Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Redakcija
  • Kaunas, Kauno rajonas
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Politika
  • Finansai
  • Kriminalai
  • Gyvenimas
  • Sportas
  • Video
  • Apklausos
Menu Close
  • Naujienos 
    • Redakcija
    • Kaunas, Kauno rajonas
    • Lietuva
    • Pasaulis
    • Politika
    • Finansai
    • Kriminalai
    • Gyvenimas
    • Sportas
    • Video
    • Apklausos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Neturite paskyros? Užsiregistruoti

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Registruotis

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Skrydžiai privačiais lėktuvais: kaip atrodo darbas juose, ir ar tikrai jie tokie jau neprieinami?

  • 2024-02-29
  • kaunieciams.lt
  • Verslas

Sunku būtų ir sugalvoti akivaizdesnį prabangos atributą už privačius lėktuvus. Regis, kai tik kokia nors garsenybė pasiekia tam tikrą žinomumo (ir turtų) lygį, jai pasidaro tiesiog privalu įsigyti savo lėktuvą. Tiesa, aviacijos ekspertai sako, kad toks privačių skrydžių įvaizdis yra šiek tiek perspaustas. Realybėje jie yra prieinami gerokai didesnei daliai žmonių nei galėtumėte pamanyti, o vienais iš rinkos lyderių Europoje čia yra „Avia Solutions Group“ priklausanti privačių skrydžių bendrovė „KlasJet“.

Tik pačių turtingiausiųjų privilegija?

Vasarį pasaulį (o tiksliau Jungtines Valstijas) sudrebino Super Bowl LVIII – amerikietiškojo futbolo lygos finalinės varžybos. Europoje šis sportas fanų nelabai turi, bet žiniasklaida vis tiek nepraleidžia progos pranešti apie šį renginį. Kodėl? Labiausiai dėl to, kad jis sutraukia daugybę žvaigždžių. Viena iš įdomesnių antraščių skaitytojus kreipė į animuotą vaizdo įrašą, kuriame vaizduojami visi privatūs lėktuvai, palikę Las Vegasą iš karto po varžybų.

Tai puiki iliustracija, kokiu privilegijos simboliu yra tapę privatūs skrydžiai. Kai kurios įžymybės juos norėtų padaryti netgi dar privatesniais. Pavyzdžiui, mega pop žvaigždė Taylor Swift, į tą patį Super Bowl LVIII privačiu lėktuvu atskridusi tiesiai iš koncerto Tokijuje, netgi aktyviai bando išsitrinti iš visiems prieinamos skrydžių duomenų bazės. Motyvacija? Dar didesnio privatumo siekis.

Toks išskirtinumo troškimas tegu ir yra šiek tiek perspaustas, bet sykiu pakankamai gerai suprantamas. Privatūs skrydžiai – itin patogus keliavimo  būdas, prie kurio labai greitai priprantama. Kaip sako juos organizuojančios įmonės vadovas Justinas Bulka, tokius skrydžius paprastai renkasi tie, kuriems laikas – pinigai. Tokie žmonės nori išvengti minių ir eilių prie patikros oro uoste, turėti daugiau privatumo, sėdėti patogiai, nelaukti, kada atsilaisvins tualetas, gauti patogias sąlygas šiek tiek padirbėti ir t.t.

„Kelionė privačiu lėktuvu yra personalizuota ir pritaikyta pagal keleivio pageidavimus bei pomėgius. Privatūs skrydžiai – tai aukščiausios klasės būdas keliauti tiek asmeniniais, tiek darbo reikalais. Tas, kas užsako skrydį, gali diktuoti taisykles ir įvardinti, ko nori. Pradedant skrydžio laiku, vieta, terminalų pobūdžiu, ir baigiant aptarnaujančio personalo dydžiu, maisto ir gėrimų pasirinkimu ir t.t. Apriboti gali tik fantazijos stoka“, – pasakoja jis.

Svarbus aspektas ir tas, kad keliaujantys privačiomis oro linijomis paprastai su savimi gali pasiimti gerokai daugiau bagažo nei keleiviai įprastuose skrydžiuose. Kartu skristi gali ir jų gyvūnai. Ir ne bet kaip, o tikromis VIP sąlygomis. Kelionei tai suteikia dar daugiau patogumo. Gal ir nieko keisto, kad tokius skrydžius pastaraisiais metais renkasi vis daugiau žmonių. Rinkos analizės netgi rodo, kad per artimiausius penkerius metus ji turėtų augti kone dvigubai.

„Mums patiems 2023–ieji buvo labai intensyvūs. Mūsų darbo specifika tokia, kad neturime griežtai nustatytų krypčių – viskas priklauso nuo poreikio. Visgi galima paminėti, kad vasarą pagrindinis judėjimas vyksta Europoje, o nuo lapkričio veiksmas persikelia į Artimuosius Rytus ir Afriką“, – pasakoja J. Bulka.

Kiek toks malonumas kainuoja? Viskas labai priklauso nuo to, kaip greitai jums reikia lėktuvo, kiek žmonių skris, kokių papildomų paslaugų pageidaujate. Bet kokiu atveju galima teigti, kad privatūs skrydžiai ne tokie ir nepasiekiami, kaip būtų galima pamanyti. Tarkime, dešimties žmonių kompanija į Paryžių ir atgal suskraidyti galėtų už maždaug 15–30 tūkst. eurų.

Nuo sporto klubų iki religinių bendruomenių

Per pastaruosius metus kompanija skraidino Eurolygos krepšinio klubus, stipriausias Europos futbolo komandas ir nacionalines rinktines, pasaulinio lygio muzikos grupes, politikus, verslininkus. Kiekviena  iš šių grupių turi savo specifinius poreikius.

„Tarkime, sportininkai paprastai laikosi griežtai subalansuotos mitybos ir nori gauti labai specifinių, ne visada lengvai gaunamų maisto produktų. Jiems taip pat nepasiūlysi gazuotų gėrimų ar alkoholio. Muzikantai ar filmavimo grupės skrydžio metu nori pailsėti, labai vertina greitį. Politikų skraidinimas specifinis dėl saugumo reikalavimų. Daugiausiai sau leidžia verslininkai. Jie paprastai sau leidžia pasimėgauti prabangiais gėrimais, saldumynais ir pan.“, – dėsto J. Bulka.

Kiek egzotiškesnė keliautojų grupė – tai religinės bendruomenės. Gali skambėti kiek netikėtai, bet jos užsakomaisiais skrydžiais naudojasi labai dažnai. Tokiu būdu labiau pasiturintys žmonės leidžias į piligrimines keliones. Skrydžių organizatoriams tai būna įdomi, bet ir pakankamai iššūkių sukelianti patirtis.

„Tai būna itin įdomios ir išskirtinės kelionės. Per jas tenka labai akivaizdžiai susidurti su įvairiais kultūriniais skirtumais. Tarkime, labai dažnai norima halalinio arba košerinio maisto. Kartais lėktuve dirbančios palydovės turi vilkėti abajas. Tokiu atveju, tai tampa jų uniformos dalimi, kurią su savimi jos turi visada“, – pasakoja „KlasJet“ vadovas.

Ką daryti, kai kažkas nutinka princo maistui?

Nesvarbu, ar keliautų būtent tokia religinė bendruomenė, ar vestuves švenčianti grupė – reikalavimai lėktuvo personalui visada išlieka tokie patys griežti. Čia svarbu turėti išskirtinius bendravimo įgūdžius, empatijos, elegancijos, gebėjimą pastebėti mažas detales, efektyviai dirbti komandoje.

Tai, koks svarbus šioje industrijoje yra dėmesys detalėms, puikiai iliustruoja skrydžio metu teikiamos maitinimo paslaugos. Ore jos gerokai skiriasi, nes net ir skonio receptoriai čia veikia kitaip nei ant žemės. Viską renkasi klientai. Būtent jie nurodo, kokio pobūdžio meniu nori. Personalas gali tik patarti.

„Mes dirbame su įvairiais prabangių oro linijų maisto tiekėjais, kurie dažniausiai veikia pačiuose oro uostuose. Užsakome meniu, siunčiame pavyzdžius, receptus, kaip maistas turi būti pagamintas, kaip jis turi atrodyti. Galiausiai, prašome patiekalų nuotraukų. Jeigu tik kas nors netinka, taisome tol, kol įsitikiname, kad patieksime patį geriausią įmanomą variantą“, – pasakoja pašnekovas.

Pasak jo, įspūdžių tokiame darbe daugybė. Ypatingai įsimena kelionės su pasaulinėmis įžymybėmis. Jų prašymus smagu ir įdomu įgyvendinti. Itin smagios kelionės su augintiniais, kuriems visada skiriama papildomo dėmesio: užsakoma maisto, miegojimo vietos, pasirūpinama valgymo indeliais, žaisliukais ir pan. Savaime suprantama, laikomasi ir visų aviacijos saugumo taisyklių. Žinoma, būna ir brangių nesusipratimų.

„Itin įsiminė diena, kai su mumis skrido vienos šalies princas. Taip jau nutiko, kad mūsų užsakytas itin brangus ir kokybiškas maistas buvo netinkamai gabentas ir mums pristatytas visas išvartytas. Daug patiekalų buvo nebeserviruotini. Toje situacijoje mūsų komanda čia, Lietuvoje, sparčiai ir glaudžiai dirbo su komanda, kuri tuo metu buvo Tolimuosiuose Rytuose. Viskas pavyko ir sugebėjome laiku gauti ir patiekti kokybišką bei prezentatyvų maistą. Tokias istorijas prisimeni dar labai ilgai“, – teigia J. Bulka.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Panašūs straipsniai:

IX forto pėdsakas Miuncheno „Bayern“ istorijoje: Oto Alberto Byro šeimos likimas

Vasariška sporto fiesta Birštone: danguje varžysis karšto oro balionų oreiviai, žemėje – galiūnai

Ką daryti, jei stogo santvaros pradėjo girgždėti?

Ar „ChatGPT“ gali padėti SEO optimizacijai?

Sportas ir klimato realybė: kaip aplinkos pokyčiai formuoja naują sportinę kasdienybę

Indijos pilietis Kaune stos prieš teismą dėl galimo kanapių platinimo nepilnametėms

Kauno zoologijos sode nulūžusi šaka nukrito ant ledų pardavėjos

V. Matijošaičio sužalotas pėsčiasis išleistas gydytis, policija pradeda administracinę teiseną

Planas vasarai: gražiausi Europos miesteliai, kurie atrodo lyg iš pasakos

Laikas pasilepinti: vasariški kavos receptai

Kauno meras V. Matijošaitis partrenkė per pėsčiųjų perėją ėjusį vyrą

Po gaisro „Kauno švara“ tęsia veiklą

Kaune sprogo granata: atliekamas ikiteisminis tyrimas

Lietuvos sparčiai auga skaitmeninis verslas: lenkiame ES vidurkį

Liepos 1 d. – ekskursija, ženklinanti Antanui Poškai ir Matui Šalčiui skirtos kelionės pradžią Kaune

Tomas Čyvas

Nusipirkai automobilį? Neskubėk džiaugtis

Kaune iš vyro plėšikas atėmė 30 tūkst. eurų

Švedijos karalienės slaugos konkursą laimėjusi Jurgita: turime keisti požiūrį į pacientą

Kuri sporto šaka gali padėti prailginti gyvenimo trukmę?

Dirbtinis intelektas jau sėdi prie personalo atrankų stalo

„Čekutininkams“ palankios BK pataisos Seime įveikė svarstymo stadiją

Plėšimu ir neatsargiu gyvybės atėmimu kaltinamas I. Molotkovas: labai gailiuosi

Atvira ar įstiklinta? Kaip išsirinkti tinkamiausią verandos tipą savo namams

Vaikas ant keturračio: kaip jį išmokyti važiuoti ir užtikrinti saugumą?

Seimas linkęs leisti savivaldybėms rinkti rinkliavą už eismo ribojimus

Pareigūnų piketas: policininkai kvietė G. Palucką į ekipažą

A. Kandrotas-Celofanas paleistas į laisvę

Teismas sujungė nuomonės formuotojos S. Lipnės įmonės ir buvusios darbuotojos bylas

A. Klišonis: savivalda gali priimti tikslesnius sprendimus nei desovietizacijos komisija

Liberalai siūlo kandidatus pirmininko rinkimams: daugiausiai palaikymo sulaukia V. Čmilytė-Nielsen

„Western Union“ pastatą sprogdinęs jaunuolis nuteistas už J. Juškaitės ir B. Sabatauskaitės niekinimą

Aukščiausio lygio sportininkus parengusiems treneriams siūloma mokėti rentas

Būti žmogumi ir internete: kaip mokytis skaitmeninio pilietiškumo

Vaikų žaidimų aikštelės: kokie pavojai jose slypi?

Lenkija rengia meno vertybių išvežimo planus, jei Rusija užpultų

Laukia dar vienas protestas: pareigūnai reikalaus didesnių algų

Šauliai su Vokietijos brigados medikais dalyvavo pratybose „Elektrėnų skydas 2025“.

Vis dar nepasimoko: Kauno autoserviso vadovas ir darbuotojas nuteisti dėl atlyginimų išmokėjimo „vokeliuose“

Joninių renginiai Kaune

Skaitmeninio matomumo didinimas: ar verta rinktis marketingo agentūrą?

Prienų rajone nukrito sklandytuvas, du vyrai gydomi ligoninėje

Nuo pirmadienio vairuotojai susidurs su laikinais sunkumais: bus draudžiamas eismas Sargėnų estakada

JAV jungiasi į karą: sudavė triuškinantį smūgį Irano branduolinei infrastruktūrai

Kauno regiono forumas atskleidė ES investicijų galią

Pagaliau susiprotėjo: pasienyje dingus Rusijos piliečiui, sprendžiama, kaip sustiprinti tranzitinių traukinių kontrolę

Policija per Jonines rengs reidus ir tikrins vairuotojų blaivumą

Kaune pradedamos dar vieno tilto statybos: jungtis tarp Senamiesčio ir Vilijampolės pasitarnaus pėstiesiems ir dviratininkams

Dėl kapitalinio remonto laikinai keisis eismas Birželio 23-iosios gatvėje

Kad švenčių neaptemdytų nelaimė: ekspertų įžvalgos apie pavojingus dūmus

„AquaSpot“ vakarėlyje prie Kauno marių – garsenybės, dievinančios vandens bei saulės pramogas

Seimo narys K. Podolskis teigia nežinąs kaip jo kuro čekiai atsirado pas merą P. Isodą

Skrydis aplink Lietuvą: oreiviai kyla į pažintinę aviacijos kelionę

Ypatinga Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkinių vertybė – brg. gen. Kaziui Skučui dovanota dėžutė cigarams

Joninės su LRT: nuo šventinio koncerto Nidoje iki specialios filmų programos

Nepastebimas pavojus iškylos metu: kada padažai ir prieskoniai gali pakenkti sveikatai

Seimas nepritarė Laisvės gynėjų dienos įtraukimui į švenčių sąrašą

Buvusį Seimo narį T. V. Raskevičių „į laužą“ komentaru siuntęs vyras lieka išteisintas

Tomas Čyvas

STT, čekiukai ir niekdara

Vilties šventei artėjant

Pabėgimas į gamtą: ką pasiimti, kad žvejyba taptų malonumu, o ne iššūkiu?

Kauno teismas ėmėsi pacienčių slaptu filmavimu kaltinamo ginekologo V. Abraičio bylos

Etikos sargų prašys išsiaiškinti, kiek BK pataisas inicijavusių Seimo narių gali turėti interesų konfliktą

Kur rasti stilingų rūbų už prieinamą kainą?

Nosies korekcija vasarą: ar tai – geras metas operacijai?

Apie „Žalgirio“ sunkumus kalbėjęs L.Kleiza: Trinchieri rotacijas yra sunku suprasti

Saulė ir sveikata: kaip suderinti malonumą su saugumu

„Teka loftai“ – šiuolaikiška erdvė jūsų gyvenimui ar verslui

VRM ministras: rudenį bus skelbiamas antras etapas priedangoms savivaldybėse finansuoti

Ieškomas iš tranzitinio traukinio pabėgęs Rusijos pilietis

Pradėtas tyrimas dėl chuliganiškai besielgusio vairuotojo

COVID-19 testų byloje liudijęs S. Skvernelis: nesuprantu, ką L. Jaruševičienė veikia teisme

Kaip apsaugoti dvirates transporto priemones nuo ilgapirščių?

Norintiems pradėti verslą? Jums reikia žinoti 3 būtinus žingsnius

Kauno miesto savivaldybė apjungs dalį seniūnijų

Teismas atmetė kalinčio R. Kurlianskio ieškinį STT pareigūnui

Dėl L. Kasčiūno ir G. Liaudansko pasisakymų tyrimas nebus pradėtas

Kauno policijos reidai: 903 greičio viršijimo atvejai ir 7 neblaivūs vairuotojai

Perspėjimas tėvams: vaikų pornografijos ieškantys nusikaltėliai neretai savo aukas randa socialinėse paskyrose

Socialiniuose tinkluose plinta vaizdo klastotės

„Garbė Tėvui ir Sūnui, ir Šventajai Dvasiai” Švč. Trejybės sekmadienis

Birželio 15 d. – Švenčiausioji Trejybė

Kauno viešajame transporte bekontaktis atsiskaitymas jau rugpjūtį

Paauglių tvirkinimu kaltinamas A. Ulvidas: aš vaikų darželyje demonstravausi nuogas

Petras Gražulis: LGBTQ asmenų ne niekinau, tik citavau Šventąjį Raštą

G. Paluckas remia iniciatyvą naikinti desovietizacijos komisiją

Balinis vėžlys

Didelis mažų žingsnių tikslas – baliniai vėžliukai grįžo namo

Sinoptikas: artimiausiomis dienomis Lietuvoje bus vasariški orai, tačiau šiluma neužsilaikys

Knygų apie Lietuvos kriminalinį pasaulį autorius D. Dargis paleistas į laisvę

Vaišvydavos tvenkinyje vyks narų pratybos

KTU doktorantūros vasaros mokykloje – dėmesys šiuolaikinėms kompetencijoms

Pasirašytas verslo bendruomenės įsipareigojimas ateities kartoms

Renginiai, skirti Gedulo ir vilties dienai paminėti

Kauno rajone susidūrus automobiliams, nukentėjo du žmonės

Vilkijoje tyčia padegta vaikų žaidimų aikštelė?

Ekspertai: psichologinis komfortas medicinoje Lietuvoje dažnai nuvertinamas

Robertas Kaunas: L. Kasčiūno raginimai žudyti „nelojalius piliečius“ – šokiruojantys

Tarptautinė žaidimų diena paminėta futbolo aikštelėje

Karas Ukrainoje pareikalavo dar vieno lietuvio gyvybės?

STT nepritaria pataisoms, kurios sušvelnintų sankcijas „čekiukų“ istorijų dalyviams

Kaip kajeno pipirai, imbieras ir česnakai gali tapti natūralia pagalba medžiagų apykaitai?

Kauno viešajame transporte už bilietus bus galima atsiskaityti bekontakte banko kortele

Kaune rasta žemėje užkasta dėžė su galimai haliucinogeniniais grybais, kanapėmis

IX forto pėdsakas Miuncheno „Bayern“ istorijoje: Oto Alberto Byro šeimos likimas

2025-07-01

Vasariška sporto fiesta Birštone: danguje varžysis karšto oro balionų oreiviai, žemėje – galiūnai

2025-07-01

Ką daryti, jei stogo santvaros pradėjo girgždėti?

2025-07-01

Ar „ChatGPT“ gali padėti SEO optimizacijai?

2025-07-01

Sportas ir klimato realybė: kaip aplinkos pokyčiai formuoja naują sportinę kasdienybę

2025-07-01

Indijos pilietis Kaune stos prieš teismą dėl galimo kanapių platinimo nepilnametėms

2025-07-01

Kauno zoologijos sode nulūžusi šaka nukrito ant ledų pardavėjos

2025-07-01

V. Matijošaičio sužalotas pėsčiasis išleistas gydytis, policija pradeda administracinę teiseną

2025-07-01

Planas vasarai: gražiausi Europos miesteliai, kurie atrodo lyg iš pasakos

2025-06-30

Laikas pasilepinti: vasariški kavos receptai

2025-06-30

Kauno meras V. Matijošaitis partrenkė per pėsčiųjų perėją ėjusį vyrą

2025-06-30

Po gaisro „Kauno švara“ tęsia veiklą

2025-06-30

Kaune sprogo granata: atliekamas ikiteisminis tyrimas

2025-06-27

Lietuvos sparčiai auga skaitmeninis verslas: lenkiame ES vidurkį

2025-06-27

Liepos 1 d. – ekskursija, ženklinanti Antanui Poškai ir Matui Šalčiui skirtos kelionės pradžią Kaune

2025-06-27
Tomas Čyvas

Nusipirkai automobilį? Neskubėk džiaugtis

2025-06-27

Kaune iš vyro plėšikas atėmė 30 tūkst. eurų

2025-06-27

Švedijos karalienės slaugos konkursą laimėjusi Jurgita: turime keisti požiūrį į pacientą

2025-06-26

Kuri sporto šaka gali padėti prailginti gyvenimo trukmę?

2025-06-26

Dirbtinis intelektas jau sėdi prie personalo atrankų stalo

2025-06-26

„Čekutininkams“ palankios BK pataisos Seime įveikė svarstymo stadiją

2025-06-26

Plėšimu ir neatsargiu gyvybės atėmimu kaltinamas I. Molotkovas: labai gailiuosi

2025-06-26

Atvira ar įstiklinta? Kaip išsirinkti tinkamiausią verandos tipą savo namams

2025-06-25

Vaikas ant keturračio: kaip jį išmokyti važiuoti ir užtikrinti saugumą?

2025-06-25

Seimas linkęs leisti savivaldybėms rinkti rinkliavą už eismo ribojimus

2025-06-25

Pareigūnų piketas: policininkai kvietė G. Palucką į ekipažą

2025-06-25

A. Kandrotas-Celofanas paleistas į laisvę

2025-06-25

Teismas sujungė nuomonės formuotojos S. Lipnės įmonės ir buvusios darbuotojos bylas

2025-06-24

A. Klišonis: savivalda gali priimti tikslesnius sprendimus nei desovietizacijos komisija

2025-06-24

Liberalai siūlo kandidatus pirmininko rinkimams: daugiausiai palaikymo sulaukia V. Čmilytė-Nielsen

2025-06-24

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Kauniečiams kasdienės naujienos