Liepos pabaigoje grupė Kauno menininkų ir architektų, vadovaujamų architektės Rasos Chmieliauskaitės, neregius ir silpnaregius pakvietė į projektą „(Ne)matoma architektūra“.
Lankant Kaune esančius architektūros paminklus, naudojant neregiams prieinamus suvokimo būdus bei vaizdinius, jiems pristatyta Lietuvos architektūros raida nuo gotikos iki postmodernizmo. Neregiai susipažino su Perkūno namu, Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansambliu, Kauno apskrities viešosios bibliotekos retųjų ir senųjų spaudinių skyriumi, IX forto muziejumi bei Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Mykolo Žilinsko dailės galerija.
Projekto metu kiekvienas neregys turėjo po savanorį architektą, kuris, betarpiškai bendraudamas, padėjo geriau susipažinti su lankomo architektūros objekto proporcijomis, erdvėmis, meninėmis ypatybėmis. Vieną dieną susipažinus su statiniu, kitą dieną jo erdvėse vykdavo kūrybinės dirbtuvės. Neregiai, naudodami įvairias medžiagas – popierių, plastiką, klijus ir kt., patys kūrė atitinkamo architektūros stiliaus nuotaiką, pastato interjero detales, dalijosi savo įžvalgomis bei įspūdžiais.
„Architektūros fenomeną nagrinėjame per pastato funkciją, akustiką, medžiagiškumą ir tai, kas yra nematoma – idėjas ir vertybes, laikmečio iššūkius bei galimybes”, – sako projekto iniciatorė ir vadovė R. Chmieliauskaitė.
Tikėtina, kad ateityje panašaus pobūdžio projektai vyks ir kituose miestuose.
šaltinis: lass.lt