Ne paslaptis, masalų pasirinkimas yra tikrai be galo platus, todėl jei tik pradedate užsiimti žvejyba, natūralu, jog galite pasiklysti tokioje gausioje jų pasiūloje. Užsukę į bet kurią parduotuvę, prekiaujančią šiais žvejybos reikmenimis, galite pastebėti, kad jų yra skirtingų tipų, spalvų bei dydžių. Kaip bebūtų, išsirinkti tinkamiausią masalą neturėtų būti sudėtinga užduotis, dėl to šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų, į ką reikėtų atsižvelgti renkantis. Tikimės, jog tai kaip įmanoma labiau palengvins rinkimosi procesą.
Masalų tipai
Prieš pradedant domėtis plačiau, visų pirma reikėtų žinoti, kokie yra pagrindiniai masalų tipai. Bendrai sakant, jie yra skirstomi į dirbtinius bei natūralius. Dauguma žvejų mano, jog natūralūs masalai yra geriausias pasirinkimas, nes žuvys gerai žinos jų kvapą bei skonį. Natūralūs masalai gali būti įvairūs kirminai, žiogai, krevetės, svirpliai, dėlės ir kita. Juos taip pat reikėtų rinktis pagal žuvies tipą, kurią norite pagauti. Tai reiškia, jog geriausias pasirinkimas – masalas, kuris būtų paplitęs toje vietovėje, kurioje žvejojate, bei kažkas, prie ko jūsų norima pagauti žuvis būtų pripratusi. Dirbtiniai masalai – yra priemonės, kuriomis norima atkartoti natūralių jaukų išvaizdą ir judesius. Labai patogu tai, jog šie žvejybos reikmenys yra prieinami daugelyje specializuotų arba internetinių parduotuvių, tad juos įsigyti itin paprasta ir lengva. Be to, jie reikalauja kur kas mažiau priežiūros, tarnaus ilgiau bei bus gana ekonomiškas pasirinkimas. Galite rinktis iš voblerių, blizgių, sukrių, minkštų masalų ir masalų, skirtų jūrai ir taip toliau – asortimentas tikrai platus, todėl kiekvienas ras sau labiausiai tinkantį variantą.
Dydis bei spalva
Renkantis dirbtinį masalą, nuspręskite, kokią žuvį norėtumėte pagauti, kadangi masalą reikėtų derinti prie to, kokiu grobiu minta būtent ji. Žuvies dydis, žiočių dydis, ar žuvis turi dantis – taip pat yra tai, kas turėtų daryti įtaką masalo pasirinkimui. Per didelio dydžio masalas gali atbaidyti žuvį, na o per mažas gali likti jos nė nepastebėtas. Taip pat atsižvelkite ir į natūralaus grobio spalvą. Pasirinkdami kuo panašesnę, padidinsite šansus suvilioti žuvį. Žinoma, ryškios spalvos masalas gali pasitarnauti, jei žvejojate jūroje, tačiau jei labiau mėgstate ežerus ar kitus mažesnius vandens telkinius, prislopintos spalvos veiks geriau.
Lokacija
Kokie masalai žuvims jums bus tinkamiausi priklausys ir nuo to, kokioje vietoje mėgstate dažniausiai žvejoti. Gėlavandenės žuvys yra linkusios dažniau reaguoti į dirbtinį masalą, o sūriame vandenyje gyvenančios žuvys mieliau rinksis gyvą masalą. Be to, atsakykite sau į klausimus – ar vanduo yra sudrumstas, ar skaidrus, ar masalas bus veikiamas augmenijos. Jei žvejojate vandenyje, kuriame daug augmenijos, nesirinkite masalo, kuris galėtų lengvai į ją įsipainioti. Taip pat reikėtų nepamiršti ir to, jog vienos žuvys labiau mėgsta plaukioti paviršiuje, kitos – didesniame gylyje, tad dažnu atveju papildomai yra naudojami svareliai, padėsiantys masalą nuleisti į reikiamą lygį.
Oro sąlygos
Žuvų elgesiui didelę įtaką turi oro sąlygos bei gali lemti net tai, ką jos valgys bei apskritai ar norės valgyti. Pavyzdžiui, jei stipriai lyja, žuvys įprastai nevalgo, todėl net jei ir pasirinksite geriausią masalą, greičiausiai pasisekimo nesulauksite. Be to, kai vėsu, ryte ar vakare, dažnai žuvys valgys arčiau vandens paviršiaus, jos yra gana vangios, todėl naudokite mažesnius masalus. Na o temperatūrai pakilus, žuvys bus judresnės bei telksis arčiau dugno. Žvejojant vėjuotą dieną, patariama naudoti didesnius masalus, taip galėsite geriau matyti, kada žuvis bandys užkibti. Tad, oro sąlygos turėtų būti faktorius, kurį verta apmąstyti, ruošiantis žvejybai bei renkantis, kokį masalą reikėtų naudoti.
Taigi, atsižvelgdami į visus šiuos patarimus, tikrai pavyks pasirinkti jums geriausiai tinkantį masalą. Atminkite, jog kiekviena situacija yra individuali, todėl kas tiks vieną kartą, nebūtinai tiks ir kitą. Sėkmės paieškose!