Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Redakcija
  • Kaunas, Kauno rajonas
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Politika
  • Finansai
  • Kriminalai
  • Gyvenimas
  • Sportas
  • Video
  • Apklausos
Menu Close
  • Naujienos 
    • Redakcija
    • Kaunas, Kauno rajonas
    • Lietuva
    • Pasaulis
    • Politika
    • Finansai
    • Kriminalai
    • Gyvenimas
    • Sportas
    • Video
    • Apklausos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Neturite paskyros? Užsiregistruoti

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Registruotis

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Taivane viešintis VU chemikas prof. A. Žarkovas: „Medicinos pažangą užtikrinančios inovacijos yra tarpdisciplininio darbo rezultatas“

  • 2024-12-14
  • kaunieciams.lt
  • Pasaulis

Ar įmanoma sujungti lengvumą, tvirtumą ir unikalią funkciją vienoje medžiagoje? Nanokompozitinės medžiagos ne tik įrodo, kad tai įmanoma, bet ir keičia mūsų kasdienybę bei atveria naujas galimybes. Nuo kasdien naudojamų telefonų ir televizorių ekranų iki ateities energetikos ir medicinos ‒ šias medžiagas aptinkame vis dažniau. Apie nanokompozitinių medžiagų sintezę ir platų naudojimo lauką kalbamės su šiuo metu Nacionaliniame Taipėjaus technologijos universitete vizituojančiu Chemijos ir geomokslų fakulteto Chemijos instituto profesoriumi Aleksejum Žarkovu.

„Esu pakviestas čia trims mėnesiams kaip vizituojantis profesorius. Darbuojuosi šio universiteto biomedžiagų tyrimams ir jų komercializavimui skirtame centre (angl. High-Value Biomaterials Research and Commercialization Center). Šio centro mokslininkai siekia komercializuoti savo kuriamus išradimus, tad atvykau pasisemti patirties apie tai, kaip pereiti ilgą kelią nuo medžiagų sintezės laboratorijoje iki produkto pateikimo rinkai“, ‒ pokalbį pradeda profesorius.

Sintetinamų medžiagų panaudojimo potencialas platus

Prof. A. Žarkovas kartu su kolegomis vykdo neorganinių medžiagų sintezę, kuria naujas sintezės metodikas ir tiria šių naujų medžiagų savybes.

„Dirbame su gana plačiu medžiagų spektru. Sintetiname optines, magnetines, biologines medžiagas. Šiuo metu vykdome Lietuvos mokslo tarybos (LMT) finansuojamą projektą „Faziniai virsmai kalcio fosfatuose“, kurio dėmesio centre yra kalcio fosfatų šeimai priskiriamos medžiagos“, ‒ pasakoja profesorius.

Projekto metu buvo susintetinta nemažai medžiagų, kurios ateityje galės būti naudojamos labai skirtingose srityse. Dalis iš jų, pavyzdžiui, gali būti pritaikyta medicinoje kaulų regeneracijai. Tinkamai modifikuotos šios medžiagos švyti, tad galės būti naudojamos ir apšvietimo technologijose.

„Mūsų sukurtas fosfatines medžiagas galima naudoti ir kaip optinius, liuminescencinius termometrus, norint atlikti netiesioginį temperatūros matavimą. Neseniai susintetinome medžiagų grupę, kuri pasižymi fotochrominėmis ir radiochrominėmis savybėmis. Šios medžiagos gali būti naudojamos dozimetrijoje, siekiant pamatuoti jonizuojančiosios spinduliuotės (tiek rentgeno, tiek ultravioletinės) kiekį. Tad mūsų sintetinamų medžiagų panaudojimo potencialas tikrai labai platus“, ‒ priduria mokslininkas.

Nanokompozitinės medžiagos pasižymi išskirtinėmis savybėmis

Dalį prof. A. Žarkovo sintetinamų medžiagų būtų galima priskirti nanokompozitinėms medžiagoms. Jos sudarytos iš bent dviejų skirtingų medžiagų, kurių bent vienas komponentas yra nanodalelės, mažesnės nei 100 nanometrų.

„Nanokompozitinių medžiagų išskirtinumas – skirtingų medžiagų kombinacija. Tai reiškia, kad gauname medžiagą, turinčią skirtingų medžiagų savybes. Ši komponentų sinergija leidžia sukurti išskirtinį efektą ir daugiafunkces savybes, kurių neturėtume panaudoję šias medžiagas atskirai“, ‒ pažymi mokslininkas.

Nanokompozitinės medžiagos taikomos įvairiose srityse. Mūsų kasdien naudojamų mobiliųjų telefonų, televizorių ir kompiuterių ekranai, nors ir ploni, yra sudaryti iš daugybės sluoksnių.

„Tiek šie ekranai, tiek saulės moduliai yra sluoksniuotos struktūros, sudarytos iš labai plonų sluoksnių, griežtai išsidėsčiusių vienas ant kito. Toks išsidėstymo būdas ir labai mažas sluoksnių storis užtikrina nanokompozitų formavimą, kur kiekvienas sluoksnis atlieka tam tikrą funkciją“, ‒ pasakoja profesorius.

Kiek kitaip yra chemikų atliekamoje katalizėje, kur ant medžiagų, sudarytų iš didesnių dalelių, išdėstome mažesnes ‒ nanodaleles. Šiuo atveju griežtas ir tvarkingas nanokompozitų komponentų išsidėstymas nereikalingas. „Medžiagų katalizines savybes galime panaudoti vandeniui valyti nuo įvairių organinių teršalų, pavyzdžiui, antibiotikų ar dažų“, ‒ pažymi tyrėjas.

Nanokompozitų pranašumai medicinoje

Nanokompozitinės medžiagos naudojamos ir medicinoje. Pagrindinis jų privalumas ‒ multifunkcionalumas, kurį užtikrina kelios sujungtos medžiagos.

„Geras pavyzdys – žmogaus kūnas yra linkęs atmesti implantą kaip svetimkūnį, yra tikimybė, kad bus uždegimas. Bet jeigu implantą padengiame labiau biologiškai suderinama nanokompozitine medžiaga, kuri pasižymi antibakterinėmis savybėmis, ši danga nužudo bakterijas ir organizmas implantą priima lengviau“, ‒ pasakoja profesorius.

Taivane viešintis prof. A. Žarkovas susipažino su mokslininkų grupe, kuri kuria nanokompozitines medžiagas, skirtas vėžiui gydyti. Šiuo metu vienas iš šios ligos gydymo būdų yra magnetinė hipertermija.

„Atliekant magnetinę hipertermiją į auglį suleidžiamos magnetinėmis savybėmis pasižyminčios dalelės. Tuomet auglio zona paveikiama magnetiniu lauku, dėl to magnetinės dalelės įkaista ir taip žudo aplinkui esančias vėžines ląsteles. Visas šis procesas vyksta labai lokaliai, siekiant kuo mažiau pakenkti kitiems organams“, ‒ paaiškina mokslininkas.

Kitas vėžio gydymo būdas yra chemodinaminė terapija. Jos metu organizme gaminami aktyvūs radikalai, kurių vaidmuo – atakuoti vėžines ląsteles.

„Minėta mokslininkų grupė kuria nanokompozitus, kuriuos būtų galima naudoti tiek magnetinei hipertermijai, tiek chemodinaminei terapijai. Tad suleidus vaistų į auglį viena medžiagos dalis būtų atsakinga už magnetinę hipertermiją, o kita dalis gamintų radikalus ir taip sujungtume gydymo būdus“, ‒ sako mokslininkas.

Nanokompozitai galėtų būti taikomi ir diagnostikoje bei terapijoje

Nanokompozitinės medžiagos ateityje galėtų būti taikomos įvairiose medicinos srityse. Viena jų ‒ diagnostika. Šiandien kuriami įvairūs nanokompozitų pagrindu veikiantys biologiniai jutikliai, kurie turėtų aptikti biomarkerius ‒ junginius, pranešančius apie ligos atsiradimą organizme.

Nanokompozitinės medžiagos turi potencialo ir terapijoje. Šiuo metu daug dėmesio skiriama hidrogelių technologijai. Polimerinės kilmės medžiagos sujungiamos į hidrogelius ir yra naudojamos vaistams pernešti.

„Klasikinis vaistų veikimo būdas ‒ vaiste esančios veikliosios medžiagos koncentracijos padidėjimas organizme po to, kai ši medžiaga į organizmą patenka. Vėliau šis vaistas iš organizmo pašalinamas. O jeigu į polimerinę matricą įmaišome vaistą ir tikslingai įleidžiame į tam tikrą organizmo vietą, hidrogelis palaipsniui suyra ir vaistą išleidžia dalimis. Į hidrogelį galime suleisti ir magnetinių dalelių, o po to organizmą perkelti į magnetinį lauką, taip paskatindami vaistų dozavimą. Tad hidrogeliai leidžia veikti daug tiksliau ir vaistams išsiskirti palaipsniui“, ‒ sako profesorius.

Inovacijas užtikrinantis tarpdiscipliniškumas

Prof. A. Žarkovo teigimu, polimerinės medžiagos šiandien labai plačiai naudojamos medicinoje, nors jos ir yra sintetiniai dariniai, kurių mūsų organizme natūraliai nerastume.

„Dalis šių polimerų degraduoja organizme ir tikrai yra tinkami naudoti. Kitus dar reikia nuodugniai ištirti. Svarbiausia suprasti, kad jokia medžiaga nėra taikoma žmogui tol, kol nebūna atlikti visi reikalingi moksliniai ir klinikiniai tyrimai, tad šiandieniniu polimerinių medžiagų naudojimu tikrai turėtume pasitikėti“, ‒ teigia profesorius.

Paklaustas, kaip įsivaizduoja nanokompozitinių medžiagų taikymą po 10 ar 20 metų, mokslininkas išskyrė siekį minimizuoti invaziją į žmogaus organizmą. Magnetinės hipertermijos ar fototermijos procedūrų metu nanokompozitinė medžiaga gali būti suleidžiama švirkštu ir tuomet ligonis veikiamas magnetiniu lauku ar lazerine spinduliuote.

„Invazija yra minimali, tik švirkšto dūris, o vėliau viskas vyksta be mūsų įsikišimo. Dar vienas pavyzdys ‒ metaliniai implantai, naudojami lūžusiam kaului sutvirtinti. Metalinį implantą reikia tiek įdėti, tiek išimti, kai kaulas sugyja, tad turime dvi operacijas. Dabar yra kuriami degraduojantys implantai, kaului sugijus šie implantai savaime degraduoja / ištirpsta ir papildomos išėmimo operacijos nebereikia“, ‒ sako profesorius.

Platus nanokompozitinių medžiagų panaudojimo medicinoje spektras tik dar kartą patvirtina, kad medicinos sritis yra labai kompleksiška ir kuriant naujus gydymo metodus bei vaistus dirba įvairių sričių specialistai.

„Šiandien medicina yra labai toli pažengusi ir tinkamais gydymo metodais bei vaistais galime išspręsti daug sveikatos problemų. Tik dažnai pamirštame, kad šie pasiekimai yra fizikos, chemijos, biologijos, medicinos ir kitų sričių specialistų bendro darbo vaisius“, ‒ teigia prof. A. Žarkovas.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Panašūs straipsniai:

Vaikystės traumos: kaip smurtas ir nepriežiūra veikia vaiko psichiką, kūną ir ateitį

Ryškus Lietuvos akordas „EXPO 2025 Osakoje“: M. K. Čiurlionio kūryba pakerėjo japonus

Žinomi žmonės karinių pramogų poligone – mūšio taktikos mokėsi ir moterys

V. Gapšys į laisvę siekia išeiti skundais

2030-ieji bus Vytauto Didžiojo metai

Valstybės vadovai sveikina Mindaugo karūnavimo dienos proga

„Štai aš siunčiu jus“ (Lk 10, 3) 14 eilinis sekmadienis

Seimo narys siūlo pasirūpinti sukčių aukomis

Ieškomi geriausi Lietuvos STEAM mokytojai – prasidėjo „Ateities kūrėjų 2025“ apdovanojimai

Baltarusų šnipas inicijuoja mainus: nori būti iškeistas į įkalintus lietuvius

Valstybės dienos renginiai Kaune

Ką manote apie naująją Rotušės aikštės dangą? Išsakykite savo nuomonę apklausoje

Sukčiai nesnaudžia: atranda vis naujas žmonių mulkinimo schemas

Jau greitai dirbtinis intelektas pats norės kalbėtis su jumis

D. Trumpas žada surengti mišrių kovos menų turnyrą prie Baltųjų rūmų

Skaitmeninis šlamštas telefone: štai kaip sumažinti netvarką

Uogų sezonas: kas stiprina organizmą, o kas – sukelia audrą pilve?

Vykstančių į Lenkiją laukia sustiprintos patikros: kontrolė bus vykdoma 13-oje vietų

Mirė Q. Tarantino filmų žvaigždė, aktorius M. Madsenas

Astronomai Saulės sistemoje aptiko dideliu greičiu skriejančią kometą

Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriui – nemalonumai: tarnybinis patikrinimas gali būti tik pradžia

Siūlo bausti P. Gražulį 10 tūkst. eurų bauda

Lietuva vertins branduolinės energetikos plėtros galimybes – Ignalinos atominė elektrinė prisidės ekspertiškai

Lietuvos zoologijos sodui – 87-eri: kartu su gamta, bendruomene ir ateities planais

Tomas Čyvas

Nuo Vilniaus iki pat Manilos nieko naujo (video)

Sklinda nevilties šauksmas: šuniukus gelbėjančiai įstaigai pačiai reikia gerų žmonių pagalbos

Premjerui G. Paluckui neramios dienos: prieš jį ir valdančiuosius rengiamas protestas

IX forto pėdsakas Miuncheno „Bayern“ istorijoje: Oto Alberto Byro šeimos likimas

Vasariška sporto fiesta Birštone: danguje varžysis karšto oro balionų oreiviai, žemėje – galiūnai

Ką daryti, jei stogo santvaros pradėjo girgždėti?

Ar „ChatGPT“ gali padėti SEO optimizacijai?

Sportas ir klimato realybė: kaip aplinkos pokyčiai formuoja naują sportinę kasdienybę

Indijos pilietis Kaune stos prieš teismą dėl galimo kanapių platinimo nepilnametėms

Kauno zoologijos sode nulūžusi šaka nukrito ant ledų pardavėjos

V. Matijošaičio sužalotas pėsčiasis išleistas gydytis, policija pradeda administracinę teiseną

Planas vasarai: gražiausi Europos miesteliai, kurie atrodo lyg iš pasakos

Laikas pasilepinti: vasariški kavos receptai

Kauno meras V. Matijošaitis partrenkė per pėsčiųjų perėją ėjusį vyrą

Po gaisro „Kauno švara“ tęsia veiklą

Kaune sprogo granata: atliekamas ikiteisminis tyrimas

Lietuvos sparčiai auga skaitmeninis verslas: lenkiame ES vidurkį

Liepos 1 d. – ekskursija, ženklinanti Antanui Poškai ir Matui Šalčiui skirtos kelionės pradžią Kaune

Tomas Čyvas

Nusipirkai automobilį? Neskubėk džiaugtis

Kaune iš vyro plėšikas atėmė 30 tūkst. eurų

Švedijos karalienės slaugos konkursą laimėjusi Jurgita: turime keisti požiūrį į pacientą

Kuri sporto šaka gali padėti prailginti gyvenimo trukmę?

Dirbtinis intelektas jau sėdi prie personalo atrankų stalo

„Čekutininkams“ palankios BK pataisos Seime įveikė svarstymo stadiją

Plėšimu ir neatsargiu gyvybės atėmimu kaltinamas I. Molotkovas: labai gailiuosi

Atvira ar įstiklinta? Kaip išsirinkti tinkamiausią verandos tipą savo namams

Vaikas ant keturračio: kaip jį išmokyti važiuoti ir užtikrinti saugumą?

Seimas linkęs leisti savivaldybėms rinkti rinkliavą už eismo ribojimus

Pareigūnų piketas: policininkai kvietė G. Palucką į ekipažą

A. Kandrotas-Celofanas paleistas į laisvę

Teismas sujungė nuomonės formuotojos S. Lipnės įmonės ir buvusios darbuotojos bylas

A. Klišonis: savivalda gali priimti tikslesnius sprendimus nei desovietizacijos komisija

Liberalai siūlo kandidatus pirmininko rinkimams: daugiausiai palaikymo sulaukia V. Čmilytė-Nielsen

„Western Union“ pastatą sprogdinęs jaunuolis nuteistas už J. Juškaitės ir B. Sabatauskaitės niekinimą

Aukščiausio lygio sportininkus parengusiems treneriams siūloma mokėti rentas

Būti žmogumi ir internete: kaip mokytis skaitmeninio pilietiškumo

Vaikų žaidimų aikštelės: kokie pavojai jose slypi?

Lenkija rengia meno vertybių išvežimo planus, jei Rusija užpultų

Laukia dar vienas protestas: pareigūnai reikalaus didesnių algų

Šauliai su Vokietijos brigados medikais dalyvavo pratybose „Elektrėnų skydas 2025“.

Vis dar nepasimoko: Kauno autoserviso vadovas ir darbuotojas nuteisti dėl atlyginimų išmokėjimo „vokeliuose“

Joninių renginiai Kaune

Skaitmeninio matomumo didinimas: ar verta rinktis marketingo agentūrą?

Prienų rajone nukrito sklandytuvas, du vyrai gydomi ligoninėje

Nuo pirmadienio vairuotojai susidurs su laikinais sunkumais: bus draudžiamas eismas Sargėnų estakada

JAV jungiasi į karą: sudavė triuškinantį smūgį Irano branduolinei infrastruktūrai

Kauno regiono forumas atskleidė ES investicijų galią

Pagaliau susiprotėjo: pasienyje dingus Rusijos piliečiui, sprendžiama, kaip sustiprinti tranzitinių traukinių kontrolę

Policija per Jonines rengs reidus ir tikrins vairuotojų blaivumą

Kaune pradedamos dar vieno tilto statybos: jungtis tarp Senamiesčio ir Vilijampolės pasitarnaus pėstiesiems ir dviratininkams

Dėl kapitalinio remonto laikinai keisis eismas Birželio 23-iosios gatvėje

Kad švenčių neaptemdytų nelaimė: ekspertų įžvalgos apie pavojingus dūmus

„AquaSpot“ vakarėlyje prie Kauno marių – garsenybės, dievinančios vandens bei saulės pramogas

Seimo narys K. Podolskis teigia nežinąs kaip jo kuro čekiai atsirado pas merą P. Isodą

Skrydis aplink Lietuvą: oreiviai kyla į pažintinę aviacijos kelionę

Ypatinga Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkinių vertybė – brg. gen. Kaziui Skučui dovanota dėžutė cigarams

Joninės su LRT: nuo šventinio koncerto Nidoje iki specialios filmų programos

Nepastebimas pavojus iškylos metu: kada padažai ir prieskoniai gali pakenkti sveikatai

Seimas nepritarė Laisvės gynėjų dienos įtraukimui į švenčių sąrašą

Buvusį Seimo narį T. V. Raskevičių „į laužą“ komentaru siuntęs vyras lieka išteisintas

Tomas Čyvas

STT, čekiukai ir niekdara

Vilties šventei artėjant

Pabėgimas į gamtą: ką pasiimti, kad žvejyba taptų malonumu, o ne iššūkiu?

Kauno teismas ėmėsi pacienčių slaptu filmavimu kaltinamo ginekologo V. Abraičio bylos

Etikos sargų prašys išsiaiškinti, kiek BK pataisas inicijavusių Seimo narių gali turėti interesų konfliktą

Kur rasti stilingų rūbų už prieinamą kainą?

Nosies korekcija vasarą: ar tai – geras metas operacijai?

Apie „Žalgirio“ sunkumus kalbėjęs L.Kleiza: Trinchieri rotacijas yra sunku suprasti

Saulė ir sveikata: kaip suderinti malonumą su saugumu

„Teka loftai“ – šiuolaikiška erdvė jūsų gyvenimui ar verslui

VRM ministras: rudenį bus skelbiamas antras etapas priedangoms savivaldybėse finansuoti

Ieškomas iš tranzitinio traukinio pabėgęs Rusijos pilietis

Pradėtas tyrimas dėl chuliganiškai besielgusio vairuotojo

COVID-19 testų byloje liudijęs S. Skvernelis: nesuprantu, ką L. Jaruševičienė veikia teisme

Kaip apsaugoti dvirates transporto priemones nuo ilgapirščių?

Norintiems pradėti verslą? Jums reikia žinoti 3 būtinus žingsnius

Kauno miesto savivaldybė apjungs dalį seniūnijų

Teismas atmetė kalinčio R. Kurlianskio ieškinį STT pareigūnui

Vaikystės traumos: kaip smurtas ir nepriežiūra veikia vaiko psichiką, kūną ir ateitį

2025-07-06

Ryškus Lietuvos akordas „EXPO 2025 Osakoje“: M. K. Čiurlionio kūryba pakerėjo japonus

2025-07-06

Žinomi žmonės karinių pramogų poligone – mūšio taktikos mokėsi ir moterys

2025-07-06

V. Gapšys į laisvę siekia išeiti skundais

2025-07-06

2030-ieji bus Vytauto Didžiojo metai

2025-07-06

Valstybės vadovai sveikina Mindaugo karūnavimo dienos proga

2025-07-06

„Štai aš siunčiu jus“ (Lk 10, 3) 14 eilinis sekmadienis

2025-07-05

Seimo narys siūlo pasirūpinti sukčių aukomis

2025-07-05

Ieškomi geriausi Lietuvos STEAM mokytojai – prasidėjo „Ateities kūrėjų 2025“ apdovanojimai

2025-07-05

Baltarusų šnipas inicijuoja mainus: nori būti iškeistas į įkalintus lietuvius

2025-07-05

Valstybės dienos renginiai Kaune

2025-07-05

Ką manote apie naująją Rotušės aikštės dangą? Išsakykite savo nuomonę apklausoje

2025-07-05

Sukčiai nesnaudžia: atranda vis naujas žmonių mulkinimo schemas

2025-07-04

Jau greitai dirbtinis intelektas pats norės kalbėtis su jumis

2025-07-04

D. Trumpas žada surengti mišrių kovos menų turnyrą prie Baltųjų rūmų

2025-07-04

Skaitmeninis šlamštas telefone: štai kaip sumažinti netvarką

2025-07-04

Uogų sezonas: kas stiprina organizmą, o kas – sukelia audrą pilve?

2025-07-04

Vykstančių į Lenkiją laukia sustiprintos patikros: kontrolė bus vykdoma 13-oje vietų

2025-07-04

Mirė Q. Tarantino filmų žvaigždė, aktorius M. Madsenas

2025-07-03

Astronomai Saulės sistemoje aptiko dideliu greičiu skriejančią kometą

2025-07-03

Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriui – nemalonumai: tarnybinis patikrinimas gali būti tik pradžia

2025-07-03

Siūlo bausti P. Gražulį 10 tūkst. eurų bauda

2025-07-03

Lietuva vertins branduolinės energetikos plėtros galimybes – Ignalinos atominė elektrinė prisidės ekspertiškai

2025-07-02

Lietuvos zoologijos sodui – 87-eri: kartu su gamta, bendruomene ir ateities planais

2025-07-02
Tomas Čyvas

Nuo Vilniaus iki pat Manilos nieko naujo (video)

2025-07-02

Sklinda nevilties šauksmas: šuniukus gelbėjančiai įstaigai pačiai reikia gerų žmonių pagalbos

2025-07-02

Premjerui G. Paluckui neramios dienos: prieš jį ir valdančiuosius rengiamas protestas

2025-07-02

IX forto pėdsakas Miuncheno „Bayern“ istorijoje: Oto Alberto Byro šeimos likimas

2025-07-01

Vasariška sporto fiesta Birštone: danguje varžysis karšto oro balionų oreiviai, žemėje – galiūnai

2025-07-01

Ką daryti, jei stogo santvaros pradėjo girgždėti?

2025-07-01

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Kauniečiams kasdienės naujienos