Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Redakcija
  • Kaunas, Kauno rajonas
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Politika
  • Finansai
  • Kriminalai
  • Gyvenimas
  • Sportas
  • Video
  • Apklausos
Menu Close
  • Naujienos 
    • Redakcija
    • Kaunas, Kauno rajonas
    • Lietuva
    • Pasaulis
    • Politika
    • Finansai
    • Kriminalai
    • Gyvenimas
    • Sportas
    • Video
    • Apklausos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Neturite paskyros? Užsiregistruoti

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Registruotis

Jau turite paskyrą? Prisijungti

LSMU įgautą patirtį jauna mokslininkė sėkmingai plėtoja Švedijoje: tiria vėžio ląsteles

  • 2019-11-15
  • Kaunieciams.lt
  • Sveikata

Daktarė Lina Preišegolavičiūtė-Šlekienė šiuo metu dirba Švedijoje pažangiose molekulinės medicinos centro laboratorijose. Podoktorantūros stažuotėje mokslininkė sėkmingai tęsia universitete pradėtus eksperimentinės onkologijos tyrimus.

Nuotaikingos kavos pertraukėlės „fika“, atliktų mokslo tyrimų pristatymai kolegoms, solidžios konferencijos onkologijos tema, platūs ryšiai akademinėje bendruomenėje – ir daug kryptingo, atkaklaus darbo moderniose laboratorijose plėtojant LSMU naudojamą viščiuko embriono chorioalantojinės membranos (CAM) metodą, kuriuo tiriamos navikinių ląstelių ypatybės ir įvairių vaistinių medžiagų poveikis šioms ląstelėms.

Tokia šiandien LSMU daktarės L. Preišegolavičiūtės-Šlekienės kasdiena Umeo (Umeå) universitete Švedijoje Molekulinės medicinos centre (UCMM – Umeå Centre for Molecular Medicine).

„Man labai pasisekė, nes naudoju tą pačią metodiką, kaip ir Lietuvoje, Universitete – CAM: šį metodą tobulinu drauge su dabartine švedų mokslininkų komanda“, – pasidžiaugė pašnekovė, naudojanti itin perspektyvią vėžio ląstelių tyrimų metodiką. Kas jauną LSMU mokslininkę nuvedė į Švediją?

Žinias ir įgūdžius pritaikė podoktorantūros stažuotėje

L. Preišegolavičiūtė-Šlekienė, LSMU studijuodama veterinarinę mediciną, pradėjo dirbti LSMU Histologijos ir embriologijos katedroje. Dirbdama laborante, studentė išmoko daug klasikinių histologijos metodų, įsisavino imunohistochemines metodikas.

„Lina puikiai pritapo kolektyve, buvo iniciatyvi, draugiška. Kruopštus darbas, ruošiant histologinius preparatus tyrimams, jai tiesiog „prilipo“. Lina domėjosi naujovėmis, puikiai mokėjo anglų kalbą. Todėl baigus veterinarinės medicinos studijas buvo rekomenduota studijuoti biologijos krypties doktorantūroje“, – prisimena jos disertacinio darbo mokslinė vadovė, LSMU Medicinos fakulteto Histologijos ir embriologijos katedros profesorė habilituota daktarė Angelija Valančiūtė.

Doktorantūros studijos taip pat buvo sėkmingos: su bendraautoriais jaunoji mokslininkė publikavo keturis straipsnius, dalyvavo trylikoje konferencijų, dvejose buvo apdovanota už geriausius jaunųjų mokslininkų pranešimus.

Dr. L. Preišegolavičiūtės-Šlekienės disertacinio darbo tema – „Natrio valproato poveikio tyrimas smulkialąstelinio plaučių vėžio ląstelių navikų invazijai ir neoangiogenezei taikant viščiuko embriono chorioalantojinės membramos modelį“. Darbas buvo atliktas Histologijos ir embriologijos katedroje, jį finansavo LSMU Mokslo fondas bei Medicinos fakultetas.

Šeiminės aplinkybės mokslų daktarę nuvedė į Švedijos šiaurę, kur veterinarijos gydytoju dirbo jos sutuoktinis Jogaila. Švedijoje ją taip pat lydėjo sėkmė: mokslininkė laimėjo konkursą ir buvo priimta į podoktorantūros stažuotę Umeo universitete, Molekulinės medicinos centre. Naujame darbe jauna specialistė greitai adaptavosi, čia jos patirtis ir žinios – reikalingos.

Navikinių darinių diagnostikai – vertingas įrankis

„LSMU analizavau skirtingų koncentracijų natrio valproato (NaVP) poveikį smulkialąstelinio plaučių vėžio ląstelių linijai. Kadangi NaVP pasižymi antiangiogeniniu poveikiu, stebėjome, kaip kinta CAM vaskuliarizacija navikus veikiant skirtingomis jo koncentracijoms.

Šie tyrimai padėjo suprasti, kad CAM yra stabili in vivo sistema, turinti gerai išvystytą kraujagyslių tinklą ir nepažeistą epitelio barjerą, leidžiantį tirti navikinių ląstelių ypatybes, taip pat įvairių – įvairių vaistinių medžiagų poveikį ląstelėms. Manau, šis modelis labai padėtų tyrėjams, sutaupytų laiko, įvairių išteklių ir lėšų.

Pastaruoju metu prof. Lenos Gunhagos laboratorija išplėtojo ir optimizavo CAM-Delam metodiką (pateikta paraiška patentui), kuria būtų įvertinta vėžinių ląstelių savybė paveikti/suardyti pamatinėje membranoje esančio laminino struktūrą (angl. delamination).

„CAM-Delam metodika yra greita ir patikima. Pastebėjome, kad kiekvienu laiko tarpsniu laminino sluoksnis pažeidžiamas nevienodai: prostatos vėžio ląstelės visiškai suardo lamininą praėjus 1,5 paros, plaučių vėžio ląstelėms nebūdinga invazija į mezenchimą net praėjus 3,5 paros. Tad šiuo metu bandome įvesti šią metodiką kaip personalizuotosios medicinos priedą“, – apie Švedijoje atliekamus tyrimus pasakojo mokslininkė.

Pasak L. Preišegolavičiūtės-Šlekienės, šiuo metu yra nedaug in vivo modelių, kurie galėtų padėti nustatyti vėžinių ląstelių invazyvumą bei molekulinius procesus. Todėl bandoma sukurti tvirtą modelį, kuris padėtų tai geriau suprasti, ypač dirbant su navikinių audinių biopsijomis. Dažnai pacientams skiriamas chemoterapinis gydymas ankstyvosiomis stadijomis, tačiau kartu sukeliamas stiprus šalutinis poveikis.

„Mūsų tikslas – naudojant šį modelį nustatyti individualių navikų invazyvumą stebint pokyčius laminino sluoksnyje. Pavyzdžiui, galbūt biopsija iš vieno individo neturės įtakos lamininui iki 3 paros, o to paties tipo navikas iš kito individo gali suardyti lamininą jau po 14 valandų. Jei pirmuoju atveju patologiniai duomenys patvirtintų mažai agresyvų naviką, o antruoju navikas būtų itin agresyvus, būtų galima teigti, kad CAM metodika yra labai vertingas įrankis navikinių darinių diagnostikoje. Be to, tai padėtų gydytojams nuspręsti, kada ir kokį gydymą paskirti pacientui“, – paaiškino pašnekovė.

Lina Šlekienė. lsmuni.lt nuotrauka

Įžvelgia pažangios metodikos potencialą

„Kaip ir LSMU atliktuose mokslo tyrimuose, Umeo universitete ieškome įvairių vaistinių darinių, kurie sustabdytų navikinių ląstelių savybę ardyti laminino sluoksnį, kartu –  įrodyti, kad šis modelis tinka ir naujiems vaistų deriniams tirti. Dirbtinai paskatinome invazyvumą neinvazyviose ląstelėse, o tai rodo, jog šis modelis tinka ieškant molekulinių mechanizmų, kurie lemia nepiktybinių darinių virtimą piktybiniais.

Būtų įdomu plačiau patyrinėti ir tokius navikų pokyčius, kurie iš pradžių yra in situ, o vėliau metastazuoja arba ne. Tačiau tai jau ilgalaikė vizija, nors leidžianti manyti, kad ateityje galėsime prisidėti prie paciento klinikinės diagnozės bei medicininio gydymo“, – pasakojo mokslininkė.

Artimiausi dr. L. Preišegolavičiūtės-Šlekienės planai – bendradarbiaujant su Umeo universiteto mokslininkais ir gydytojais, tobulinti ir optimizuoti CAM-Delam metodiką naudojant krūties, prostatos, tiesiosios žarnos bei kasos vėžio biopsijas.

„Mūsų komanda atvira įvairiems pasiūlymams, susijusiems su akademine veikla. Tad tyrėjų, dirbančių Lietuvoje ir norinčių įsitraukti į bendrą veiklą bei plėtoti idėjas, susijusias su CAM-Delam modeliu ir vėžio tyrimais, maloniai laukiame“, – pakvietė pašnekovė.

Pritapus akademinėje bendruomenėje: kokie įspūdžiai?

Vis dėlto kodėl – būtent Švedija? Pasak dr. L. Preišegolavičiūtės-Šlekienės, bebaigiant doktorantūros studijas, tekdavo dažnai lankytis Švedijoje, kurioje jau dirbo jos vyras. Ilgam laikui išvykti į Švediją šeima suplanavo dėl susiklosčiusių palankių profesinių perspektyvų.

Iš pradžių Lina gilino švedų kalbos žinias, vėliau pradėjo ieškoti veiklos, susijusios su jai artima mokslo sritimi. Darbo paieškos ilgai neužsitęsė. Po pokalbio su Molekulinės medicinos centro vadove profesore Lena Gunhaga po kelių savaičių ji pradėjo dirbti Umeo universitete.

„Kalbant apie akademinę bendruomenę, tiek Lietuvoje, tiek Švedijoje jaučiuosi gerai, ar tai būtų studijos, ar darbas. Galbūt Švedijoje akademikai linkę labiau diskutuoti, nagrinėti problemas, jas spręsti, nesvarbu, ar jos būtų asmeninės, ar susijusios su darbu. Apskritai Skandinavijos šalys – itin tolerantiškos, ir tai labai jaučiasi. Čia labai svarbu, kad žmogus jaustųsi gerai kasdienėje darbo ir studijų aplinkoje – juk nuo to priklauso motyvacija bei darbo rezultatai.

Umeo universiteto miestelis didelis, jame daug padalinių, mokslinių grupių, kurios glaudžiai bendradarbiauja su universitetine ligonine. Kasmet vyksta bent kelios didesnės su vėžio tema susiję konferencijos Umeo mieste. Į jas renkasi mokslininkai bei akademinė bendruomenė iš visos Švedijos, tad galima pasisemti idėjų, užmegzti kontaktų, plėtoti savo mokslinės srities akiratį.

Mūsų padalinyje kas kelis mėnesius vyksta seminarai – doktorantai, podoktorantūros studijų studentai, kiti mokslo darbuotojai pristato atliktus darbus. Taip sužinome, kas ką veikia, pabendraujame po pristatymų, geriau susipažįstame, apsikeičiame idėjomis“,  – dalijosi įspūdžiais dr. L. Preišegolavičiūtė-Šlekienė.

Švedijoje labai populiari vadinamoji  „Fika“ –  tarsi kavos pertraukėlė ar atsipalaidavimo laikas, kai bendraujama geriant kavą ir užkandžiaujant. Dr. L. Preišegolavičiūtė-Šlekienė šiomis šiltomis ir nuotaikingomis pertraukėlėmis mėgaujasi kiekvieno penktadienio rytą: pagal iš anksto sudarytą tvarkaraštį „Fiką“ iš eilės rengia visi dviejų padalinių darbuotojai – bendra veikla tampa dar viena proga susipažinti, pabendrauti.

Pasinėrusi į tyrimus, mokslininkė nepamiršo ir savosios Almae Matris:  spalio pabaigoje L. Preišegolavičiūtė -Šlekienė Lietuvos sveikatos mokslų universitete vykusioje Baltijos šalių morfologų konferencijoje pristatė naujų tyrimų Umeo universitete rezultatus. Mokslininkės stendinį pranešimą, kuriame apibendrinti doktorantūros LSMU metu atlikti tyrimai, tarptautinė komisija įvertino pagrindiniu prizu.

Jaunosios mokslininkės sėkmė itin džiugina jos disertacinio darbo vadovę, LSMU Medicinos fakulteto Histologijos ir embriologijos katedros profesorę habilituotą daktarę A. Valančiūtę:

„Džiugu, kad Lina Šlekienė buvo įvertinta, kad apsigynusi daktaro disertaciją LSMU savo patirtį galėjo išsyk panaudoti Švedijoje. Žinant, kiek daug jaunų mokslininkų iš viso pasaulio siekia patekti į podoktorantūros stažuotes gerose išsivysčiusių šalių universitetų mokslinėse laboratorijose, tai labai didelė sėkmė“, – džiaugėsi prof. A. Valančiūtė.

Susitelkusi į mokslo projektus, kuriems skiria didžiąją laiko dalį, konkrečių tolimesnių  profesinių planų mokslininkė dar nekuria. Palankios profesinės perspektyvos jaunų  specialistų šeimą Švedijoje sulaikys dar mažiausiai metus.

lsmuni.lt informacija

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Panašūs straipsniai:

Vaikystės traumos: kaip smurtas ir nepriežiūra veikia vaiko psichiką, kūną ir ateitį

Ryškus Lietuvos akordas „EXPO 2025 Osakoje“: M. K. Čiurlionio kūryba pakerėjo japonus

Žinomi žmonės karinių pramogų poligone – mūšio taktikos mokėsi ir moterys

V. Gapšys į laisvę siekia išeiti skundais

2030-ieji bus Vytauto Didžiojo metai

Valstybės vadovai sveikina Mindaugo karūnavimo dienos proga

„Štai aš siunčiu jus“ (Lk 10, 3) 14 eilinis sekmadienis

Seimo narys siūlo pasirūpinti sukčių aukomis

Ieškomi geriausi Lietuvos STEAM mokytojai – prasidėjo „Ateities kūrėjų 2025“ apdovanojimai

Baltarusų šnipas inicijuoja mainus: nori būti iškeistas į įkalintus lietuvius

Valstybės dienos renginiai Kaune

Ką manote apie naująją Rotušės aikštės dangą? Išsakykite savo nuomonę apklausoje

Sukčiai nesnaudžia: atranda vis naujas žmonių mulkinimo schemas

Jau greitai dirbtinis intelektas pats norės kalbėtis su jumis

D. Trumpas žada surengti mišrių kovos menų turnyrą prie Baltųjų rūmų

Skaitmeninis šlamštas telefone: štai kaip sumažinti netvarką

Uogų sezonas: kas stiprina organizmą, o kas – sukelia audrą pilve?

Vykstančių į Lenkiją laukia sustiprintos patikros: kontrolė bus vykdoma 13-oje vietų

Mirė Q. Tarantino filmų žvaigždė, aktorius M. Madsenas

Astronomai Saulės sistemoje aptiko dideliu greičiu skriejančią kometą

Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriui – nemalonumai: tarnybinis patikrinimas gali būti tik pradžia

Siūlo bausti P. Gražulį 10 tūkst. eurų bauda

Lietuva vertins branduolinės energetikos plėtros galimybes – Ignalinos atominė elektrinė prisidės ekspertiškai

Lietuvos zoologijos sodui – 87-eri: kartu su gamta, bendruomene ir ateities planais

Tomas Čyvas

Nuo Vilniaus iki pat Manilos nieko naujo (video)

Sklinda nevilties šauksmas: šuniukus gelbėjančiai įstaigai pačiai reikia gerų žmonių pagalbos

Premjerui G. Paluckui neramios dienos: prieš jį ir valdančiuosius rengiamas protestas

IX forto pėdsakas Miuncheno „Bayern“ istorijoje: Oto Alberto Byro šeimos likimas

Vasariška sporto fiesta Birštone: danguje varžysis karšto oro balionų oreiviai, žemėje – galiūnai

Ką daryti, jei stogo santvaros pradėjo girgždėti?

Ar „ChatGPT“ gali padėti SEO optimizacijai?

Sportas ir klimato realybė: kaip aplinkos pokyčiai formuoja naują sportinę kasdienybę

Indijos pilietis Kaune stos prieš teismą dėl galimo kanapių platinimo nepilnametėms

Kauno zoologijos sode nulūžusi šaka nukrito ant ledų pardavėjos

V. Matijošaičio sužalotas pėsčiasis išleistas gydytis, policija pradeda administracinę teiseną

Planas vasarai: gražiausi Europos miesteliai, kurie atrodo lyg iš pasakos

Laikas pasilepinti: vasariški kavos receptai

Kauno meras V. Matijošaitis partrenkė per pėsčiųjų perėją ėjusį vyrą

Po gaisro „Kauno švara“ tęsia veiklą

Kaune sprogo granata: atliekamas ikiteisminis tyrimas

Lietuvos sparčiai auga skaitmeninis verslas: lenkiame ES vidurkį

Liepos 1 d. – ekskursija, ženklinanti Antanui Poškai ir Matui Šalčiui skirtos kelionės pradžią Kaune

Tomas Čyvas

Nusipirkai automobilį? Neskubėk džiaugtis

Kaune iš vyro plėšikas atėmė 30 tūkst. eurų

Švedijos karalienės slaugos konkursą laimėjusi Jurgita: turime keisti požiūrį į pacientą

Kuri sporto šaka gali padėti prailginti gyvenimo trukmę?

Dirbtinis intelektas jau sėdi prie personalo atrankų stalo

„Čekutininkams“ palankios BK pataisos Seime įveikė svarstymo stadiją

Plėšimu ir neatsargiu gyvybės atėmimu kaltinamas I. Molotkovas: labai gailiuosi

Atvira ar įstiklinta? Kaip išsirinkti tinkamiausią verandos tipą savo namams

Vaikas ant keturračio: kaip jį išmokyti važiuoti ir užtikrinti saugumą?

Seimas linkęs leisti savivaldybėms rinkti rinkliavą už eismo ribojimus

Pareigūnų piketas: policininkai kvietė G. Palucką į ekipažą

A. Kandrotas-Celofanas paleistas į laisvę

Teismas sujungė nuomonės formuotojos S. Lipnės įmonės ir buvusios darbuotojos bylas

A. Klišonis: savivalda gali priimti tikslesnius sprendimus nei desovietizacijos komisija

Liberalai siūlo kandidatus pirmininko rinkimams: daugiausiai palaikymo sulaukia V. Čmilytė-Nielsen

„Western Union“ pastatą sprogdinęs jaunuolis nuteistas už J. Juškaitės ir B. Sabatauskaitės niekinimą

Aukščiausio lygio sportininkus parengusiems treneriams siūloma mokėti rentas

Būti žmogumi ir internete: kaip mokytis skaitmeninio pilietiškumo

Vaikų žaidimų aikštelės: kokie pavojai jose slypi?

Lenkija rengia meno vertybių išvežimo planus, jei Rusija užpultų

Laukia dar vienas protestas: pareigūnai reikalaus didesnių algų

Šauliai su Vokietijos brigados medikais dalyvavo pratybose „Elektrėnų skydas 2025“.

Vis dar nepasimoko: Kauno autoserviso vadovas ir darbuotojas nuteisti dėl atlyginimų išmokėjimo „vokeliuose“

Joninių renginiai Kaune

Skaitmeninio matomumo didinimas: ar verta rinktis marketingo agentūrą?

Prienų rajone nukrito sklandytuvas, du vyrai gydomi ligoninėje

Nuo pirmadienio vairuotojai susidurs su laikinais sunkumais: bus draudžiamas eismas Sargėnų estakada

JAV jungiasi į karą: sudavė triuškinantį smūgį Irano branduolinei infrastruktūrai

Kauno regiono forumas atskleidė ES investicijų galią

Pagaliau susiprotėjo: pasienyje dingus Rusijos piliečiui, sprendžiama, kaip sustiprinti tranzitinių traukinių kontrolę

Policija per Jonines rengs reidus ir tikrins vairuotojų blaivumą

Kaune pradedamos dar vieno tilto statybos: jungtis tarp Senamiesčio ir Vilijampolės pasitarnaus pėstiesiems ir dviratininkams

Dėl kapitalinio remonto laikinai keisis eismas Birželio 23-iosios gatvėje

Kad švenčių neaptemdytų nelaimė: ekspertų įžvalgos apie pavojingus dūmus

„AquaSpot“ vakarėlyje prie Kauno marių – garsenybės, dievinančios vandens bei saulės pramogas

Seimo narys K. Podolskis teigia nežinąs kaip jo kuro čekiai atsirado pas merą P. Isodą

Skrydis aplink Lietuvą: oreiviai kyla į pažintinę aviacijos kelionę

Ypatinga Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkinių vertybė – brg. gen. Kaziui Skučui dovanota dėžutė cigarams

Joninės su LRT: nuo šventinio koncerto Nidoje iki specialios filmų programos

Nepastebimas pavojus iškylos metu: kada padažai ir prieskoniai gali pakenkti sveikatai

Seimas nepritarė Laisvės gynėjų dienos įtraukimui į švenčių sąrašą

Buvusį Seimo narį T. V. Raskevičių „į laužą“ komentaru siuntęs vyras lieka išteisintas

Tomas Čyvas

STT, čekiukai ir niekdara

Vilties šventei artėjant

Pabėgimas į gamtą: ką pasiimti, kad žvejyba taptų malonumu, o ne iššūkiu?

Kauno teismas ėmėsi pacienčių slaptu filmavimu kaltinamo ginekologo V. Abraičio bylos

Etikos sargų prašys išsiaiškinti, kiek BK pataisas inicijavusių Seimo narių gali turėti interesų konfliktą

Kur rasti stilingų rūbų už prieinamą kainą?

Nosies korekcija vasarą: ar tai – geras metas operacijai?

Apie „Žalgirio“ sunkumus kalbėjęs L.Kleiza: Trinchieri rotacijas yra sunku suprasti

Saulė ir sveikata: kaip suderinti malonumą su saugumu

„Teka loftai“ – šiuolaikiška erdvė jūsų gyvenimui ar verslui

VRM ministras: rudenį bus skelbiamas antras etapas priedangoms savivaldybėse finansuoti

Ieškomas iš tranzitinio traukinio pabėgęs Rusijos pilietis

Pradėtas tyrimas dėl chuliganiškai besielgusio vairuotojo

COVID-19 testų byloje liudijęs S. Skvernelis: nesuprantu, ką L. Jaruševičienė veikia teisme

Kaip apsaugoti dvirates transporto priemones nuo ilgapirščių?

Norintiems pradėti verslą? Jums reikia žinoti 3 būtinus žingsnius

Kauno miesto savivaldybė apjungs dalį seniūnijų

Teismas atmetė kalinčio R. Kurlianskio ieškinį STT pareigūnui

Vaikystės traumos: kaip smurtas ir nepriežiūra veikia vaiko psichiką, kūną ir ateitį

2025-07-06

Ryškus Lietuvos akordas „EXPO 2025 Osakoje“: M. K. Čiurlionio kūryba pakerėjo japonus

2025-07-06

Žinomi žmonės karinių pramogų poligone – mūšio taktikos mokėsi ir moterys

2025-07-06

V. Gapšys į laisvę siekia išeiti skundais

2025-07-06

2030-ieji bus Vytauto Didžiojo metai

2025-07-06

Valstybės vadovai sveikina Mindaugo karūnavimo dienos proga

2025-07-06

„Štai aš siunčiu jus“ (Lk 10, 3) 14 eilinis sekmadienis

2025-07-05

Seimo narys siūlo pasirūpinti sukčių aukomis

2025-07-05

Ieškomi geriausi Lietuvos STEAM mokytojai – prasidėjo „Ateities kūrėjų 2025“ apdovanojimai

2025-07-05

Baltarusų šnipas inicijuoja mainus: nori būti iškeistas į įkalintus lietuvius

2025-07-05

Valstybės dienos renginiai Kaune

2025-07-05

Ką manote apie naująją Rotušės aikštės dangą? Išsakykite savo nuomonę apklausoje

2025-07-05

Sukčiai nesnaudžia: atranda vis naujas žmonių mulkinimo schemas

2025-07-04

Jau greitai dirbtinis intelektas pats norės kalbėtis su jumis

2025-07-04

D. Trumpas žada surengti mišrių kovos menų turnyrą prie Baltųjų rūmų

2025-07-04

Skaitmeninis šlamštas telefone: štai kaip sumažinti netvarką

2025-07-04

Uogų sezonas: kas stiprina organizmą, o kas – sukelia audrą pilve?

2025-07-04

Vykstančių į Lenkiją laukia sustiprintos patikros: kontrolė bus vykdoma 13-oje vietų

2025-07-04

Mirė Q. Tarantino filmų žvaigždė, aktorius M. Madsenas

2025-07-03

Astronomai Saulės sistemoje aptiko dideliu greičiu skriejančią kometą

2025-07-03

Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriui – nemalonumai: tarnybinis patikrinimas gali būti tik pradžia

2025-07-03

Siūlo bausti P. Gražulį 10 tūkst. eurų bauda

2025-07-03

Lietuva vertins branduolinės energetikos plėtros galimybes – Ignalinos atominė elektrinė prisidės ekspertiškai

2025-07-02

Lietuvos zoologijos sodui – 87-eri: kartu su gamta, bendruomene ir ateities planais

2025-07-02
Tomas Čyvas

Nuo Vilniaus iki pat Manilos nieko naujo (video)

2025-07-02

Sklinda nevilties šauksmas: šuniukus gelbėjančiai įstaigai pačiai reikia gerų žmonių pagalbos

2025-07-02

Premjerui G. Paluckui neramios dienos: prieš jį ir valdančiuosius rengiamas protestas

2025-07-02

IX forto pėdsakas Miuncheno „Bayern“ istorijoje: Oto Alberto Byro šeimos likimas

2025-07-01

Vasariška sporto fiesta Birštone: danguje varžysis karšto oro balionų oreiviai, žemėje – galiūnai

2025-07-01

Ką daryti, jei stogo santvaros pradėjo girgždėti?

2025-07-01

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Kauniečiams kasdienės naujienos