Seimo Ateities komiteto nariai Monika Ošmianskienė ir Kęstutis Vilkauskas sekmadienį išvyksta darbo vizito į Barseloną (Ispanijos Karalystė) dalyvauti Europos Parlamento Technologijų vertinimo organizacijos konferencijoje „Generatyvus dirbtinis intelektas. Galimybės, rizika ir politikos iššūkiai“ ir Europos Parlamento Technologijų vertinimo organizacijos tarybos susitikime.
Pagrindinis konferencijos „Generatyvus dirbtinis intelektas. Galimybės, rizika ir politikos iššūkiai“ diskusijų objektas – generatyvus dirbtinis intelektas. Kaip atkreipia dėmesį renginio organizatoriai, plačiai daugelyje sričių paplitęs šios technologijos naudojimas kelia svarbų klausimą dėl jos poveikio ir reikšmingumo ekonominei ir socialinei šiuolaikinio pasaulio visuomenių gerovei: jei generatyvus dirbtinis intelektas iš darbo rinkos privers pasitraukti darbuotojus, kiltų masinis nedarbas – tai turėtų įtakos socialinei nelygybei. Vienas iš svarbių klausimų renginio dalyvių diskusijai – ar galima numatyti didžiulį kvalifikuotų darbuotojų pakeitimą dirbtinio intelekto algoritmams, kokiems scenarijams reikėtų ruoštis.
Pastebima, kad nauja technologija atnešė netikrumo, susirūpinimo, kad toks įrankis gali sustiprinti socialinę nelygybę arba sukurti naujas socialinės stratifikacijos formas eliminuojant darbus, kuriuos paprastai atlieka žmonės. Kalbama apie neabejotinai teigiamą dirbtinio intelekto technologijų naudą žmonijos socialinei ir ekonominei pažangai, bet taip pat pažymima, kad būtina vertinti generatyvaus dirbtinio intelekto rizikas ir trūkumus, numatyti, kaip jis gali paveikti žmonių ir visos visuomenės gyvenimą ateityje.
„Dirbtinio intelekto atnešamų pokyčių neišvengsime, naujosios technologijos jau atnešė įvairių galimybių paspartinti darbo procesus įvairiuose sektoriuose ir ateityje ši integracija tik didės. Kalbant apie socialines rizikas, reikalingas gilesnis šios pažangos supratimas, kad į naujoves galėtume žiūrėti ne su baime ir dirbtinį intelektą matyti ne kaip konkurentą, o įrankį darbuotojams, suteiksiantį didesnį produktyvumą ir daugiau laisvo laiko kitoms užduotims ar tolesniam tobulėjimui“, – Seimo kanceliarijos Spaudos biurui komentuoja Ateities komiteto narė, laikinosios parlamentinės grupės „Skaitmeninė Lietuva“ narė M. Ošmianskienė.
Renginyje bus sudaryta galimybė įvairių šalių parlamentarams diskutuoti su srities mokslininkais.
„Dirbtinis intelektas gali mums padėti spręsti įvairaus spektro klausimus, todėl Lietuvai svarbu būti tarp šios srities lyderių. Tačiau ne mažiau svarbu aiškus jo naudojimo, panaudojimo teisinis reguliavimas, vertybinės ir moralinės nuostatos santykyje su žmogumi“, – pažymi Ateities komiteto narys K. Vilkauskas.
LRS.lt informacija