Kauno rajone veikiantis Vaiko gerovės centras „Gynia“ aktyviai užsiima globėjų paieška ir jų tinkamu parengimu. Čia apsilankiusiems Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovams pateikta džiuginanti informacija: per nepilnus metus pavyko parengti didelę ir motyvuotą, atsakinga veikla pasiruošusią užsiimti, šeimų grupę.
„Gynios“ socialinio darbo organizatorė globai (GIMK) Dalia Narbutienė paaiškino, kad pagrindinius mokymus pagal GIMK programą baigė 11 šeimų, specializuotą asmenų, ketinančių teikti socialinės priežiūros paslaugas, programą GIMK baigė 4 asmenys.
„Šis rezultatas pasiektas tikrai didelėmis pastangomis, ne tik finansiškai bet ir emociškai motyvuojant šeimas, nuolat jas palaikant, bendradarbiaujant, teikiant globos centro paslaugas“, – atviravo D. Narbutienė.
Globos sritį kuruojanti Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėja Regina Klevinskienė atkreipė dėmesį, kad su globos centrais siekiama palaikyti glaudų ryšį, gauti naujausią informaciją apie parengtus budinčius globotojus, su jais sudarytas bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartis.
„Visų bendra siekiamybė, kad tėvų globos netekę vaikai būtų apgyvendinami šeimai artimoje aplinkoje, o ne globos namuose, taip išvengtume emocinių išgyvenimų, kitų sunkumų“, – kalbėjo R. Klevinskienė.
Prižiūrintys vaiką, nesusijusį giminystės ryšiais savo namuose, šeimos aplinkoje, užtikrina jo saugumą, visavertį ugdymą, auklėjimą ir kasdienę priežiūrą. Su juo globos centras yra sudaręs paslaugų teikimo ar kitą sutartį.
Asmenys, vykdantys budinčio globotojo funkcijas, savivaldybėse pagal susiklosčiusią praktiką gali būti įvardinami kaip globėjai, emociniais ryšiais nesusiję asmenys globojantys vaiką, socialiniai globėjai, globėjai, nesusiję giminystės ryšiais ir kt.
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos informacija