą idėją, darbas televizijoje, kine  didelėje komandoje tą tikriausiai apriboja. Ar jums pačiam nenutinka kaip, cituojant vieną jūsų pjesės personažą, kad kažkas pasako: “Dar truputėlį pataisysiu“.

Raimondas: Visaip būna, tikrai būna ir taip, kad kažkas  teatre pasako, kad negerai darai ir truputėlį susinervini, bet vis tiek tenka dirbti. Nesvarbu ar tai darbas seriale, kur atrodo nėra jau tiek  daug  tos meninės vertės, ar tu kuri vaikišką spektaklį tyriausiam žiūrovui. Man atrodo tiesiog reikia gerai atlikti savo darbą,  daryti tai , ko iš tavęs prašo režisierius, jeigu tai nepažeidžia tavo paties vertybinių dalykų.  O režisierius turėtų atskleisti  stipriausias aktoriaus puses, nenusisukant nuo savo idėjos. Man atrodo labai didelė vertė yra, kai aktorius jaučiasi laisvai, paliekama vietos improvizacijai. Bet taip būna retai, ir šiaip retai sutinki režisierius šitoje profesijoje, kai aktorių daug, o režisierių pasiūla maža.

Greta: Man režisierius, kaip ir bet kurios kitos profesijos atstovas, pirmiausia turi būti geras žmogus. Man teko sutikti grandinių aktorinių, kurie yra geri aktoriai, bet kaip žmonės.. mūsų tiesiog vertybės nesutampa.  Sutinku su Raimondu, kad  svarbu, jog režisierius atskleistų geriausias aktoriaus puses, bet man taip pat kiekvienu atveju svarbu išmokti ir kažką naujo. Atrasti ir savyje kažkokią neigiamą savybę ir ją patobulinti per tuos kelis repeticijų mėnesius, kol statomas spektaklis Man taip buvo su vienu spektakliu, kai  nesupratau savo
personažo pasirinkimų, o režisierius sako, nemąstyk savo protu, o mąstyk herojės. Man tam reikėjo tikrai nemažai laiko, kol pradėjau suprasti savo personažo logiką.  Be to, kūrybinio proceso metu lengviau
mokytis, analizuoti save, ko galbūt kiekvieną dieną įprastai ir nedarai.

Raimondai šalia jūsų pjesės pateikta informacija, kad nerekomenduojate pjesės  vaikams, dėl vartojamų necenzūrinių žodžių. Pasižiūrėkime į  šią situaciją kiek plačiau, kokia jūsų nuomonė apie cenzūrą teatre, ši tema vis išnyra tai žiniasklaidos antraštėse, tai socialiniuose tinkluose?

Raimondas: Na, mano pjesės atveju tarsi nebuvo įmanoma to išvengti. Pasibaigus pjesei, vienas žiūrovas sako, kad ten tiek daug tų rusiškų keiksmažodžių, taip gi niekas dabar nešneka, bet sako tada aš pagalvojau, kad  tikriausiai čia mano genge taip nešneka, bet čia yra jo – autoriaus pasaulis. Teatras vis tiek lyg ir turėtų būti gyvenimo atspindys. Nors pjesėje „Dulkėti veidrodžiai“ koncentravausi į tai, kad iš mano personažo Ruso nenuskambėtų keiksmažodžiai.

Prisimenu vieną situaciją su Mindaugu Nastaravičiumi, po studentų rodytų etiudų, jo pasakymą apie tokį spektaklį „Pasirinkimas“.  Čia buvo pirmas kursas, kuriame studentai įprastai rašo viską su daug keiksmažodžių, atrodytų vyksta kažkoks išsivalymas. Tada jis sako, aš įrodysiu, kad jums nereikia šitam etiudui keiksmažodžių. Ir įrodė. Taigi, tas  tikrai įmanoma. Žinoma, nemanau, kad jeigu vaikai negirdės, tai tų žodžių nežinos, juos tai pasiekia ir per kitus kanalus. Bet gal, tai neturėtų dominuoti kaip pritraukianti forma. Kalbant apie kokį  rūkymą, tai aš gal būčiau už jo atsisakymą. Pavyzdžiui, prisimenu aktorius Valentinas Novopolskis metė rūkyti, o režisierius kurdamas spektaklius jam sakydavo, kad tavo personažas turi rūkyt, o jis iškart išteisindavo, kad veikėjas prieš kelias savaites metė.

Greta: Mano spektaklyje yra viena scena, kur aš bandau keiktis, tas pavyksta, bet man atrodo, tiek ir užtenka. Ta scena gimė savaime, o papildomai pridėti keiksmų man nereikėjo, nes pjesės fabula to nereikalavo. O tie žodžiai, mes galim juos uždrausti, kaip ir nuogus kūnus, kas šiais laikais yra labai populiaru. Tačiau aš manau, kad mene mes turime daug laisvės, dėl to kūrėjas yra laisvas pasirinkti necenzūruotų žodžių gausą. Be to, manau, žmogus prieš eidamas į teatrą, turėtų pasiskaityti apie režisieriaus darbus bei išraiškos formas, kad neliktų nustebintas blogąja prasme.

Dėkoju už pokalbį,

Miglė Munderzbakaitė

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Panašūs straipsniai:

Žinomi žmonės karinių pramogų poligone – mūšio taktikos mokėsi ir moterys

V. Gapšys į laisvę siekia išeiti skundais

2030-ieji bus Vytauto Didžiojo metai

Valstybės vadovai sveikina Mindaugo karūnavimo dienos proga

„Štai aš siunčiu jus“ (Lk 10, 3) 14 eilinis sekmadienis

Seimo narys siūlo pasirūpinti sukčių aukomis

Ieškomi geriausi Lietuvos STEAM mokytojai – prasidėjo „Ateities kūrėjų 2025“ apdovanojimai

Baltarusų šnipas inicijuoja mainus: nori būti iškeistas į įkalintus lietuvius

Valstybės dienos renginiai Kaune

Ką manote apie naująją Rotušės aikštės dangą? Išsakykite savo nuomonę apklausoje

Sukčiai nesnaudžia: atranda vis naujas žmonių mulkinimo schemas

Jau greitai dirbtinis intelektas pats norės kalbėtis su jumis

D. Trumpas žada surengti mišrių kovos menų turnyrą prie Baltųjų rūmų

Skaitmeninis šlamštas telefone: štai kaip sumažinti netvarką

Uogų sezonas: kas stiprina organizmą, o kas – sukelia audrą pilve?

Vykstančių į Lenkiją laukia sustiprintos patikros: kontrolė bus vykdoma 13-oje vietų

Mirė Q. Tarantino filmų žvaigždė, aktorius M. Madsenas

Astronomai Saulės sistemoje aptiko dideliu greičiu skriejančią kometą

Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriui – nemalonumai: tarnybinis patikrinimas gali būti tik pradžia

Siūlo bausti P. Gražulį 10 tūkst. eurų bauda

Lietuva vertins branduolinės energetikos plėtros galimybes – Ignalinos atominė elektrinė prisidės ekspertiškai

Lietuvos zoologijos sodui – 87-eri: kartu su gamta, bendruomene ir ateities planais

Tomas Čyvas

Nuo Vilniaus iki pat Manilos nieko naujo (video)

Sklinda nevilties šauksmas: šuniukus gelbėjančiai įstaigai pačiai reikia gerų žmonių pagalbos

Premjerui G. Paluckui neramios dienos: prieš jį ir valdančiuosius rengiamas protestas

IX forto pėdsakas Miuncheno „Bayern“ istorijoje: Oto Alberto Byro šeimos likimas

Vasariška sporto fiesta Birštone: danguje varžysis karšto oro balionų oreiviai, žemėje – galiūnai

Ką daryti, jei stogo santvaros pradėjo girgždėti?

Ar „ChatGPT“ gali padėti SEO optimizacijai?

Sportas ir klimato realybė: kaip aplinkos pokyčiai formuoja naują sportinę kasdienybę

Indijos pilietis Kaune stos prieš teismą dėl galimo kanapių platinimo nepilnametėms

Kauno zoologijos sode nulūžusi šaka nukrito ant ledų pardavėjos

V. Matijošaičio sužalotas pėsčiasis išleistas gydytis, policija pradeda administracinę teiseną

Planas vasarai: gražiausi Europos miesteliai, kurie atrodo lyg iš pasakos

Laikas pasilepinti: vasariški kavos receptai

Kauno meras V. Matijošaitis partrenkė per pėsčiųjų perėją ėjusį vyrą

Po gaisro „Kauno švara“ tęsia veiklą

Kaune sprogo granata: atliekamas ikiteisminis tyrimas

Lietuvos sparčiai auga skaitmeninis verslas: lenkiame ES vidurkį

Liepos 1 d. – ekskursija, ženklinanti Antanui Poškai ir Matui Šalčiui skirtos kelionės pradžią Kaune

Tomas Čyvas

Nusipirkai automobilį? Neskubėk džiaugtis

Kaune iš vyro plėšikas atėmė 30 tūkst. eurų

Švedijos karalienės slaugos konkursą laimėjusi Jurgita: turime keisti požiūrį į pacientą

Kuri sporto šaka gali padėti prailginti gyvenimo trukmę?

Dirbtinis intelektas jau sėdi prie personalo atrankų stalo

„Čekutininkams“ palankios BK pataisos Seime įveikė svarstymo stadiją

Plėšimu ir neatsargiu gyvybės atėmimu kaltinamas I. Molotkovas: labai gailiuosi

Atvira ar įstiklinta? Kaip išsirinkti tinkamiausią verandos tipą savo namams

Vaikas ant keturračio: kaip jį išmokyti važiuoti ir užtikrinti saugumą?

Seimas linkęs leisti savivaldybėms rinkti rinkliavą už eismo ribojimus

Pareigūnų piketas: policininkai kvietė G. Palucką į ekipažą

A. Kandrotas-Celofanas paleistas į laisvę

Teismas sujungė nuomonės formuotojos S. Lipnės įmonės ir buvusios darbuotojos bylas

A. Klišonis: savivalda gali priimti tikslesnius sprendimus nei desovietizacijos komisija

Liberalai siūlo kandidatus pirmininko rinkimams: daugiausiai palaikymo sulaukia V. Čmilytė-Nielsen

„Western Union“ pastatą sprogdinęs jaunuolis nuteistas už J. Juškaitės ir B. Sabatauskaitės niekinimą

Aukščiausio lygio sportininkus parengusiems treneriams siūloma mokėti rentas

Būti žmogumi ir internete: kaip mokytis skaitmeninio pilietiškumo

Vaikų žaidimų aikštelės: kokie pavojai jose slypi?

Lenkija rengia meno vertybių išvežimo planus, jei Rusija užpultų

Laukia dar vienas protestas: pareigūnai reikalaus didesnių algų

Šauliai su Vokietijos brigados medikais dalyvavo pratybose „Elektrėnų skydas 2025“.

Vis dar nepasimoko: Kauno autoserviso vadovas ir darbuotojas nuteisti dėl atlyginimų išmokėjimo „vokeliuose“

Joninių renginiai Kaune

Skaitmeninio matomumo didinimas: ar verta rinktis marketingo agentūrą?

Prienų rajone nukrito sklandytuvas, du vyrai gydomi ligoninėje

Nuo pirmadienio vairuotojai susidurs su laikinais sunkumais: bus draudžiamas eismas Sargėnų estakada

JAV jungiasi į karą: sudavė triuškinantį smūgį Irano branduolinei infrastruktūrai

Kauno regiono forumas atskleidė ES investicijų galią

Pagaliau susiprotėjo: pasienyje dingus Rusijos piliečiui, sprendžiama, kaip sustiprinti tranzitinių traukinių kontrolę

Policija per Jonines rengs reidus ir tikrins vairuotojų blaivumą

Kaune pradedamos dar vieno tilto statybos: jungtis tarp Senamiesčio ir Vilijampolės pasitarnaus pėstiesiems ir dviratininkams

Dėl kapitalinio remonto laikinai keisis eismas Birželio 23-iosios gatvėje

Kad švenčių neaptemdytų nelaimė: ekspertų įžvalgos apie pavojingus dūmus

„AquaSpot“ vakarėlyje prie Kauno marių – garsenybės, dievinančios vandens bei saulės pramogas

Seimo narys K. Podolskis teigia nežinąs kaip jo kuro čekiai atsirado pas merą P. Isodą

Skrydis aplink Lietuvą: oreiviai kyla į pažintinę aviacijos kelionę

Ypatinga Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkinių vertybė – brg. gen. Kaziui Skučui dovanota dėžutė cigarams

Joninės su LRT: nuo šventinio koncerto Nidoje iki specialios filmų programos

Nepastebimas pavojus iškylos metu: kada padažai ir prieskoniai gali pakenkti sveikatai

Seimas nepritarė Laisvės gynėjų dienos įtraukimui į švenčių sąrašą

Buvusį Seimo narį T. V. Raskevičių „į laužą“ komentaru siuntęs vyras lieka išteisintas

Tomas Čyvas

STT, čekiukai ir niekdara

Vilties šventei artėjant

Pabėgimas į gamtą: ką pasiimti, kad žvejyba taptų malonumu, o ne iššūkiu?

Kauno teismas ėmėsi pacienčių slaptu filmavimu kaltinamo ginekologo V. Abraičio bylos

Etikos sargų prašys išsiaiškinti, kiek BK pataisas inicijavusių Seimo narių gali turėti interesų konfliktą

Kur rasti stilingų rūbų už prieinamą kainą?

Nosies korekcija vasarą: ar tai – geras metas operacijai?

Apie „Žalgirio“ sunkumus kalbėjęs L.Kleiza: Trinchieri rotacijas yra sunku suprasti

Saulė ir sveikata: kaip suderinti malonumą su saugumu

„Teka loftai“ – šiuolaikiška erdvė jūsų gyvenimui ar verslui

VRM ministras: rudenį bus skelbiamas antras etapas priedangoms savivaldybėse finansuoti

Ieškomas iš tranzitinio traukinio pabėgęs Rusijos pilietis

Pradėtas tyrimas dėl chuliganiškai besielgusio vairuotojo

COVID-19 testų byloje liudijęs S. Skvernelis: nesuprantu, ką L. Jaruševičienė veikia teisme

Kaip apsaugoti dvirates transporto priemones nuo ilgapirščių?

Norintiems pradėti verslą? Jums reikia žinoti 3 būtinus žingsnius

Kauno miesto savivaldybė apjungs dalį seniūnijų

Teismas atmetė kalinčio R. Kurlianskio ieškinį STT pareigūnui

Dėl L. Kasčiūno ir G. Liaudansko pasisakymų tyrimas nebus pradėtas

Kauno policijos reidai: 903 greičio viršijimo atvejai ir 7 neblaivūs vairuotojai

Žinomi žmonės karinių pramogų poligone – mūšio taktikos mokėsi ir moterys

2025-07-06

V. Gapšys į laisvę siekia išeiti skundais

2025-07-06

2030-ieji bus Vytauto Didžiojo metai

2025-07-06

Valstybės vadovai sveikina Mindaugo karūnavimo dienos proga

2025-07-06

„Štai aš siunčiu jus“ (Lk 10, 3) 14 eilinis sekmadienis

2025-07-05

Seimo narys siūlo pasirūpinti sukčių aukomis

2025-07-05

Ieškomi geriausi Lietuvos STEAM mokytojai – prasidėjo „Ateities kūrėjų 2025“ apdovanojimai

2025-07-05

Baltarusų šnipas inicijuoja mainus: nori būti iškeistas į įkalintus lietuvius

2025-07-05

Valstybės dienos renginiai Kaune

2025-07-05

Ką manote apie naująją Rotušės aikštės dangą? Išsakykite savo nuomonę apklausoje

2025-07-05

Sukčiai nesnaudžia: atranda vis naujas žmonių mulkinimo schemas

2025-07-04

Jau greitai dirbtinis intelektas pats norės kalbėtis su jumis

2025-07-04

D. Trumpas žada surengti mišrių kovos menų turnyrą prie Baltųjų rūmų

2025-07-04

Skaitmeninis šlamštas telefone: štai kaip sumažinti netvarką

2025-07-04

Uogų sezonas: kas stiprina organizmą, o kas – sukelia audrą pilve?

2025-07-04

Vykstančių į Lenkiją laukia sustiprintos patikros: kontrolė bus vykdoma 13-oje vietų

2025-07-04

Mirė Q. Tarantino filmų žvaigždė, aktorius M. Madsenas

2025-07-03

Astronomai Saulės sistemoje aptiko dideliu greičiu skriejančią kometą

2025-07-03

Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriui – nemalonumai: tarnybinis patikrinimas gali būti tik pradžia

2025-07-03

Siūlo bausti P. Gražulį 10 tūkst. eurų bauda

2025-07-03

Lietuva vertins branduolinės energetikos plėtros galimybes – Ignalinos atominė elektrinė prisidės ekspertiškai

2025-07-02

Lietuvos zoologijos sodui – 87-eri: kartu su gamta, bendruomene ir ateities planais

2025-07-02
Tomas Čyvas

Nuo Vilniaus iki pat Manilos nieko naujo (video)

2025-07-02

Sklinda nevilties šauksmas: šuniukus gelbėjančiai įstaigai pačiai reikia gerų žmonių pagalbos

2025-07-02

Premjerui G. Paluckui neramios dienos: prieš jį ir valdančiuosius rengiamas protestas

2025-07-02

IX forto pėdsakas Miuncheno „Bayern“ istorijoje: Oto Alberto Byro šeimos likimas

2025-07-01

Vasariška sporto fiesta Birštone: danguje varžysis karšto oro balionų oreiviai, žemėje – galiūnai

2025-07-01

Ką daryti, jei stogo santvaros pradėjo girgždėti?

2025-07-01

Ar „ChatGPT“ gali padėti SEO optimizacijai?

2025-07-01

Sportas ir klimato realybė: kaip aplinkos pokyčiai formuoja naują sportinę kasdienybę

2025-07-01

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Kauniečiams kasdienės naujienos