Tikrą perversmą grožio sektoriuje sukėlusi lazerinio plaukelių šalinimo procedūra ir toliau išlieka viena iš populiariausių. Jei nusprendėte atsikratyti nepageidaujamų plaukelių visam laikui, štai 10 patarimų jums, ką verta žinoti ruošiantis lazerio procedūrai.
Procedūroms nesirinkite vasaros
Vasara šiame kontekste niekuo „nenusikalto“ ir lazerinį plaukelių šalinimą šiuo metu galima atlikti, tačiau dėl kitų aspektų tam geriau rinktis rudenį ar žiemą. Pirmiausia, vasarą gana sunku odą apsaugoti nuo saulės, nes juk karštomis dienomis tikrai nenorime dėvėti uždarų drabužių, tiesa? O antra, procedūrų kursą pradėjus vasarą galutinį rezultatą pasieksite žiemą ar net pavasarį. Taigi ruduo ir žiema, teigiama, yra geriausias metas pradėti lazerinio plaukelių šalinimo procedūras, kad vasarą pasitiktumėte nesukdami galvos dėl nepageidaujamų plaukelių.
Sužinokite, kokiu lazeriu bus atliekama procedūra
Kai kur dar naudojami senesnės kartos lazeriai, kurie gali kažkiek pažeisti ir odą. Tad labai svarbu pasirinkti aukšto lygio profesionalus, patikimas klinikas, kuriose šioms procedūroms naudojami jau naujos kartos lazeriai. Pastarieji demonstruoja neįtikėtiną tikslumą, greitį, o taip pat ir saugumą.
Įvertinkite, kiek laiko truks procedūros
Paprastai geriausiam rezultatui pasiekti reikalingas maždaug 6–8 procedūrų kursas. Tačiau svarbu įvertinti ir tai, kad jos atliekamos kas 4–8 savaites, kas yra vienas kartas per mėnesį ar net du mėnesius. Todėl apsvarstykite, kada geriau startuoti, kad vasarą ar prieš laukiančias ilgas atostogas šiltuose kraštuose galėtumėte džiaugtis dailia, glotnia oda be nepageidaujamų plaukelių.
Atsižvelkite į savo odos ir plaukelių spalvą
Kadangi lazeris veikia pigmentą, tai plaukelis turi būti tamsesnis nei oda – tokiu atveju lazerio energija nukreipiamą į plaukelį, sunaikinamas jo folikulas, o aplinkiniai audiniai lieka nepažeisti. Tiesa, lazerių pažanga galimybes jau plečia, ir, pavyzdžiui, modernūs Aleksandrito lazeriai tinka ne tik šviesios odos savininkams, bet ir tamsesnę odą turintiems.
Visgi dėl koncentracijos į plauko pigmentą lazeris nepaveiks labai šviesių ir žilų plaukelių.
Nusiteikite, kad po pirmos procedūros nebus pašalinti visi plaukeliai
Tai būtina paminėti, nes neretai susidaroma klaidinga nuomonė, kad viena procedūra padarys stebuklus. Kad ir koks puikus atradimas yra lazerinis plaukelių šalinimas, visgi per vieną procedūrą jis tikrai nepašalins visų plaukų, ir pasakysime kodėl. Plaukeliai auga skirtingais ciklais, tad vienu metu kai kurie yra ramybės būsenoje, o kiti aktyvaus augimo. Lazerinio šalinimo metu paveikiami būtent tie, kurie yra augimo stadijoje, o esančių ramybės būsenoje lazeris negali paveikti. Taigi būtent tam ir reikalingas procedūrų ciklas.
Prieš procedūrą venkite saulės
Saulės kontakto su oda toje vietoje, kur bus atliktas plaukelių šalinimas lazeriu, reikėtų vengti ne mažiau kaip mėnesį iki numatytos procedūros. Negalima nei degintis saulėje, nei naudotis soliariumo paslaugomis, atsisakykite ir savaiminio įdegio priemonių.
Įvertinkite, kokius medikamentus vartojate
Vartojant kai kuriuos vaistus, pavyzdžiui, tam tikros grupės antibiotikus, lazerinio plaukelių šalinimo atlikti negalima. Geriausia, jei procedūrą atliksiantį specialistą informuosite apie vartojamus vaistus, o jis jums pasakys, ar lazerinė procedūra galima, ar geriau palaukti, kol vaistų vartojimas bus nutrauktas.
Prieš procedūrą depiliuojamą vietą nuskuskite
Kuris laikas iki procedūros negalima naudoti plaukelius išraunančių depiliacijos priemonių, o iki procedūros likus dienai plaukelius reikia nuskusti.
Drėkinkite odą
Labai dažnai akcentuojamas odos drėkinimas jau po procedūros. Tačiau atsižvelgiant į tai, kad lazerinis plaukelių šalinimas odą išsausina, verta ją pradėti drėkinti jau kuris laikas iki lazerio procedūros – oda nepatirs didelio šoko ir išsausėjimas bus kur kas mažesnis, nes ji bus pridrėkinta. Po procedūros odos drėkinimas losjonais ar kitomis drėkinamosiomis priemonėmis tęsiamas.
Apgalvokite, ar nepatenkate tarp tų, kuriems lazerinio plaukelių šalinimo atlikti negalima
Nors lazerinis plaukelių šalinimas yra saugus, kai laikomasi rekomendacijų ir procedūrą atlieka profesionalas, visgi yra tam tikros kontraindikacijos. Tad įvertinkite, ar nepatenkate tarp tų, kuriems procedūros atlikti negalima. Lazerinis plaukelių šalinimas neatliekamas, jei laukiatės ar maitinate mažylį, sergate sunkesne cukrinio diabeto forma, onkologinėmis ligomis, turite tam tikrų odos problemų (pavyzdžiui, egzema, psoriazė), venų varikozę, trombozę, jei sergate neurologinėmis ar autoimuninėmis ligomis. Lazerinis plaukelių šalinimas negali būti atliktas, jei toje odos zonoje yra tatuiruočių, ilgalaikis makiažas, randai.