Mūsų veido oda dažnai reikalauja išskirtinio dėmesio. O tai reiškia, kad įprastinių pagrindinių priemonių, sudarančių veido priežiūros rutinos pamatą, jai tiesiog nebeužtenka. Norint lygios, skaisčios ir švelnios odos, kylančias problemas reikia spręsti iš esmės ir naudoti aktyviaisiais ingredientais praturtintas priemones.
Vieni tokių ypatingu efektyvumu pasižyminčių ingredientų yra įvairios rūgštys, o viena galingiausių – salicilo rūgštis. Taigi, panagrinėkime, kokiais atvejais priemonės su salicilo rūgštimi gali būti geriausias pasirinkimas, į ką būtina atsižvelgti jas naudojant ir kokius variantus derėtų rinktis konkrečiais atvejais.
Odos problemas veiksmingai sprendžiantis ingredientas
Salicilo rūgštis – beta hidroksi rūgštis (BHA) yra išgaunama iš gluosnio žievės. Ji pasižymi ypatinga struktūra, tad yra tirpi riebaluose. Tai reiškia, kad ši rūgštis yra nepaprastai skvarbi ir veikia ne tik odos paviršiuje, – ji gali kur kas lengviau prasiskverbti į odos poras. Taigi, tai yra itin veiksminga priemonė kovojant su inkštirais ir spuogais, sprendžiant riebios odos problemas ir patenkinant tokį odos poreikį kaip inkštirų valymas.
Pasižyminti priešuždegiminiu poveikiu, salicilo rūgštis taip pat padeda tirpdyti negyvas odos ląsteles ir poras užkemšančius nešvarumus. Ji ne tik atkemša odos poras, bet ir turi šveičiamųjų savybių. Be to, ši rūgštis gali padėti reguliuoti sebumo gamybą, tad turi odos riebalavimąsi stabdančių, uždegimą malšinančių, odą raminančių ir paraudimą mažinančių savybių bei padeda užkirsti kelią naujų spuogų atsiradimui.
Dėl savo šveičiamųjų savybių salicilo rūgštis suteikia odai skaistesnę, gaivesnę išvaizdą. Taigi, naudojant priemones, kurių sudėtyje yra salicilo rūgšties oda atrodo lygesnė, švelnesnė bei gyvybingesnė. Be to, gali netgi pagerėti odos tekstūra bei tonusas, suvienodėti jos spalva, sumažėti randelių žymės ar pašviesėti tamsios dėmės. Ir tai dar ne viskas: šveičiamosios savybės taip pat gali pagerinti kitų naudojamų priemonių įsisavinimą. Suprantama, jog tuomet ir kitos naudojamos priemonės tampa gerokai veiksmingesnės.
Dėl šių savybių salicilo rūgštis gali būti ideali priemonių sudedamoji dalis kovojant su tokiomis odos problemomis kaip aknė, inkštirai, gausus riebalavimasis, papilkėjimas ir netgi smulkios raukšlelės.
Atkreipkite dėmesį: svarbūs naudojimo niuansai
Kosmetikos priemonės, kurių sudėtyje yra salicilo rūgšties dažnai būna pakankamai minimalistinės sudėties ir esminį vaidmenį jose atlieka būtent salicilo rūgštis. Na, o priemonių su salicilo rūgštimi tipų yra tikrai ne vienas: tai gali būti prausiklis, serumas, tonikas ar vietiškai naudojama priemonė.
Kadangi salicilo rūgštis ir taip jau yra iš tiesų stiprus ir veiksmingas ingredientas, renkantis tokias priemones labai svarbu atkreipti dėmesį į tam tikrus niuansus ir laikytis jų naudojimo instrukcijų. Priešingu atveju, atsiras tikimybė, kad odai ne padėsite, o pakenksite. Oda gali sudirgti, parausti, imti niežėti ar smarkiai išsausėti.
Taigi, visų pirma įsigilinkite į ant priemonės pateiktas naudojimo instrukcijas ir griežtai jų laikykitės. Žinoma, taip pat yra ir keletas bendrųjų taisyklių. Pirmiausia – odą prie produktų, kurių sudėtyje yra salicilo rūgšties, pratinkite pamažu, stebėkite, kaip ji reaguoja ir prireikus iš karto darykite pertrauką. Taip pat pradžioje rinkitės produktus, kuriuose rūgšties koncentracija yra mažesnė. Jei jūsų oda jautresnė ir linkusi sudirgti, pirmiausia atlikite testą ant mažo odos plotelio.
Priemones, kurių sudėtyje yra salicilo rūgšties rinkitės vakaro rutinai, o dienos metu būtinai naudokite nuo saulės saugančius produktus su SPF. Priemonių su salicilo rūgštimi negalima naudoti tuo pačiu metu su priemonėmis, kurių sudėtyje yra retinolio ir vitamino C. Būkite atidūs ir tais atvejais, jei oda itin jautri, kenčiate nuo tokių odos problemų kaip rožinė ar egzema.
Taip pat neužmirškite užtikrinti visapusiško odos drėkinimo ir maitinimo. Na, o tuomet liks tik leisti šiam veiksmingam ingredientui atlikti savo darbą.