Kauną lepinant vasariškiems orams TEDxKaunas kviečia jau į ketvirtąjį „Tabu“ ciklo renginį Žilinsko galerijos laiptų aikštelėje („Laukas“, Nepriklausomybės a. 12). Liepos pradžioje vykęs renginys pavadinimu „(ne)GALIA“ pritraukė daugiau kaip 70 dalyvių, o jautrioje diskusijoje visuomenės supratimą ir supratingumą nagrinėjo žmonės su autizmo spektro sutrikimais. Renginio dalyviai turėjo unikalią progą užduoti jiems rūpimus, kartais jiems patiems itin jautrius klausimus, į kuriuos dalyviai atsakinėjo su dideliu susikaupimu ir kompetencija.
Rugpjūčio 20 d. vyksiantis renginys tema „Apie seksą neraudonuojant“ nagrinės lytinio švietimo temą jaunų žmonių tarpe ir lytinio išprusimo lygį Lietuvoje bendrąja prasme. Diskusijoje dalyvaus knygos apie seksualinius kompleksus „Complexus amoris“ autorius psichologas Andrius Kaluginas, gydytojas seksologas Vitalijus Žukas ir tantros mokytoja Danutė Vilionytė. Diskusiją moderuos žurnalo „Užkalnis“ vyriausioji redaktorė Fausta Marija Leščiauskaitė. Diskusijos pradžia – 18:30 val.
Apie seksą neraudonuojant
Statistika Lietuvoje nurodo, jog lytinis paauglių gyvenimas prasideda jau 15-16-os metų. Tačiau net ir suaugę, mes vis dar turime įsitikinimą, kad apie lytinius santykius leidžiama pradėti galvoti tik nuo 18-os metų. Ką mes iš tikrųjų bandome apsaugoti šiuo amžiaus cenzu?
Globalizacijos ir vartotojiškumo įtakotas jaunas žmogus informacijos ieško bendraamžių tarpe, internete, arba lytinius santykius išmėgina praktikoje. Mes turime parengtas mokyklų lytinio švietimo programas, knygas, straipsnius, organizuojame viešas diskusijas. Tačiau tik nedaugelis šia tema kalba be gėdos. Kodėl mums vis dar taip gėda kalbėti apie biologiškai, emociškai ir dvasiškai svarbų aktą? Kuo svarbu apie tai su jaunais žmonėmis pradėti kalbėti kuo anksčiau?
Norintys dalyvauti pokalbyje ir sužinoti prie kokių išvadų prieis diskusijos dalyviai, kviečiami įsigyti bilietus Paysera platformoje.
TED organizacijos tikslas – skleisti dėmesio vertas idėjas („ideas worth spreading“).
Ne pelno siekiančios TED (Technology, Entertainment, Design) organizacijos vardas yra gerai žinomas smalsių, mąstančių, aktyvių žmonių tarpe visame pasaulyje. Pirmą kartą 1984 metais įvykusi TED konferencija sujungė technologijų, pramogų ir dizaino sritis, o vėliau išsiplėtė į renginius, aprėpiančius daugelį temų – nuo mokslo iki verslo ir globalinių iššūkių. Dabar TED konferencijose idėjos pristatomos daugiau kaip 100 kalbų, o nepriklausomi TEDx renginiai, organizuojami iniciatyvių savanorių, padeda pažangioms idėjoms sklisti vietos bendruomenėse.
TED Salon renginiai:
Skirtingai nei didieji TED renginiai, Salon susitikimai ir diskusijos pasižymi trumpesne trukme bei dalyviams suteikiama galimybe keistis idėjomis su pranešėjais ir tarpusavyje. Salon renginiai sukuria TEDxKaunas mažieji Salon renginiai paliečia vis daugiau tabu temų Kauną lepinant vasariškiems orams TEDxKaunas kviečia jau į ketvirtąjį „Tabu“ ciklo renginį Žilinsko galerijos laiptų aikštelėje „Laukas“, Nepriklausomybės a. 12). Liepos pradžioje vykęs renginys pavadinimu „(ne)GALIA” pritraukė daugiau kaip 70 dalyvių, o jautrioje diskusijoje visuomenės supratimą ir supratingumą nagrinėjo žmonės su autizmo spektro sutrikimais. Renginio dalyviai turėjo unikalią progą užduoti jiems rūpimus, kartais jiems patiems itin jautrius klausimus, į kuriuos dalyviai atsakinėjo su dideliu susikaupimu ir kompetencija. Rugpjūčio 20 d. vyksiantis renginys tema „Apie seksą neraudonuojant” nagrinės lytinio švietimo temą jaunų žmonių tarpe ir lytinio išprusimo lygį Lietuvoje bendrąja prasme. Diskusijoje dalyvaus knygos apie seksualinius kompleksus „Complexus amoris“ autorius psichologas Andrius Kaluginas, gydytojas seksologas Vitalijus Žukas ir tantros mokytoja Danutė Vilionytė. Diskusiją moderuos žurnalo „Užkalnis” vyriausioji redaktorė Fausta Marija Leščiauskaitė. Diskusijos pradžia – 18:30 val.
Apie seksą neraudonuojant
Statistika Lietuvoje nurodo, jog lytinis paauglių gyvenimas prasideda jau 15-16-os metų. Tačiau net ir suaugę, mes vis dar turime įsitikinimą, kad apie lytinius santykius leidžiama pradėti galvoti tik nuo 18-os metų. Ką mes iš tikrųjų bandome apsaugoti šiuo amžiaus cenzu? Globalizacijos ir vartotojiškumo įtakotas jaunas žmogus informacijos ieško bendraamžių tarpe, internete, arba lytinius santykius išmėgina praktikoje. Mes turime parengtas mokyklų lytinio švietimo programas, knygas, straipsnius, organizuojame viešas diskusijas. Tačiau tik nedaugelis šia tema kalba be gėdos. Kodėl mums vis dar taip gėda kalbėti apie biologiškai, emociškai ir dvasiškai svarbų aktą? Kuo svarbu apie tai su jaunais žmonėmis pradėti kalbėti kuo anksčiau? Norintys dalyvauti pokalbyje ir sužinoti prie kokių išvadų prieis diskusijos dalyviai, kviečiami įsigyti bilietus Paysera platformoje. TED organizacijos tikslas – skleisti dėmesio vertas idėjas („ideas worth spreading“). Ne pelno siekiančios TED (Technology, Entertainment, Design) organizacijos vardas yra gerai žinomas smalsių, mąstančių, aktyvių žmonių tarpe visame pasaulyje. Pirmą kartą 1984 metais įvykusi TED konferencija sujungė technologijų, pramogų ir dizaino sritis, o vėliau išsiplėtė į renginius, aprėpiančius daugelį temų – nuo mokslo iki verslo ir globalinių iššūkių. Dabar TED konferencijose idėjos pristatomos daugiau kaip 100 kalbų, o nepriklausomi TEDx renginiai, organizuojami iniciatyvių savanorių, padeda pažangioms idėjoms sklisti vietos bendruomenėse. TED Salon renginiai: Skirtingai nei didieji TED renginiai, Salon susitikimai ir diskusijos pasižymi trumpesne trukme bei dalyviams suteikiama galimybe keistis idėjomis su pranešėjais ir tarpusavyje. Salon renginiai sukuria progą intymesnėje aplinkoje diskutuoti pasauliui ir vietos bendruomenei aktualiomis temomis. Nuo 2017 organizuodama kasmetines pažangių idėjų konferencijas pritraukiančias apie 500 dalyvių, 2020-taisiais „TEDxKaunas“ pirmą kartą pradėjo organizuoti kasmėnesinius mažuosius Salon renginius tam, kad suteiktų daugiau galimybių dialogui ir idėjų dalinimuisi vietos bendruomenės tarpe.
Visą informaciją apie TEDxKaunas renginius rasite čia.
Naujienlaiškio prenumeratoriai informaciją visada sužino pirmieji.