Youtube vartotojas Urban Dweller savo kanale pasidalino vaizdo įrašu, kuriame užfiksuota, kaip Kaune, Pramonės pr. ir Draugystės g. sankryžoje, žalio šviesoforo signalo pėstiesiems teko laukti net 6 minutes.
Paklausus „Kauno gatvių apšvietimo“ atstovų, kurie atsakingi ir už miesto šviesoforų priežiūrą, kodėl nutinka taip, kad kartais tenka taip ilgai laukti įsižiebiant žalios šviesos, šie teigė, kad šiuo konkrečiu atveju buvo įvykęs gedimas. „Šiuo atveju, tai yra Pramonės pr. – Draugystės g. sankryžoje, po šio savaitgalio buvo užregistruotas gedimas, jog neveikia pėsčiųjų mygtukai. Nuvykus į minėtą sankryžą, buvo rasti apgadinti, sulaužyti keturi mygtukai, kurie buvo pakeisti“, – situaciją komentavo „Kauno gatvių apšvietimo“ atstovai.
Pasiteiravus, kaip apskritai mieste reguliuojami šviesoforai ir nuo ko priklauso kaip ilgai dega viena ar kita šviesa, įmonės atstovai teigė, kad Kauno miesto gatvių sankryžų veikimas yra paremtas cikliniu šviesoforų valdymu – kiekvienoje iš sankryžų yra nustatytas tam tikros trukmės ciklas. „Ciklų trukmės priklauso nuo paros laiko ir koridoriaus, paprastai dienos metu yra 100 – 122 s. Žalio signalo trukmė kiekvienoje signalinėje grupėje kinta tiesiogiai nuo transporto srautų sankryžoje. Yra apibrėžtos kiekvienos fazės minimalios ir maksimalios laiko ribos. Pėstiesiems žalias signalas įjungiamas tik paspaudus pėsčiųjų mygtuką. Pėsčiasis, paspaudęs pėsčiųjų mygtuką, gaus leidimą pereiti gatvę ne iš karto, o tam tikru, iš anksto nustatytu laiku. Tokiu atveju pėsčiojo laukimo laikas gali siekti nuo 7 sekundžių iki 110 sekundžių. Laukimo laikas priklauso nuo mygtuko aktyvavimo momento – jeigu mygtukas nuspaustas šviesoforų ciklo pradžioje, tai laukimo laikas bus ilgesnis, jeigu ciklo pabaigoje – trumpesnis“, – teigė „Kauno gatvių apšvietimo“ atstovai.