Daugelis žmonių šiandien pamiršę apie santykį su savo kūnu. „Dėka” greitesnio gyvenimo, užimtumo, siekdami tikslų, numeta atsirandančias problemas kitiems, nenorėdami sustoti ir suprasti kokia yra priežastis visų tų JŲ problemų.Taip savo sveikatą atiduoda į kitų rankas, o kai rezultatas netenkina, mėgsta rodyti pirštais ir baksnoti, kad tai kitų kaltė. Vaistai, konsultacijos, terapijos ir t.t. Ir žmogus sukasi GYDYMOSI įstaigose visą gyvenimą, uždirbtus pinigus atiduodamas už „lopinimą” žaizdų, kurias patys kuria.
Retas, kuris sustoja, kai kūne kažką suskausta ir atkreipia dėmesį, jog kažkas ne taip.
Nebėga nuo skausmo, o supranta, jog skausmas tik signalas netinkamai veikiančio proceso kūne. Supranta, jog skausmas laikinas.
Mūsų kūnas veikia tobulai, kai jam NETRUGDOMA veikti taip kaip jis daro geriausiai. Tai mums reikia edukuoti save apie kūną, o nenurodinėti kūnui kaip jis turi veikti.
Mes išvis negalime NIEKO KONTROLIUOTI. Mes tik galime ĮTAKOTI savo pasirinkimu ar kūnas sustiprės ir galėsime mėgautis buvimu jame, ar jis silps ir tai bus nuolatinė kančia ir nepatogumas būti jame. Pagrindinis stabdis žmogaus geresnei savijautai yra žmogaus arogancija ir nenoras išmokti, pažinti, ir galiausiai, integruoti. Ir tam nereikia būti specialistu, kad suprasti kas kūnui yra sveika.
Žmogus yra dalis gamtos, o ne atskiras nuo jos. Pažinsi gamtos dėsnius – labiau suprasi ir kaip kūnas veikia. Kai visas dienas leidi patalpose, automobiliuose, ir neturi kontakto su žeme, kūnas duoda signalus, jog laikas sugrįžti prie šaltinio ir pasisemti jėgos.
Toliau, dalinamės keliais patarimais iš mūsų partnerio, Tomo Kravec (mitybos specialisto), su kuriuo esame sukūrę ypatingą sistemą, kurioje žmonės išmoksta atstatyti kūno gyvybines funkcijas ir harmonizuoti, bei susitvarkyti su nerimu ir stresu kasdienybėje. Daugiau energijos, mažiau nerimo, daugiau motyvacijos judėti ir veikti, šypsenų ir stabilesnė gera savijauta.
Reikia atsakingiau stebėti savo kūno pokyčius, dažniausiai, jie pasako daug apie mūsų dabartinę sveikatos būklę. Aptarsime pagrindinius faktorius, kurie gali signalizuoti sveikatos pablogėjimus.
- Sutrūkinėjusios arba sausos lūpos. Tai gali būti alerginė reakcija į tam tikrą kosmetiką, kurią jūs naudojate, taip pat tai gali būti dantų pasta. Tai įtakoja vaistai ir netinkamas jums maistas. Šį nemalonų simptomą gali iššaukti geležies, cinko ir B grupės vitaminų trūkumas. Dažniausiai tai išsprendžia subalansuota mityba.
- Pajuodę paakiai. Dažniausiai tai įtakojama prastos kokybės miego arba nepakankamo jo kiekio. Naktinėjimas prie kompiuterio ar telefono, įtakoja jūsų poilsį ir įtakoja neigiamai, taip pat nepakankamas kiekis skysčių odą priverčia tamsėti po akimis.
- Kojų skausmai. Jei po ilgesnio sėdėjimo mašinoje ar lėktuve jums skauda ar maudžia kojas, nenumokite į tai ranka. Tai gali būti labai rimta priežastis. Lietuvoje kiekvienais metais tūkstančiai žmonių kenčia nuo venų trombozės. Venų trombozę gali įtakoti vaistai, kontraceptikai, rūkymas, hormonų vartojimas ir netinkama mityba.
- Pilvo skausmai. Tai labai dažnai įtakojama streso ir/arba laktozės netoleravimas. Gali būti infekcija ar uždegimas, pavyzdžiui, krono liga. Tai pavojinga lėtinė liga.
- Antakių slinkimas. Tai gali signalizuoti įvairias infekcijas, odos problemas, hormonų disbalansą, imuninės sistemos susilpnėjimą.
- Nagų būklė. Jei jūsų nagai tapo silpni, lūžinėja, keičia spalvą ar formą, tai gali būti ženklas, jog jums trūksta geležies. Jei jūsų nagai geltonuoja tai gali rodyti kepenų problemas, nagai turintys baltas juosteles – cinko, vario ar jodo trūkumą. Lūžinėjantys nagai rodo kalcio, geležies ar karoteno trūkumą.
- Sausa oda. Tai gali rodyti nepakankamą skysčių vartojimą. Jei jūs neturite vitaminų ar mineralų trūkumo ir geriate pakankamai švaraus vandens, tai gali būti diabeto požymiai. Besilupanti oda ar stipriai trūkinėjanti, signalizuoja apie dermatitą, ypač tiems, kas dirba su tam tikrais chemikalais.
- Pastovus kosulys. Tai toli gražu nėra dalykas į kurį jūs turėtumėte numoti ranka. Tai gali būti astmos požymiai, arba pirmieji požymiai plaučių vėžio.
- Plaukų slinkimas. Žinoma, tai įtakoja amžius ir tam tikrais atvejais genai. Bet jei jūs pastebėjote staigų ir stiprų plaukų slinkimą, tai gali būti infekcija, liga ar kitos rimtos sveikatos problemos. Rekomenduoju tokiais atvejais pasidaryti bent išsamius laboratorinius kraujo tyrimus.
- Knarkimas. Tai nebūtinai rimtos sveikatos bėdos, bet jei knarkimas yra labai dažnas ir garsus, šitoje vietoje reikėtų pasitikrinti sveikatą. Tai gali būti kvėpavimo sutrikimas vadinamas miego apnėja ar polipai.
- Pėdų deformacija. Tai gali įtakoti netinkama avalynė. Tai, norėčiau pabrėžti moterims, jos mėgsta puoštis ir autis tokią avalynę, kuri žaloja ne tik pėdas, bet ir stuburą. Viršsvoris, osteoartritas, uždegimai taip pat gali paveikti pėdas. Smegenų traumos tai įtakoja taip pat.
- Raudonas veidas. Tai alkoholio vartojimo simptomas ar aukšto kraujo spaudimo, bet tai gali būti ir hormonų disbalansas. Konkrečiau kalbant, žemas tam tikrų hormonų lygis. Pavyzdžiui, moterims vyresnėms nei 40 metų, tai gali būti menopauzės pradžios simptomas. Taip pat tai gali „kalbėti“ Karcinoido sindromas.
- Spaudimas krūtinėje. Jei jį lydi rankų drebulys, temperatūros pokyčiai ar sunku kvėpuoti, jūs privalote skirti savo sveikatai daugiau dėmesio ir pasidaryti tyrimus.
- Tuštinimasis. Jei jis staiga tampa nereguliarus, tai rodiklis, jog jūsų žarnynas veikia neoptimaliai. Tai gali įtakoti prasta mityba, stresas ar per mažas skysčių vartojimas. Viduriavimas gali signalizuoti žarnyno infekcijas.
- Sausos pėdos, kulnai. Tai rodo trūkumą vitaminų A ir E. Taip pat tai gali būti grybelis. Bet jei tai nei vienas ar kitas, tai gali rodyti endokrininės sistemos sutrikimus.
- Savijauta tarytum pripūsta, dujų kaupimasis. Didelė kandidos tikimybė. Tai iš esmės – grybelis. Aplaidžiai žiūrint į šį sutrikimą, galite susilaukti rimtų sveikatos problemų. Dujų kaupimąsį vienareikšmiškai sukelia netinkama mityba, alkoholio vartojimas, narkotinių medžiagų, sintetinių produktų ir didelis kiekis saldumynų. Sveika mityba šią problemą išsprendžia gan paprastai.
- Staigus svorio kritimas. Jei jūs nesilaikote jokių dietų ir nepradėjote intensyviai sportuoti, bet jūsų kūno svoris sparčiai krenta, tai tikrai nėra normalu ir tai gali paveikti stresas, pirmo tipo diabetas, vėžys, ar kitos rimtos sveikatos problemos. Nežiūrėkite į tai aplaidžiai, kreipkitės į gydytojus ir/ar darykitės tyrimus.
- Skausmingos ar kraujuojančios dantenos. Tai gali būti hormoniniai pokyčiai, nėščiosios susiduria gan dažnai su šia problema, ypač antroje nėštumo pusėje. Vaistų vartojimas. Vitamino B12 trūkumas. Parodontozė. O galbūt jūs tiesiog netinkamai valotės dantis su netinkamų dantų šepetėliu.
- Mieguistumas ir mirgėjimas akyse. Tai gali būti žemo kraujospūdžio simptomas. Sumažėja venų veiklumas, sulėtėja kraujo apytaka, sumažėja bendras organizmo tonusas. Tai įtakoja stresas, alkoholio vartojimas, netinkama mityba, parkinsono liga, hormonų disbalansas ar per mažas skysčių vartojimas. Pakankamai dažnai tai sprendžia reguliarus fizinis krūvis ar kontrastinis dušas.
- Nuolatinis nuovargis, nerimas ir svorio augimas. Tai gali įtakoti skydliaukė. Skydliaukės sutrikimai gali sukelti per didelę arba per mažą hormonų gamybą. Skydliaukės tyrimus galite pasidaryti praktiškai betkokioje klinikoje ar poliklinikoje.
Mylėkite save, mėgaukitės gyvenimu judėdami pakankamai, valgydami kuo daugiau šviežių produktų, mažiau streso ir daugiau darykite tai kas jums suteikia malonumą.
Straipsnio autorius: Invictus Way
Patarimai: Tomas Kravec (mitybos specialistas)