Kauno rajono socialinių paslaugų centrą rinkosi šventiškai nusiteikę visų 25 Pakaunės seniūnijų senjorai. Čia vyriausiems dedikuotą mėnesį užbaigė tradicinė Kauno rajono pagyvenusių žmonių pagerbimo šventė.
„Šiandien čia susirinkote tie, kurie savo seniūnijose esate patys aktyviausi, nuolat dalyvaujate įvairiose kūrybinėse veiklose, muzikuojate, sportuojate ir džiaugiatės gyvenimu. Jūs rūpinatės ne tik savimi, bet matote ir šalia esantį, pastebite kitų negandas, galvojate apie savo vaikus ir artimuosius. Būkime visada tokie švytintys, pasitempę bei laimingi ir tuomet būsime sveiki“, – šventės proga susirinkusius sveikino vicemerė Raminta Popovienė.
Vicemerė kartu su Administracijos direktoriumi Šarūnu Šukevičiumi ir Socialinės paramos skyriaus vedėja Margarita Vensloviene įteikė padėkas 24 senjorams, pasižymėjusiems savo darbais ir aktyvumu bendruomenės veikloje. Kiekvienas šventės dalyvis gavo ir simbolinių dovanėlių – rėmėjo UAB „Aconitum“ maisto papildus.
Jautrius pasirodymus susirinkusiems dovanojo Vytauto ir Staselės Abromaičių duetas, o linguoti ir dainuoti kartu žymiausius šlagerius, romantines melodijas senjorus kvietė atlikėjas Dainotas Varnas.
Kauno rajono pagyvenę žmonės turi įvairių galimybių aktyviai leisti savo laiką. Nuo 2012 metų veikia Kauno rajono trečiojo amžiaus universitetas (TAU), kurį 16 seniūnijų lanko per 400 rajono gyventojų. Šiais mokslo metais universitetas veiklą pradėjo Akademijos ir Užliedžių seniūnijose. TAU rengia ne tik paskaitas ir praktinius užsiėmimus, bet ir treniruotes, ekskursijas, akcijas, protų mūšius, sporto fiestas, pėsčiųjų žygius, išvykas Lietuvoje ir į užsienį.
Senjorų aktyvumu ir sveikos gyvensenos propagavimu rūpinasi Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras. Nuo spalio mėnesio Pakaunės gyventojai kviečiami lankyti net keturių skirtingų rūšių – pilateso, jogos, zumbos ir funkcines – treniruotes, kurias veda profesionalūs treneriai.
Vyresnieji Pakaunės gyventojai aktyviai dalyvauja ir Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos veiklose.
Kauno rajono socialinių paslaugų centro socialiniai darbuotojai, individualios priežiūros darbuotojai, psichologas, kineziterapeutas ir kiti specialistai per metus paslaugas suteikia daugiau nei 600 senyvo amžiaus asmenų. Visos paslaugos yra orientuotos į asmens savarankiškumo palaikymą.