Esate pradedantysis arba patyręs slidininkas, pavojus nukristi visada yra. Yra daugybė kritimo rizikų ir veiksnių: greitis, ledas, kiti slidininkai. Tinkamai pasirinktas žiemos sporto inventorius leidžia išvengti įvairių sužalojimų.
Šalmas slidinėjimui ar snieglenčių sportui yra būtinas dalykas ir naudojamas visose kalnų ir lygumų slidinėjimo formose. Norint rasti šalmą, užtikrinantį gerą apsaugą ir patogumą, svarbu rasti sau tinkantį modelį. Prieš pirkdami šalmą, turite pasirinkti jo dydį ir formą, dydžio reguliavimo sistemą, dizainą ir ventiliacijos tipą, tada šalmas bus toks patogus, kad net pamiršite, kad jį turite ant galvos.
Kaip pasirinkti tinkamą šalmo dydį
Norėdami pasirinkti tinkamą šalmo dydį, turite atlikti du veiksmus:
- Išmatuokite galvą
Norėdami tai padaryti, galite apsilankyti parduotuvėje, kurioje parduodama slidinėjimo įranga ir naudoti specialius galvos matavimo prietaisus. Arba galite patys išmatuoti galvą, naudodami matavimo juostą, matuojama 1 cm virš antakių ir šiek tiek virš ausų. Tarp akinių viršaus ir šalmo neturi būti tarpo. Įsitikinkite, kad šalmas tvirtai priglunda prie akinių viršaus, bet ne taip žemai, kad trukdytų matyti ar nustumtų akinius. Šalmas priekyje turi būti pakankamai žemai, kad apsaugotų kaktą. Galiausiai patikrinkite, ar tarp jūsų galvos ir šalmo pamušalo nėra tarpų.
- Išbandykite skirtingus šalmus
Svarbu išbandyti kelis skirtingus šalmų modelius, kad būtumėte tikri, jog pasirenkate tą, kuris jums yra patogiausias ir saugiausias. Šalmas turėtų būti toks, lyg jis idealiai atitiktų jūsų galvą, per stipriai neveržtų, ir nespaustų jokios galvos dalies.
Greitas bandymas yra judinti galvą aukštyn ir žemyn bei kairėn ir dešinėn, neužsegant sagties prie smakro. Teisingai pritaikytas šalmas lieka vietoje ir visada dengia kaktą.
Slidinėjimo šalmo savybės ir priedai
- Ventiliacijos angos. Beveik visuose šalmuose bus tam tikra atviro oro išleidimo
sistema, įmontuota į konstrukciją, leidžianti pasišalinti šilumai ir drėgmei. Pneumatinės reguliavimo sistemos naudoja oro slėgį specialiuose kanaluose, esančiuose aplink šalmo vidinų. Jie yra automatiniai ir rankiniai. Taigi, automatinėje sistemoje, užsidėjus šalmą, oro perteklius automatiškai išleidžiamas per specialų vožtuvą ir šalmas tiksliai ir tvirtai priglunda prie galvos, nesudarant diskomforto. Sistemose su rankiniu valdymu oras išleidžiamas ir pripučiamas paspaudus specialius mygtukus.
- Kai kuriuose šalmuose yra įmontuoti garsiakalbiai, leidžiantys klausytis
MP3 grotuvo, mobiliojo telefono.
- Nuimami įklotai. Jie suteikia šalmui storio, tuo pačiu padidina patogumą. Ši
sistema puikiai tinka tiems, kurie nori slidinėti su kepuraite, taip pat gali būti naudinga vaikams, kad jūs galėtumėte nuimti įklotus, kai jie paaugs.
- Uždari arba atviri. Varžyboms ar lenktynėms reikalingi veidą dengiantys
šalmai, nes tikimybė nukristi į priekį ar atsitrenkti veidu yra pakankamai didelė. Atvirus šalmus dažniausiai naudoja mėgėjai. Slidininkų nuomonė skiriasi dėl šalmų su skydeliais ar be jų. Šiuo klausimu didesnį vaidmenį vaidina patogumas ir įprotis. Daugelis ekstremalių nusileidimų ar nusileidimų miško šlaituose gerbėjų, norėdami papildomai apsaugoti veidą nuo sniego, vėjo ir šakų, pasirenka slidinėjimo šalmą su skydeliu.
- Šalmo dizainas gali būti pasižymintis tiek santūriomis spalvomis, tiek
ryškūs su įspūdinga grafika, viskas, ko reikia, kad kiekvienas galėtų būti individualus ir unikalus.
Kaip šalmas apsaugo galvą jums nukritus:
- Poveikio jėga nuo sąlyčio taško paskirstoma per visą jos struktūrą, taigi ir per
didžiąją kaukolės dalį.
- Smūgio energija pirmiausia paveikia šalmą.
- Amortizuojanti dalis sugeria smūgį.
- Šalmo technologija sumažina kaklo sukimo momentą nuo smūgio.
Bet koks smūgis į galvą, ypač kai jis eina slenkančia trajektorija, išprovokuoja kaklo stuburo sukimą. Šia technologija siekiama sumažinti šį poveikį.