Šiais laikais dažnai girdime žodį „savanorystė“. Neretai apie savanorystę kalba artimieji, draugai, pažįstami, savanoriauti kviečia įvairios organizacijos. Tačiau įsisukę į kasdienę rutiną dažniausiai net nesusimąstome apie savanorystės reikšmę: ką tai reiškia mums, kaip savanorystė padeda kitam ir kaip mes galime prisidėti prie savanoriškos veiklos.
Pagrindinis savanorio tikslas – padėti kitam nesiekiant asmeninės naudos. Savanorystė – tai darbas, suteikiantis ne materialinę naudą, bet padedantis puoselėti prigimtinę žmogaus savybę – padėti šalia esančiam. Savanorystės žavesį kuria sąmoningas žmogaus pasirinkimas prisidėti prie pilietinės visuomenės gerovės kūrimo, vadovaujantis asmenine iniciatyva ir noru padėti.
Nors savanoriška veikla yra skirta padėti kitam be jokio atlygio, savanoriui ji padeda stiprinti savivertę, didina pasitikėjimą savimi, atskleidžia stipriąsias savybes, skatina asmenybės augimą.
Savanorių svarba įsitikinome prasidėjus pasaulinei pandemijai, kai drastiškai išaugo ne tik užsikrėtusiųjų skaičius, bet ir padaugėjo krizines situacijas patiriančių žmonių. Nuotolinis darbas, mokymasis, įvairūs suvaržymai, nerimą keliančios žinios, baimė ir nežinia dėl ateities gyvenimą padarė sudėtingesnį. Negalėdami išvykti iš namų, susitikti su šeimos nariais, draugais, daugelis jautėsi atskirti nuo pasaulio. Tad karantino laikotarpiu emocinės paramos linijos sulaukė ypač daug skambučių iš žmonių, ieškančių emocinės pagalbos.
Siekiant užtikrinti kuo efektyvesnę pagalbą emocinės paramos tarnybose kasdien darbuojasi gausus būrys savanorių, padedančių krizes patiriantiems žmonės susivokti, rasti išeitį iš sudėtingų situacijų. Būtent aktyvus savanorių įsitraukimas leidžia produktyviai veikti emocinę paramą suteikiančioms organizacijoms.
„Pagalbos moterims linija“ padeda moterims, susiduriančioms su gyvenimiškais sunkumais, išgyvenimais. Emocinę paramą telefonu ir internetu kasdien, visą parą, suteikia mokymus išklausiusios savanorės, jos padeda krizines situacijas patiriančioms moterims. Visi pokalbiai yra anonimiški ir konfidencialūs.
„Pagalbos moterims linijos“ vadovė Kaune Aušra Stankūnienė džiaugiasi visuomenėje vis labiau stiprėjančiu supratimu apie savanorystės svarbą: „Savanoriavimas yra milžiniškas darbas, todėl labai džiaugiamės visuomenės įsitraukimu, supratimu, kad tai yra svarbu ir reikalinga. Žmonėms būtina kalbėti, jausti kito žmogaus rūpestį, tad turime skirti daug laiko tam žmogiškam ryšiui kurti. Savanoriai tam skiria daug laiko ir savęs. Džiaugiamės kintančia visuomene, kai savanorystė tampa suprantama ir nenuvertinama.“
„Savanorystė leidžia suvokti, kad egzistuoja labai paprasti gyvenimo dalykai: dėkingas žvilgsnis, dėkingos akys, sudarantys esminius gyvenimo dalykus.“ Filosofas Leonidas Donskis
The post Savanorystė Pagalbos moterims linijoje appeared first on Pagalbos moterims linija.