Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį pasirašė Seimo priimtą Laikinojo solidarumo įnašo įstatymą. Šio įstatymo nustatyta tvarka gautas lėšas valstybė naudos karinio mobilumo ir dvigubo naudojimo (civilinių ir karinių reikmių) transporto infrastruktūros, taip pat karinės infrastruktūros, reikalingos priimančiosios šalies paramai užtikrinti, pritaikymo ir sukūrimo projektams finansuoti.
„Gyvename sudėtingoje geopolitinėje situacijoje. Viena Rusijos karo prieš Ukrainą pasekmių – infliacijos krizė, į kurią centriniai bankai sureagavo didindami bazines palūkanų normas. Šalies bankai šiuo metu gauna netipiškai dideles grynųjų palūkanų pajamas. Būtent dabar laikinai daliai grynųjų palūkanų pajamų pritaikytas solidarumo įnašas pačiu laiku sustiprins šalies gynybą. Spartus infrastruktūros projektų įgyvendinimas taip pat padės Lietuvai greičiau įveikti recesiją“, – teigė Prezidentas.
Planuojama, kad per dvejus metus dėl laikinojo solidarumo įnašo gynybos ir karinės bei civilinės transporto infrastruktūros projektams finansuoti bus gauta per 400 mln. eurų.
Bankų lobistai, kas primintina, dėl šio projekto labai niršo. Jie aiškino, kad tai esą labai kenkia investicinei aplinkai, primins turto nusavinimą, atbaidys investuotojus ir panašiai. Reiktų atsiminti ir tai, kad pats G. Nausėda ilgus metus dirbo komercinio banko viešųjų ryšių atstovu.