Gruodžio 12 d., Raudonvario dvaro menų inkubatoriaus Baltojoje salėje, unikalų pasirodymą surengs Sakartvelo liaudies ansamblis „Odabade”, kuris savo koncertine veikla jau eilę metų prisideda prie UNESCO nematerialaus kultūros paveldo puoselėjimo.
[youtube v=”wNKRhVzK-ok”]
Programoje skambės – kartvelų liaudies dainos „Grdzeli kakhuri mravaljhamieri“, „Chela“, „Lechkhumuri makruli“, „Ghirs ars cheshmaritad (shemoqmedi)“, „Sharatin (abkazuri)“, „Panduris soloebi (popuri)“, „Megruli alilo“, „Tsintskaro. Taip pat išgirsite garsiuosius „Varado (dachrilis simgera)“, „Marebeli“, „Bedinera“, „Gare kakhuri sachidao“, ir „Veengara (megruli)“.
Vyrų polifoninis dainavimas yra neatsiejama Sakartvelo kultūros dalis. Tokia muzika atskleidžia šios šalies, kurioje nuolatos vyko karai, kultūros dvasią.
Nuo senovės puoselėtai muzikai, perduodamai iš kartos į kartą ir tik iš lūpų į lūpas, visada grėsė pavojus išnykti. Kartveliška dainavimo be užrašytų natų tradicija tokia unikali, kad yra įtraukta į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.
Ansamblis „Odabade“, kurio pavadinimas sakartvelų kalba reiškia „namus, kur esi gimęs ir išaugęs“, puoselėja šią unikalią dainavimo tradiciją. Jis išsiskiria tuo, kad daugelis jo repertuaro dainų yra dainuojamos seniausia gruzinų, t. y., megrelų kalba. Dėl šios priežasties, klausydamiesi šio ansamblio, Jūs turėsite galimybę pajusti autentišką Kaukazo dvasią bei vyrų polifoninio dainavimo gelmę.
[youtube v=”49rPLjnJ7Cs”]
Daugiau apie renginį galite rasti čia.