Dainavimo, rankdarbių, šaškių būreliai, sveikatos ir amatų klubai – veiklos ne tik jaunimui, bet ir senjorams. Apie tai, kuo Lietuvoje gali užsiimti vyresnio amžiaus žmonės, pasakoja Kauno Vilijampolės bendruomenės centro „Veršva“ vadovė Jolanta Gulbinienė.
Šiandien – senjorų užimtumas, rytoj – įveiklinimas
Kauno Vilijampolės bendruomenės centras „Veršva“ veikia jau daugiau nei 20 metų, tačiau jo vystomas socialinis verslas kol kas dar tik idėjų lygmenyje.
Verslo idėja gimė iš noro rasti didesnį finansinį pagrindą jau vykstančioms centro veikloms.
„Vykdome veiklas, kurių metu įgyta patirtis leis šiems žmonėms įsitraukti į socialinį verslą ateityje. Be to, planuojame įkurti ir senjorų savitarpio pagalbos klubą „Senjoras senjorui“ bei rengiame socialinius darbuotojus, kurie ateityje teiks senjorams paslaugas namuose“, – pasakoja valdybos pirmininkė J. Gulbinienė.
Senjorų įsitraukimas į veiklas vyksta pagal jų pomėgius. Anot pašnekovės, bendruomenės centre veikia klubai – Dainos, Senjorų, Šaškių, Sveikatos, Amatų, taip pat ansamblis „Santaka“.
„Žadame organizuoti ir senjorų dienos stovyklas, kurių metu žmonės užsiiminės skirtingomis veiklomis. Pavyzdžiui, vyks šilko marginimo diena, sveikatos diena, rankdarbių diena, dainų diena, šaškių diena ir kt. Jų metu senjorai bendraus ir su svečiais (mokslininkais, verslininkais, kt.) bei tarpusavyje, dalyvaus praktinėse veiklose, užrašys savo gyvenimo istorijas, patirtis“, – teigia pašnekovė.
Ieškojo būdų plėstis
Bendruomenė veiklas finansuoja tik iš vieno laimimo projekto, todėl atėjo laikas ieškoti ir kitų būdų užsidirbti. Taip siekiama gerinti bendruomenės narių gerbūvį, sukurti darbo vietas, tuo pačiu – ir plėsti pačią bendruomenę, pasakoja J. Gulbinienė.
„Būtent tokį verslo modelį pasirinkome pirmiausia dėl augančio senjorų skaičiaus ir jų diskriminacijos. Organizuojamose klubuose sukaupėme daug patirties, kuria norime dalintis. Be to, daliai pačios bendruomenės centro narių yra reikalinga pagalba, o kiti jau nori aktyviai veikti ir panaudoti savo gyvenimo patirtį. Viskas, ko reikia – tik sudaryti tinkamas sąlygas“, – sako J. Gulbinienė.
Pašnekovė įsitikinusi: didžiausia problema, su kuria šiuo metu susiduria senjorai Lietuvoje – jų atskirtis.
„Ji kyla iš to, kad šių žmonių patirtis visuomenei nėra reikalinga tiek, kiek norėtume kad būtų. Be to, didėja ir poreikis socialinėms paslaugoms namuose, pavėžėjimui pas gydytojus, galimybėms dalyvauti renginiuose. Savo bendruomenėje pamažu stengiamės šias problemas spręsti. Tikimės, kad ateity pavyks tą padaryti ir versle“, – teigia J. Gulbinienė.
Tam, kad išmoktų finansinio tvarumo, sėkmingo verslo plėtojimo paslapčių, sėkmingos komunikacijos apie savo veiklą bei kitų socialinių verslų steigėjams aktualių dalykų, bendruomenės centras „Veršva“ įsitraukė į socialiniam verslui skirtą intensyvią Lietuvos socialinio verslo asociacijos organizuojamą trijų mėnesių trukmės programą „Poveikio akademija“.
„Poveikio akademijoje“ šiemet dalyvauja 10 Lietuvos socialinio verslo įmonių, kurioms organizuojamos ekspertinės mokymų sesijos, bus užtikrinta individuali mentorystė, konsultacijos. Programos pabaigoje geriausiai įvertintas socialinio verslo pristatymas laimės finansinį „Luminor“ banko paskatinimą – 3000 eurų.
Apie „Luminor“:
„Luminor“ yra pirmaujantis nepriklausomas bankas Baltijos šalyse ir trečias pagal dydį finansinių paslaugų tiekėjas regione. Mes aptarnaujame asmenų, šeimų ir verslo finansinius poreikius. Kaip ir mūsų namų rinkos – Estija, Latvija ir Lietuva – mes esame jauni, dinamiški ir žvelgiantys į ateitį.