Praėjusį savaitgalį Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ praūžė jau 15-ąjį kartą rengiama tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2017“. Šiemet paroda pasitiko lankytojus šūkiu „Laisvė rinktis!“ Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) atstovai konsultavo abiturientus dėl studijų programų, jų specifikos, priėmimo sąlygų, būsimiems studentams pateikė kitą aktualią informaciją.
„Kiekvienais metais jau tradicija tapusi paroda sulaukia didžiulio moksleivių susidomėjimo. Noriu, kad ši paroda taptų tam tikra diskusija, kuri leistų pažiūrėti į mūsų ateities planus. Aš neslėpsiu – švietimo pertvarka, aukštojo mokslo pokyčiai yra ambicija, kurią reikia įgyvendinti. Aš kviečiu susitelkti. Šiandien iniciatyva yra jūsų rankose“, – parodos atidarymo metu į renginio dalyvius kreipėsi LR Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.
Premjeras abiturientams linkėjo klausyti savo širdies. „Nežiūrėkite į reitingus, perspektyvą, kur bus galima daugiau užsidirbti. Rinkdamiesi profesiją klausykite savo širdies. Jeigu klausysite savo širdies, pasirinksite teisingai ir būsite tos srities žinovai. Turėsite mylimą darbą ir galimybę varijuoti savo ateitimi patys“, – pabrėžė S. Skvernelis.
„Studijos“ – paroda viena didžiausių ir populiariausių studijų mugių Lietuvoje. Į ją ateina daugybę abiturientų, mokytojų, tėvų bei dėstytojų su klausimu – „kokį gyvenimo kelią pasirinkti?“. Tai yra tie žmonės, kurie kurs ateities Lietuvą. Šiandien yra daromi visi žingsniai, kad jauno žmogaus pasirinkimas būtų kokybiškesnis, mokslo ir studijų sistema siūlytų kokybišką pasirinkimą. Drąsiai rinkitės stoti į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Kokios pertvarkos bebūtų, jos tik ves tik į kokybiškesnes studijas, mokslą ir stipresnį diplomą“, – teigė švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.
Prie LSMU stendo populiariausios studijų programos išliko – Medicina, Odontologija, Farmacija, Veterinarinė medicina.
„Džiugu, kad prie LSMU stendo visada daugybė susidomėjusių studentų. Mūsų universitetą iki šiol rinkosi geriausi moksleiviai. Pagal parodoje moksleivių užduodamus klausimus ir kitus požymius, manau, kad ir šiais metais sulauksime pačių geriausių, jų bus nemažiau nei pernai“, – pabrėžė LSMU prorektorius studijoms prof. Kęstutis Petrikonis.
Pasak LSMU Medicinos fakulteto dekano prof. Algimanto Tamelio, džiugu, kad ne tik abiturientai, bet ir jaunesnių klasių moksleiviai domisi studijų programomis. „Ši paroda suteikia puikias galimybes sužinoti visą reikalingą informaciją vienoje vietoje“, – sakė prof. A. Tamelis.
LSMU Gyvulininkystės technologijos fakulteto dekanas prof. Rolandas Stankevičius pažymėjo, kad Gyvulininkystės technologijų studijų programa yra gana perspektyvi, nes tokių darbuotojų poreikis didėja. „Verta atkreipti dėmesį į šią studijų programą, nes pagal atliktus tyrimus tokių specialistų trūksta, o ir darbo užmokestis neblogas“, – ragino moksleivius prof. R. Stankevičius.
Paroda „Studijos“ kasmet plečiasi ir didėja, pasipildo naujomis teminėmis erdvėmis, naujais renginiais. Renginiai užėmė visas „Litexpo“ konferencijų sales ir papildomas renginių erdves – Idėjų inkubatorių, 3K, „Pažink save“ zonas, Inovacijų alėją, Profesijos kalba, Verslas jauniems erdves.
Parodos „Studijos“ tema – unikalusis aš. Šia tema norima atkreipti dėmesį į vyresniųjų klasių moksleiviams itin aktualų klausimą – „Kas aš esu?“. Moksleiviai mokyklose yra mokomi privalomų disciplinų, tačiau per mažas dėmesys kreipiamas į moksleivio kaip asmenybės ugdymą – neišmokę pažinti savęs, savo norų, stiprybių ir silpnybių, moksleiviai sunkiai priima sprendimus dėl savo ateities.
2017 metų parodos tikslas – padėti atpažinti savo stipriąsias savybes, suteikti žinių, kaip jomis efektyviai pasinaudoti šiuolaikinėje socialinėje ir darbo aplinkoje, išsikelti tikslus ir auginti save kaip unikalią asmenybę.
Svarbiausioje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“, kurią organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija bei „Litexpo“, dalyvavo 220 dalyvių iš Lietuvos, Australijos, Baltarusijos, Danijos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Italijos, JAV, Latvijos, Lenkijos, Olandijos, Prancūzijos, Šveicarijos ir Vokietijos. Jie atvėrė platų veiklos spektrą – nuo profesinio mokymosi, aukštojo mokslo Lietuvoje, studijų užsienyje, savanorystės galimybių iki savo verslo. Šiemet parodoje apsilankė daugiau, kaip 40 tūkst. lankytojų.
Deimantė Liubinaitė
Rinkodaros ir komunikacijos tarnyba