Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Redakcija
  • Kaunas, Kauno rajonas
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Politika
  • Finansai
  • Kriminalai
  • Gyvenimas
  • Sportas
  • Video
  • Apklausos
Menu Close
  • Naujienos 
    • Redakcija
    • Kaunas, Kauno rajonas
    • Lietuva
    • Pasaulis
    • Politika
    • Finansai
    • Kriminalai
    • Gyvenimas
    • Sportas
    • Video
    • Apklausos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Neturite paskyros? Užsiregistruoti

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Registruotis

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Paprastas peršalimas ar lėtinės kvėpavimo takų ligos pradžia: kada sunerimti?

  • 2024-12-14
  • kaunieciams.lt
  • Gyvenimas, Sveikata

Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, bronchine astma serga daugiau nei 339 mln., o lėtine obstrukcine plaučių liga (LOPL) – 200 mln. žmonių visame pasaulyje. Lėtinėmis kvėpavimo takų ligomis sergantys, bet į gydytojus specialistus nesikreipiantys asmenys nepatenka į statistiką, todėl realus atvejų skaičius yra dar didesnis. Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Diagnostikos ir tyrimų centro vidaus ligų gydytoja Jonė Galaunienė sako, kad ankstyvą diagnostiką apsunkina tai, kad simptomai nėra ryškūs ir gali būti būdingi kitiems susirgimams.

„Pagrindinės ir įgytos kvėpavimo takų ligos yra bronchų astma ir lėtinė obstrukcinė plaučių liga (LOPL). Retesnės ligos, pažeidžiančios ne tik plaučius, bet ir kitus organus, yra idiopatinė plaučių fibrozė ir sarkoidozė. Jų priežastys nėra iki galo žinomos. Visas šias ligas gali būti sunku atpažinti laiku, nes pagrindiniai jų simptomai, tokie kaip kosulys ir dusulys, yra nespecifiniai ir būdingi kitiems susirgimams, pavyzdžiui, peršalimui, o oro trūkumas dažnai pasireiškia ir esant širdies nepakankamumui. Dėl šios priežasties pacientai nesikreipia į gydytoją, kol sveikatos sutrikimai nepablogina jų gyvenimo kokybės, o tai apsunkina ligos nustatymą laiku“, – dalinasi J. Galaunienė.

Dažniausios kvėpavimo takų ligos

Bronchų astma yra lėtinė uždegiminė kvėpavimo takų liga, kurios metu padidėja kvėpavimo takų jautrumas įvairiems dirgikliams, pavyzdžiui, virusams, alergenams, oro taršai, fiziniam krūviui. Jie dirgina kvėpavimo takus, taip sukeldami jų spazmą, gleivinės paburkimą ir padidėjusią gleivių sekreciją. Dėl šios priežasties atsiranda apsunkintas kvėpavimas ir dusulys, švokštimas, kosulys. Dusulį pacientai gali jausti tiek ramybės, tiek ir fizinio krūvio metu, jiems sunku įkvėpti, jaučiamas sunkumas krūtinėje, padažnėjęs pulsas. Žmogus taip pat dažnai tampa neramus, blaškosi, jį išpila prakaitas.

„Lėtinė obstrukcinė plaučių liga (LOPL) išsivysto, kai kvėpavimo takus ilgą laiką veikia tam tikri dirgikliai, pavyzdžiui, rūkymas, tačiau įtakos gali turėti ir genetiniai veiksniai, darbas užterštoje aplinkoje. Ilgą laiką veikdami kvėpavimo takus, jie sukelia lėtinį uždegimą: sutrikdo kvėpavimo takų epitelio ląstelių apsauginę funkciją, padidina gleivių sekreciją, sekretas kaupiasi bronchų spindžiuose. Uždegimo pažeisti, kvėpavimo takai tampa mažiau elastingi, siaurėja spindis, plaučių alveolės susilieja, sudaro didesnes pūsleles – vystosi emfizema. Dėl šių pokyčių pablogėja oro patekimas į plaučius ir dujų apykaita juose“, – pasakoja vidaus ligų gydytoja.

Ji pabrėžia, kad dėl šių struktūrinių kvėpavimo takų pokyčių didėja liekamasis plaučių tūris, jie visą laiką būna išsipūtę, todėl žmogus įkvepia mažiau oro, dūsta. Kartu sutrikdoma plaučių ventiliacija, atsiranda hipoksemija (deguonies trūkumas kraujyje), vėliau ir hiperkapnija (CO2 perteklius kraujyje). Dažniausi LOPL simptomai yra dusulys (ramybėje ir fizinio krūvio metu), kosulys su skrepliavimu, pacientai taip pat gali skųstis nuolatiniu bendru silpnumu ir nuovargiu.

Rizikos veiksniai

Lėtinės kvėpavimo takų ligos gali atsirasti dėl daugybės veiksnių, tokių kaip rūkymas, nuolatinis buvimas užterštoje aplinkoje, darbas dulkėtoje, daug cheminių medžiagų turinčioje aplinkoje, taip pat alergijos, paveldimumas. Didesne rizika sirgti pasižymi vyresnio amžiaus žmonės ar pacientai, turintys kitų gretutinių lėtinių ligų, pavyzdžiui, širdies ir kraujagyslių sutrikimų, sergantys cukriniu diabetu.

„Sergant lėtinėmis kvėpavimo takų ligomis, žmogaus kasdienybė gali ženkliai pasikeisti, priklausomai nuo ligos simptomų sunkumo. Pacientų emocinę būklę blogina tiek sumažėjęs darbingumas ir apribotas socialinis gyvenimas, tiek ir baimė dėl galinčių pasikartoti ligos priepuolių. Dėl išreikštų simptomų pacientai neretai ima vengti bendrauti su aplinkiniais, o sumažėjęs darbingumas ir fizinis aktyvumas gali daryti įtaką  jų savivertei. Be to, dusulys ir kosulys dažnai blogina miego kokybę, o tinkamas poilsis yra labai svarbus ne tik gyvenimo kokybei, bet ir bendrai sveikatos būklei palaikyti “, – teigia J. Galaunienė.

Gyvenimo kokybę sergant lėtinėmis kvėpavimo takų ligomis gali pagerinti įpročių pokyčiai, iš kurių pagrindinis yra metimas rūkyti. Kartu naudinga vengti veiksnių, provokuojančių ligos paūmėjimus (alergenų, buvimo dulkėtoje aplinkoje, saugotis virusinių ir bakterinių kvėpavimo takų susirgimų). Reikšminga ir subalansuota mityba, reguliarus fizinis aktyvumas, pratimai, stiprinantys kvėpavimo raumenis, darbo ir poilsio režimo laikymasis. Ne mažiau svarbu teisingai vartoti gydytojo paskirtus vaistus, vakcinuotis nuo sezoninio gripo, pneumokokinės infekcijos.

Kaip nustatomos lėtinės kvėpavimo takų ligos?

Lėtinių kvėpavimo takų ligų diagnozė remiasi išsamia paciento apžiūra, pokalbiu ir atliktais tyrimais. Pirmiausia gydytojas išsiaiškina simptomus, juos provokuojančius veiksnius bei sužino, ar šeimoje nėra sergančiųjų. Tuomet pacientas apžiūrimas atliekant plaučių ir širdies auskultaciją.

Pasak vidaus ligų gydytojos, svarbiausi tyrimai diagnozuojant lėtines kvėpavimo takų ligas, yra plaučių funkcijų tyrimai. Spirometrija galima nustatyti plaučių ventiliacijos sutrikimus, diagnozuoti bronchų obstrukciją, įvertinti jos kintamumą ir išnykstamumą (tam atliekamas bronchų dilatacijos mėginys). Bronchų provokaciniai mėginiai atliekami kai, remiantis anamnezės ir klinikiniais duomenimis, įtariama astma, bet nenustatyta spirometrinių bronchų obstrukcijos požymių. Bronchų astmos atveju, gali būti atliekami odos dūrio mėginiai su įkvepiamais alergenais, provokaciniai mėginiai su alergenais.

„Naudingi ir vaizdiniai tyrimai: krūtinės ląstos rentgenograma, esant indikacijų – krūtinės ląstos kompiuterinė tomografija. Įtariant lėtinės plaučių ligos paūmėjimą bakterinio ar virusinio uždegimo fone, atliekami ir kraujo tyrimai, tepinėliai iš kvėpavimo takų sukėlėjui nustatyti. Norint sėkmingai kontroliuoti lėtines kvėpavimo takų ligas ir jų paūmėjimų dažnį, svarbu reguliariai lankytis pas gydytoją. Vizitų dažnis priklauso nuo ligos sunkumo ir jos eigos, gydymo efektyvumo, paciento amžiaus ir gretutinių ligų. Vyresniems, kitų lėtinių ligų turintiems pacientams gali reikėti dažnesnių vizitų pas gydytoją“, – sako J. Galaunienė.

Pagrindiniai gydymo būdai

Lėtinės kvėpavimo takų ligos, tokios kaip astma ir lėtinė obstrukcinė plaučių liga (LOPL), yra nepagydomos, tačiau jų simptomai gali būti veiksmingai kontroliuojami, o pacientų gyvenimo kokybė – žymiai pagerinta. Pagrindiniai gydymo tikslai yra kontroliuoti simptomus, sumažinti ligos paūmėjimų riziką ir užtikrinti, kad žmogus galėtų atlikti kasdienę veiklą bei būti fiziškai aktyvus.

„Šioms ligoms gydyti naudojami bronchus plečiantys vaistai – inhaliatoriai. Paūmėjimo metu gali būti skiriami sisteminiai gliukokortikosteroidai, o sergant sunkia nekontroliuojama astma – gydymas biologine terapija. Nustačius bakterinę infekciją, kartais skiriami ir antibiotikai. Kvėpavimo takų ligoms gydyti labai svarbūs ir nemedikamentiniai būdai, tokie kaip metimas rūkyti, paūmėjimus provokuojančių veiksnių vengimas, alergenų poveikio sumažinimas, kineziterapija ir reguliarus fizinis aktyvumas, streso valdymas, svorio mažinimas nutukusiems asmenims. Sunkiais LOPL atvejais skiriama deguonies terapija. Tinkamai gydant šias ligas ir derinant medikamentinį gydymą su kitomis priemonėmis, galima sumažinti simptomus, ligos paūmėjimų dažnį“, – pasakoja Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Diagnostikos ir tyrimų centro vidaus ligų gydytoja J. Galaunienė.

J. Galaunienė pratęsia, jog gydant ligą labai svarbus paciento mokymas ir švietimas apie ją, jos eigą, simptomų kontrolę, kaip atpažinti ligos paūmėjimą, jį provokuojančius veiksnius. Verta skatinti paciento savikontrolę, vesti ligos dienyną, konsultacijų metu skirti laiko mokyti pacientą teisingai naudoti inhaliatorius, aptarti gyvenimo būdo korekcijos ir fizinio aktyvumo svarbą. Lėtinėmis kvėpavimo takų ligomis sergantiems pacientams labai svarbi artimųjų parama, socialiniai kontaktai su kitais šia liga sergančiais pacientais.

„Kardiolitos klinikoms“ priklauso 6 klinikos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Utenoje, kuriose dirba apie 700 aukščiausios kvalifikacijos gydytojų. Klinikos teikia 45 medicinos sričių paslaugas tiek Lietuvos, tiek iš užsienio šalių atvykstantiems klientams. Naujausios „Kardiolitos klinikų“ užsakymu „Spinter research“ 2024 m. rugsėjį atliktos apklausos duomenimis, „Kardiolitos klinikos“ yra žinomiausios iš visų privačių gydymo įstaigų Lietuvoje.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Panašūs straipsniai:

IX forto pėdsakas Miuncheno „Bayern“ istorijoje: Oto Alberto Byro šeimos likimas

Vasariška sporto fiesta Birštone: danguje varžysis karšto oro balionų oreiviai, žemėje – galiūnai

Ką daryti, jei stogo santvaros pradėjo girgždėti?

Ar „ChatGPT“ gali padėti SEO optimizacijai?

Sportas ir klimato realybė: kaip aplinkos pokyčiai formuoja naują sportinę kasdienybę

Indijos pilietis Kaune stos prieš teismą dėl galimo kanapių platinimo nepilnametėms

Kauno zoologijos sode nulūžusi šaka nukrito ant ledų pardavėjos

V. Matijošaičio sužalotas pėsčiasis išleistas gydytis, policija pradeda administracinę teiseną

Planas vasarai: gražiausi Europos miesteliai, kurie atrodo lyg iš pasakos

Laikas pasilepinti: vasariški kavos receptai

Kauno meras V. Matijošaitis partrenkė per pėsčiųjų perėją ėjusį vyrą

Po gaisro „Kauno švara“ tęsia veiklą

Kaune sprogo granata: atliekamas ikiteisminis tyrimas

Lietuvos sparčiai auga skaitmeninis verslas: lenkiame ES vidurkį

Liepos 1 d. – ekskursija, ženklinanti Antanui Poškai ir Matui Šalčiui skirtos kelionės pradžią Kaune

Tomas Čyvas

Nusipirkai automobilį? Neskubėk džiaugtis

Kaune iš vyro plėšikas atėmė 30 tūkst. eurų

Švedijos karalienės slaugos konkursą laimėjusi Jurgita: turime keisti požiūrį į pacientą

Kuri sporto šaka gali padėti prailginti gyvenimo trukmę?

Dirbtinis intelektas jau sėdi prie personalo atrankų stalo

„Čekutininkams“ palankios BK pataisos Seime įveikė svarstymo stadiją

Plėšimu ir neatsargiu gyvybės atėmimu kaltinamas I. Molotkovas: labai gailiuosi

Atvira ar įstiklinta? Kaip išsirinkti tinkamiausią verandos tipą savo namams

Vaikas ant keturračio: kaip jį išmokyti važiuoti ir užtikrinti saugumą?

Seimas linkęs leisti savivaldybėms rinkti rinkliavą už eismo ribojimus

Pareigūnų piketas: policininkai kvietė G. Palucką į ekipažą

A. Kandrotas-Celofanas paleistas į laisvę

Teismas sujungė nuomonės formuotojos S. Lipnės įmonės ir buvusios darbuotojos bylas

A. Klišonis: savivalda gali priimti tikslesnius sprendimus nei desovietizacijos komisija

Liberalai siūlo kandidatus pirmininko rinkimams: daugiausiai palaikymo sulaukia V. Čmilytė-Nielsen

„Western Union“ pastatą sprogdinęs jaunuolis nuteistas už J. Juškaitės ir B. Sabatauskaitės niekinimą

Aukščiausio lygio sportininkus parengusiems treneriams siūloma mokėti rentas

Būti žmogumi ir internete: kaip mokytis skaitmeninio pilietiškumo

Vaikų žaidimų aikštelės: kokie pavojai jose slypi?

Lenkija rengia meno vertybių išvežimo planus, jei Rusija užpultų

Laukia dar vienas protestas: pareigūnai reikalaus didesnių algų

Šauliai su Vokietijos brigados medikais dalyvavo pratybose „Elektrėnų skydas 2025“.

Vis dar nepasimoko: Kauno autoserviso vadovas ir darbuotojas nuteisti dėl atlyginimų išmokėjimo „vokeliuose“

Joninių renginiai Kaune

Skaitmeninio matomumo didinimas: ar verta rinktis marketingo agentūrą?

Prienų rajone nukrito sklandytuvas, du vyrai gydomi ligoninėje

Nuo pirmadienio vairuotojai susidurs su laikinais sunkumais: bus draudžiamas eismas Sargėnų estakada

JAV jungiasi į karą: sudavė triuškinantį smūgį Irano branduolinei infrastruktūrai

Kauno regiono forumas atskleidė ES investicijų galią

Pagaliau susiprotėjo: pasienyje dingus Rusijos piliečiui, sprendžiama, kaip sustiprinti tranzitinių traukinių kontrolę

Policija per Jonines rengs reidus ir tikrins vairuotojų blaivumą

Kaune pradedamos dar vieno tilto statybos: jungtis tarp Senamiesčio ir Vilijampolės pasitarnaus pėstiesiems ir dviratininkams

Dėl kapitalinio remonto laikinai keisis eismas Birželio 23-iosios gatvėje

Kad švenčių neaptemdytų nelaimė: ekspertų įžvalgos apie pavojingus dūmus

„AquaSpot“ vakarėlyje prie Kauno marių – garsenybės, dievinančios vandens bei saulės pramogas

Seimo narys K. Podolskis teigia nežinąs kaip jo kuro čekiai atsirado pas merą P. Isodą

Skrydis aplink Lietuvą: oreiviai kyla į pažintinę aviacijos kelionę

Ypatinga Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkinių vertybė – brg. gen. Kaziui Skučui dovanota dėžutė cigarams

Joninės su LRT: nuo šventinio koncerto Nidoje iki specialios filmų programos

Nepastebimas pavojus iškylos metu: kada padažai ir prieskoniai gali pakenkti sveikatai

Seimas nepritarė Laisvės gynėjų dienos įtraukimui į švenčių sąrašą

Buvusį Seimo narį T. V. Raskevičių „į laužą“ komentaru siuntęs vyras lieka išteisintas

Tomas Čyvas

STT, čekiukai ir niekdara

Vilties šventei artėjant

Pabėgimas į gamtą: ką pasiimti, kad žvejyba taptų malonumu, o ne iššūkiu?

Kauno teismas ėmėsi pacienčių slaptu filmavimu kaltinamo ginekologo V. Abraičio bylos

Etikos sargų prašys išsiaiškinti, kiek BK pataisas inicijavusių Seimo narių gali turėti interesų konfliktą

Kur rasti stilingų rūbų už prieinamą kainą?

Nosies korekcija vasarą: ar tai – geras metas operacijai?

Apie „Žalgirio“ sunkumus kalbėjęs L.Kleiza: Trinchieri rotacijas yra sunku suprasti

Saulė ir sveikata: kaip suderinti malonumą su saugumu

„Teka loftai“ – šiuolaikiška erdvė jūsų gyvenimui ar verslui

VRM ministras: rudenį bus skelbiamas antras etapas priedangoms savivaldybėse finansuoti

Ieškomas iš tranzitinio traukinio pabėgęs Rusijos pilietis

Pradėtas tyrimas dėl chuliganiškai besielgusio vairuotojo

COVID-19 testų byloje liudijęs S. Skvernelis: nesuprantu, ką L. Jaruševičienė veikia teisme

Kaip apsaugoti dvirates transporto priemones nuo ilgapirščių?

Norintiems pradėti verslą? Jums reikia žinoti 3 būtinus žingsnius

Kauno miesto savivaldybė apjungs dalį seniūnijų

Teismas atmetė kalinčio R. Kurlianskio ieškinį STT pareigūnui

Dėl L. Kasčiūno ir G. Liaudansko pasisakymų tyrimas nebus pradėtas

Kauno policijos reidai: 903 greičio viršijimo atvejai ir 7 neblaivūs vairuotojai

Perspėjimas tėvams: vaikų pornografijos ieškantys nusikaltėliai neretai savo aukas randa socialinėse paskyrose

Socialiniuose tinkluose plinta vaizdo klastotės

„Garbė Tėvui ir Sūnui, ir Šventajai Dvasiai” Švč. Trejybės sekmadienis

Birželio 15 d. – Švenčiausioji Trejybė

Kauno viešajame transporte bekontaktis atsiskaitymas jau rugpjūtį

Paauglių tvirkinimu kaltinamas A. Ulvidas: aš vaikų darželyje demonstravausi nuogas

Petras Gražulis: LGBTQ asmenų ne niekinau, tik citavau Šventąjį Raštą

G. Paluckas remia iniciatyvą naikinti desovietizacijos komisiją

Balinis vėžlys

Didelis mažų žingsnių tikslas – baliniai vėžliukai grįžo namo

Sinoptikas: artimiausiomis dienomis Lietuvoje bus vasariški orai, tačiau šiluma neužsilaikys

Knygų apie Lietuvos kriminalinį pasaulį autorius D. Dargis paleistas į laisvę

Vaišvydavos tvenkinyje vyks narų pratybos

KTU doktorantūros vasaros mokykloje – dėmesys šiuolaikinėms kompetencijoms

Pasirašytas verslo bendruomenės įsipareigojimas ateities kartoms

Renginiai, skirti Gedulo ir vilties dienai paminėti

Kauno rajone susidūrus automobiliams, nukentėjo du žmonės

Vilkijoje tyčia padegta vaikų žaidimų aikštelė?

Ekspertai: psichologinis komfortas medicinoje Lietuvoje dažnai nuvertinamas

Robertas Kaunas: L. Kasčiūno raginimai žudyti „nelojalius piliečius“ – šokiruojantys

Tarptautinė žaidimų diena paminėta futbolo aikštelėje

Karas Ukrainoje pareikalavo dar vieno lietuvio gyvybės?

STT nepritaria pataisoms, kurios sušvelnintų sankcijas „čekiukų“ istorijų dalyviams

Kaip kajeno pipirai, imbieras ir česnakai gali tapti natūralia pagalba medžiagų apykaitai?

Kauno viešajame transporte už bilietus bus galima atsiskaityti bekontakte banko kortele

Kaune rasta žemėje užkasta dėžė su galimai haliucinogeniniais grybais, kanapėmis

IX forto pėdsakas Miuncheno „Bayern“ istorijoje: Oto Alberto Byro šeimos likimas

2025-07-01

Vasariška sporto fiesta Birštone: danguje varžysis karšto oro balionų oreiviai, žemėje – galiūnai

2025-07-01

Ką daryti, jei stogo santvaros pradėjo girgždėti?

2025-07-01

Ar „ChatGPT“ gali padėti SEO optimizacijai?

2025-07-01

Sportas ir klimato realybė: kaip aplinkos pokyčiai formuoja naują sportinę kasdienybę

2025-07-01

Indijos pilietis Kaune stos prieš teismą dėl galimo kanapių platinimo nepilnametėms

2025-07-01

Kauno zoologijos sode nulūžusi šaka nukrito ant ledų pardavėjos

2025-07-01

V. Matijošaičio sužalotas pėsčiasis išleistas gydytis, policija pradeda administracinę teiseną

2025-07-01

Planas vasarai: gražiausi Europos miesteliai, kurie atrodo lyg iš pasakos

2025-06-30

Laikas pasilepinti: vasariški kavos receptai

2025-06-30

Kauno meras V. Matijošaitis partrenkė per pėsčiųjų perėją ėjusį vyrą

2025-06-30

Po gaisro „Kauno švara“ tęsia veiklą

2025-06-30

Kaune sprogo granata: atliekamas ikiteisminis tyrimas

2025-06-27

Lietuvos sparčiai auga skaitmeninis verslas: lenkiame ES vidurkį

2025-06-27

Liepos 1 d. – ekskursija, ženklinanti Antanui Poškai ir Matui Šalčiui skirtos kelionės pradžią Kaune

2025-06-27
Tomas Čyvas

Nusipirkai automobilį? Neskubėk džiaugtis

2025-06-27

Kaune iš vyro plėšikas atėmė 30 tūkst. eurų

2025-06-27

Švedijos karalienės slaugos konkursą laimėjusi Jurgita: turime keisti požiūrį į pacientą

2025-06-26

Kuri sporto šaka gali padėti prailginti gyvenimo trukmę?

2025-06-26

Dirbtinis intelektas jau sėdi prie personalo atrankų stalo

2025-06-26

„Čekutininkams“ palankios BK pataisos Seime įveikė svarstymo stadiją

2025-06-26

Plėšimu ir neatsargiu gyvybės atėmimu kaltinamas I. Molotkovas: labai gailiuosi

2025-06-26

Atvira ar įstiklinta? Kaip išsirinkti tinkamiausią verandos tipą savo namams

2025-06-25

Vaikas ant keturračio: kaip jį išmokyti važiuoti ir užtikrinti saugumą?

2025-06-25

Seimas linkęs leisti savivaldybėms rinkti rinkliavą už eismo ribojimus

2025-06-25

Pareigūnų piketas: policininkai kvietė G. Palucką į ekipažą

2025-06-25

A. Kandrotas-Celofanas paleistas į laisvę

2025-06-25

Teismas sujungė nuomonės formuotojos S. Lipnės įmonės ir buvusios darbuotojos bylas

2025-06-24

A. Klišonis: savivalda gali priimti tikslesnius sprendimus nei desovietizacijos komisija

2025-06-24

Liberalai siūlo kandidatus pirmininko rinkimams: daugiausiai palaikymo sulaukia V. Čmilytė-Nielsen

2025-06-24

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Kauniečiams kasdienės naujienos