[youtube_embed]https://youtu.be/vNKsIx6W8ME[/youtube_embed]
Elektriniai paspirtukai – itin išpopuliarėjusi transporto priemonė. Mieste pastebima vis daugiau gyventojų, besinaudojančių elektriniais paspirtukais. Stipriai išgirta susisiekimo priemonė laikoma miesto dalimi, tačiau pastebima, kad visgi atsiranda ir tokių gyventojų, kurie elektriniais paspirtukais nėra patenkinti. Kauno miesto gatvėje praeivių paklausus jų nuomonės pastebėtina, kad skirtingų nuomonių išties nemažai.
Važiuojant galima mėgautis gamta
Nors ši transporto priemonė sparčiai populiarėja, nemaža dalis gyventojų vis dar nėra jos išbandę. Gyventojai teigia, jog priimtinesnės tos priemonės, kurios reikalauja fizinio darbo: „Gal labiau naudojam priemones, kurios reikalauja fizinio darbo: dviratis ar tokios, kur reikia pasispirti… Elektrinių nelabai.“ Tiesa, yra ir tokių, kuriems paspirtukas – neatsiejama dienos dalis: „Tai – visiškai šviežias pirkinys, turiu dar tik kokią penktą dieną ir nuo nusipirkimo naudoju kasdien. Mieste, iš tikrųjų, labai patogu.“ – teigia praeivė.
Prakalbus apie elektrinio paspirtuko privalumus, praeiviai neneigia, jog tai puiki susisiekimo priemonė ne tik mieste: „Man labai patiko, kad Kauno klinikos yra įsigijusios šiuos paspirtukus ir jie ten koridoriais gali greičiau susisiekti.“ Taip pat, moteris išskiria, jog tai puikus būdas būti draugiškiems aplinkai ir automobilį iškeisti į paspirtuką: „Jeigu gali tiesiog važiuoti, mėgautis kažkokia gamta, tai gerai. Puiki galimybė automobilį pakeisti į paspirtuką.“
Diskriminuojami pėstieji
Kauno miestui įnirtingai tvarkantis ir plečiantis, iškyla klausimas apie elektrinių paspirtukų pritaikymą važinėtis mieste. Tiesa, praeiviai patikina, kad sunkumų jiems nekyla: „Nežinau, kaip kitur, bet, pavyzdžiui, pas mus Partizanų gatvėje, tai visą naują šaligatvį padarė, tai gali nuvažiuot čiut ne iki Ąžuolyno, o nuo Ąžuolyno iki čia. Tai mum patogu, nežinau, kaip Šilainiuose. Šilainiuose gal šiek tiek kitokia situacija.“
Deja, tačiau miestiečiai pastebi, jog elektrinė transporto priemonė neretai sukelia daugiau pavojaus pėstiesiems. „Labai dažnai pas mus atsiranda taip, kad jei aš turiu kažkokią elektrinę priemonę, paspirtuką ar tai motorolerį, tai aš jau esu kaip ir stipresnis. Ypač tai pastebima takuose, skirtuose tiek dviračiams, tiek pėstiesiems.“
Dviratis – klasika, kurios paspirtukas nepakeis
Nors neretai kalbama, jog elektriniai paspirtukai užkariaus miestą ir iš rinkos išstums net dviračius, gyventojai nėra tokie užtikrinti: „Manau, kad dviračių tikrai nepakeis, vistiek dviratis liks klasika – visi mins, sportuos, bet gal išpopuliarės labai, apskritai, jau dabar matosi, kad labai populiarus yra paspirtukas.“ Taip pat praeiviai prideda, jog daug ką lemia ir įstatymai, kurie paspirtukams dabar yra palankūs: „jeigu bus kažkokie uždraudimai, kad su paspirtukais nebus galima važinėti šaligatviais, tai tada nelabai bus populiaru. Bet jeigu viskas liks kaip dabar, tai manau, kad tikrai taip. Nepakeis dviračių, bet bus labai populiari transporto priemonė, lygiai taip pat kaip ir dviratis.“
Visą reportažą galite išvysti vaizdo įraše.