Siekiant paminėti artėjančią Pasaulinę pacientų saugos dieną, Kauno klinikose surengta jau ketvirtoji Pacientų saugos konferencija „Pacientų sauga Kauno klinikose ir Lietuvoje 2024: diagnozuok teisingai, apsaugok pacientą!“ Šiais metais konferencijoje didelis dėmesys skirtas inovacijoms, padėsiančioms užtikrinti tikslią diagnostiką ir pacientų saugą.
Prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius, Kauno klinikų generalinis direktorius, džiaugėsi, kad Pacientų saugos dienai skirta konferencija Kauno klinikose jau tampa tradicija. „Per pastaruosius ketverius metus konferencijoje gvildenta daugybė svarbių temų, šiais metais dėmesys skirtas naujų technologijų ir pacientų saugos sąveikai, – teigia profesorius. – Šiandien technologijos siūlo daug naujų įrankių, kurie gali padėti gydytojams ir slaugytojams priimti sprendimus: nuo klinikinių diagnozių iki vadybinių klausimų. Vis dėlto, nors dirbtinis intelektas ir kiti technologiniai sprendimai suteikia reikšmingą naudą, turime būti atsargūs ir kritiškai įvertinti jų veikimo principus. Ar tikrai suprantame, kaip šios sistemos priima sprendimus, ir ar galime jais visiškai pasikliauti?“
Prof. habil. dr. R. Jurkevičius pabrėžė, kad ateityje, toliau vykstant technologijų vystymuisi, itin svarbu užtikrinti jų tinkamą reglamentavimą sveikatos priežiūroje. „Pacientų sauga visada turi būti mūsų prioritetas, tai reiškia, kad turime atidžiai analizuoti galimas pasekmes ir rizikas siekiant naujas technologijos atsakingai įdiegti į kasdienę praktiką. Turime įsitikinti, kad kiekvienas įrankis yra ne tik pažangus, bet ir saugus, nes pagrindinis mūsų tikslas visada yra paciento gerovės užtikrinimas“, – pabrėžė generalinis direktorius.
Konferencijoje dalyvavęs LR sveikatos apsaugos viceministras Olegas Niakšu akcentavo, kad visuomenėje vis dar trūksta supratimo apie pacientų saugos esmę. „Džiugu, kad Kauno klinikos atvirai kalba apie pacientų saugą ir su tuo susijusius iššūkius, – sakė viceministras. – Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad pacientų sauga susijusi su veikiančios sistemos sukūrimu, kurioje egzistuoja aiškios procedūros, gairės, leidžiančios išvengti nepageidaujamų įvykių. O jiems įvykus, svarbu žinoti, kaip tinkamai juos suvaldyti. Būtina suprasti, kad tai – mokymosi kelias, kuriuo siekiame užkirsti kelią nepageidaujamoms situacijoms.“
„Smagu, kad jau ketvirtus metus susirenkame konferencijoje, kurioje diskutuojame apie pacientų saugą iš įvairių perspektyvų. Taip, kaip mes elgiamės su pacientu, su juo bendraujame, kaip apsaugojame jo duomenis, kaip skiriame gydymą, viskas galiausiai susiveda į vieną – pacientų saugą. Mūsų siekis ir toliau kalbėti šia tema bei stengtis ją nagrinėti iš skirtingų pusių, – sveikindama susirinkusiuosius sakė viena iš konferencijos organizatorių, Kauno klinikų gydytoja anesteziologė reanimatologė Vilma Traškaitė-Juškevičienė.
V. Traškaitė-Juškevičienė taip pat pristatė Kauno klinikose minimo Pacientų saugos mėnesio metu vykstančias iniciatyvas. „Šiais metais ruošiame straipsnių ciklą „Pacientų sauga, kurios nematome“ apie tai, kaip kiekvienas iš mūsų, dirbantis ligoninėje, prisidedame prie pacientų gerovės užtikrinimo. Taip pat rugsėjį kviečiame profilinių klinikų, skyrių, centrų komandas registruotis į konsultacijas, kurių metu aptariame kasdienius su pacientų sauga susijusius iššūkius bei galimybes, kaip dar efektyviau užtikrinti pacientų, jų artimųjų ir Kauno klinikų darbuotojų gerovę. Džiugu, kad atsiranda norinčių ir tai įrodo tokių iniciatyvų svarbą bendruomenei, – pasakojo V. Traškaitė-Juškevičienė.
Tarptautinėje konferencijoje dalyvavo lektoriai iš Lietuvos, Graikijos ir Danijos. Pranešimus skaitė Kauno klinikų Radiologijos klinikos Skubios radiologijos sektoriaus vadovė dr. Lina Padervinskienė, Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos gydytoja otorinolaringologė dr. Nora Ulozaitė-Stanienė, Kauno klinikų direktorius visuomenės sveikatai, mokslui ir studijoms prof. Tomas Lapinskas, Skubiosios medicinos klinikos gydytoja Gailė Damulevičiūtė, Infekcijų kontrolės tarnybos vadovė doc. dr. Asta Dambrauskienė, Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinikos plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Andrėjus Subočius, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Sveikatos inovacijų vystymo centro projektų koordinatorė Viktorija Butrimaitė, GIS specialistė Jana Vanagė bei technologijų ekspertas Arnoldas Lukošius. Taip pat lektorė iš Danijos Doris Østergaard bei Pasaulio sveikatos organizacijos sveikatos sistemų ir sveikatos priežiūros paslaugų kokybės užtikrinimo specialistas Europos regionui dr. Valter R Fonseca iš Graikijos.
Konferencija „Pacientų sauga Kauno klinikose ir Lietuvoje 2024: diagnozuok teisingai, apsaugok pacientą!“ – tai jau ketvirtasis tarptautinis Kauno klinikų renginys, skirtas paminėti Pasaulinę pacientų saugos dieną, minimą rugsėjo 17 d. Konferencija šįkart vyko tik kontaktiniu būdu, išviso sudalyvavo daugiau nei 200 žmonių.
Kauno klinikos rugsėjį skelbia Pacientų saugos mėnesiu, kurio metu ypatingas dėmesys skiriamas temoms apie pacientų saugumo užtikrinimą – nuo pagrindinių principų iki inovatyvių sprendimų, leidžiančių kurti dar saugesnę aplinką pacientams.
Kauno klinikų informacija ir nuotr.