Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Redakcija
  • Kaunas, Kauno rajonas
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Politika
  • Finansai
  • Kriminalai
  • Gyvenimas
  • Sportas
  • Video
  • Apklausos
Menu Close
  • Naujienos 
    • Redakcija
    • Kaunas, Kauno rajonas
    • Lietuva
    • Pasaulis
    • Politika
    • Finansai
    • Kriminalai
    • Gyvenimas
    • Sportas
    • Video
    • Apklausos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Neturite paskyros? Užsiregistruoti

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Registruotis

Jau turite paskyrą? Prisijungti

KTU docentas apie tai, ką turi rinktis Lietuva: šilumos siurblius ar biokurą?

  • 2023-06-18
  • kaunieciams.lt
  • Kaunas, Kauno rajonas, Lietuva, Miestas, Mokslas

Viešoje erdvėje pasigirsta vis daugiau kalbų, kad šilumos siurbliai galėtų būti panaudoti ir centralizuotam šilumos tiekimui. Kaip žinia, šilumos siurbliai pastaruoju metu išpopuliarėjo tarp privačių namų savininkų, kurie šildosi geotermine, oras-oras ar oras-vanduo sistema. Bandoma formuoti nuomonę, kad šilumos siurbliai ilgainiui turėtų „nurungti“ dabar centralizuotam šilumos tiekimui naudojamus biokuro katilus.

Tokią nuomone, mano manymu, gali reikšti tik mažai šilumos siurblių technologiją teišmanantys populistai, kurie nori išgarsėti „originaliomis“ idėjomis. Nenorėčiau patikėti, kad tokius teiginius reiškia šilumos siurblių pardavėjai, kurie išmano šilumos siurblių veikimo principus ir žino jų galimybes.

Neneigiu, kad šilumos siurbliai tam tikromis sąlygomis galėtų būti panaudojami miestų šildymui. Pavyzdžiui, esant dideliam elektros pertekliui žiemos metu ir esant mažai elektros kainai. Bet toks pavyzdys netinka Lietuvai, nes mes žiemos metu pigios elektros energijos neturime, ją perkame iš užsienio, o šildymo sezono metu jos dar labiau stinga. Esame didžiausi elektros importuotojai visoje Europos Sąjungoje. Be to, norint įgyvendinti tokį projektą, reiktų pertvarkyti visą elektros tinklą, nes elektros vartojimas tuomet išaugtų daugybę kartų.

Biokuras yra mūsų išsigelbėjimas, nes tik jis leidžia sumažinti centralizuotai tiekiamos šilumos kainą. Lietuvos vidutinis šildymo sezono šilumos poreikis centralizuoto šilumos tiekimo sistemoje yra apie 1700 MW, maksimalus šalčių metu – virš 3200 MW.  Norint tokį šilumos kiekį pagaminti siurbliais, reiktų turėti šimtų megavatų galios „atliekamos“ elektros pajėgumų ir pigios elektros.

Šilumos siurblių veikimo efektyvumą įvertinantis koeficientas (angl. COP) parodo, kiek kW šilumos galima pagaminti su 1 kW elektros.Gerų šilumos siurblių šis rodiklis vidutiniškai per šildymo sezoną gali būti 3,5–4, tai reiškia,  kad 1 kW elektros energijos gali gaminti 3,4–4 kW šilumos. Tačiau šalčių metu šis rodikliai labai pablogėja ir gali nukristi net iki 1 ar dar mažiau.

Didelių šalčių metu toks šildymas neveiks, arba bus labai neefektyvus ir tektų pereiti prie šildymo elektriniais radiatoriais. O kiek kainuoja elektra, dabar jau visi žino. Energetinį „pragarą“ esame išbandę savo kailiu. Žiemą saulės labai mažai, o vėjas irgi ne visada pučia, todėl 2022 m.  Lietuvai teko gaminti trūkstamą elektros energijos kiekį kūrenant istoriškai brangiausias dujas, ir netgi mazutą.

Lietuvoje centralizuoto šildymo sistemoje yra diegiami šilumos siurbliai, tačiau visai kitokio tipo – absorbciniai, kurie darbui naudoja ne elektrą, bet biokuro katiluose pagamintą šilumą. Šiais šilumos siurbliais yra papildomai atvėsinami išmetami iš katilų dūmai, taip išgaunant papildomą dūmų fizinę ir vandens garų kondensacijos šilumą. Taip galima papildomai, nenaudojant kuro ar elektros, išgauti apie 10 procentų beveik nemokamos šilumos. Šitokios sistemos nėra pigios, tačiau nepaprastai efektyvios ir galima prognozuoti jų plėtrą centralizuoto šildymo grandinėse.

Šilumos siurblių, darbui naudojančių elektros energiją, propaguotojai dažnai juos įvardija, kaip atsinaujinančių energijos išteklių sistemos dalį. Bet tai nėra tiesa. Šilumos siurbliai yra elektros energiją naudojantys įrenginiai ir dėl to jų priskyrimas prie atsinaujinančių tik dalinai teisingas.

Elektros energija didžiąja dalimi gaminama iš iškastinio kuro, deginant dujas, mazutą, anglį ir pan. Lietuva yra elektros importuotoja, nes pati iki 2022 metų pradžios pasigamino tik apie 30 proc. reikalingos elektros energijos. Elektros energijos galėtume pasigaminti ir daugiau, jeigu naudotume gamtines dujas, tačiau tokia elektra nebus nei pigi, nei „žalia“.

Lietuvoje naudojama importuota energija tikrai nėra visai „žalia“. Tas „žalumas“ priklausomai nuo metų laiko, nuo importo šaltinio ir sudaro nuo 10 iki 60 proc., todėl šilumos siurblių gaminama šiluma tikrai nėra išskirtinai „žalia“. Taip pat nereikia pamiršti, kad dauguma saulės energiją generuojančių įrenginių gaminama Kinijoje, o biokuro katilai gaminami Lietuvoje.

Dauguma atsinaujinančių išteklių yra grubiai tariant „saulės“ kilmės – o tai tiesioginis spinduliavimas – saulės kolektoriai, elektros keitikliai. „Saulės“ kilmei taip pat priskiriama biomasė ir iš jos pagamintas kuras, paviršinė geoterminė šiluma, oro šiluma bei vėjo energija.

Taigi biokuras taip pat atsinaujinantis resursas, kuris turi daug privalumų – tai akumuliuota saulės energija, kurią galima auginti ir saugoti dešimtmečius, naudoti bet kada, kai tik reikia, nepriklausomai nuo gamtinių sąlygų – šviečia saulė ar ne, pučia vėjas ar nepučia, šilta ar labai šalta.

Antra, deginant biokurą yra „nulinė“ anglies dioksido (CO2) emisija, nes augalai augdami sunaudoja daug daugiau CO2, nei jo išskiria katiluose sudeginama medienos dalis. Be to, mediena yra žaliava daugeliui mūsų pramonės sričių: nuo medienos statyboms, popieriaus produktų iki baldų ir tik nedidelė dalis išauginamos medienos yra sunaudojama kurui.

Verta paminėti, kad vidutinis centralizuoto šilumos tiekimo poreikis žiemą yra apie 1700 MW, iš jų biokuras dengia apie 1600 MW, tad šiandien tik biokuras gali patenkinti tokius didžiulius šilumos poreikius žiemos metu.

Norėčiau paklausti, kokie kiti atsinaujinančios energijos ištekliai Lietuvoje turi tokias savybes ir galimybę pateikti tokį didelį šilumos kiekį žiemos metu, kaip biokuras?

Pietų kraštuose, kur didžiausi elektros poreikiai tenka vasarą, kuomet veikia  kondicionieriai, elektros gamyba saulės elektrinėse ir elektros poreikis sutampa, todėl ten naudoti saulės jėgaines yra racionalu.

Lietuvoje, žiemą, kada yra didžiausi energijos poreikiai, saulės elektrinės praktiškai negeneruoja elektros. Pavyzdžiui, 2023 metų per visą sausį Vilniuje buvo tik penkios saulėtos valandos. Todėl reikalingi kiti elektros ir šilumos generavimo pajėgumai.

Čia įžvelgiu dideles ir dar neišnaudotas biokuro galimybes – jį galima būtų naudoti ne tik gaminant šilumą, bet ir elektros energiją. Tokia kogeneracinė elektros gamyba dėl didelio biokuro energijos išnaudojimo efektyvumo, būtų labai efektyvi. Be to, elektra būtų gaminama tada, kai jos labiausiai reikia – žiemą ir kada rinkoje yra didžiausia elektros kaina.

Saulės elektrinės gamina elektrą tada, kai elektros kaina rinkoje pati mažiausia, nes tuo metu dažniausiai visame regione saulė šviečia ir susidaro net elektros perteklius.

Tuos, kurie baiminasi, kad efektyviai naudodami biokurą mes iškirsime visus savo miškus, aš galiu nuraminti. Biokurui nėra kertami vertingi medžiai, o naudojamos tik medienos pramonės apdirbimo, laukų ir techninių apsaugos zonų bei miškų kirtimo ar sanitarinio kirtimo atliekos.

Remiantis mokslininkų duomenimis, visos fitomasės kasmetinis prieaugis Lietuvoje siekia apie 25 milijonus kubinių metrų. Iš jos mes panaudojame tik 43 procentus, o 33 procentai lieka supūti.

Laikantis Europos Sąjungos direktyvų mes galėtume nukirsti 80 procentų miško „derliaus” kasmet  išaugančios medienos, o nukertame vos ne perpus mažesnę dalį. Mūsų miškai nėra naudojami labai intensyviai. Šiandien Lietuvos miškuose yra net 66 milijonai kubinių metrų pūvančios medienos.

Be to, biokuro pramonės veikla yra labai naudinga Lietuvos ekonomikai, kadangi 90 proc. pinigų lieka Lietuvos viduje, mokami mokesčiai, atlyginimai, vykdoma naudinga visuomenei veikla. Iškastinio kuro, importuojamos elektros atvejais visa ekonominė nauda tenka užsienio įmonėms.

Biokuras buvo ir yra pigiausias energijos gamybos šaltinis gaminant šilumą centralizuotai. Biokuro kainų kilimas niekada nėra toks didelis, kaip kitų energijos šaltinių kainų kilimas. Todėl negalima teigti, kad šiluma vartotojams brangsta, nes brangsta biokuras. Kai vyksta kuro kainų šuolis, šiluma brangtų ir naudojant kitus kuro šaltinius ir brangtų dar labiau nei naudojant biokurą. Biokuro kaina visada bent 2–4 kartus mažesnė už gamtinių dujų kainą, todėl ir pagaminta šiluma yra ženkliai pigesnė.

Galiausiai, biokuras yra vietinis ,,lietuviškas‘‘ energijos šaltinis. Tai reiškia ir energetinę nepriklausomybę nuo kitų šalių.

Taip pat reikia nepamiršti, kad Europa iki 2050 metų sau išsikėlė ambicingą tikslą – tapti klimato kaitai neutraliu žemynu. Ir kadangi dabar biokuras visoje ES sudaro daugiausia – apie 50 proc. tarp atsinaujinančių energijos išteklių, galima teigti, jog be jo pasiekti minėtą tikslą praktiškai neįmanoma.

Jei šilumos siurblių naudojimas centralizuotam šilumos tiekimui Lietuvos sąlygomis yra išties neefektyvus, tai nereiškia, kad jie yra neefektyvūs ir kitose srityse.

Šilumos siurbliai iš tikro turi sau labai tinkamą vietą – tai individualių, naujos statybos namų šildymas bei kondicionavimas. Jie tampa išties populiaria alternatyva kitiems tokio būsto šildymo šaltiniams. Individualių, naujos statybos namų šildymui naudojami šilumos siurbliai užtikrina komfortišką šildymą, nereikalauja nuolatinės priežiūros bei aptarnavimo. Be to, jie užtikrina ne tik būsto šildymą šaltuoju metų laiku, bet ir jo vėsinimą vasarą. Vasaroms Lietuvoje darantis vis karštesnėms, tai yra išties aktualu.

Dr. Kęstutis Buinevičius, Kauno technologijos universiteto Energetikos katedros docentas

KTU info.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Panašūs straipsniai:

Vaikystės traumos: kaip smurtas ir nepriežiūra veikia vaiko psichiką, kūną ir ateitį

Ryškus Lietuvos akordas „EXPO 2025 Osakoje“: M. K. Čiurlionio kūryba pakerėjo japonus

Žinomi žmonės karinių pramogų poligone – mūšio taktikos mokėsi ir moterys

V. Gapšys į laisvę siekia išeiti skundais

2030-ieji bus Vytauto Didžiojo metai

Valstybės vadovai sveikina Mindaugo karūnavimo dienos proga

„Štai aš siunčiu jus“ (Lk 10, 3) 14 eilinis sekmadienis

Seimo narys siūlo pasirūpinti sukčių aukomis

Ieškomi geriausi Lietuvos STEAM mokytojai – prasidėjo „Ateities kūrėjų 2025“ apdovanojimai

Baltarusų šnipas inicijuoja mainus: nori būti iškeistas į įkalintus lietuvius

Valstybės dienos renginiai Kaune

Ką manote apie naująją Rotušės aikštės dangą? Išsakykite savo nuomonę apklausoje

Sukčiai nesnaudžia: atranda vis naujas žmonių mulkinimo schemas

Jau greitai dirbtinis intelektas pats norės kalbėtis su jumis

D. Trumpas žada surengti mišrių kovos menų turnyrą prie Baltųjų rūmų

Skaitmeninis šlamštas telefone: štai kaip sumažinti netvarką

Uogų sezonas: kas stiprina organizmą, o kas – sukelia audrą pilve?

Vykstančių į Lenkiją laukia sustiprintos patikros: kontrolė bus vykdoma 13-oje vietų

Mirė Q. Tarantino filmų žvaigždė, aktorius M. Madsenas

Astronomai Saulės sistemoje aptiko dideliu greičiu skriejančią kometą

Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriui – nemalonumai: tarnybinis patikrinimas gali būti tik pradžia

Siūlo bausti P. Gražulį 10 tūkst. eurų bauda

Lietuva vertins branduolinės energetikos plėtros galimybes – Ignalinos atominė elektrinė prisidės ekspertiškai

Lietuvos zoologijos sodui – 87-eri: kartu su gamta, bendruomene ir ateities planais

Tomas Čyvas

Nuo Vilniaus iki pat Manilos nieko naujo (video)

Sklinda nevilties šauksmas: šuniukus gelbėjančiai įstaigai pačiai reikia gerų žmonių pagalbos

Premjerui G. Paluckui neramios dienos: prieš jį ir valdančiuosius rengiamas protestas

IX forto pėdsakas Miuncheno „Bayern“ istorijoje: Oto Alberto Byro šeimos likimas

Vasariška sporto fiesta Birštone: danguje varžysis karšto oro balionų oreiviai, žemėje – galiūnai

Ką daryti, jei stogo santvaros pradėjo girgždėti?

Ar „ChatGPT“ gali padėti SEO optimizacijai?

Sportas ir klimato realybė: kaip aplinkos pokyčiai formuoja naują sportinę kasdienybę

Indijos pilietis Kaune stos prieš teismą dėl galimo kanapių platinimo nepilnametėms

Kauno zoologijos sode nulūžusi šaka nukrito ant ledų pardavėjos

V. Matijošaičio sužalotas pėsčiasis išleistas gydytis, policija pradeda administracinę teiseną

Planas vasarai: gražiausi Europos miesteliai, kurie atrodo lyg iš pasakos

Laikas pasilepinti: vasariški kavos receptai

Kauno meras V. Matijošaitis partrenkė per pėsčiųjų perėją ėjusį vyrą

Po gaisro „Kauno švara“ tęsia veiklą

Kaune sprogo granata: atliekamas ikiteisminis tyrimas

Lietuvos sparčiai auga skaitmeninis verslas: lenkiame ES vidurkį

Liepos 1 d. – ekskursija, ženklinanti Antanui Poškai ir Matui Šalčiui skirtos kelionės pradžią Kaune

Tomas Čyvas

Nusipirkai automobilį? Neskubėk džiaugtis

Kaune iš vyro plėšikas atėmė 30 tūkst. eurų

Švedijos karalienės slaugos konkursą laimėjusi Jurgita: turime keisti požiūrį į pacientą

Kuri sporto šaka gali padėti prailginti gyvenimo trukmę?

Dirbtinis intelektas jau sėdi prie personalo atrankų stalo

„Čekutininkams“ palankios BK pataisos Seime įveikė svarstymo stadiją

Plėšimu ir neatsargiu gyvybės atėmimu kaltinamas I. Molotkovas: labai gailiuosi

Atvira ar įstiklinta? Kaip išsirinkti tinkamiausią verandos tipą savo namams

Vaikas ant keturračio: kaip jį išmokyti važiuoti ir užtikrinti saugumą?

Seimas linkęs leisti savivaldybėms rinkti rinkliavą už eismo ribojimus

Pareigūnų piketas: policininkai kvietė G. Palucką į ekipažą

A. Kandrotas-Celofanas paleistas į laisvę

Teismas sujungė nuomonės formuotojos S. Lipnės įmonės ir buvusios darbuotojos bylas

A. Klišonis: savivalda gali priimti tikslesnius sprendimus nei desovietizacijos komisija

Liberalai siūlo kandidatus pirmininko rinkimams: daugiausiai palaikymo sulaukia V. Čmilytė-Nielsen

„Western Union“ pastatą sprogdinęs jaunuolis nuteistas už J. Juškaitės ir B. Sabatauskaitės niekinimą

Aukščiausio lygio sportininkus parengusiems treneriams siūloma mokėti rentas

Būti žmogumi ir internete: kaip mokytis skaitmeninio pilietiškumo

Vaikų žaidimų aikštelės: kokie pavojai jose slypi?

Lenkija rengia meno vertybių išvežimo planus, jei Rusija užpultų

Laukia dar vienas protestas: pareigūnai reikalaus didesnių algų

Šauliai su Vokietijos brigados medikais dalyvavo pratybose „Elektrėnų skydas 2025“.

Vis dar nepasimoko: Kauno autoserviso vadovas ir darbuotojas nuteisti dėl atlyginimų išmokėjimo „vokeliuose“

Joninių renginiai Kaune

Skaitmeninio matomumo didinimas: ar verta rinktis marketingo agentūrą?

Prienų rajone nukrito sklandytuvas, du vyrai gydomi ligoninėje

Nuo pirmadienio vairuotojai susidurs su laikinais sunkumais: bus draudžiamas eismas Sargėnų estakada

JAV jungiasi į karą: sudavė triuškinantį smūgį Irano branduolinei infrastruktūrai

Kauno regiono forumas atskleidė ES investicijų galią

Pagaliau susiprotėjo: pasienyje dingus Rusijos piliečiui, sprendžiama, kaip sustiprinti tranzitinių traukinių kontrolę

Policija per Jonines rengs reidus ir tikrins vairuotojų blaivumą

Kaune pradedamos dar vieno tilto statybos: jungtis tarp Senamiesčio ir Vilijampolės pasitarnaus pėstiesiems ir dviratininkams

Dėl kapitalinio remonto laikinai keisis eismas Birželio 23-iosios gatvėje

Kad švenčių neaptemdytų nelaimė: ekspertų įžvalgos apie pavojingus dūmus

„AquaSpot“ vakarėlyje prie Kauno marių – garsenybės, dievinančios vandens bei saulės pramogas

Seimo narys K. Podolskis teigia nežinąs kaip jo kuro čekiai atsirado pas merą P. Isodą

Skrydis aplink Lietuvą: oreiviai kyla į pažintinę aviacijos kelionę

Ypatinga Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkinių vertybė – brg. gen. Kaziui Skučui dovanota dėžutė cigarams

Joninės su LRT: nuo šventinio koncerto Nidoje iki specialios filmų programos

Nepastebimas pavojus iškylos metu: kada padažai ir prieskoniai gali pakenkti sveikatai

Seimas nepritarė Laisvės gynėjų dienos įtraukimui į švenčių sąrašą

Buvusį Seimo narį T. V. Raskevičių „į laužą“ komentaru siuntęs vyras lieka išteisintas

Tomas Čyvas

STT, čekiukai ir niekdara

Vilties šventei artėjant

Pabėgimas į gamtą: ką pasiimti, kad žvejyba taptų malonumu, o ne iššūkiu?

Kauno teismas ėmėsi pacienčių slaptu filmavimu kaltinamo ginekologo V. Abraičio bylos

Etikos sargų prašys išsiaiškinti, kiek BK pataisas inicijavusių Seimo narių gali turėti interesų konfliktą

Kur rasti stilingų rūbų už prieinamą kainą?

Nosies korekcija vasarą: ar tai – geras metas operacijai?

Apie „Žalgirio“ sunkumus kalbėjęs L.Kleiza: Trinchieri rotacijas yra sunku suprasti

Saulė ir sveikata: kaip suderinti malonumą su saugumu

„Teka loftai“ – šiuolaikiška erdvė jūsų gyvenimui ar verslui

VRM ministras: rudenį bus skelbiamas antras etapas priedangoms savivaldybėse finansuoti

Ieškomas iš tranzitinio traukinio pabėgęs Rusijos pilietis

Pradėtas tyrimas dėl chuliganiškai besielgusio vairuotojo

COVID-19 testų byloje liudijęs S. Skvernelis: nesuprantu, ką L. Jaruševičienė veikia teisme

Kaip apsaugoti dvirates transporto priemones nuo ilgapirščių?

Norintiems pradėti verslą? Jums reikia žinoti 3 būtinus žingsnius

Kauno miesto savivaldybė apjungs dalį seniūnijų

Teismas atmetė kalinčio R. Kurlianskio ieškinį STT pareigūnui

Vaikystės traumos: kaip smurtas ir nepriežiūra veikia vaiko psichiką, kūną ir ateitį

2025-07-06

Ryškus Lietuvos akordas „EXPO 2025 Osakoje“: M. K. Čiurlionio kūryba pakerėjo japonus

2025-07-06

Žinomi žmonės karinių pramogų poligone – mūšio taktikos mokėsi ir moterys

2025-07-06

V. Gapšys į laisvę siekia išeiti skundais

2025-07-06

2030-ieji bus Vytauto Didžiojo metai

2025-07-06

Valstybės vadovai sveikina Mindaugo karūnavimo dienos proga

2025-07-06

„Štai aš siunčiu jus“ (Lk 10, 3) 14 eilinis sekmadienis

2025-07-05

Seimo narys siūlo pasirūpinti sukčių aukomis

2025-07-05

Ieškomi geriausi Lietuvos STEAM mokytojai – prasidėjo „Ateities kūrėjų 2025“ apdovanojimai

2025-07-05

Baltarusų šnipas inicijuoja mainus: nori būti iškeistas į įkalintus lietuvius

2025-07-05

Valstybės dienos renginiai Kaune

2025-07-05

Ką manote apie naująją Rotušės aikštės dangą? Išsakykite savo nuomonę apklausoje

2025-07-05

Sukčiai nesnaudžia: atranda vis naujas žmonių mulkinimo schemas

2025-07-04

Jau greitai dirbtinis intelektas pats norės kalbėtis su jumis

2025-07-04

D. Trumpas žada surengti mišrių kovos menų turnyrą prie Baltųjų rūmų

2025-07-04

Skaitmeninis šlamštas telefone: štai kaip sumažinti netvarką

2025-07-04

Uogų sezonas: kas stiprina organizmą, o kas – sukelia audrą pilve?

2025-07-04

Vykstančių į Lenkiją laukia sustiprintos patikros: kontrolė bus vykdoma 13-oje vietų

2025-07-04

Mirė Q. Tarantino filmų žvaigždė, aktorius M. Madsenas

2025-07-03

Astronomai Saulės sistemoje aptiko dideliu greičiu skriejančią kometą

2025-07-03

Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriui – nemalonumai: tarnybinis patikrinimas gali būti tik pradžia

2025-07-03

Siūlo bausti P. Gražulį 10 tūkst. eurų bauda

2025-07-03

Lietuva vertins branduolinės energetikos plėtros galimybes – Ignalinos atominė elektrinė prisidės ekspertiškai

2025-07-02

Lietuvos zoologijos sodui – 87-eri: kartu su gamta, bendruomene ir ateities planais

2025-07-02
Tomas Čyvas

Nuo Vilniaus iki pat Manilos nieko naujo (video)

2025-07-02

Sklinda nevilties šauksmas: šuniukus gelbėjančiai įstaigai pačiai reikia gerų žmonių pagalbos

2025-07-02

Premjerui G. Paluckui neramios dienos: prieš jį ir valdančiuosius rengiamas protestas

2025-07-02

IX forto pėdsakas Miuncheno „Bayern“ istorijoje: Oto Alberto Byro šeimos likimas

2025-07-01

Vasariška sporto fiesta Birštone: danguje varžysis karšto oro balionų oreiviai, žemėje – galiūnai

2025-07-01

Ką daryti, jei stogo santvaros pradėjo girgždėti?

2025-07-01

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Kauniečiams kasdienės naujienos