2022 01 10
Siekdama didinti veiklos efektyvumą, mažinti priežiūros ir administracinę naštą, tobulinti informacinėmis sistemomis teikiamų paslaugų kokybę Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija) įsteigė Patariamąją (konsultacinę) tarybą.
Taryba, sudaryta iš aktyvių ir nepriklausomų išorės ekspertų, turinčių darbo patirties tarptautinėse organizacijose, privačiame sektoriuje ir valstybės institucijose, veiks visuomeniniais pagrindais, jos narių darbas – neatlygintinas.
Tarybos nariai teiks rekomendacijas aplinkos ministrui ir Statybos inspekcijos viršininkui įvairiais šios įstaigos veiklos tobulinimo, ūkio subjektų veiklos priežiūros, verslo aplinkos gerinimo klausimais, dalinsis sukaupta patirtimi, įžvalgomis, taip pat analizuos, kaip įgyvendinami pateikti pasiūlymai,
Ketverių metų kadencijai sudarytos Statybos inspekcijos Patariamosios (konsultacinės) tarybos sudėtis:
- VšĮ „Versli Lietuva“ Verslo aplinkos gerinimo grupės vadovas Vytautas Adomaitis. V. Adomaitis aktyviai dalyvauja tarptautinėse programose, yra koordinavęs Pasaulio ekonomikos forumo ir IMD konkurencingumo tyrimus Lietuvoje, yra atlikęs daugiau kaip 20 rinkos ir verslo plėtros tyrimų įvairioms tarptautinėms kompanijoms; valstybės institucijoms jis nuolat teikia rekomendacijas, rengia straipsnius ir pranešimus geresnio reguliavimo ir konkurencingumo didinimo klausimais.
- Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Verslo priežiūros politikos skyriaus patarėja Kristina Kertenė yra sukaupusi didelę patirtį verslo priežiūros politikos formavimo srityje, ji ilgą laiką buvo Pasaulio banko atliekamo tyrimo „Doing Business“ ekspertė Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje, gerai išmano „Doing Business“ indeksų aspektus, įskaitant statybos leidimų gavimo.
- Nepriklausoma ekspertė Živilė Kriščiūnė. Ž. Kriščiūnės ekspertinės sritys: visuomenės ir valdžios tarpusavio pasitikėjimas bei investicijoms palankios verslo aplinkos Lietuvoje kūrimas (debiurokratizavimas, moderni ir efektyvi valstybės tarnyba, geresnis reglamentavimas). Ž. Kriščiūnė anksčiau yra dirbusi Lietuvos laisvosios rinkos institute, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Smulkiojo ir vidutinio verslo, Investicijų ir eksporto departamentų direktore, Prancūzijos-Lietuvos prekybos rūmu vadove, patirtį kaupė diplomatinėje tarnyboje bei užsienio analizės centruose.
- AB „Litgrid“ Rizikų valdymo vadovė Gintarė Rastenė specializuojasi diegiant rizikų valdymo ir antikorupcines sistemas organizacijose. 2021 m. G. Rastenė Verslo žinių ir B.I.T.A organizuojamame renginyje „TeisėPRO“ laimėjo apdovanojimą kategorijoje „Metų viešojo sektoriaus teisininkas (-ė)“ už įdiegtas rizikų valdymo ir antikorupcinę sistemas, inovacijų ir gerųjų patirčių diegimą organizacijoje ir veiklos tęstinumo užtikrinimą Covid-19 pandemijos metu bei aktyvų dalyvavimą socialinėje erdvėje. Tais pačiais metais G. Rastenė Comercial Risk ir FERMA organizuojamame tarptautiniame renginyje laimėjo 1-ą vietą kategorijoje „Systemic risk initiative“ už įdiegtą unikalią rizikų valdymo sistemą, kuri buvo pritaikyta konkrečiai viešojo sektoriaus organizacijai. G. Rastenė, kuri taip pat yra rizikų valdymo profesionalų asociacijos valdybos narė ir Skaidrumo akademijos ekspertė, darbo patirtį kaupė dirbdama Lietuvos transporto saugos administracijos ir Krašto apsaugos ministerijos vadovybės komandose (atitinkamai vyriausiąja ir vyresniąja patarėja antikorupcijos, rizikų valdymo ir skaidrumo didinimo klausimais).
- Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos direktorius Kęstutis Šetkus, gerai žinomas inovacijų srities ekspertas. K. Šetkus yra sukaupęs didelę vadovavimo patirtį, jis buvo Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA), Technologijų ir inovacijų paramos verslui asociacijos, Lietuvos inovacijų centro vadovas.