Artėjant visai Lietuvai svarbiai datai – Lietuvos Nepriklausomybės 100-čiui, atkurtas istorinis teisingumas – Kauno kolegija perdavė Kauno rajono savivaldybei kultūros paveldo vertybę – balto marmuro Angelo skulptūrą.
Kolegijos direktorius drM.Misiūnas džiaugėsi, kad šis meno kūrinys bus prieinamas ne tik Justino Vienožinskio menų fakulteto bendruomenei, bet kur klas platesnei audotorijai. „Angelas dabar globos ne tik šį fakultetą, bet ir visą Kauno kraštą. Džiaugiuosi, kad mes galime prie to prisidėti“, – kalbėjo direktorius.
Už atkurtą istorinį teisingumą dėkojo Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Visockas. „Tai kilnus darbas, įgyjantis ypatingą svarbą pažymint Lietuvos atkūrimo šimtmetį ir rengiantis tapti Europos kultūros sotine 2022“, – kalbėjo P.Visockas.
Fakulteto dekanė dr. Sigita Saulėnienė pasakojo, kad statula, daug metų stovėjusi fojė pakraštyje, tapo neatskiriama fakulteto bendruomenės dalimis. „Labai gaila skirtis, bet tas gailestis susipina su viltimi, kad angelas grįžta į savo namus, kur pradės naują gyvenimą“, – kalbėjo dekanė.
Angelo statula (aut. A. G. Lanzirotti, mecenatas grafas B. Tiškevičius) iki I-ojo pasaulinio karo buvo Raudondvario bažnyčios koplyčioje. Karo metu bažnyčia buvo sugriauta, skulptūros ir jų dalys buvo perduotos į įvairias Kauno vietas. Taip Angelas atsirado Justino Vienožinskio menų fakulteto patalpose.
Ten jį ir surado Kauno rajono savivaldybės administracijos Urbanistikos skyriaus vedėjo pavaduotoja, paveldo specialistė Rūta Černiauskienė, ieškodama, kuo galima papildyti rajono kultūros paveldo vertybių fondą. „Įsitikinusi, kad Angelas iš Raudondvario tebestovi Justino Vienožinskio menų fakultete, kreipiausi į dekanę dr. S. Saulėnienę ir į Kauno kolegijos direktorių dr. Mindaugą Misiūną. Mes sutarėme, kad skulptūra bus grąžinta ten, iš kur atkeliavo“, – pasakojo R.Černiauskienė.
Po oficialios skulputūros perdavimo ceremonijos ji iškart buvo išvežta į marmuro restauracines dirbtuves. Sutvarkyta ji bus gražinta į Raudondvarį ir įkurdinta Kauno rajono muziejų, kuris įsikūręs grafų Tiškevičių rūmuose, arba vienoje iš Raudondvario pilies menių. Tinkamiausią vietą parinks specialistai. Tikimasi, kad jau prieš Kalėdas ši kultūros paveldo vertybė bus pristatyta Kauno rajono bendruomenei ir visai Lietuvos kultūros vertybių mylėtojų ir puoselėtojų visuomenei.