Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Redakcija
  • Kaunas, Kauno rajonas
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Politika
  • Finansai
  • Kriminalai
  • Gyvenimas
  • Sportas
  • Video
  • Apklausos
Menu Close
  • Naujienos 
    • Redakcija
    • Kaunas, Kauno rajonas
    • Lietuva
    • Pasaulis
    • Politika
    • Finansai
    • Kriminalai
    • Gyvenimas
    • Sportas
    • Video
    • Apklausos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Neturite paskyros? Užsiregistruoti

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Registruotis

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Kiek studentui kainuoja palikti tėvynę?

  • 2018-03-26
  • Kaunieciams.lt
  • Naujienos

Į užsienio universitetus norintys stoti abiturientai nerimauja dėl to, kad studijoms bei pragyvenimui jie neturės lėšų. Nors mokslai svetur nėra pigūs, studijos svetur šiuo metu yra nesunkiai išpildoma svajonė. Kai kurios valstybės studentams suteikia ir nemažas stipendijas, ir lengvatines paskolas, ir galimybę padirbėti.

Olandija: verta siekti ir paramos

Studijos užsienyje suteikia itin kokybišką, darbdavių palankiai vertinamą tarptautinį išsilavinimą. O ir pačios Vakarų bei Skandinavijos valstybės yra suinteresuotos, kad jose aukštojo mokslo galėtų sieki gabūs jauni žmonės iš bet kurios Europos Sąjungos valstybės.

Olandija yra viena iš patraukliausių valstybių svetur mokytis traukiančiam jaunimui, nors joje mokslas – mokamas: šalies universitetuose metinė bakalauro studijų įmoka siekia 2060 eurų. Visgi pirmakursiai nuo 2018 m. pirmus savo studijų metus moka tik pusę šios sumos (1030 Eur). Kompensaciją skiria Olandijos vyriausybė, nes pirmaisiais studijų metais studentui tenka ir taip daug išlaidų.

Visi bent 14 val. per savaitę dirbantys studentai gali gauti valstybės paramą – stipendiją – kuri per mėnesį siekia 386 eurus. Be to, studentas per mėnesį vidutiniškai gali užsidirbti 330 eurų ir dar gauti 867 eurų paramos, kurią sudaro studijų paskola, parama ir nemokamas transporto bilietas. Tiesa, paramos dydžiui įtakos turi ir tėvų pajamų dydis.

Vidutinės mėnesio išlaidos: būstui, komunaliniams mokesčiams, transportui, maistui, laisvalaikiui Olandijoje sukasi apie 500–1000 eurų. Tikslesnė suma priklauso nuo individualių paties studento poreikių. Tuo tarpu minimalus valandinis atlyginimas 18–22 metų asmenims svyruoja tarp 4,07–7,6 eurų už valandą, nuo 23 metų – siekia 8,95 eurus.

Danija: mokslai ir finansai

Lietuvių studijomis užsienyje besirūpinančios organizacijos „Kastu International“ duomenimis, pagrindinė išvykstančių studijuoti svetur kryptis yra Danija. Ši valstybė jaunuoliams – ypač patraukli, nes tiek bakalauro, tiek magistrantūros studijos yra nemokamos, o jų kokybė – labai gera. Negana to, studijose puikiai derinama teorija ir praktika.

Pasak Aalborg universitete (Aalborg University) robotiką studijavusio Edvardo Vyšniausko, studijų kokybe jis liko labai patenkintas.

„Jei tik iškildavo problemų, dėstytojai visada padėdavo. Atliekant individualias užduotis jie nuolat užsukdavo į auditorijas, kuriose dirbo studentai ir pagelbėdavo visiems, kam kildavo sunkumų.

Studentai gali bet kada užsukti į laboratorijas atlikti eksperimentų – universitetas jiems atviras visą parą. O ir pačių dalykų mokymo gilumą vertinu tikrai gerai, nes viskas dėstoma aiškiai ir suprantamai“, – patirtimi dalijosi Edvardas.

Danoje iš ES šalių atvykstantiems studijuoti žmonėms, kurie bestudijuodami dirba nors 10-12 valandų per savaitę, yra suteikiama galimybė gauti ir valstybės paramą – Danijos studento stipendiją.

Tiesa, keli Danijos koledžai ima privalomą studijų reikmenų mokestį, skirtą knygoms bei kitoms mokslų reikmėms apmokėti. Šį mokestį studentai turi sumokėti tada, kai gauna oficialų priėmimo laišką. Mokestis yra mokamas tik vieną kartą – įstojus.

Vis dėlto daugeliui būsimųjų studentų tėvų nerimą kelia ir tai, kad užsienyje pragyvenimo lygis yra aukštas, o Danija – ne išimtis.

„Vyrauja nuomonė, kad Danijoje gyventi labai brangu – kad toje šalyje daug kainuoja maistas, paslaugos, ką jau kalbėti apie laisvalaikį. Studijavau VIA universitete (VIA University College), todėl galiu lengvai palyginti ir maisto, ir paslaugų kainas. Lietuvoje jos jau seniai nebėra žemesnės, grįžęs į tėvynę tuo įsitikinau“, – patikino Aleksas Petraška.

Danijoje vidutinis mėnesinis studentų atlyginimas, kai dirbama 15 valandų per savaitę, siekia 829 eurus. Būstui ir komunaliniams mokesčiams prireikia 250-500 eurų per mėnesį. Maistui, transportui bei laisvalaikiui – dar kita tiek.

Anglija: paskolos ir jų įmokos

Bakalauro studijos Anglijoje pareikalauja apie 9250 svarų (maždaug 10 360 Eur) per metus. Magistrantūros studijų kainos prasideda nuo 4000 svarų (4480 Eur). Paskaičiuota ir tai, kad būsto nuomai, jo išlaikymui bei kasdienėms išlaidoms per mėnesį Anglijoje prireikia apie 400–800 svarų sterlingų.

Nors mokslas lietuvių akimis Anglijoje nėra pigus, paskola visų pakopų studijų mokesčiui padengti yra teikiama palankiomis sąlygomis ir gali būti suteikiama trisdešimčiai metų.

Paskolą gali gauti visi Lietuvos piliečiai, kurie gimtinėje arba kitoje ES šalyje gyveno pastaruosius trejus metus. Tiesa, paskolos dydis negali viršyti minėtos universitetų nustatytos aukštojo mokslo kainos – 9250 svaro sterlingų. Patys geriausi studentai gali tikėtis gauti finansinę paramą iš universiteto: priklausomai nuo universiteto, suma gali varijuoti nuo 150 iki 3000 svarų.

Anot „Kastu International“ konsultanto Vytauto Murausko, paskolą grąžinti pradedama baigus studijas ir susiradus tokį darbą, kur mėnesio atlygis yra ne mažesnis nei nustatytas minimalus pajamų lygis – 1750 svarų (2320 eurų). Taigi paskolos įmokų nereikia mokėti tol, kol pajamos neviršija minimumo. Uždirbant daugiau, paskolos įmoka padidėja 6 proc.: paskaičiuotais nuo sumos, viršijančios minimalų atlygį.

Pavyzdžiui, studentas paėmė maksimalią 9250 svarų paskolą. Priskaičiavus palūkanas, kurios šiuo metu yra 3,9 proc., jam reikės grąžinti 9611 svarų. Jeigu studento pajamos per metus siekia 23 000 svarų, grąžinama paskolos dalis yra skaičiuojama nuo 2000 svarų (t. y. 23 000 – 21 000 = 2000). 6 proc. nuo 2000 svarų yra 120 svarų – tai ir yra mokėtina suma per metus; 10 svarų per mėnesį.

„Paskola dar nereiškia, kad jaunas žmogus negalės iškelti iš Anglijos kojos tol, kol jos negrąžins. Mokėti įmokas galima ir grįžus į Lietuvą. Tokiu atveju alga, neatskaičius mokesčių, turi siekti 1217 eurų“, – teigė V. Murauskas.

Pavyzdžiui, jaunuolis uždirba 1500 eurų per mėnesį. Minimalus nustatytas pajamų dydis Lietuvoje yra 1217 eurų. Taigi, mėnesinė įmoka už studijų paskolą būtų 25,47 euro (tai yra (1500 – 1217) x 0,09 proc.).

Anot V. Murausko, jei per 30 metų nepavyksta grąžinti visos paskolos, likusi nesumokėta jos dalis yra nurašoma.

Sukūrė sistemą

Tad ką daryti abiturientui, kuris nori stoti į universitetą užsienyje? Visų pirma – išsirinkti studijų programą, pateikti dokumentus bei pasitikrinti anglų kalbos žinias. „Kastu International“ organizacija yra sukūrusi trijų žingsnių sistemą, padedančią tą padaryti. Talkinant konsultantams, stojimo procesas užima mažiau laiko, yra lengvai suprantamas, patikimas ir nemokamas.

Kai kurios aukštosios mokyklos jau šiuo metu priima prašymus studijoms: pavyzdžiui, Danijos universitetai dokumentų laukė iki kovo 1-osios, tačiau kai kuriose studijų programose dar liko laisvų vietų. Tuo tarpu Olandijoje kiek paprasčiau – ten stojimas į universitetus vyksta kiaurus metus, tačiau pirmasis etapas trunka iki balandžio 1 d. Anglijoje studijų prašymai priimami iki birželio 30 d.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Panašūs straipsniai:

Planas vasarai: gražiausi Europos miesteliai, kurie atrodo lyg iš pasakos

Laikas pasilepinti: vasariški kavos receptai

Kauno meras V. Matijošaitis partrenkė per pėsčiųjų perėją ėjusį vyrą

Po gaisro „Kauno švara“ tęsia veiklą

Kaune sprogo granata: atliekamas ikiteisminis tyrimas

Lietuvos sparčiai auga skaitmeninis verslas: lenkiame ES vidurkį

Liepos 1 d. – ekskursija, ženklinanti Antanui Poškai ir Matui Šalčiui skirtos kelionės pradžią Kaune

Tomas Čyvas

Nusipirkai automobilį? Neskubėk džiaugtis

Kaune iš vyro plėšikas atėmė 30 tūkst. eurų

Švedijos karalienės slaugos konkursą laimėjusi Jurgita: turime keisti požiūrį į pacientą

Kuri sporto šaka gali padėti prailginti gyvenimo trukmę?

Dirbtinis intelektas jau sėdi prie personalo atrankų stalo

„Čekutininkams“ palankios BK pataisos Seime įveikė svarstymo stadiją

Plėšimu ir neatsargiu gyvybės atėmimu kaltinamas I. Molotkovas: labai gailiuosi

Atvira ar įstiklinta? Kaip išsirinkti tinkamiausią verandos tipą savo namams

Vaikas ant keturračio: kaip jį išmokyti važiuoti ir užtikrinti saugumą?

Seimas linkęs leisti savivaldybėms rinkti rinkliavą už eismo ribojimus

Pareigūnų piketas: policininkai kvietė G. Palucką į ekipažą

A. Kandrotas-Celofanas paleistas į laisvę

Teismas sujungė nuomonės formuotojos S. Lipnės įmonės ir buvusios darbuotojos bylas

A. Klišonis: savivalda gali priimti tikslesnius sprendimus nei desovietizacijos komisija

Liberalai siūlo kandidatus pirmininko rinkimams: daugiausiai palaikymo sulaukia V. Čmilytė-Nielsen

„Western Union“ pastatą sprogdinęs jaunuolis nuteistas už J. Juškaitės ir B. Sabatauskaitės niekinimą

Aukščiausio lygio sportininkus parengusiems treneriams siūloma mokėti rentas

Būti žmogumi ir internete: kaip mokytis skaitmeninio pilietiškumo

Vaikų žaidimų aikštelės: kokie pavojai jose slypi?

Lenkija rengia meno vertybių išvežimo planus, jei Rusija užpultų

Laukia dar vienas protestas: pareigūnai reikalaus didesnių algų

Šauliai su Vokietijos brigados medikais dalyvavo pratybose „Elektrėnų skydas 2025“.

Vis dar nepasimoko: Kauno autoserviso vadovas ir darbuotojas nuteisti dėl atlyginimų išmokėjimo „vokeliuose“

Joninių renginiai Kaune

Skaitmeninio matomumo didinimas: ar verta rinktis marketingo agentūrą?

Prienų rajone nukrito sklandytuvas, du vyrai gydomi ligoninėje

Nuo pirmadienio vairuotojai susidurs su laikinais sunkumais: bus draudžiamas eismas Sargėnų estakada

JAV jungiasi į karą: sudavė triuškinantį smūgį Irano branduolinei infrastruktūrai

Kauno regiono forumas atskleidė ES investicijų galią

Pagaliau susiprotėjo: pasienyje dingus Rusijos piliečiui, sprendžiama, kaip sustiprinti tranzitinių traukinių kontrolę

Policija per Jonines rengs reidus ir tikrins vairuotojų blaivumą

Kaune pradedamos dar vieno tilto statybos: jungtis tarp Senamiesčio ir Vilijampolės pasitarnaus pėstiesiems ir dviratininkams

Dėl kapitalinio remonto laikinai keisis eismas Birželio 23-iosios gatvėje

Kad švenčių neaptemdytų nelaimė: ekspertų įžvalgos apie pavojingus dūmus

„AquaSpot“ vakarėlyje prie Kauno marių – garsenybės, dievinančios vandens bei saulės pramogas

Seimo narys K. Podolskis teigia nežinąs kaip jo kuro čekiai atsirado pas merą P. Isodą

Skrydis aplink Lietuvą: oreiviai kyla į pažintinę aviacijos kelionę

Ypatinga Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkinių vertybė – brg. gen. Kaziui Skučui dovanota dėžutė cigarams

Joninės su LRT: nuo šventinio koncerto Nidoje iki specialios filmų programos

Nepastebimas pavojus iškylos metu: kada padažai ir prieskoniai gali pakenkti sveikatai

Seimas nepritarė Laisvės gynėjų dienos įtraukimui į švenčių sąrašą

Buvusį Seimo narį T. V. Raskevičių „į laužą“ komentaru siuntęs vyras lieka išteisintas

Tomas Čyvas

STT, čekiukai ir niekdara

Vilties šventei artėjant

Pabėgimas į gamtą: ką pasiimti, kad žvejyba taptų malonumu, o ne iššūkiu?

Kauno teismas ėmėsi pacienčių slaptu filmavimu kaltinamo ginekologo V. Abraičio bylos

Etikos sargų prašys išsiaiškinti, kiek BK pataisas inicijavusių Seimo narių gali turėti interesų konfliktą

Kur rasti stilingų rūbų už prieinamą kainą?

Nosies korekcija vasarą: ar tai – geras metas operacijai?

Apie „Žalgirio“ sunkumus kalbėjęs L.Kleiza: Trinchieri rotacijas yra sunku suprasti

Saulė ir sveikata: kaip suderinti malonumą su saugumu

„Teka loftai“ – šiuolaikiška erdvė jūsų gyvenimui ar verslui

VRM ministras: rudenį bus skelbiamas antras etapas priedangoms savivaldybėse finansuoti

Ieškomas iš tranzitinio traukinio pabėgęs Rusijos pilietis

Pradėtas tyrimas dėl chuliganiškai besielgusio vairuotojo

COVID-19 testų byloje liudijęs S. Skvernelis: nesuprantu, ką L. Jaruševičienė veikia teisme

Kaip apsaugoti dvirates transporto priemones nuo ilgapirščių?

Norintiems pradėti verslą? Jums reikia žinoti 3 būtinus žingsnius

Kauno miesto savivaldybė apjungs dalį seniūnijų

Teismas atmetė kalinčio R. Kurlianskio ieškinį STT pareigūnui

Dėl L. Kasčiūno ir G. Liaudansko pasisakymų tyrimas nebus pradėtas

Kauno policijos reidai: 903 greičio viršijimo atvejai ir 7 neblaivūs vairuotojai

Perspėjimas tėvams: vaikų pornografijos ieškantys nusikaltėliai neretai savo aukas randa socialinėse paskyrose

Socialiniuose tinkluose plinta vaizdo klastotės

„Garbė Tėvui ir Sūnui, ir Šventajai Dvasiai” Švč. Trejybės sekmadienis

Birželio 15 d. – Švenčiausioji Trejybė

Kauno viešajame transporte bekontaktis atsiskaitymas jau rugpjūtį

Paauglių tvirkinimu kaltinamas A. Ulvidas: aš vaikų darželyje demonstravausi nuogas

Petras Gražulis: LGBTQ asmenų ne niekinau, tik citavau Šventąjį Raštą

G. Paluckas remia iniciatyvą naikinti desovietizacijos komisiją

Balinis vėžlys

Didelis mažų žingsnių tikslas – baliniai vėžliukai grįžo namo

Sinoptikas: artimiausiomis dienomis Lietuvoje bus vasariški orai, tačiau šiluma neužsilaikys

Knygų apie Lietuvos kriminalinį pasaulį autorius D. Dargis paleistas į laisvę

Vaišvydavos tvenkinyje vyks narų pratybos

KTU doktorantūros vasaros mokykloje – dėmesys šiuolaikinėms kompetencijoms

Pasirašytas verslo bendruomenės įsipareigojimas ateities kartoms

Renginiai, skirti Gedulo ir vilties dienai paminėti

Kauno rajone susidūrus automobiliams, nukentėjo du žmonės

Vilkijoje tyčia padegta vaikų žaidimų aikštelė?

Ekspertai: psichologinis komfortas medicinoje Lietuvoje dažnai nuvertinamas

Robertas Kaunas: L. Kasčiūno raginimai žudyti „nelojalius piliečius“ – šokiruojantys

Tarptautinė žaidimų diena paminėta futbolo aikštelėje

Karas Ukrainoje pareikalavo dar vieno lietuvio gyvybės?

STT nepritaria pataisoms, kurios sušvelnintų sankcijas „čekiukų“ istorijų dalyviams

Kaip kajeno pipirai, imbieras ir česnakai gali tapti natūralia pagalba medžiagų apykaitai?

Kauno viešajame transporte už bilietus bus galima atsiskaityti bekontakte banko kortele

Kaune rasta žemėje užkasta dėžė su galimai haliucinogeniniais grybais, kanapėmis

Kaune iš 9-ojo forto pavogtos artilerijos pabūklo sviedinių kopijos

Paskutinė galimybė pamatyti parodą „Mūsų pasirinkimai: žvilgsnis į keturias politikų kartas”

V. Kondratovičius: kalbamės apie strategiją, kurios siekis – 0 žūčių vandenyje

Tomas Čyvas

Tomas Čyvas. Mokesčių „reforma” yra banalus apiplėšimas (Video)

1700 daugiabučių Kaune turi galimybę žiemą šildytis pigiau: reikia suskubti

Seimas atmetė siūlymą drausti rūkyti jaunesniems nei 21 metų amžiaus jaunuoliams

V. Gapšys veržiasi į laisvę, bet komisija nepritaria lygtiniam paleidimui

Prie Seimo rūmų – antrasis mitingas prieš NT mokestį: susirinkusieji netiki valdančiųjų pažadais

Planas vasarai: gražiausi Europos miesteliai, kurie atrodo lyg iš pasakos

2025-06-30

Laikas pasilepinti: vasariški kavos receptai

2025-06-30

Kauno meras V. Matijošaitis partrenkė per pėsčiųjų perėją ėjusį vyrą

2025-06-30

Po gaisro „Kauno švara“ tęsia veiklą

2025-06-30

Kaune sprogo granata: atliekamas ikiteisminis tyrimas

2025-06-27

Lietuvos sparčiai auga skaitmeninis verslas: lenkiame ES vidurkį

2025-06-27

Liepos 1 d. – ekskursija, ženklinanti Antanui Poškai ir Matui Šalčiui skirtos kelionės pradžią Kaune

2025-06-27
Tomas Čyvas

Nusipirkai automobilį? Neskubėk džiaugtis

2025-06-27

Kaune iš vyro plėšikas atėmė 30 tūkst. eurų

2025-06-27

Švedijos karalienės slaugos konkursą laimėjusi Jurgita: turime keisti požiūrį į pacientą

2025-06-26

Kuri sporto šaka gali padėti prailginti gyvenimo trukmę?

2025-06-26

Dirbtinis intelektas jau sėdi prie personalo atrankų stalo

2025-06-26

„Čekutininkams“ palankios BK pataisos Seime įveikė svarstymo stadiją

2025-06-26

Plėšimu ir neatsargiu gyvybės atėmimu kaltinamas I. Molotkovas: labai gailiuosi

2025-06-26

Atvira ar įstiklinta? Kaip išsirinkti tinkamiausią verandos tipą savo namams

2025-06-25

Vaikas ant keturračio: kaip jį išmokyti važiuoti ir užtikrinti saugumą?

2025-06-25

Seimas linkęs leisti savivaldybėms rinkti rinkliavą už eismo ribojimus

2025-06-25

Pareigūnų piketas: policininkai kvietė G. Palucką į ekipažą

2025-06-25

A. Kandrotas-Celofanas paleistas į laisvę

2025-06-25

Teismas sujungė nuomonės formuotojos S. Lipnės įmonės ir buvusios darbuotojos bylas

2025-06-24

A. Klišonis: savivalda gali priimti tikslesnius sprendimus nei desovietizacijos komisija

2025-06-24

Liberalai siūlo kandidatus pirmininko rinkimams: daugiausiai palaikymo sulaukia V. Čmilytė-Nielsen

2025-06-24

„Western Union“ pastatą sprogdinęs jaunuolis nuteistas už J. Juškaitės ir B. Sabatauskaitės niekinimą

2025-06-24

Aukščiausio lygio sportininkus parengusiems treneriams siūloma mokėti rentas

2025-06-24

Būti žmogumi ir internete: kaip mokytis skaitmeninio pilietiškumo

2025-06-23

Vaikų žaidimų aikštelės: kokie pavojai jose slypi?

2025-06-23

Lenkija rengia meno vertybių išvežimo planus, jei Rusija užpultų

2025-06-23

Laukia dar vienas protestas: pareigūnai reikalaus didesnių algų

2025-06-23

Šauliai su Vokietijos brigados medikais dalyvavo pratybose „Elektrėnų skydas 2025“.

2025-06-23

Vis dar nepasimoko: Kauno autoserviso vadovas ir darbuotojas nuteisti dėl atlyginimų išmokėjimo „vokeliuose“

2025-06-23

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Kauniečiams kasdienės naujienos