Vos per dvi savaites specializuotoje lietuvių įkurtoje sutelktinio finansavimo bei investavimo platformoje „Röntgen“ NT plėtotojams pavyko surinkti 300 tūkst. eurų. Surinktos lėšos bus skirtos daugiau nei 900 kv. m ploto gyvenamojo pastato Vilniaus senamiestyje renovacijai. Ši suma padengs projekto sąmatos dalį, kurios nefinansavo bankas.
Platforma „Röntgen“, skirta NT plėtotojams bei į jų projektus investuoti norintiems subjektams, startavo praėjusių metų pabaigoje. Raugyklos g. atgimsiantis pastatas yra ne tik pirmoji joje investuotojams pristatyta galimybė, bet ir pirmasis NT projektas Baltijos šalyse, kuriam finansuoti pasitelktas tiek sutelktinis finansavimas, tiek banko paskola, tiek ir asmeninės plėtotojo lėšos.
Didžiąją sutelktinio finansavimo platformoje surinktos sumos dalį sudaro investicijos, didesnės nei 20 tūkst. eurų. Vidutinė projektui Vilniaus senamiestyje plėtoti skirta suma – beveik 10 tūkst. eurų.
„Röntgen“ interneto svetainėje nurodoma, kad investavusieji į 12 mėn. trukmės NT plėtojimo paskolą projektui Raugyklos g. 3 gaus 10 proc. metinių palūkanų grąžos. Investicijos yra garantuojamos plėtojamo NT įkeitimu, tad investicijoms suteikiama papildoma apsauga.
„Visame pasaulyje gerai žinomos sutelktinio finansavimo platformos „Kickstarter“ ar „Indiegogo“ siūlo paremti socialinius projektus arba įsigyti prekių. O mes siūlome investuoti į nekilnojamojo turto plėtrą ir gauti apčiuopiamą grąžą. Norint investuoti net nebūtina turėti dešimčių tūkstančių, – galima pradėti vos su 100 eurų“, – apie platformos koncepciją pasakojo „Röntgen“ vadovas Martynas Stankevičius.
Pašnekovo teigimu, jų platforma užtikrina saugų, skaidrų, patikimą ir mažos rizikos investavimą. Jis yra patrauklus, nes nereikalauja daug laiko ar specifinių žinių.
„Puikiai NT rinką išmananti mūsų komanda sudaro galimybę investuotojui išvengti daug laiko reikalaujančios atvejo analizės. Platformoje pristatomas projektas jau būna išnagrinėtas ir įvertintas dar prieš jį paskelbiant, tad investuotojas gali būti tikras, jog prieš save mato kokybišką galimybę, apie kurią pateikiama tik svarbiausia informacija. Likęs investavimo procesas yra itin supaprastintas ir operatyvus“, – aiškino M. Stankevičius.
Anot jo, pirmasis platformoje pristatytas ir didžiausiu sutelktinio finansavimo atveju Lietuvoje tapęs NT projektas jiems buvo svarbus testas. Jo rezultatai rodo, kad testas išlaikytas geriausiam pažymiui – norinčiųjų investuoti netrūko. Kai kurie net nespėjo pasinaudoti šia galimybe, nes reikalingos lėšos buvo surinktos itin greit.
„Röntgen“ vadovas ypač džiaugiasi tuo, jog kartu su galimybe NT plėtotojams pritraukti papildomas investicijas platforma duris į NT rinką atvėrė smulkiajam ir vidutiniam verslui bei pavieniams asmenims. Dabar į NT projektus lengvai gali investuoti ne tik nenaudojamų finansinių rezervų turintys fiziniai, bet ir juridiniai asmenys. Pastarieji sudarė beveik trečdalį pirmojo projekto investuotojų.
Pasak M. Stankevičiaus, artimiausiu metu platformoje pasirodys nauji finansavimą pritraukti siekiantys NT projektai, kurie yra vertinami „Röntgen“ specialistų.
„Dėl finansavimo per „Röntgen“ platformą gali kreiptis visi NT plėtotojai, turintys projektą su statybą leidžiančiu dokumentu ir plėtros planu. Tiesa, tik atrinkti ir patikrinti projektai bus pasiūlyti investuotojams“, – pabrėžė M. Stankevičius.