Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Redakcija
  • Kaunas, Kauno rajonas
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Politika
  • Finansai
  • Kriminalai
  • Gyvenimas
  • Sportas
  • Video
  • Apklausos
Menu Close
  • Naujienos 
    • Redakcija
    • Kaunas, Kauno rajonas
    • Lietuva
    • Pasaulis
    • Politika
    • Finansai
    • Kriminalai
    • Gyvenimas
    • Sportas
    • Video
    • Apklausos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Neturite paskyros? Užsiregistruoti

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Registruotis

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Prieš kibernetines grėsmes: tyrėjai – verslui

  • 2018-05-18
  • Kaunieciams.lt
  • Video

Gegužės 17 d. minima Pasaulinė informacinės visuomenės diena. Šiais laikais vis aktualesnė kibernetinė sauga. Šioje srityje dirba kelios Lietuvos mokslininkų grupės ir jau gali pasiūlyti verslui inovatyvių paslaugų ir produktų – nuo unikalaus ankstyvojo įsiveržimo nustatymo metodo, dirbtiniu intelektu pagrįsto naujų kenksmingų programinių kodų aptikimo iki virtualių kibernetinio saugumo mokomųjų platformų.

Kol atakai dar rengiamasi

„Kibernetinės atakos didėja ir stipriai paveikia ne tik politinį, visuomeninį, bet ir ekonominį gyvenimą. Nepaisant įvairių tradicinių apsaugos priemonių, nuo gerai parengtų atakų apsiginti gana sudėtinga. Kaip rodo pastarųjų metų atakų pasaulyje analizė, naudojamos tradicinės sistemos iš esmės pradeda reaguoti tik tada, kai ataka jau prasidėjusi ir jos sustabdyti nebeįmanoma”, – pabrėžė Kauno technologijos universiteto (KTU) Elektronikos inžinerijos katedros docentas dr. Saulius Japertas.

KTU mokslininkų grupė, vadovaujama dr. S. Japerto, sukūrė ankstyvojo kibernetinio įsiveržimo nustatymo metodą. Jis leidžia panaudojus atitinkamą loginio filtro sistemą dar prieš ataką nustatyti, kad jai rengiamasi, ir imtis apsaugos priemonių.

Unikalus produktas – įranga ir programos – sukurtas bei išbandytas bendradarbiaujant su kibernetinės saugos srityje dirbančia įmone „Media inovacijos”. Ankstyvojo kibernetinio įsiveržimo metodas, šių metų kovą pristatytas Kijeve vykusiame Informacinių ir ryšių technologijų inovacijų forume, sulaukė didelio Ukrainos įmonių ir institucijų susidomėjimo.

Daiktų interneto iššūkiai

KTU Informatikos fakulteto Kompiuterių katedros profesorius Egidijus Kazanavičius atkreipė dėmesį į kibernetinio saugumo grėsmes, susijusias su augančia daiktų interneto technologijų plėtra. Jos skverbiasi į visas sritis. Tačiau į tokias mažas daiktų kompiuterines sistemas sunkiau įdiegti rimtą programinę įrangą, apsaugančią nuo virusų.

“Santakos slėnyje atliekami tyrimai, skirti stebėti ir vertinti galimas rizikas bei pažeidimus, informuoti apie juos bei priimti atitinkamus sprendimus”, – pasakojo KTU Realaus laiko kompiuterių sistemų centro direktorius prof. E. Kazanavičius.

Realaus laiko kompiuterių sistemų centras glaudžiai bendradarbiauja su verslu diegdamas naujoves. Pavyzdžiui, kartu su kompanija „Teo“ sukurta vaizdo turinio šifravimo ir apsaugos nuo vagysčių sistema įdiegta pernai. Su įmone „LL Optic“ sėkmingai bendradarbiauta kuriant išmaniuosius šaldytuvus, taip pat vadinamuosius maistomatus, demonstruotus ir parodoje Milane.

„Horizonto 2020“ projekto pagrindu KTU mokslininkai kartu su partneriais – Švedijos mokslinių tyrimų institutu RISE ir Linšiopingo universitetu bei Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VGTU) ir Lietuvos registrų centru – kuria IT kompetencijos centrą, orientuotą į mokslo ir verslo bendradarbiavimą. Vienas artimiausių tikslų – prisijungti prie Europos Sąjungos daiktų interneto klasterio.

Stebėti ir vertinti

Vienas įdomiausių Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Informatikos fakulteto įgyvendintų projektų kartu su partneriais Mykolo Romerio universitetu ir Lietuvos kibernetinių nusikaltimų kompetencijų ir tyrimų centru – parengta ir išbandyta informacinės erdvės stebėjimo koncepcija, leidžianti efektyviai įvertinti situaciją bei sukurti sistemą, skirtą už valstybinės saugumą atsakingoms struktūroms bei verslo ir mokslo partneriams kartu stebėti informacinę erdvę saugumo ir komerciniais tikslais, nepažeidžiant informacijos saugumo reikalavimų.

Pasak Taikomosios informatikos katedros profesoriaus Tomo Krilavičiaus, šiam projektui prielaidas sukūrė kitas VDU projektas, per kurį sukurta viešai prieinama infrastruktūra lietuvių kalbos analizei. Ji gali būti naudojama įvairiems kalbos analizės sprendimams.

Virtualios mokomosios platformos

Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos fakulteto Informatikos institute doc. dr. Lino Bukausko suburta mokslininkų ir specialistų komanda įkūrė Kibernetinio saugumo laboratoriją. Joje sukūrė programinę įrangą, skirtą mokyti, testuoti ir atlikti įvairius tyrimus kibernetinio saugumo srityje.

Kaip pasakojo Informatikos instituto lektorius Eduardas Kutka, Kibernetinio saugumo laboratorijoje yra dvi atskiros mokomosios platformos. Viena – procedūriniam mokymui, grindžiamam teisės aktų išmanymu, kaip reikėtų tinkamai reaguoti grėsmės atvejais. Parengta procedūrinė aplinka, kurią galima pritaikyti konkrečiai įmonei, institucijai ar organizacijai. Mokymų dalyviai gali pasitikrinti savo įgūdžius ir patobulinti juos pagal reikalavimus, nustatytus įstatymų ir naujų poįstatyminių aktų.

Kita platforma – kibernetinis poligonas – imituoja įmonės ar valstybinės įstaigos kompiuterinį tinklą. Per kibernetines pratybas galima pasimokyti dirbti su įvairiomis sistemomis, pasitobulinti turimus kibernetinių incidentų turimo įgūdžius ir įgyti naujų žinių bei kompetencijų. Taip IT specialistai būtų labiau pasirengę reaguoti į incidentus ir apsaugoti savo įmonę ar įstaigą nuo įvairių problemų.

Bendradarbiavimas su įmonėmis dažniausiai konfidencialus. Tarp didžiausių viešai skelbiamų pavyzdžių – mokslininkų pagalba rengiant nacionalines kibernetines pratybas „Kibernetinis skydas“ 2016 ir 2017 metais, bei kibernetines pratybas kariškiams.

Kibernetinio saugumo laboratorija šiemet taip pat pristatyta Kijeve per Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) kuruojamo atviro mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros tinklo "OPEN R&D Lietuva” surengtą vizitą. Vizito metu užmegzti kontaktai ir su mokslininkais, ir su verslo atstovais.

Mažoms ir vidutinėms įmonėms

“IT sauga neišvengiamai darysis vis aktualesnė. Yra nemažai standartų, kurie aktyviai diegiami ir Lietuvoje. Pavyzdžiui, nuo šių metų gegužės 25 dienos bus pradėtas taikyti Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas, ir kiekviena įmonė bus tiesiogiai atsakinga už laikomų duomenų apsaugą. Neapsaugojus gresia didžiulės baudos”, – įspėjo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslo ir inovacijų prorektorius prof. Antanas Čenys.

Didelėms kompanijoms susitvarkyti su tokio tipo iššūkiais nebus taip sunku, nes jos turi savo ekspertų, bet mažos įmonės dažniausiai jų neturi, o pasamdyti, pavyzdžiui, reguliariai atlikti rizikos analizę, brangiai kainuoja. VGTU mokslininkai, vadovaujami dr. Nikolajaus Goranino, jau kuria ekspertinę sistemą, skirtą atlikti rizikos analizę mažose ir vidutinėse įmonėse, kad jos galėtų sutaupyti, bet kartu atitiktų saugos reikalavimus.

Padės dirbtinis intelektas

VGTU mokslininkų grupė – didžiausia Lietuvoje, dirbanti kibernetinės saugos srityje, ir vykdomų tyrimų spektras, kaip pabrėžė VGTU Fundamentinių mokslų fakulteto prodekanas, Informacinių sistemų katedros docentas N. Goraninas, gana platus. Viena tyrimų krypčių – anomalijų ir atakų atpažinimas naudojant dirbtinio intelekto metodus. Įsiskverbimo detektavimo sistemai pateikiamas didelis duomenų kiekis, kad galėtų mokytis ir sugebėtų aptikti pagal veikimo bruožus naujus kenksmingus programinius kodus.

Dar viena sritis, plėtojama VGTU, – anomalijų analizė tinklo lygmeniu. Bandoma aptikti kenksmingų arba įtartinų protokolų, kurie gali slėptis bendrame tinklo sraute.

Tarp bendradarbiavimo su verslu pavyzdžių – neseniai vykdytas projektas su Kanados įmone „Arcadia“, susijęs su anomalijų analize kompiuterių lygmeniu ir dirbtinio intelekto taikymu.

Per MITA projektą bendradarbiaujant su įmone „nSoft“ sukurtas produktas, pavadintas „Gedimino akimi“ – biometrinė judančio žmogaus autentifikavimo sistema pagal akies rainelę. Su biometriniais tyrimais taip pat susijęs projektas, vykdytas kartu su VU Fizikos fakultetu ir bendrove „nSoft“, skirtas daugialypei praėjimo kontrolės sistemai sukurti.

Kad pažangios idėjos lengviau pasiektų Lietuvos ir užsienio įmones, MITA įkūrė mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros tinklo "OPEN R&D Lietuva" Kontaktų centrą. Didžiausias Baltijos šalyse inovacijų infrastruktūros, paslaugų ir kompetencijos tinklas “OPEN R&D Lietuva" yra subūręs 14 valstybinių universitetų, 13 valstybinių mokslinių tyrimų institutų, septynis mokslo ir technologijų parkus bei 25 atviros prieigos centrus. "OPEN R&D Lietuva" Kontaktų centras padeda verslui greičiau surasti tinkamus žmones mokslo institucijose, sužinoti, kur galima užsisakyti reikalingas paslaugas, sudaro galimybes individualiems susitikimams. Užtenka elektroniniu paštu open@mita.lt atsiųsti užklausą, ir pateikiamas atsakymas, su kuo toliau reikėtų bendrauti. Padedama ne tik užmegzti kontaktus, bet ir tapti partneriais.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Panašūs straipsniai:

Vaikystės traumos: kaip smurtas ir nepriežiūra veikia vaiko psichiką, kūną ir ateitį

Ryškus Lietuvos akordas „EXPO 2025 Osakoje“: M. K. Čiurlionio kūryba pakerėjo japonus

Žinomi žmonės karinių pramogų poligone – mūšio taktikos mokėsi ir moterys

V. Gapšys į laisvę siekia išeiti skundais

2030-ieji bus Vytauto Didžiojo metai

Valstybės vadovai sveikina Mindaugo karūnavimo dienos proga

„Štai aš siunčiu jus“ (Lk 10, 3) 14 eilinis sekmadienis

Seimo narys siūlo pasirūpinti sukčių aukomis

Ieškomi geriausi Lietuvos STEAM mokytojai – prasidėjo „Ateities kūrėjų 2025“ apdovanojimai

Baltarusų šnipas inicijuoja mainus: nori būti iškeistas į įkalintus lietuvius

Valstybės dienos renginiai Kaune

Ką manote apie naująją Rotušės aikštės dangą? Išsakykite savo nuomonę apklausoje

Sukčiai nesnaudžia: atranda vis naujas žmonių mulkinimo schemas

Jau greitai dirbtinis intelektas pats norės kalbėtis su jumis

D. Trumpas žada surengti mišrių kovos menų turnyrą prie Baltųjų rūmų

Skaitmeninis šlamštas telefone: štai kaip sumažinti netvarką

Uogų sezonas: kas stiprina organizmą, o kas – sukelia audrą pilve?

Vykstančių į Lenkiją laukia sustiprintos patikros: kontrolė bus vykdoma 13-oje vietų

Mirė Q. Tarantino filmų žvaigždė, aktorius M. Madsenas

Astronomai Saulės sistemoje aptiko dideliu greičiu skriejančią kometą

Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriui – nemalonumai: tarnybinis patikrinimas gali būti tik pradžia

Siūlo bausti P. Gražulį 10 tūkst. eurų bauda

Lietuva vertins branduolinės energetikos plėtros galimybes – Ignalinos atominė elektrinė prisidės ekspertiškai

Lietuvos zoologijos sodui – 87-eri: kartu su gamta, bendruomene ir ateities planais

Tomas Čyvas

Nuo Vilniaus iki pat Manilos nieko naujo (video)

Sklinda nevilties šauksmas: šuniukus gelbėjančiai įstaigai pačiai reikia gerų žmonių pagalbos

Premjerui G. Paluckui neramios dienos: prieš jį ir valdančiuosius rengiamas protestas

IX forto pėdsakas Miuncheno „Bayern“ istorijoje: Oto Alberto Byro šeimos likimas

Vasariška sporto fiesta Birštone: danguje varžysis karšto oro balionų oreiviai, žemėje – galiūnai

Ką daryti, jei stogo santvaros pradėjo girgždėti?

Ar „ChatGPT“ gali padėti SEO optimizacijai?

Sportas ir klimato realybė: kaip aplinkos pokyčiai formuoja naują sportinę kasdienybę

Indijos pilietis Kaune stos prieš teismą dėl galimo kanapių platinimo nepilnametėms

Kauno zoologijos sode nulūžusi šaka nukrito ant ledų pardavėjos

V. Matijošaičio sužalotas pėsčiasis išleistas gydytis, policija pradeda administracinę teiseną

Planas vasarai: gražiausi Europos miesteliai, kurie atrodo lyg iš pasakos

Laikas pasilepinti: vasariški kavos receptai

Kauno meras V. Matijošaitis partrenkė per pėsčiųjų perėją ėjusį vyrą

Po gaisro „Kauno švara“ tęsia veiklą

Kaune sprogo granata: atliekamas ikiteisminis tyrimas

Lietuvos sparčiai auga skaitmeninis verslas: lenkiame ES vidurkį

Liepos 1 d. – ekskursija, ženklinanti Antanui Poškai ir Matui Šalčiui skirtos kelionės pradžią Kaune

Tomas Čyvas

Nusipirkai automobilį? Neskubėk džiaugtis

Kaune iš vyro plėšikas atėmė 30 tūkst. eurų

Švedijos karalienės slaugos konkursą laimėjusi Jurgita: turime keisti požiūrį į pacientą

Kuri sporto šaka gali padėti prailginti gyvenimo trukmę?

Dirbtinis intelektas jau sėdi prie personalo atrankų stalo

„Čekutininkams“ palankios BK pataisos Seime įveikė svarstymo stadiją

Plėšimu ir neatsargiu gyvybės atėmimu kaltinamas I. Molotkovas: labai gailiuosi

Atvira ar įstiklinta? Kaip išsirinkti tinkamiausią verandos tipą savo namams

Vaikas ant keturračio: kaip jį išmokyti važiuoti ir užtikrinti saugumą?

Seimas linkęs leisti savivaldybėms rinkti rinkliavą už eismo ribojimus

Pareigūnų piketas: policininkai kvietė G. Palucką į ekipažą

A. Kandrotas-Celofanas paleistas į laisvę

Teismas sujungė nuomonės formuotojos S. Lipnės įmonės ir buvusios darbuotojos bylas

A. Klišonis: savivalda gali priimti tikslesnius sprendimus nei desovietizacijos komisija

Liberalai siūlo kandidatus pirmininko rinkimams: daugiausiai palaikymo sulaukia V. Čmilytė-Nielsen

„Western Union“ pastatą sprogdinęs jaunuolis nuteistas už J. Juškaitės ir B. Sabatauskaitės niekinimą

Aukščiausio lygio sportininkus parengusiems treneriams siūloma mokėti rentas

Būti žmogumi ir internete: kaip mokytis skaitmeninio pilietiškumo

Vaikų žaidimų aikštelės: kokie pavojai jose slypi?

Lenkija rengia meno vertybių išvežimo planus, jei Rusija užpultų

Laukia dar vienas protestas: pareigūnai reikalaus didesnių algų

Šauliai su Vokietijos brigados medikais dalyvavo pratybose „Elektrėnų skydas 2025“.

Vis dar nepasimoko: Kauno autoserviso vadovas ir darbuotojas nuteisti dėl atlyginimų išmokėjimo „vokeliuose“

Joninių renginiai Kaune

Skaitmeninio matomumo didinimas: ar verta rinktis marketingo agentūrą?

Prienų rajone nukrito sklandytuvas, du vyrai gydomi ligoninėje

Nuo pirmadienio vairuotojai susidurs su laikinais sunkumais: bus draudžiamas eismas Sargėnų estakada

JAV jungiasi į karą: sudavė triuškinantį smūgį Irano branduolinei infrastruktūrai

Kauno regiono forumas atskleidė ES investicijų galią

Pagaliau susiprotėjo: pasienyje dingus Rusijos piliečiui, sprendžiama, kaip sustiprinti tranzitinių traukinių kontrolę

Policija per Jonines rengs reidus ir tikrins vairuotojų blaivumą

Kaune pradedamos dar vieno tilto statybos: jungtis tarp Senamiesčio ir Vilijampolės pasitarnaus pėstiesiems ir dviratininkams

Dėl kapitalinio remonto laikinai keisis eismas Birželio 23-iosios gatvėje

Kad švenčių neaptemdytų nelaimė: ekspertų įžvalgos apie pavojingus dūmus

„AquaSpot“ vakarėlyje prie Kauno marių – garsenybės, dievinančios vandens bei saulės pramogas

Seimo narys K. Podolskis teigia nežinąs kaip jo kuro čekiai atsirado pas merą P. Isodą

Skrydis aplink Lietuvą: oreiviai kyla į pažintinę aviacijos kelionę

Ypatinga Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkinių vertybė – brg. gen. Kaziui Skučui dovanota dėžutė cigarams

Joninės su LRT: nuo šventinio koncerto Nidoje iki specialios filmų programos

Nepastebimas pavojus iškylos metu: kada padažai ir prieskoniai gali pakenkti sveikatai

Seimas nepritarė Laisvės gynėjų dienos įtraukimui į švenčių sąrašą

Buvusį Seimo narį T. V. Raskevičių „į laužą“ komentaru siuntęs vyras lieka išteisintas

Tomas Čyvas

STT, čekiukai ir niekdara

Vilties šventei artėjant

Pabėgimas į gamtą: ką pasiimti, kad žvejyba taptų malonumu, o ne iššūkiu?

Kauno teismas ėmėsi pacienčių slaptu filmavimu kaltinamo ginekologo V. Abraičio bylos

Etikos sargų prašys išsiaiškinti, kiek BK pataisas inicijavusių Seimo narių gali turėti interesų konfliktą

Kur rasti stilingų rūbų už prieinamą kainą?

Nosies korekcija vasarą: ar tai – geras metas operacijai?

Apie „Žalgirio“ sunkumus kalbėjęs L.Kleiza: Trinchieri rotacijas yra sunku suprasti

Saulė ir sveikata: kaip suderinti malonumą su saugumu

„Teka loftai“ – šiuolaikiška erdvė jūsų gyvenimui ar verslui

VRM ministras: rudenį bus skelbiamas antras etapas priedangoms savivaldybėse finansuoti

Ieškomas iš tranzitinio traukinio pabėgęs Rusijos pilietis

Pradėtas tyrimas dėl chuliganiškai besielgusio vairuotojo

COVID-19 testų byloje liudijęs S. Skvernelis: nesuprantu, ką L. Jaruševičienė veikia teisme

Kaip apsaugoti dvirates transporto priemones nuo ilgapirščių?

Norintiems pradėti verslą? Jums reikia žinoti 3 būtinus žingsnius

Kauno miesto savivaldybė apjungs dalį seniūnijų

Teismas atmetė kalinčio R. Kurlianskio ieškinį STT pareigūnui

Vaikystės traumos: kaip smurtas ir nepriežiūra veikia vaiko psichiką, kūną ir ateitį

2025-07-06

Ryškus Lietuvos akordas „EXPO 2025 Osakoje“: M. K. Čiurlionio kūryba pakerėjo japonus

2025-07-06

Žinomi žmonės karinių pramogų poligone – mūšio taktikos mokėsi ir moterys

2025-07-06

V. Gapšys į laisvę siekia išeiti skundais

2025-07-06

2030-ieji bus Vytauto Didžiojo metai

2025-07-06

Valstybės vadovai sveikina Mindaugo karūnavimo dienos proga

2025-07-06

„Štai aš siunčiu jus“ (Lk 10, 3) 14 eilinis sekmadienis

2025-07-05

Seimo narys siūlo pasirūpinti sukčių aukomis

2025-07-05

Ieškomi geriausi Lietuvos STEAM mokytojai – prasidėjo „Ateities kūrėjų 2025“ apdovanojimai

2025-07-05

Baltarusų šnipas inicijuoja mainus: nori būti iškeistas į įkalintus lietuvius

2025-07-05

Valstybės dienos renginiai Kaune

2025-07-05

Ką manote apie naująją Rotušės aikštės dangą? Išsakykite savo nuomonę apklausoje

2025-07-05

Sukčiai nesnaudžia: atranda vis naujas žmonių mulkinimo schemas

2025-07-04

Jau greitai dirbtinis intelektas pats norės kalbėtis su jumis

2025-07-04

D. Trumpas žada surengti mišrių kovos menų turnyrą prie Baltųjų rūmų

2025-07-04

Skaitmeninis šlamštas telefone: štai kaip sumažinti netvarką

2025-07-04

Uogų sezonas: kas stiprina organizmą, o kas – sukelia audrą pilve?

2025-07-04

Vykstančių į Lenkiją laukia sustiprintos patikros: kontrolė bus vykdoma 13-oje vietų

2025-07-04

Mirė Q. Tarantino filmų žvaigždė, aktorius M. Madsenas

2025-07-03

Astronomai Saulės sistemoje aptiko dideliu greičiu skriejančią kometą

2025-07-03

Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriui – nemalonumai: tarnybinis patikrinimas gali būti tik pradžia

2025-07-03

Siūlo bausti P. Gražulį 10 tūkst. eurų bauda

2025-07-03

Lietuva vertins branduolinės energetikos plėtros galimybes – Ignalinos atominė elektrinė prisidės ekspertiškai

2025-07-02

Lietuvos zoologijos sodui – 87-eri: kartu su gamta, bendruomene ir ateities planais

2025-07-02
Tomas Čyvas

Nuo Vilniaus iki pat Manilos nieko naujo (video)

2025-07-02

Sklinda nevilties šauksmas: šuniukus gelbėjančiai įstaigai pačiai reikia gerų žmonių pagalbos

2025-07-02

Premjerui G. Paluckui neramios dienos: prieš jį ir valdančiuosius rengiamas protestas

2025-07-02

IX forto pėdsakas Miuncheno „Bayern“ istorijoje: Oto Alberto Byro šeimos likimas

2025-07-01

Vasariška sporto fiesta Birštone: danguje varžysis karšto oro balionų oreiviai, žemėje – galiūnai

2025-07-01

Ką daryti, jei stogo santvaros pradėjo girgždėti?

2025-07-01

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Kauniečiams kasdienės naujienos