Energetikos ministerija kviečia viešųjų pastatų ir gatvių apšvietimo infrastruktūros valdytojus konsultuotis dėl energijos vartojimo efektyvumo projektų. Tai padės lengviau pasiruošti viešosios paskirties pastatų renovacijos bei gatvių apšvietimo infrastruktūros modernizavimo projektų vykdymui bei paraiškų teikimui.
Neatlygintinai bus teikiamos techninės, finansinės ir teisinės konsultacijas, reikalingos energijos vartojimo efektyvumo didinimo projektams įgyvendinti. Konsultacijas teiks viešąjį pirkimą laimėjusi ir sutarties su ministerija pagrindu veikianti partnerių grupė – UAB „Ekotermija“, UAB „KPMG Baltics“ ir advokatų kontora Glimstedt Bernotas ir partneriai.
„Tai padės įgyvendinti strateginiuose dokumentuose užsibrėžtą tikslą – didinti energijos vartojimo efektyvumą. Nuo šiol pastatų renovacijos bei gatvių apšvietimo infrastruktūros atnaujinimo projektų vykdytojai galės kreiptis į ministeriją ir gauti konsultacinę pagalbą techniniais, finansiniais ir teisiniais klausimais, pavyzdžiui, pildant paraiškas, planuojantis biudžetus. Šios konsultacijos padės sklandžiau įgyvendinti energijos vartojimo efektyvumo didinimo projektus, o tai ženklai prisidės prie bendro tikslo – iki 2030 m. pasiekti, kad galutinės energijos intensyvumas būtų 1,5 karto mažesnis, negu 2017 metais“, – sako energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė.
Energetikos ministerija siekia, kad viešojo sektoriaus energijos vartojimo efektyvumo projektai būtų įgyvendinami energijos taupymo paslaugų teikėjo (ETPT) modeliu, t. y., pritraukiant privačias lėšas.
Iki 2020 metų daugiau nei 15 energiją taupančių projektų buvo pradėti ir įgyvendinti ETPT modelio būdu, tarp jų – gatvių apšvietimo sistemų modernizavimo, pastatų atnaujinimo projektai, prisidėsiantys prie energijos vartojimo efektyvumo rodiklių didinimo. Pavyzdžiui, numatoma, kad iki 2020 metų atnaujintuose daugiabučiuose gyvenamuosiuose ir viešuosiuose pastatuose bus sutaupyta apie 2,6–3 TWh energijos, o iki 2030 metų – 5–6 TWh energijos.
Valstybė skatina kompleksišką daugiabučių gyvenamųjų ir viešųjų pastatų atnaujinimą, mažo energetinio intensyvumo ir energijos vartojimo efektyvumą didinančias pramonės šakas, o taip pat naujausių, aplinkai palankių technologijų ir įrenginių diegimą.
Energijos vartojimo efektyvumas yra vienas iš geriausių būdų padidinti energijos tiekimo saugumą ir sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų bei kitų teršalų išmetimą. Tai taip pat yra perėjimo prie taupiai išteklius naudojančios ekonomikos pagrindas.
Dėl konsultacijų galima kreiptis el. paštu užpildant formą.