Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje sportininkas Remigijus Viršila buvo kaltinamas dėl viešosios tvarkos sutrikdymo (Baudžiamojo kodekso 284 str.).
2023 m. kovo 12 d. R. Viršila viešo pramoginio renginio metu, dainavimo „repo“ stiliumi rungties metu, įžūliu elgesiu kitų asmenų akivaizdoje užpuolė nepilnametį asmenį. Jis nukentėjusiąjam vieną kartą smogė į veidą, taip nežymiai sutrikdė šio sveikatą ir tokiu būdu demonstravo nepagarbą aplinkiniams ir aplinkai bei sutrikdė visuomenės rimtį ir tvarką.
Kaltinamasis R. Viršila kaltu prisipažino visiškai ir teisiamojo posėdžio nurodė, jog minėtame renginyje dalyvavo kovinio sporto rungtyje, o baigus kovą, gavo kvietimą iš tuo metu repo kovose dalyvavusio nukentėjusiojo ateiti į ringą. Nukentėjusysis kreipėsi į jį vardu ir pavarde, vadino jį necenzūriniais žodžiais ir taip jį išprovokavo. R. Viršila teismui taip pat nurodė, jog dėl šio įvykio nuoširdžiai gailisi ir jog nuo tokių veiksmų turėjo susilaikyti, nors ir buvo įžeidinėjamas.
Teisminio bylos nagrinėjimo metu kaltinamojo artimieji ir kaltinamasis prašė jį atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Valstybinį kaltinimą teisme palaikęs Kauno apylinkės prokuratūros prokuroras savo baigiamojoje kalboje taip pat siūlė R. Viršilai taikyti laidavimo institutą.
Teismas pažymėjo, kad R. Viršila anksčiau neteistas, nusikalto pirmą kartą, kaltę pripažino, žalą atlygino, o neigiamai kaltinamąjį charakterizuojančių duomenų nustatyta nebuvo. Abu galimi laiduotojai nurodė, kad neigiamai vertina tokį kaltinamojo poelgį. Jie pabrėžė, kad kaltinamasis savo poelgį taip pat vertina kritiškai ir dėl jo išgyvena. Kaltinamasis taip pat teigė, kad nuoširdžiai gailisi dėl savo poelgio ir atsiprašė kaltinamojo, atsakomybės nevengia ir sutinka atlyginti jam padarytą žalą. Įvertinus visas šias aplinkybes nuspręsta, jog yra pagrindas manyti, kad atleidus asmenį nuo baudžiamosios atsakomybės, jis laikysis įstatymų ir nedarys naujų nusikalstamų veikų.
Taip pat, įvertinus padaryto nusikaltimo pavojingumą, pobūdį – nusikalstama veika buvo vartotas fizinis smurtas viešoje vietoje, kaltinamojo asmenybę – dirba, jo veikla susijusi su viešąja erdve, socialiniais tinklais, nuomonės formavimu, teismo vertinimu, tam, kad atgrasyti asmenį nuo panašaus pobūdžio veikų darymo, siekiant teisės pažeidimų prevencijos, R. Viršilai skirtina baudžiamojo poveikio priemonė – 15 MGL (750 Eur) dydžio įmoka į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą, įpareigojant ją sumokėti per 2 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.
2024 m. sausio 30 d. Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų nuosprendžiu Remigijų Viršilą nuspręsta atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, nustatant 1 metų ir 6 mėnesių laidavimo terminą. Teismas taip pat nusprendė iš R. Viršilos nukentėjusiąjam priteisti 1217 eurų proceso išlaidų, o procesą dėl civilinio ieškinio dalyje dėl 1414 eurų bendros turtinės ir neturtinės nusikalstama veika padarytos žalos atlyginimo nutraukti, kitoje dalyje nukentėjusiojo civilinį ieškinį atmesti.
Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas.