Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Redakcija
  • Kaunas, Kauno rajonas
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Politika
  • Finansai
  • Kriminalai
  • Gyvenimas
  • Sportas
  • Video
  • Apklausos
Menu Close
  • Naujienos 
    • Redakcija
    • Kaunas, Kauno rajonas
    • Lietuva
    • Pasaulis
    • Politika
    • Finansai
    • Kriminalai
    • Gyvenimas
    • Sportas
    • Video
    • Apklausos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Neturite paskyros? Užsiregistruoti

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Registruotis

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Ar Lietuvos miesteliai liks be vaistinių?

  • 2023-04-17
  • Tomas Čyvas
  • Kaunas, Kauno rajonas, Kauno rajonas, Sveikata
Vaistai

Lietuvos vaistinių asociacijos (LVA) pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė kartoja, kad nepakeitus kai kurių sprendimų ir nesiėmus priemonių nuo liepos 1 dienos gali užsidaryti apie 200 vaistinių.

Tokios diskusijos įsiliepsnojo artėjant dienai, kai įsigalios nauja tvarka. Pokyčio esmė tokia – dabar vaistinėje gali dirbti ir vienas farmakotechnikas-vaistininko padėjėjas, jeigu jį nuotoliniu būdu prižiūri vaistininkas, tačiau nuo liepos 1 dienos tokios galimybės nebeliks.

Tai reiškia, kad visose vaistinėse visą jų darbo laiką fiziškai turės būti būtent vaistininkas. Reformos šalininkai sako, kad taip norima gerinti paslaugų kokybę, o priešininkai atkerta, esą tų paslaugų kai kas nebegaus visai.

Galiojančia tvarka žmonės patenkinti?

Anot K.Nemaniūtės-Gagės, labai svarbu akcentuoti, kad Lietuvos gyventojai yra patenkinti vaistinių skaičiumi. Praeitų metų pabaigoje atlikta „Spinter tyrimai“ apklausa parodė, kad net 88 proc. apklaustųjų teigia, jog vienos ar kelių vaistinių buvimas šalia namų jiems yra svarbus.

„Matome ir nuotolinės prekybos receptiniais vaistais skaičius, kurie yra itin maži. Tai rodo, kad žmonėms vis dar reikia gyvo kontakto, gyvo bendravimo ir esama nuotolinė receptinių vaistų sistema daugeliui yra per sudėtinga, jog būtų naudojama kasdien“, – aiškina K.Nemaniūtė-Gagė.

Tad, pasak jos, būtina kiek įmanoma stengtis, kad šiuo metu veikiančios vaistinės toliau galėtų dirbti ir užtikrinti vaistų bei konsultacijų prieinamumą kuo plačiau. Jei nebus priimti sprendimai, nuo liepos 1 dienos esą ne tik užsidarys beveik 200 vaistinių, bus atleisti jose dirbantys farmakotechnikai, bet ir sumažės vaistų prieinamumas tam tikruose regionuose.

Lygina su alkoholiu

Pokyčiams sako pritariantis buvęs sveikatos apsaugos ministras, Seimo narys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai atstovaujantis Aurelijus Veryga. Aukščiau aprašytų grėsmių rimtai nevertina.

„Pokyčiams pasiruošti buvo skirta 16 metų ir jie vis atidėlioti. Mes turime orientuotis į tai, kad vaistinė nebūtų vien vaistų parduotuvė. Ten dirbantys specialistai turi gebėti suteikti ir kitas paslaugas bei konsultuoti. Turime orientuotis į geriausius pavyzdžius, nes mūsų žmonės nusipelno gauti aukščiausios kokybės paslaugas“, – sako jis.

Kaip „Valstiečių laikraščiui“ komentavo buvęs ministras, gąsdinimai, kad viskas tuoj užsidarys ir daugybė žmonių liks be darbo, esą pasigirsta visada, kai kalbama apie kokius nors esminius pokyčius.

„Prisiminkite, kas buvo šnekama, kai draudėme alkoholį degalinėse – esą pabrangs benzinas. Kai uždraudėme juo prekiauti kioskuose, kažkas rėkavo, jog daugybė bedarbių ateis pašalpų. Kai paaiškėjo, kad juo prekiaujančių kioskų per visą Lietuvą buvo vos keli šimtai, buvo apsiraminta“, – priminė jis.

Sistema veikė dešimtmečiais

K.Nemaniūtė-Gagė aiškina, kad didelėse vaistinėse dirba ir vaistininkai, ir farmakotechnikai, o mažesnėse, dažnai nutolusiose nuo regiono centrų, dalį dienos dirba farmakotechnikai, nuotoliniu būdu prižiūrimi vaistininkų. Tai reiškia, kad vaistininkai atvažiuoja į vaistinę, patikrina receptus, pakeičia farmakotechniką susirgus ar atostogų metu, o kitu laiku, jei yra reikalinga, konsultuoja telefonu.

„Tokia sistema Lietuvoje sklandžiai veikia dešimtmečiais, nuo šio darbo modelio nesklandumų nepatyrė nei gyventojai, nei farmacijos specialistai. Nesulaukėme jokių skundų nei iš valstybinių institucijų, nei iš vaistininkų ar farmakotechnikų, nei iš gyventojų. Tad mes kalbame apie tai, kad šiuo metu esanti sistema ir turėtų likti, nes ji puikiai veikia. Nereikia griauti suderinto mechanizmo ir uždarinėti vaistinių“, – sako ji.

Nuotolinė farmakotechnikų priežiūra, kaip nurodoma LVA komentare, taip pat yra Danijoje. Tuo tarpu Švedijoje ir Suomijoje farmakotechnikai gali dirbti vieni, Didžiojoje Britanijoje dėl vaistininkų trūkumo taip pat svarstoma numatyti galimybę farmakotechnikus prižiūrėti nuotoliniu būdu.

Gali nelikti nei paslaugos, nei kokybės

Viešoje diskusijoje dalyvaujantis Vaistinių darbuotojų profesinės sąjungos (VSPS) pirmininkas Žydrūnas Mineikis žiniasklaidai yra nurodęs, kad gąsdinimai vaistinių uždarymu tik skatina farmakotechnikų ir vaistininkų supriešinimą, rodo didžiųjų vaistinių tinklų nenorą investuoti, imtis permainų.

Jam antrina A.Veryga, nurodydamas, kad ypač didžiuosiuose miestuose vaistinių koncentracija didžiulė. „Dažname prekybos centre jų yra po kelias. Ir visos didžiųjų tinklų. Iš esmės ir regionuose nelabai likę mažų privačių vaistinėlių. Kaip parodė situacija pandemijos valdymo metu, vis labiau auga ir nuotolinių paslaugų galimybė. Receptą išsirašyti, o ir net užsisakyti, kad jį atvežtų į namus, tampa vis lengviau, tokia tendencija tik stiprės“, – savo argumentus vardija politikas.

Deja, ne viskas yra taip gražu ir ne visi paslaugos vartotojai paskui šias technologines pažangas spėja. „Senstant visuomenei turime ieškoti sprendimų, kaip priartinti paslaugas prie gyventojų. Šiuo metu slaugytojams funkcijos yra plečiamos, tad kodėl negalime galvoti ir apie farmakotechnikų funkcijų išplėtimą? O dar dažnai viešojoje erdvėje pasitaiko komentarų, kuriuose gręžiojamės į šalis, kur farmakotechnikai ir mokosi trumpiau, ir jų kompetencijos nėra tokios aukštos, kaip Lietuvoje ruošiamų specialistų“, – atkerta K.Nemaniūtė-Gagė.

Kompetencijos pakanka

Farmakotechnikai Lietuvoje, kaip nurodo vaistininkų atstovė, ruošiami itin kokybiškai. Jie yra įgiję aukštąjį išsilavinimą, tris metus studijavę būtent tai, ką ir dirba, kaip aptarnauti vaistinės klientus ir jiems suteikti farmacinę paslaugą, apie vaistinius preparatus, taip pat pusę metų atlikę praktikas vaistinėse. Vaistininkai turi universitetinį išsilavinimą, tad tik jie gali būti vaistinės farmacinės veiklos vadovais, tik jie gali teikti farmacinės rūpybos paslaugas. Tačiau išduoti vaistus ir suteikti farmacinę paslaugą, t.y. informuoti apie vaistų vartojimą ir jų veikimą, farmakotechnikai ne tik gali, nes tai puikiai išmano, bet ir yra tam ruošiami.

Dar daugiau – farmakotechnikai Lietuvos vaistinėse, kaip pabrėžia K.Nemaniūtė-Gagė, tokias paslaugas teikia jau daugiau kaip 20 metų. „Juk suprantame, kad vaistininkas, farmakotechnikui aptarnaujant pacientus, nestovi už nugaros, neseka kiekvieno jo žingsnio. Farmakotechnikas laisvai atlieka savo darbą, tik jei turi klausimų, kreipiasi į vaistininką, o šiais laikais tai lengvai atliekama ir nuotoliniu būdu“, – pastebi vaistininkų atstovė.

Sotus alkano neatjaučia?

Didžiųjų miestų vaistinių klientams išties nelabai aktualūs nuogąstavimai dėl to, kad kažkas užsidarys, tačiau regionuose kai kam, ypač vyresnio amžiaus žmonėms, kurie dažnai ne tik sunkiai juda patys, bet dar ir gyvena nutolusiose vietovėse, nebus paprasta kiekvieną kartą įveikti didelius atstumus iki tų vaistinių, kurioms tų specialistų užteks. Taigi, aukšta paslaugos kokybė gali nuvertėti, jei pati paslauga bus sunkiai prieinama.

Taip pat atkreipiamas dėmesys, kad Lietuvoje net 75 proc. licencijas turinčių vaistininkų dirba vaistinėse, kai kitų šalių vidurkis yra 54 proc. (LVA pateikiami skaičiai). Tad natūralu, kad 100 proc. licencijuotų vaistininkų negali dirbti tik vaistinėse. Tokiu atveju sistema sugriūtų, nes jų reikia ir Sveikatos apsaugos ministerijoje, ir Valstybinėje vaistų kontrolės tarnyboje, ir vaistų gamintojų atstovybėse, vaistų didmeninio platinimo įmonėse, universitetuose ir pan.

Šioje rinkoje tikrai didelė konkurencija, dažnai miestuose dirbantys vaistininkai yra kviečiami važiuoti dirbti į regionus, siūlant ir didesnį atlyginimą, ir kitus privalumus, tačiau paprastai žmonės nelinkę keisti savo gyvenamosios vietos. Labai geras to pavyzdys Kaunas, kur vaistininkų turime daugiausiai, tačiau jie vis tiek nori pasilikti gyventi ir dirbti šiame mieste.

Išties išvilioti žmogų, ypač turintį aukštą kvalifikaciją, kraustytis iš Vilniaus ar Kauno į kokią gilesnę provinciją nėra nei pigu, nei paprasta.

Diskusija sena

Pasaulio sveikatos organizacijos įgaliotinis Europos regionui Vytenis Povilas Andriukaitis šią situaciją komentuoja labai aptakiai. Pavojaus varpais nemuša, bet pripažįsta esant problemų.

„Tai nuolat vykstanti naujų ir jau patvirtintų gydymo būdų įtraukimo į vaistų kompensavimo sistemą praktika. Inovatyvus gydymas – sudėtinga tema. Ekonomiškai silpnesnės šalys, deja, negali kompensuoti tokia apimtimi naujų gydymo metodikų bei vaistų, kaip tai daro ekonomiškai stiprios šalys. Bet žingsnis po žingsnio inovacijos atsiranda ir pas mus“, – „Valstiečių laikraščiui“ sakė V.P.Andriukaitis.

Svarbu, kad diegiant inovacijas ir vykdant „ilgai lauktus“ pokyčius staigiais viražais, paslaugų neprieinamumas nenuvarytų per daug žmonių į kapus ir neturėtų tragiškų padarinių jų sveikatai. Primintina, kokios nesąmonės iki šiol ištinka išgirtoje, už beprotiškus pinigus diegtoje bei nuolat remontuojamoje ir vis dar ne visada be trukdžių veikiančioje e.sveikatos sistemoje.

Valstietis.lt

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Panašūs straipsniai:

Vaikystės traumos: kaip smurtas ir nepriežiūra veikia vaiko psichiką, kūną ir ateitį

Ryškus Lietuvos akordas „EXPO 2025 Osakoje“: M. K. Čiurlionio kūryba pakerėjo japonus

Žinomi žmonės karinių pramogų poligone – mūšio taktikos mokėsi ir moterys

V. Gapšys į laisvę siekia išeiti skundais

2030-ieji bus Vytauto Didžiojo metai

Valstybės vadovai sveikina Mindaugo karūnavimo dienos proga

„Štai aš siunčiu jus“ (Lk 10, 3) 14 eilinis sekmadienis

Seimo narys siūlo pasirūpinti sukčių aukomis

Ieškomi geriausi Lietuvos STEAM mokytojai – prasidėjo „Ateities kūrėjų 2025“ apdovanojimai

Baltarusų šnipas inicijuoja mainus: nori būti iškeistas į įkalintus lietuvius

Valstybės dienos renginiai Kaune

Ką manote apie naująją Rotušės aikštės dangą? Išsakykite savo nuomonę apklausoje

Sukčiai nesnaudžia: atranda vis naujas žmonių mulkinimo schemas

Jau greitai dirbtinis intelektas pats norės kalbėtis su jumis

D. Trumpas žada surengti mišrių kovos menų turnyrą prie Baltųjų rūmų

Skaitmeninis šlamštas telefone: štai kaip sumažinti netvarką

Uogų sezonas: kas stiprina organizmą, o kas – sukelia audrą pilve?

Vykstančių į Lenkiją laukia sustiprintos patikros: kontrolė bus vykdoma 13-oje vietų

Mirė Q. Tarantino filmų žvaigždė, aktorius M. Madsenas

Astronomai Saulės sistemoje aptiko dideliu greičiu skriejančią kometą

Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriui – nemalonumai: tarnybinis patikrinimas gali būti tik pradžia

Siūlo bausti P. Gražulį 10 tūkst. eurų bauda

Lietuva vertins branduolinės energetikos plėtros galimybes – Ignalinos atominė elektrinė prisidės ekspertiškai

Lietuvos zoologijos sodui – 87-eri: kartu su gamta, bendruomene ir ateities planais

Tomas Čyvas

Nuo Vilniaus iki pat Manilos nieko naujo (video)

Sklinda nevilties šauksmas: šuniukus gelbėjančiai įstaigai pačiai reikia gerų žmonių pagalbos

Premjerui G. Paluckui neramios dienos: prieš jį ir valdančiuosius rengiamas protestas

IX forto pėdsakas Miuncheno „Bayern“ istorijoje: Oto Alberto Byro šeimos likimas

Vasariška sporto fiesta Birštone: danguje varžysis karšto oro balionų oreiviai, žemėje – galiūnai

Ką daryti, jei stogo santvaros pradėjo girgždėti?

Ar „ChatGPT“ gali padėti SEO optimizacijai?

Sportas ir klimato realybė: kaip aplinkos pokyčiai formuoja naują sportinę kasdienybę

Indijos pilietis Kaune stos prieš teismą dėl galimo kanapių platinimo nepilnametėms

Kauno zoologijos sode nulūžusi šaka nukrito ant ledų pardavėjos

V. Matijošaičio sužalotas pėsčiasis išleistas gydytis, policija pradeda administracinę teiseną

Planas vasarai: gražiausi Europos miesteliai, kurie atrodo lyg iš pasakos

Laikas pasilepinti: vasariški kavos receptai

Kauno meras V. Matijošaitis partrenkė per pėsčiųjų perėją ėjusį vyrą

Po gaisro „Kauno švara“ tęsia veiklą

Kaune sprogo granata: atliekamas ikiteisminis tyrimas

Lietuvos sparčiai auga skaitmeninis verslas: lenkiame ES vidurkį

Liepos 1 d. – ekskursija, ženklinanti Antanui Poškai ir Matui Šalčiui skirtos kelionės pradžią Kaune

Tomas Čyvas

Nusipirkai automobilį? Neskubėk džiaugtis

Kaune iš vyro plėšikas atėmė 30 tūkst. eurų

Švedijos karalienės slaugos konkursą laimėjusi Jurgita: turime keisti požiūrį į pacientą

Kuri sporto šaka gali padėti prailginti gyvenimo trukmę?

Dirbtinis intelektas jau sėdi prie personalo atrankų stalo

„Čekutininkams“ palankios BK pataisos Seime įveikė svarstymo stadiją

Plėšimu ir neatsargiu gyvybės atėmimu kaltinamas I. Molotkovas: labai gailiuosi

Atvira ar įstiklinta? Kaip išsirinkti tinkamiausią verandos tipą savo namams

Vaikas ant keturračio: kaip jį išmokyti važiuoti ir užtikrinti saugumą?

Seimas linkęs leisti savivaldybėms rinkti rinkliavą už eismo ribojimus

Pareigūnų piketas: policininkai kvietė G. Palucką į ekipažą

A. Kandrotas-Celofanas paleistas į laisvę

Teismas sujungė nuomonės formuotojos S. Lipnės įmonės ir buvusios darbuotojos bylas

A. Klišonis: savivalda gali priimti tikslesnius sprendimus nei desovietizacijos komisija

Liberalai siūlo kandidatus pirmininko rinkimams: daugiausiai palaikymo sulaukia V. Čmilytė-Nielsen

„Western Union“ pastatą sprogdinęs jaunuolis nuteistas už J. Juškaitės ir B. Sabatauskaitės niekinimą

Aukščiausio lygio sportininkus parengusiems treneriams siūloma mokėti rentas

Būti žmogumi ir internete: kaip mokytis skaitmeninio pilietiškumo

Vaikų žaidimų aikštelės: kokie pavojai jose slypi?

Lenkija rengia meno vertybių išvežimo planus, jei Rusija užpultų

Laukia dar vienas protestas: pareigūnai reikalaus didesnių algų

Šauliai su Vokietijos brigados medikais dalyvavo pratybose „Elektrėnų skydas 2025“.

Vis dar nepasimoko: Kauno autoserviso vadovas ir darbuotojas nuteisti dėl atlyginimų išmokėjimo „vokeliuose“

Joninių renginiai Kaune

Skaitmeninio matomumo didinimas: ar verta rinktis marketingo agentūrą?

Prienų rajone nukrito sklandytuvas, du vyrai gydomi ligoninėje

Nuo pirmadienio vairuotojai susidurs su laikinais sunkumais: bus draudžiamas eismas Sargėnų estakada

JAV jungiasi į karą: sudavė triuškinantį smūgį Irano branduolinei infrastruktūrai

Kauno regiono forumas atskleidė ES investicijų galią

Pagaliau susiprotėjo: pasienyje dingus Rusijos piliečiui, sprendžiama, kaip sustiprinti tranzitinių traukinių kontrolę

Policija per Jonines rengs reidus ir tikrins vairuotojų blaivumą

Kaune pradedamos dar vieno tilto statybos: jungtis tarp Senamiesčio ir Vilijampolės pasitarnaus pėstiesiems ir dviratininkams

Dėl kapitalinio remonto laikinai keisis eismas Birželio 23-iosios gatvėje

Kad švenčių neaptemdytų nelaimė: ekspertų įžvalgos apie pavojingus dūmus

„AquaSpot“ vakarėlyje prie Kauno marių – garsenybės, dievinančios vandens bei saulės pramogas

Seimo narys K. Podolskis teigia nežinąs kaip jo kuro čekiai atsirado pas merą P. Isodą

Skrydis aplink Lietuvą: oreiviai kyla į pažintinę aviacijos kelionę

Ypatinga Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkinių vertybė – brg. gen. Kaziui Skučui dovanota dėžutė cigarams

Joninės su LRT: nuo šventinio koncerto Nidoje iki specialios filmų programos

Nepastebimas pavojus iškylos metu: kada padažai ir prieskoniai gali pakenkti sveikatai

Seimas nepritarė Laisvės gynėjų dienos įtraukimui į švenčių sąrašą

Buvusį Seimo narį T. V. Raskevičių „į laužą“ komentaru siuntęs vyras lieka išteisintas

Tomas Čyvas

STT, čekiukai ir niekdara

Vilties šventei artėjant

Pabėgimas į gamtą: ką pasiimti, kad žvejyba taptų malonumu, o ne iššūkiu?

Kauno teismas ėmėsi pacienčių slaptu filmavimu kaltinamo ginekologo V. Abraičio bylos

Etikos sargų prašys išsiaiškinti, kiek BK pataisas inicijavusių Seimo narių gali turėti interesų konfliktą

Kur rasti stilingų rūbų už prieinamą kainą?

Nosies korekcija vasarą: ar tai – geras metas operacijai?

Apie „Žalgirio“ sunkumus kalbėjęs L.Kleiza: Trinchieri rotacijas yra sunku suprasti

Saulė ir sveikata: kaip suderinti malonumą su saugumu

„Teka loftai“ – šiuolaikiška erdvė jūsų gyvenimui ar verslui

VRM ministras: rudenį bus skelbiamas antras etapas priedangoms savivaldybėse finansuoti

Ieškomas iš tranzitinio traukinio pabėgęs Rusijos pilietis

Pradėtas tyrimas dėl chuliganiškai besielgusio vairuotojo

COVID-19 testų byloje liudijęs S. Skvernelis: nesuprantu, ką L. Jaruševičienė veikia teisme

Kaip apsaugoti dvirates transporto priemones nuo ilgapirščių?

Norintiems pradėti verslą? Jums reikia žinoti 3 būtinus žingsnius

Kauno miesto savivaldybė apjungs dalį seniūnijų

Teismas atmetė kalinčio R. Kurlianskio ieškinį STT pareigūnui

Vaikystės traumos: kaip smurtas ir nepriežiūra veikia vaiko psichiką, kūną ir ateitį

2025-07-06

Ryškus Lietuvos akordas „EXPO 2025 Osakoje“: M. K. Čiurlionio kūryba pakerėjo japonus

2025-07-06

Žinomi žmonės karinių pramogų poligone – mūšio taktikos mokėsi ir moterys

2025-07-06

V. Gapšys į laisvę siekia išeiti skundais

2025-07-06

2030-ieji bus Vytauto Didžiojo metai

2025-07-06

Valstybės vadovai sveikina Mindaugo karūnavimo dienos proga

2025-07-06

„Štai aš siunčiu jus“ (Lk 10, 3) 14 eilinis sekmadienis

2025-07-05

Seimo narys siūlo pasirūpinti sukčių aukomis

2025-07-05

Ieškomi geriausi Lietuvos STEAM mokytojai – prasidėjo „Ateities kūrėjų 2025“ apdovanojimai

2025-07-05

Baltarusų šnipas inicijuoja mainus: nori būti iškeistas į įkalintus lietuvius

2025-07-05

Valstybės dienos renginiai Kaune

2025-07-05

Ką manote apie naująją Rotušės aikštės dangą? Išsakykite savo nuomonę apklausoje

2025-07-05

Sukčiai nesnaudžia: atranda vis naujas žmonių mulkinimo schemas

2025-07-04

Jau greitai dirbtinis intelektas pats norės kalbėtis su jumis

2025-07-04

D. Trumpas žada surengti mišrių kovos menų turnyrą prie Baltųjų rūmų

2025-07-04

Skaitmeninis šlamštas telefone: štai kaip sumažinti netvarką

2025-07-04

Uogų sezonas: kas stiprina organizmą, o kas – sukelia audrą pilve?

2025-07-04

Vykstančių į Lenkiją laukia sustiprintos patikros: kontrolė bus vykdoma 13-oje vietų

2025-07-04

Mirė Q. Tarantino filmų žvaigždė, aktorius M. Madsenas

2025-07-03

Astronomai Saulės sistemoje aptiko dideliu greičiu skriejančią kometą

2025-07-03

Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriui – nemalonumai: tarnybinis patikrinimas gali būti tik pradžia

2025-07-03

Siūlo bausti P. Gražulį 10 tūkst. eurų bauda

2025-07-03

Lietuva vertins branduolinės energetikos plėtros galimybes – Ignalinos atominė elektrinė prisidės ekspertiškai

2025-07-02

Lietuvos zoologijos sodui – 87-eri: kartu su gamta, bendruomene ir ateities planais

2025-07-02
Tomas Čyvas

Nuo Vilniaus iki pat Manilos nieko naujo (video)

2025-07-02

Sklinda nevilties šauksmas: šuniukus gelbėjančiai įstaigai pačiai reikia gerų žmonių pagalbos

2025-07-02

Premjerui G. Paluckui neramios dienos: prieš jį ir valdančiuosius rengiamas protestas

2025-07-02

IX forto pėdsakas Miuncheno „Bayern“ istorijoje: Oto Alberto Byro šeimos likimas

2025-07-01

Vasariška sporto fiesta Birštone: danguje varžysis karšto oro balionų oreiviai, žemėje – galiūnai

2025-07-01

Ką daryti, jei stogo santvaros pradėjo girgždėti?

2025-07-01

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Kauniečiams kasdienės naujienos