Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Redakcija
  • Kaunas, Kauno rajonas
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Politika
  • Finansai
  • Kriminalai
  • Gyvenimas
  • Sportas
  • Video
  • Apklausos
Menu Close
  • Naujienos 
    • Redakcija
    • Kaunas, Kauno rajonas
    • Lietuva
    • Pasaulis
    • Politika
    • Finansai
    • Kriminalai
    • Gyvenimas
    • Sportas
    • Video
    • Apklausos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Neturite paskyros? Užsiregistruoti

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Registruotis

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Neišnaudotos galimybės – lėkštėje

  • 2022-04-14
  • Kaunieciams.lt
  • Sportas

Jėgų tęsti sportinę karjerą toliau ir motyvų, kodėl tai turėtų daryti, ėjikė Brigita Virbalytė-Dimšienė rado Australijoje.
Olimpinės žaidynės – kiekvieno sportininko svajonė. Tačiau Tokijas dvejų olimpinių žaidynių dalyvės ėjikės Brigitos Virbalytės-Dimšienės nebeviliojo. „Negaliu pasakyti, kad buvo minčių baigti čia ir dabar, bet aš tikrai abejojau, ar sportuosiu iki Tokijo, nes man atrodė, kad dar vienos potencialios nesėkmės nebegalėčiau ištverti. O didžiausia baimė buvo, kad nerasiu motyvacijos sportuoti dar ketverius metus“, – prisimena lengvaatletė jausmus, apėmusius po nesėkmingai susiklosčiusių antrųjų olimpinių žaidynių Rio, kai nepavyko pasiekti net savo geriausio asmeninio rezultato.

Šiandien 32-ejų ėjikė vėl šypsosi: ji žino, kad startuoti Tokijuje nori ir darys viską, kad ten atsidurtų: „Po 20 metų, praleistų kaip profesionaliai ėjikei, ugnelės akyse truputį priblėsta. Nors po 2015 m. pasaulio čempionato (tada ji užėmė septintąją vietą – aut. past.) jos įsipliekė ir gal net per daug, bet po Rio ta ugnis buvo užlieta dideliu kiekiu vandens ir užgeso. Reikėjo kažko naujo. Dabar visiems tvirtai sakau – net jei nesėkmių būtų ir dar daugiau, žinau, kad Tokijuje būsiu.“

Save iš naujo ji atrado Australijoje
Septynių savaičių trukmės stovykla su dar 29 geriausiais pasaulio ėjikais lietuvei tapo ekstremaliu išbandymu, lūžio tašku ir tikėjimo iš naujo savimi mokykla. „Noriu mėgautis tuo, kas man liko iš sporto. Žinoma, tam tikra prasme mėgautis. Australijoje aš išmokau mėgautis kančia. Supranti, kad tai laikinas gyvenimo momentas ir turi iš jo imti kiekvieną sekundę, tai, ką gali geriausia“, – suvokė sportininkė, pamažu žingsniuojanti jau į savo karjeros saulėlydį.

Stovykloje, kuri Australijoje prasidėjo iškart po Naujųjų metų, dalyvavo trys Lietuvos ėjikai olimpiečiai – be B. Virbalytės-Dimšienės, čia buvo ir Marius Žiūkas bei Tadas Šuškevičius. Viena geriausių pasaulyje mitybos specialisčių profesorė Louise Burke Australijos sporto institute rinko duomenis, kaip sportininkų organizmas gamina energiją iš riebalų per treniruotes ir varžybose. Atvykusių sportininkų pirmiausia laukė tyrimai, jie truko net keturias dienas. „Lietuvoje visus tyrimus padarai per pusdienį. Buvo ir tokių, kuriuos sunku suprasti“, – stebisi lengvaatletė.

Sportininkai buvo padalyti į tris grupes pagal jiems taikomą dietą. Lietuviai pasirinko sunkiausią – riebalų dietą. B. Virbalytė-Dimšienė buvo vienintelė moteris, kuri ryžosi šiam iššūkiui. Ištvėrusi keturių savaičių trukmės riebalų dietą, ji neabejoja, kad tai buvo geriausia, kas galėjo jai nutikti: „Supranti, kur yra tavo galimybių ribos, viskas prasiplečia galvoje. Pasilaikęs tos dietos supranti, kad bent jau 50 proc., kai galvodavai, kad tau sunku, nebūdavo sunku iš tikrųjų, kad varžybose galbūt kentėdavai ne tiek, kiek galėjai.“

Soti dieta
Tad kokia gi toji dieta? 80 proc. maisto sudarė riebalai, 15 proc. – baltymai ir 5 proc. – angliavandeniai. Pavyzdžiui, per pusryčius sportininkai gaudavo kokosų, migdolų, moliūgų sėklų, užpiltų migdolų pienu, – savotiškų dribsnių. Per pietus – pakepto sūrio ir truputį plėšytos mėsos, dažniausiai kiaulienos, kelias pomidorų riekeles ir salotų lapų, pusę avokado. Vakarienei – vištienos su riebiu grietinėlės padažu.

Padažų buvo daug. Kaip ir avokadų, kurie tapo neatsiejama raciono dalimi. Iki tol šį vaisių mėgusi lietuvė po stovyklos Australijoje vis dar negali į jį pažvelgti. „Man jo buvo per daug“, – šypteli, tačiau apskritai maistu, nors ir savotišku, ji nesiskundžia: buvo skanu ir dažniausia suvalgydavo viską. „Virtuvės šefai labai stengdavosi dėl mūsų. Kitų dietų laikęsi sportininkai valgydavo picą. Mes taip pat gaudavome picos, tiesiog mūsų picos pagrindas būdavo iš žiedinių kopūstų – nenusakomo skonio, ant jo – truputis mėsos, sūrio ir labai daug avokadų. Gaudavome mėsainių, kaip ir kiti, tik mūsiškių mėsa buvo sumaišyta su avokadais, o vietoje bandelės – viena riekelė duonos, kurioje taip pat beveik nebuvo angliavandenių. Per savaitę gaudavome dvi riekeles tokios duonos, bet ir ji mums suteikdavo džiugių akimirkų“, – maisto iššūkius prisimena ėjikė.

Griežta dieta išmokė sportininkus iš naujo džiaugtis mažais dalykais. Šokoladuku, kuriuo buvo apdovanoti minint Australijos nepriklausomybės dieną. Nors jame nebuvo angliavandenių, bet jis turėjo šokolado skonį ir buvo saldus. Dvigubu plaktos grietinėlės desertu gimtadienio proga ir keturiomis avietėmis vietoje įprastų dviejų. Ir tikru gimtadienio tortu su tikru cukrumi tada, kai jau visiškai jo nesitikėjo – dvi dienos po tikrojo gimtadienio, kai dieta jau buvo pasibaigusi. „Jis buvo saldus, skanus ir man tą vakarą taip pat buvo leidžiama pakartoti deserto dvigubai“, – mažus džiaugsmus sportininkė atrado iš naujo.
Riebalų dieta buvo soti, todėl sportininkai, nors porcijos buvo nedidelės, nesijautė alkani. Nors dietos tikslas nebuvo, kad sportininkai numestų svorio, nepaisant to, maisto svarstyklės buvo neatskiriamos kiekvieno sportininko palydovės – jie sverdavo suvalgytą maistą ir kruopščiai tai užrašydavo. „Grįžus namo, man buvo keisčiausia, kad deduosi į lėkštę maisto ir man nereikia jo sverti“, – šypsosi B. Virbalytė-Dimšienė.

Sunkiausias momentas

Personalas riebalų dietos besilaikantiems sportininkams skyrė ypatingą dėmesį, jie buvo tarsi po didinamuoju stiklu, buvo stebima ne tik fizinė, bet ir emocinė jų būklė. Sunkiausios dietos laikęsi ėjikai visada turėjo petį, į kurį galėjo atsiremti sunkiomis akimirkomis. O jų buvo. Tiesa, greitai paaiškėjo, kad B. Virbalytei-Dimšienei, vienintelei merginai, kuri laikėsi riebalų dietos, nebuvo taip sunku kaip vyrams. Bet, kadangi ji buvo vienintelė moteriškos lyties atstovė, išbandžiusi šią dietą, taip ir neaišku, ar taip nutiko dėl to, kad ji moteris, ar dėl jos organizmo ypatybių.

Kaip sunkiausią momentą lietuvė prisimena treniruotę dietai įpusėjus. „Tąkart aš tikrai perlipau per save ir baigiau treniruotę, nors turbūt galėjau sustoti kur kas anksčiau. Kartu ėjo dar viena mergina, ji kažką angliškai man pasakydavo ir aš suvokiau, kad viską suprantu tik po kurio laiko. Mintys buvo išsijungusios. Tai buvo tam tikras lūžis, tada abejojau, ar tikrai atlaikysiu, bet po kelių dienų pamačiau, kad galiu. Norėjau gyvenime iššūkio, jį priėmiau ir tikrai nesigailiu“, – džiaugiasi ėjikė, nors skeptikų, kad ryžosi riebalų dietos eksperimentui, ir šiandien jos aplinkoje netrūksta. Nepaisant to, kad ne tik iš naujo atrado motyvaciją, bet ir demonstruoja puikius rezultatus.

Pasak ėjikės, grįžus prie įprastos mitybos, kurios pagrindą sudaro angliavandeniai, organizmas gauna superkompensaciją, panašiai kaip būna sportininkams grįžus iš aukštikalnių. Todėl rezultatai šokteli: „Varžybose pajunti, kad tave tiesiog neša, atrodo, tereikia kojas dėlioti.“ Be to, visi ėjikai, laikęsi šios dietos, geriau jautėsi antroje distancijos dalyje, o tai šios sporto šakos atstovams labai svarbu: „Riebalai energijos gamybos procese įsitraukia po tam tikro laiko, kai organizme baigiasi angliavandeniai. Tai ėjimui labai gerai, nes dažniausiai taip ir būna: pirmą pusę nueini, o antroje tiesiog pasibaigia kūno ištekliai, todėl ją įveiki daug lėčiau. Stovykloje šiek tiek išmokėme organizmą gaminti energiją iš riebalų ir bent kol kas matome, kad viskas gerai.“

Australijos čempionate, kuriame dalyvavo dietai pasibaigus, B. Virbalytė-Dimšienė ėjo taip greitai, kaip dar niekada nėra ėjusi vasario mėnesį. Rezultatai džiugino ir kitus du Lietuvos ėjikus: M. Žiūkas pagerino asmeninį rekordą, o T. Šuškevičius pasiekė rezultatą, kuris pastaruosius dvejus metus jam buvo neįkandamas.

Kovo viduryje startavusi varžybose Šveicarijoje, B. Virbalytė-Dimšienė finišą kirto pirmoji. „Šveicarijoje kartu su M. Žiūku 20 km distancijos varžybose dalyvavo dar du lenkai, kurie Australijoje laikėsi kitų dviejų dietų. Marius vėl pademonstravo labai solidų rezultatą, o vienas lenkas varžybų nebaigė, kitas nuėjo 5 min. lėčiau. Buvo varžybos Meksikoje, kur 50 km distancijos pirmąją ir trečiąją vietas užėmė vaikinai, laikęsi riebalų dietos. Manau, kad tos dietos efektas dar jaučiamas, bet daug svarbesnis dalykas, kad išmoksti suprasti, jog sunkiais momentais gali nepalūžti, kad tai laikina, praeis ir pasijusi geriau“, – pavyzdžiais kalba lengvaatletė.

Treniruotes sunkino karštis

Treniruočių schema Australijoje buvo daugmaž panaši kaip ir Lietuvoje. Esminis skirtumas – penktadieniais vykdavo kalnų treniruotė: ėjikai 14 km žingsniuodavo į kalnus. „Pirmos treniruotės, kai laikėmės dietos, buvo velniškai sunkios, o jas dar labiau sunkino karštis“, – prisimena sportininkė. Tuo metu, kai Lietuvoje mes bridome per pusnis, Australijoje saulės atokaitoje termometro stulpelis šokteldavo iki 40 laipsnių karščio. Karščio lietuvė niekada nemėgo. Bet palikti komforto zoną – taip pat pamoka, kurią išmoko. „Riebalų dietos ir karščio mišinys – visiška mirtis“, – prisiminusi patirtus sunkumus šiandien ji gali šypsotis. Bet tuo metu, kai po pietų vykdavo greičio treniruotės, daugumai norėdavosi pasiduoti, viską baigti, kamputy susigūžus paverkti. „Tam prireikė labai didelių jėgų“, – sako ji. Vis dėlto kartais užtekdavo tik debesų, kad nuotaika ir rezultatai pasikeistų.

Dėl karščio treniruotės vykdavo lietuvei neįprastu laiku. Pelėda save vadinanti sportininkė Australijoje su šypsena keldavosi 5 val. 45 min. 7 val. ryto ji jau pradėdavo treniruotę – iki tol tokia ankstyva treniruotė jai buvo nesuvokiama. „Dabar taip pat kartais treniruojuosi anksčiau, kad tarp pirmos ir antros treniruotės kūnas ilgiau pailsėtų“, – Australijos patirtį taiko namuose ėjikė.

O didžiausias džiaugsmas lietuvei buvo, kad kiekvieną dieną ji turėjo treniruočių partnerį. „Mums nesuvokiama, kad 30 ėjikų grupė treniruojasi kartu, nes niekada tokios galimybės neturėjome. Kartu galėjau treniruotis su vyrais, galėjau rasti merginų, kurios eis kartu. Mes čia, Vingio parke, likę trys žmonės, dėl darbo ar kitų priežasčių nepajėgiu treniruotis kartu su vyrais. Tad jautiesi kaip vienišas vilkas, kai bandai įveikti tokias ilgas distancijas. Ten žinojau, kad kiekvieną dieną rasiu žmogų, kuris eis man tinkamu tempu ir su kuriuo galėsiu tą treniruotę įveikti, kad abu tobulėsime“, – smagią draugiją grįžusi į namus lietuvė tegali prisiminti.

Tačiau dėdama maistą į lėkštę ji bando atgaminti vertingas Australijos pamokas (sportininkams buvo skaitomos ir paskaitos). „Atrodo, kad mūsų karjeros saulėlydyje jau nebeįmanoma išmokti naujų dalykų, bet žinių labai trūksta, kad ir apie tą pačią mitybą. Tarkime, aš niekada nesilaikiau dietų, per daug nekreipdavau dėmesio į mitybą, dabar suprantu, kaip tai svarbu. Bent jau dvigubai mažiau deduosi cukraus į arbatą ir kavą, kas man iki šiol atrodė neįsivaizduojama. Prieš sunkesnes treniruotes pagalvoju, kad turiu duoti kūnui daugiau angliavandenių, kad turėtų energijos, ir į pabaigą treniruotės energija nepasibaigtų. Bandau laikytis režimo, kad būtų pusryčiai, pietūs ir vakarienė, nes dažnai nutikdavo, kad valgau tada, kai spėju“, – ėjikė pripažįsta, kad Lietuvoje sportininkų mitybai skiriama per mažai dėmesio, o dauguma jų žinių ieško savarankiškai. Profesorė L. Burke dirba su olimpiniu čempionu, Rio vicečempionu Jaredu Tallentu. „Tai daug ką pasako: kokia svarbi mityba ir kaip tai gali prisidėti prie tavo rezultatų, kokie tai neatrasti klodai“, – įsitikinusi dvejų olimpinių žaidynių dalyvė.

Brunch Vilnius

 

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Panašūs straipsniai:

IX forto pėdsakas Miuncheno „Bayern“ istorijoje: Oto Alberto Byro šeimos likimas

Vasariška sporto fiesta Birštone: danguje varžysis karšto oro balionų oreiviai, žemėje – galiūnai

Ką daryti, jei stogo santvaros pradėjo girgždėti?

Ar „ChatGPT“ gali padėti SEO optimizacijai?

Sportas ir klimato realybė: kaip aplinkos pokyčiai formuoja naują sportinę kasdienybę

Indijos pilietis Kaune stos prieš teismą dėl galimo kanapių platinimo nepilnametėms

Kauno zoologijos sode nulūžusi šaka nukrito ant ledų pardavėjos

V. Matijošaičio sužalotas pėsčiasis išleistas gydytis, policija pradeda administracinę teiseną

Planas vasarai: gražiausi Europos miesteliai, kurie atrodo lyg iš pasakos

Laikas pasilepinti: vasariški kavos receptai

Kauno meras V. Matijošaitis partrenkė per pėsčiųjų perėją ėjusį vyrą

Po gaisro „Kauno švara“ tęsia veiklą

Kaune sprogo granata: atliekamas ikiteisminis tyrimas

Lietuvos sparčiai auga skaitmeninis verslas: lenkiame ES vidurkį

Liepos 1 d. – ekskursija, ženklinanti Antanui Poškai ir Matui Šalčiui skirtos kelionės pradžią Kaune

Tomas Čyvas

Nusipirkai automobilį? Neskubėk džiaugtis

Kaune iš vyro plėšikas atėmė 30 tūkst. eurų

Švedijos karalienės slaugos konkursą laimėjusi Jurgita: turime keisti požiūrį į pacientą

Kuri sporto šaka gali padėti prailginti gyvenimo trukmę?

Dirbtinis intelektas jau sėdi prie personalo atrankų stalo

„Čekutininkams“ palankios BK pataisos Seime įveikė svarstymo stadiją

Plėšimu ir neatsargiu gyvybės atėmimu kaltinamas I. Molotkovas: labai gailiuosi

Atvira ar įstiklinta? Kaip išsirinkti tinkamiausią verandos tipą savo namams

Vaikas ant keturračio: kaip jį išmokyti važiuoti ir užtikrinti saugumą?

Seimas linkęs leisti savivaldybėms rinkti rinkliavą už eismo ribojimus

Pareigūnų piketas: policininkai kvietė G. Palucką į ekipažą

A. Kandrotas-Celofanas paleistas į laisvę

Teismas sujungė nuomonės formuotojos S. Lipnės įmonės ir buvusios darbuotojos bylas

A. Klišonis: savivalda gali priimti tikslesnius sprendimus nei desovietizacijos komisija

Liberalai siūlo kandidatus pirmininko rinkimams: daugiausiai palaikymo sulaukia V. Čmilytė-Nielsen

„Western Union“ pastatą sprogdinęs jaunuolis nuteistas už J. Juškaitės ir B. Sabatauskaitės niekinimą

Aukščiausio lygio sportininkus parengusiems treneriams siūloma mokėti rentas

Būti žmogumi ir internete: kaip mokytis skaitmeninio pilietiškumo

Vaikų žaidimų aikštelės: kokie pavojai jose slypi?

Lenkija rengia meno vertybių išvežimo planus, jei Rusija užpultų

Laukia dar vienas protestas: pareigūnai reikalaus didesnių algų

Šauliai su Vokietijos brigados medikais dalyvavo pratybose „Elektrėnų skydas 2025“.

Vis dar nepasimoko: Kauno autoserviso vadovas ir darbuotojas nuteisti dėl atlyginimų išmokėjimo „vokeliuose“

Joninių renginiai Kaune

Skaitmeninio matomumo didinimas: ar verta rinktis marketingo agentūrą?

Prienų rajone nukrito sklandytuvas, du vyrai gydomi ligoninėje

Nuo pirmadienio vairuotojai susidurs su laikinais sunkumais: bus draudžiamas eismas Sargėnų estakada

JAV jungiasi į karą: sudavė triuškinantį smūgį Irano branduolinei infrastruktūrai

Kauno regiono forumas atskleidė ES investicijų galią

Pagaliau susiprotėjo: pasienyje dingus Rusijos piliečiui, sprendžiama, kaip sustiprinti tranzitinių traukinių kontrolę

Policija per Jonines rengs reidus ir tikrins vairuotojų blaivumą

Kaune pradedamos dar vieno tilto statybos: jungtis tarp Senamiesčio ir Vilijampolės pasitarnaus pėstiesiems ir dviratininkams

Dėl kapitalinio remonto laikinai keisis eismas Birželio 23-iosios gatvėje

Kad švenčių neaptemdytų nelaimė: ekspertų įžvalgos apie pavojingus dūmus

„AquaSpot“ vakarėlyje prie Kauno marių – garsenybės, dievinančios vandens bei saulės pramogas

Seimo narys K. Podolskis teigia nežinąs kaip jo kuro čekiai atsirado pas merą P. Isodą

Skrydis aplink Lietuvą: oreiviai kyla į pažintinę aviacijos kelionę

Ypatinga Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkinių vertybė – brg. gen. Kaziui Skučui dovanota dėžutė cigarams

Joninės su LRT: nuo šventinio koncerto Nidoje iki specialios filmų programos

Nepastebimas pavojus iškylos metu: kada padažai ir prieskoniai gali pakenkti sveikatai

Seimas nepritarė Laisvės gynėjų dienos įtraukimui į švenčių sąrašą

Buvusį Seimo narį T. V. Raskevičių „į laužą“ komentaru siuntęs vyras lieka išteisintas

Tomas Čyvas

STT, čekiukai ir niekdara

Vilties šventei artėjant

Pabėgimas į gamtą: ką pasiimti, kad žvejyba taptų malonumu, o ne iššūkiu?

Kauno teismas ėmėsi pacienčių slaptu filmavimu kaltinamo ginekologo V. Abraičio bylos

Etikos sargų prašys išsiaiškinti, kiek BK pataisas inicijavusių Seimo narių gali turėti interesų konfliktą

Kur rasti stilingų rūbų už prieinamą kainą?

Nosies korekcija vasarą: ar tai – geras metas operacijai?

Apie „Žalgirio“ sunkumus kalbėjęs L.Kleiza: Trinchieri rotacijas yra sunku suprasti

Saulė ir sveikata: kaip suderinti malonumą su saugumu

„Teka loftai“ – šiuolaikiška erdvė jūsų gyvenimui ar verslui

VRM ministras: rudenį bus skelbiamas antras etapas priedangoms savivaldybėse finansuoti

Ieškomas iš tranzitinio traukinio pabėgęs Rusijos pilietis

Pradėtas tyrimas dėl chuliganiškai besielgusio vairuotojo

COVID-19 testų byloje liudijęs S. Skvernelis: nesuprantu, ką L. Jaruševičienė veikia teisme

Kaip apsaugoti dvirates transporto priemones nuo ilgapirščių?

Norintiems pradėti verslą? Jums reikia žinoti 3 būtinus žingsnius

Kauno miesto savivaldybė apjungs dalį seniūnijų

Teismas atmetė kalinčio R. Kurlianskio ieškinį STT pareigūnui

Dėl L. Kasčiūno ir G. Liaudansko pasisakymų tyrimas nebus pradėtas

Kauno policijos reidai: 903 greičio viršijimo atvejai ir 7 neblaivūs vairuotojai

Perspėjimas tėvams: vaikų pornografijos ieškantys nusikaltėliai neretai savo aukas randa socialinėse paskyrose

Socialiniuose tinkluose plinta vaizdo klastotės

„Garbė Tėvui ir Sūnui, ir Šventajai Dvasiai” Švč. Trejybės sekmadienis

Birželio 15 d. – Švenčiausioji Trejybė

Kauno viešajame transporte bekontaktis atsiskaitymas jau rugpjūtį

Paauglių tvirkinimu kaltinamas A. Ulvidas: aš vaikų darželyje demonstravausi nuogas

Petras Gražulis: LGBTQ asmenų ne niekinau, tik citavau Šventąjį Raštą

G. Paluckas remia iniciatyvą naikinti desovietizacijos komisiją

Balinis vėžlys

Didelis mažų žingsnių tikslas – baliniai vėžliukai grįžo namo

Sinoptikas: artimiausiomis dienomis Lietuvoje bus vasariški orai, tačiau šiluma neužsilaikys

Knygų apie Lietuvos kriminalinį pasaulį autorius D. Dargis paleistas į laisvę

Vaišvydavos tvenkinyje vyks narų pratybos

KTU doktorantūros vasaros mokykloje – dėmesys šiuolaikinėms kompetencijoms

Pasirašytas verslo bendruomenės įsipareigojimas ateities kartoms

Renginiai, skirti Gedulo ir vilties dienai paminėti

Kauno rajone susidūrus automobiliams, nukentėjo du žmonės

Vilkijoje tyčia padegta vaikų žaidimų aikštelė?

Ekspertai: psichologinis komfortas medicinoje Lietuvoje dažnai nuvertinamas

Robertas Kaunas: L. Kasčiūno raginimai žudyti „nelojalius piliečius“ – šokiruojantys

Tarptautinė žaidimų diena paminėta futbolo aikštelėje

Karas Ukrainoje pareikalavo dar vieno lietuvio gyvybės?

STT nepritaria pataisoms, kurios sušvelnintų sankcijas „čekiukų“ istorijų dalyviams

Kaip kajeno pipirai, imbieras ir česnakai gali tapti natūralia pagalba medžiagų apykaitai?

Kauno viešajame transporte už bilietus bus galima atsiskaityti bekontakte banko kortele

Kaune rasta žemėje užkasta dėžė su galimai haliucinogeniniais grybais, kanapėmis

IX forto pėdsakas Miuncheno „Bayern“ istorijoje: Oto Alberto Byro šeimos likimas

2025-07-01

Vasariška sporto fiesta Birštone: danguje varžysis karšto oro balionų oreiviai, žemėje – galiūnai

2025-07-01

Ką daryti, jei stogo santvaros pradėjo girgždėti?

2025-07-01

Ar „ChatGPT“ gali padėti SEO optimizacijai?

2025-07-01

Sportas ir klimato realybė: kaip aplinkos pokyčiai formuoja naują sportinę kasdienybę

2025-07-01

Indijos pilietis Kaune stos prieš teismą dėl galimo kanapių platinimo nepilnametėms

2025-07-01

Kauno zoologijos sode nulūžusi šaka nukrito ant ledų pardavėjos

2025-07-01

V. Matijošaičio sužalotas pėsčiasis išleistas gydytis, policija pradeda administracinę teiseną

2025-07-01

Planas vasarai: gražiausi Europos miesteliai, kurie atrodo lyg iš pasakos

2025-06-30

Laikas pasilepinti: vasariški kavos receptai

2025-06-30

Kauno meras V. Matijošaitis partrenkė per pėsčiųjų perėją ėjusį vyrą

2025-06-30

Po gaisro „Kauno švara“ tęsia veiklą

2025-06-30

Kaune sprogo granata: atliekamas ikiteisminis tyrimas

2025-06-27

Lietuvos sparčiai auga skaitmeninis verslas: lenkiame ES vidurkį

2025-06-27

Liepos 1 d. – ekskursija, ženklinanti Antanui Poškai ir Matui Šalčiui skirtos kelionės pradžią Kaune

2025-06-27
Tomas Čyvas

Nusipirkai automobilį? Neskubėk džiaugtis

2025-06-27

Kaune iš vyro plėšikas atėmė 30 tūkst. eurų

2025-06-27

Švedijos karalienės slaugos konkursą laimėjusi Jurgita: turime keisti požiūrį į pacientą

2025-06-26

Kuri sporto šaka gali padėti prailginti gyvenimo trukmę?

2025-06-26

Dirbtinis intelektas jau sėdi prie personalo atrankų stalo

2025-06-26

„Čekutininkams“ palankios BK pataisos Seime įveikė svarstymo stadiją

2025-06-26

Plėšimu ir neatsargiu gyvybės atėmimu kaltinamas I. Molotkovas: labai gailiuosi

2025-06-26

Atvira ar įstiklinta? Kaip išsirinkti tinkamiausią verandos tipą savo namams

2025-06-25

Vaikas ant keturračio: kaip jį išmokyti važiuoti ir užtikrinti saugumą?

2025-06-25

Seimas linkęs leisti savivaldybėms rinkti rinkliavą už eismo ribojimus

2025-06-25

Pareigūnų piketas: policininkai kvietė G. Palucką į ekipažą

2025-06-25

A. Kandrotas-Celofanas paleistas į laisvę

2025-06-25

Teismas sujungė nuomonės formuotojos S. Lipnės įmonės ir buvusios darbuotojos bylas

2025-06-24

A. Klišonis: savivalda gali priimti tikslesnius sprendimus nei desovietizacijos komisija

2025-06-24

Liberalai siūlo kandidatus pirmininko rinkimams: daugiausiai palaikymo sulaukia V. Čmilytė-Nielsen

2025-06-24

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Kauniečiams kasdienės naujienos