Metų laikotarpis naujai įkurtai erdvei nėra didelis, tačiau Vaidos ir Rūtos Stepanovaičių įkurta eksperimentinių projektų erdvė “Kabinetas” įsitvirtino kaip procesualaus, šiuolaikinio meno erdvė, suteikianti galimybę jauniems menininkams pristatyti savo kūrybą ne tik parodos formatu, bet ir edukatyviais projektais.
Vienus metus pažymėjusios eksperimentinių projektų erdvės veiklas pokalbyje reziumuoja V. ir R.Stepanovaitės.
– Praėjusiais metais “Kabinete” įvyko per 40 įvairių renginių: parodų, diskusijų, mokymų ir kt. Ką išskirtumėte iš bendro jų konteksto?
Vaida Stepanovaitė (V.S.): Vienintelę parodą iš 2016-aisiais vykusių “Kabinete” įvardyti kaip labiausiai įsiminusią sunku. Išskirtume antrąją praėjusių metų parodą “Sobretudo”, kuri buvo kuriama eksponuojant Vilniaus dailės akademijos skulptūros katedros studentų kūrinius. Įdomu ir džiugu stebėti, kaip, praėjus vieniems metams po erdvėje rengtos ekspozicijos, viena iš joje dalyvavusių menininkių surengė personalinę parodą Šiuolaikinio meno centre Vilniuje ir buvo apdovanota “JCDecaux” premija. Stebime, kaip auga mūsų erdvėje pristatyti kūrėjai ir džiaugiamės jų darbus matydamos profesionalaus meno erdvėse.
Rūta Stepanovaitė (R.S.): “Kabinetas” išsiskiria tuo, jog turi savo kuratorinę liniją. Dirbame ne tik su menininkais priimdamos juos į savo erdvę ir pristatydamos jų kūrybą. 2016-aisiais buvo surengtos trys Vaidos kuruotos parodos Kaune, “Kabinete” (Eglės Grėbliauskaitės “I I”; Monikos Janulevičiūtės, Gedvilės Tamošiūnaitės, Sen, Phillipe Gerlach grupinė paroda “Losing Distance”; Justinos Nekrašaitės “Oranžinė yra karšta…”), ir viena Vilniuje (paroda “Laikina kolekcija”, įgyendinta “Kultūros nakties” metu, bendradarbiaujant su “Studium P”).
– Peržvelgiant visus vykusius projektus ir renginius, išryškėja juos vienijančios temos.
V.S.: Pirmojo mūsų pusmečio veiklos tema buvo procesualumas, kuria tyrėme įvairiausius būdus, ieškodamos atsakymo į klausimą, kas gali būti procesas. Kai kurioms erdvėje pristatytoms parodoms nekėlėme visiško užbaigtumo sąlygos, jos tarpo nuolatiniame vyksme.
Antrąjį pusmetį skyrėme atstumo temai nagrinėti. Šiuo laikotarpiu “Kabinete” buvo surengtos kelios lietuvių, išvykusių gyventi į užsienio valstybes, parodos. Iki pasirodymo mūsų erdvėje šie autoriai Lietuvoje nebuvo pristatę savo kūrybos. Tema buvo atskleista nagrinėjant atstumą, kurį sukelia technologijos.
Ainė Jacytė
Kaunodiena.lt, 2017 01 19
Daugiau skaitykite: http://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/menas-ir-pramogos/kabinetas-turi-ka-parodyti-kaunui-792779