Baldo aukštis, audinys ir žinoma, stilius turi įtakos net namų aurai. Į ką būtina atkreipti dėmesį renkantis baldus arba turint naminį gyvūnų? Kaip prižiūrėti įsigytą baldą, kad jis visada atrodytų kaip naujas? Į klausimus atsako baldų salono vadovas Paulius Gesevičius.
Trys eksperto paslaptys
Paulius pirkdamas baldus sau pirmiausiai apžiūri ką siūlo baldų salonai, o tada pasinaudoja viena gudrybe: iš kartono arba laikraščių sudėlioja ant grindų baldų trafaretus. Taip vizualiai matosi, kiek vietos užima baldai ir kiek vietos lieka laisvam judėjimui. Kam to reikia?
Nes baldų salonai įprastai yra didelės atviros erdvės ir čia esantys daiktai atrodo mažesni. Tokiu paprastu būdu pasitiksinsite, ar baldo dydis tinkamas jūsų erdvei.
Dvejojantiems, ar pasirinkta spalva derės prie kambario stilistikos, interjero salonas „Baldai namams“ siūlo medžiagų ir audinių pavyzdžius parsinešti namo. Taip galėsite įvertinti, ar pasirinktas audinys dera prie kitų interjero spalvų. Kaip jis atrodo natūraliame ir dirbtiniame apšvietime.
Pasitaiko, kad šarvuotos durys būna mažesnio pločio. Arba į butą veda siauri sraigtiniai laiptai, koridorius siauras su mažo pločio posūkiu. Apie tai būtina informuoti pardavėją, nes tai leis sutaupyti laiką bei pinigus.
Pasitaiko, kad atvežus baldą paaiškėja, kad jo neįmanoma įnešti. Tuomet kviečiamas specialistas, kuris baldą išardo, o po įnešimo surenka vėl.
Audinys – baldo vizitinė kortelė
Pasirinkus veliūrinį audinį, baldas atrodo labai prabangiai, tad namams suteiks išskirtinio žavesio. Šeimoms, kurios augina mažus vaikus rekomenduojama rinktis sintetinius audinius, nes jų priežiūra paprastesnė. Taip pat yra audinių, padengtų teflonu. Jų valymui naudojamas tik vanduo. Jei turite gyvūnų, audinį rinkitės lygaus paviršiaus, kad nebūtų kur įstrigti plaukams ir užsikabinti nagučiams.
Dažniausiai pasitaiko, kad prabangūs audiniai reikalauja daugiau priežiūros ir nėra tokie praktiški.
Turint vaikų ir gyvūnų verta atkreipti dėmesį į baldus, kurių gobelenas prie baldo ne prisiūtas, o pritvirtintas daugkartiniais lipdukais. Žinoma, toks baldas neturės itin prigludusio silueto, tačiau išpurvinus galima labai paprastai nuimti uždangalą ir jį išvalyti. Arba stipriai apgadinus paprasčiausiai pakeisti nauju. Tai labai aktualu perkant baldus nuomojamam būstui. Arba būstui esančiam pajūryje, nes smėlis ir druska taip pat daro didelę įtaką audinio ilgaamžiškumui.
Komfortas priklauso nuo atkaltės aukščio ir užpildo
Sėdėjimas patogus yra tada, kai sėdimoji dalis yra šiek tiek minkšta, bet labiau tvirta ir standi. Tai galima išgauti kombinuojant skirtingas medžiagas, pavyzdžiui, kišenines spyruokles, skirtingų tankių poliuretano sluoksnius. Sėdėjimo patogumui labai svarbus ir atkaltės kampas. Jei sėdint nesudrimba jūsų nugaros apačia – jūs jausitės patogiai, ilgiau pasėdėjus nebus sunku pajudėti.
Ieškant ergonomiško ir patogaus baldo vertėtų atkreipti į estų gamintojo „Bellus“ baldus. Sėdimai minkšto baldo daliai šis gamintojas naudoja poliuretaną, kurį užpildo multi-pocket spyruoklėmis. O paskutinis sluoksnis yra iš žąsų pūkų užpildo. Baldas bus patogus, tačiau neįkrisite taip, kad paskui būtų sunku atsistoti.
Senjorams siūloma atkreipti dėmesį į sėdimos dalies aukštį, kad būtų patogu tiek atsisėsti, tiek atsistoti. Taip pat svarbu sėdimos dalies gylis ir linkis. Prieš įsigijant baldą jį išbandykite.
Gamintojas „Kler“ yra lyderis tinkamo sėdimos dalies aukščio parinkime ir nugaros atkaltės išformavime. Baldų salonas „Baldai namams“ šio gamintojo prekėmis klientus džiugina jau daugiau nei dvidešimt metų.
Ką pasirinkti: modernų, klasikinį ar skandinavišką stilių?
Rinkitės tą gamintoją, kurio stilistika artimiausia jūsų skoniui. Tarkim, „Bellus“ gamintojas akcentuojasi kurdamas skandinaviško ir modernaus stiliaus baldus. Gamintojas „Kler“ siūlo prabangius, modernios klasikos baldus. Gamintojo „Bruno Zampa“ asortimentas skirtas išskirtiniam klientui. Šis gamintojas pasižymi estetika, skoningai suderintomis medžiagomis bei spalvomis, preciziškai pagamintomis medinėmis detalėmis. Gamyboje naudojami prabangūs audiniai iš Italijojos, Vokietijos bei Prancūzijos.
Klasikiniai baldai vis dar paklausūs, nes jų karkasas įprastai gaminamas iš medžio masyvo, o eksterjeras puošiamas rankų darbo drožiniais. Kas baldui suteikia dar daugiau autentiškumo ir prabangos.
Miegamoji funkcija – būtinybė ar pinigų švaistymas?
Pirmiausia įsivertinkite, kaip dažnai naudojate miegamąją dalį. Jie ji tarnauja vos 2-3 kartus per metus, geriau ieškoti kitokių sprendimų. Ši funkcija visada padidina baldo kainą. Baldas turintis miegamąjį mechanizmą praranda komfortą.
Interjero salonas „Baldai namams“ gali pasiūlyti išskirtinių itališkų sofų–lovų transformerių. Jos tinka ofisų erdvėse, vasarnamiuose, sodo nameliuose ar bet kur, kur yra mažai vietos. Tokią rinktis reikėtų tuomet, kai baldas daugiau naudojamas miegui, o ne kaip sofa. Ji pasižymi aukštu miego patogumu, nes čiužiniai būna net iki 18 cm storio, ortopediniai, skirti kasdieniam naudojimui.
Kada laikas keisti minkštuosius baldus?
Baldo susidėvėjimo ir sumažėjusio patogumo nereikia supainioti su elementariu dėvėjimusi. Natūralu, kad naudojamas baldas tampa kiek minkštesnis, natūralia oda dengti baldai gali truputį susiraukšlėti. Ir tai nėra baldo defektai ar nusidėvėjimo žymės. Šį sprendimą turite priimti remdamiesi savo pojūčiais ir spręsdami, ar baldo išvaizda ir komfortas jums dar tinkami.
Kad baldas tarnautų ilgai būtina kambariuose palaikyti tinkamą oro drėgnumą. Optimalu, kai jis yra 50-60%. Jei drėgmė mažesnė – baldo medinis karkasas ims džiūti, o vėliau ir skilinėti. Jei drėgmė per didelė – gali pradėti pelyti.
Valymui naudoti siurblį ir šluostę
Renkantis audinį atkreipkite dėmesį į pasirinkto audinio priežiūrą. Pavyzdžiui, įsigijant gamintojo „Kler“ baldus, dovanų gaunate ir tinkamas tam audiniui valymo bei impregnavimo priemones. Jos pridedamos su instrukcija lietuvių kalba. Tad baldo priežiūra tampa aiški ir nesudėtinga.
Jeigu baldą jau turite ir instrukcijos negavote, galite remtis tokiomis paprastomis taisyklėmis:
- kartą per savaitę baldą nuvalyti ir nusiurbti dulkių siurbliu. Rinkitės baldams ir užuolaidoms tinkamą nustatymą. Jeigu jūsų įrenginyje tokio nėra – nustatykite mažą intensyvumą. Didele jėga siurbiamas audinys nebus švaresnis. Tokiu atveju rizikuojate, kad jis išsitampys arba į paviršų ištrauksite apatinių sluoksnių pūkelius ir siūlelius.
- odinius baldus specialiomis priemonėmis valyti reikėtų 2-3 kartus per metus. Pirmiausia, valomąja priemone pašalinkite nešvarumus. Ir tik tada naudokite impregnuojančią, konservuojančią priemonę. Nevalia šių etapų sukeisti vietomis, nes pastarąja priemone padengtų dėmių ar nešvarumų vėliau išvalyti tikrai nepavyks.
Jei nekantraujate atnaujinti namus patogiais ir kokybiškais baldais atvykite į didelę ekspoziciją turintį baldų ir interjero saloną „Baldai namams“ adresu Savanorių pr. 192b, Kaunas. Daugiau informacijos rasite internetiniame puslapyje baldainamams.lt, apsilankę Facebook puslapyje, susisiekę telefonu +370 686 168 18 arba elektroniniu paštu kaunas@baldainamams.lt .