Ketvirtadienio popietę Pyplių kaime esančioje kaimo turizmo sodyboje „Kačerginės pamiškė“ lankėsi Sakartvelo televizijos filmavimo komanda. Kartvelų žurnalistus sudomino šeimos verslas, kurį įsuko sutuoktiniai Tomas ir Dovilė Ilevičiai, tėvų sodybos garaže įrengę česnako fermentavimo fabrikėlį.
Sveikatai palankus „Garlic moon“ produktas per keletą metų sulaukė pripažinimo: buvo apdovanotas konkursuose „Pagaminta Kauno rajone“ ir „Verslo genas“, o Ilevičių sodyboje ėmė vis dažniau lankytis žurnalistai, sveiko gyvenimo būdo puoselėtojai.
Šeimos susidomėjimas česnakais gimė universiteto laboratorijoje, kur Dovilės tėtis atliko mokslinius tyrimus, siekdamas išsiaiškinti, kokį poveikį sveikatai turi juodieji česnakai.
Sakartvelo televizijos laidų vedėja Lala Pagava apie juodąjį česnaką iki šiol nebuvo girdėjusi, todėl noriai degustavo produktus. Žurnalistè stebėjosi, kad juodasis česnakas yra malonaus skonio.
D.Ilevičienė paaiškino, kad juodasis česnakas – ne veislė, o produktas, išgaunamas ilgos fermentacijos būdu. Maždaug per du mėnesius, atidžiai reguliuojant šilumą ir drėgmę, česnako skiltelės tampa juodos, įgauna malonų saldžiarūgštį skonį ir praranda česnakui būdingą aštrų skonį ir kvapą, o svarbiausiai – padidėja produkto bioaktyvumas. Česnakų fermentacijai nereikia druskos ir cukraus, kurių didesni kiekiai kenkia sveikatai. „Tai absoliučiai ekologiškas, natūralus produktas“, – tvirtino D. Ilevičienė.
Dabar juodojo česnako produktai populiarėja ne tik kaip pagardai, bet ir dėl sveikatinimo tikslų.