Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Sulaikyti organizuotos nusikalstamos grupuotės nariai, organizavę ir vykdę narkotinių medžiagų kontrabandą tarptautiniu mastu

  • 2021-02-02
  • Kaunieciams.lt
  • Be kategorijos

2021 02 02

Po ilgalaikio ir sudėtingo tyrimo, Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai kartu su Generalinės prokuratūros ir Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorais, glaudžiai bendradarbiaudami su Ispanijos Karalystės policijos centrinio padalinio pareigūnais, kovojančiais su organizuotu nusikalstamumu ir Lenkijos Respublikos policijos centrinio tyrimo biuro Krokuvos padalinio policijos pareigūnais išaiškino ir sulaikė organizuotos nusikalstamos grupuotės lyderius bei narius, kurie disponavo labai dideliais narkotinių medžiagų kiekiais, organizavo ir vykdė jų kontrabandą įvairiose užsienio šalyse. Ši tarptautinė operacija yra efektyvaus ir kryptingo tarptautinės teisėsaugos bendruomenės darbo rezultatas.

Tarptautinės sulaikymo operacijos pagrindu tapo Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnų  inicijuotas ir ilgą laiką vykdytas didelės apimties tyrimas dėl organizuotos nusikalstamos grupuotės narių padarytų labai sunkių ir sunkių nusikaltimų Lietuvoje ir kitose Europos šalyse. Tarptautinės operacijos metu Lietuvoje, Lenkijoje, Ispanijoje buvo sulaikyti 9 įtariamieji, tarp jų – organizuotos nusikalstamos grupuotės lyderis ir aktyviausi nariai.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad Lietuvos Respublikos pilietis subūrė nusikalstamą grupuotę, kuriai vadovaudamas, organizuodavo narkotinių medžiagų kontrabandą ir prekybą labai dideliais kiekiais tarptautiniu mastu. Nusikaltimams vykdyti buvo pasitelkiamos įvairios transporto priemonės: jachtos, krovininiai vilkikai, lengvieji automobiliai. Nusikalstama organizuota grupuotė sistemingai ir pelningai vykdė nusikaltimus laikydamasi ypatingos konspiracijos ir, turimais duomenimis, yra susijusi su didelio kiekio kontrabandos organizavimu – ne mažiau kaip 1450 kg įvairių rūšių kvaišalų (kokaino, hašišo, kanapių).
 
Būtina paminėti, kad vienas iš šios organizuotos nusikalstamos grupuotės organizatoriams – lyderiams inkriminuojamų narkotikų kontrabandos epizodų siejamas su 2010 metais, kuomet Prancūzijoje, Gvadelupėje (Karibų jūros regione), Prancūzijos Respublikos teisėsaugos institucijų pareigūnams, bendradarbiaujant su Jungtinių Amerikos Valstijų Narkotikų kontrolės administracijos (JAV DEA) ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnais, buvo sulaikyta jachta. Joje buvo rasta ir išimta 385 kg kokaino. Dėl šio nusikaltimo Prancūzijoje buvo nuteisti keli asmenys, vienas jų Lietuvos Respublikos pilietis, kitas – Ukrainos Respublikos pilietis. 2010 metų įvykis sukėlė didelį atgarsį mūsų visuomenėje. Lietuvos kriminalinės policijos biure atliekamo tyrimo metu buvo nustatyta, kad tikrieji nusikaltimo, įvykdyto dar prieš daugelį metų, pagrindiniai organizatoriai yra ką tik tarptautiniu mastu sutriuškintos organizuotos nusikalstamos grupuotės nariai, o Prancūzijoje buvo sulaikyti ir nuteisti tik vykdytojai.

2021 m. paskutinę sausio mėn. savaitę vienu metu Lietuvos Respublikoje, Lenkijos Respublikoje ir Ispanijos Karalystėje buvo surengta sulaikymo operacija. Operacijos metu Ispanijos Karalystėje buvo sulaikytas organizuotos nusikalstamos grupuotės lyderis, taip pat Ispanijoje buvo demaskuotos narkotinių medžiagų laboratorijos, nusikaltimo darymo vietoje sulaikyti įtariamieji – Lietuvos Respublikos piliečiai, kurie priklausė minėtai grupuotei.

Kratų atlikimo metu minėtose narkotinių medžiagų laboratorijose buvo rasti ir išimti labai dideli kiekiai auginamų narkotinių medžiagų – kanapės, taip pat narkotinių medžiagų gamybai skirtos priemonės bei įrenginiai. Nustatyta, kad bendrai minėtose narkotinių medžiagų laboratorijose sistemingai buvo auginami dideli kiekiai narkotinių medžiagų – kanapių.


      
Operacija Lietuvoje

Bendrai Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „ARAS“ pareigūnai Lietuvoje minėtų įtariamųjų gyvenamosiose ir pagalbinėse patalpose, automobiliuose  atliko 24 kratas. Kratų metų buvo rasta ir išimta dešimtys tūkstančių eurų grynųjų pinigų, šaunamieji ginklai ir skirtingo kalibro šaudmenys, narkotinės medžiagos, suklastoti asmens tapatybės dokumentai ir kiti civilinėje apyvartoje draudžiami daiktai. Trims sulaikytiems asmenims Lietuvos Respublika yra išdavusi Europos arešto orderius.

Griežčiausia bausmė, galinti grėsti organizuotos grupuotės nariams – laisvės atėmimas iki penkiolikos metų.

Pasak Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko Rolando Kiškio, kova su organizuotu nusikalstamumu, ypač su pavojingiausiomis jo formomis, yra viena iš prioritetinių Lietuvos kriminalinės policijos biuro veiklos sričių, kuriai yra skiriamas ypatingas dėmesys. Atliktas plataus masto tyrimas yra vienas iš sėkmingo ir glaudaus tarpinstitucinio bei tarptautinio bendradarbiavimo, siekiant užkardyti ir neutralizuoti Lietuvoje ir užsienio valstybėse veikiančias pavojingas organizuotas nusikalstamas grupuotes, pavyzdžių.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja didelę patirtį tokiose bylose turintys Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai. Prokurorai džiaugiasi itin efektyviu ir konstruktyviu bendradarbiavimu su Lietuvos ir užsienio kolegomis pabrėždami aukštą profesionalumą ir operatyvumą.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

„Kilmės viršūnėse. Didybė, palaidota po laiko dulkėmis“

Vaikų dantų priežiūra Lietuvoje prastoka

Veryga: koalicijoje jaučiamės sunkiai

Lietuva griežtins sunkiasvorių transporto priemonių kontrolę

Iranas grasina aklinai uždaryti Hormūzo sąsiaurį

„Žalgiris“ susitvarkė su Šiauliais (video)

KTU: vaisius ir daržoves plauk teisingai

„Aš esu prisikėlimas ir gyvenimas“ (Jn 11, 25) V Gavėnios sekmadienis

Teroristai prieš 10 metų užmušė 32 nekaltus žmones

Lietuviai labiausiai nerimauja dėl sveikatos

Moksleiviams išbandymas: pastatyti tiltą

Politologai: Radvilavičius vargu ar laimės Kaune

Policija apie įvykius Kauno apskrityje

Parodos „Stasys Eidrigevičius. Hommage à Čiurlionis“ atidarymas

Paukščiai grįžta

„Žaliasis kursas” papjaus ūkininkus?

Vytautas Strolia atsakė į klausimą dėl ateities

Atsibastėliai nerimsta

By Mfield, Matthew Field, http://www.photography.mattfield.com; edit by Waugsberg (rotation 0,4°) - Own work, GFDL 1.2, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11793846

Vokietijoje vėl aistros dėl politinio dešinumo

Prezidentas apie Hormūzo sąsiaurį

Pasaulinė vandens diena

Pažaislis

Į Pažaislio vienuolyną investuos 1,6 mln. eurų

„Žalgirio“palaikymas Lietuvoje yra ypatingas

Teismas: Elonas Muskas melavo

Rusija nesiliauja puolusi Ukrainos

LEA parama 2026 m.: proga atsinaujinti šildymą pigiau ir tvariau

Kovo 21-oji – kas tai?

Potvynio padėtis stabilizuojasi

Panemunės pilyje – misterija ,,Septyni tiltai“

„Žalgiris“ nukovė „Real“ (video)

Pakaunėje krykštauja 200-asis kūdikis iš Raudondvario

Vilkikai grįš iš Baltarusijos

Vokietijos brigada bus? Paraštėje?

Kaune atsidaro „Gintaro baldų“ salonas

Mastaičiuose – jaunųjų plaukikų kova dėl A. Statkevičiaus taurės

Giraitės gamykla kulkas gamins pati

Jaunimo krepšinis turi trenerius

Garliavoje pasveikinta trečioji 100-metė

Kaunas brangins komunalines paslaugas?

Koks yra alaus mielių poveikis

Patarimai, kaip užtikrinti jo ilgaamžiškumą ir išvengti komplikacijų

Dantų tiesinimas suaugusiems: ar kada nors būna per vėlu?

Kas yra haloterapija?

Dantų tiesinimas kapomis – šiuolaikinės ortodontijos laimėjimas

Kas sudaro Salesforce CRM kainą?

Pirmasis FUTURE IS NOW sezonas finišavo Zapyškyje

Prezidento netikrins

Į Kauną atvyksta Raganiukės teatras: mažųjų laukia pasaka „Pelenė“

Rajonų keliuose bus krovininio transporto ribojimų

JAV ir Japonija apie projektus bei Perl Harborą

Ignalinoje lankėsi europarlamentarai

Naujasis „BMW i3“ – iki 900 km viena įkrova

Kuras per savaitę šalyje brango iki 3,8 proc.

Atėjo ilgai lauktas pavasaris

Atėjo ilgai lauktas pavasaris

Rusija užsipuolė Izraelį

Tomas Čyvas

Profesinis ugdymas tik lietuviškai

JAV atšaukia sankcijas dviem Baltarusijos bankams ir „Belaruskalij“

Kauno ir Marijampolės verslui rūpi demografijos iššūkiai

Lietuvai – istorinis NCAA vakaras (Video)

Vilnius šoka Kaunui

Kaunas pirmauja kultūros paveldo  srityje

pinigiukai

VMI pradėjo GPM grąžinimą

Nausėda:  judame taikaus susinaikinimo keliu

Babtų gimnazisto triumfas

Kataras pasmerkė Izraelio veiksmus

Aleksandro Stulginskio žvaigždę Friedrichui Merzui?

Kauno rajono mokykloms naujos priemonės

Kauno rajone viešasis transportas važiuos kitaip

Kaune veiks erdvė jaunimui

Estetinė ginekologija: ne tik grožiui, bet ir gyvenimo kokybei

Kaip žinoti ar pasirinkta Google ADS agentūra yra gera?

Mergina žiūrinti į nešiojamojo kompiuterio ekraną

Tarptautinis projektas „FACTory“ kovos su dezinformacija

Šeši Vitalijaus Balkaus punktai

Žalieji abejoja Neries upės gilinimu

Kauno rajone startavo pirmasis mokyklų esporto čempionatas

Tomas Čyvas

Balsuoti nuo 16 m. galima bus?

Kovo 23-oji gali tapti pašalpadieniu

„Sraigė” lietuvių kalbos puoselėtojai

Aukščiausiasis Teismas atnaujino Misiūno bylą prieš prezidentą

Futbolo kamuolys

„Lidl“ ir UEFA skelbia unikalią strateginę partnerystę

VDU trenerių kursai – siekiantiems tapti sporto srities lyderiais

Seime pristatoma Nacionalinio saugumo strategija

Skyrybos moterims kainuoja brangiau?

Kauno teismui perduota byla

JK 24 m. nuteistas pedofilas – lopšelio darbuotojas

vanduo

Turėsime dar 3 naujas atmintinas dienas?

Lietuvos darželių bėdos

Ukraina

Per Rusijos raketų ataką Dnipropetrovsko srityje žuvo du žmonės

Savaitės orai įvairuos

Svarstoma savivaldos rinkimuose leisti balsuoti 16-mečiams

Lekšas turi savo prognozę: „Žalgiris“ šiemet turi daugiau šansų laimėti Eurolygą nei „Rytas“ LKL

Seime norima naikinti baudas už netvarkingus riboženklius

JAV automobilių aukcionai: 5 platformos ir kaip sutaupyti iki 35 %

Purpurinė diena – pasaulinė epilepsijos pažinimo diena

Kauno „Herojus“ mokyklos futbolininkai – turnyro nugalėtojai

Kas už žodžio laisvę ir kas mėgina ją pasmaugti? (video)

Wrightas įvertino Francisco dėjimą

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl A. Gedvilo

Kasdien po 5 klausimus ir šansas laimėti 10 tūkst. eurų – startuoja „Didysis NORFOS žaidimas“ 

Policija: Andrijauskas buvo sulaikytas (papildyta)

Paaiškėjo LMKL „Tichė 3×3“ čempionai

Budrys nejaučia konkurencijos su Ruginiene

„Kilmės viršūnėse. Didybė, palaidota po laiko dulkėmis“

2026-03-23

Vaikų dantų priežiūra Lietuvoje prastoka

2026-03-23

Veryga: koalicijoje jaučiamės sunkiai

2026-03-23

Lietuva griežtins sunkiasvorių transporto priemonių kontrolę

2026-03-23

Iranas grasina aklinai uždaryti Hormūzo sąsiaurį

2026-03-23

„Žalgiris“ susitvarkė su Šiauliais (video)

2026-03-23

KTU: vaisius ir daržoves plauk teisingai

2026-03-22

„Aš esu prisikėlimas ir gyvenimas“ (Jn 11, 25) V Gavėnios sekmadienis

2026-03-22

Teroristai prieš 10 metų užmušė 32 nekaltus žmones

2026-03-22

Lietuviai labiausiai nerimauja dėl sveikatos

2026-03-22

Moksleiviams išbandymas: pastatyti tiltą

2026-03-22

Politologai: Radvilavičius vargu ar laimės Kaune

2026-03-22

Policija apie įvykius Kauno apskrityje

2026-03-22

Parodos „Stasys Eidrigevičius. Hommage à Čiurlionis“ atidarymas

2026-03-22

Paukščiai grįžta

2026-03-22

„Žaliasis kursas” papjaus ūkininkus?

2026-03-22

Vytautas Strolia atsakė į klausimą dėl ateities

2026-03-22

Atsibastėliai nerimsta

2026-03-22
By Mfield, Matthew Field, http://www.photography.mattfield.com; edit by Waugsberg (rotation 0,4°) - Own work, GFDL 1.2, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11793846

Vokietijoje vėl aistros dėl politinio dešinumo

2026-03-22

Prezidentas apie Hormūzo sąsiaurį

2026-03-22

Pasaulinė vandens diena

2026-03-22
Pažaislis

Į Pažaislio vienuolyną investuos 1,6 mln. eurų

2026-03-21

„Žalgirio“palaikymas Lietuvoje yra ypatingas

2026-03-21

Teismas: Elonas Muskas melavo

2026-03-21

Rusija nesiliauja puolusi Ukrainos

2026-03-21

LEA parama 2026 m.: proga atsinaujinti šildymą pigiau ir tvariau

2026-03-21

Kovo 21-oji – kas tai?

2026-03-21

Potvynio padėtis stabilizuojasi

2026-03-21

Panemunės pilyje – misterija ,,Septyni tiltai“

2026-03-21

„Žalgiris“ nukovė „Real“ (video)

2026-03-20

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos