Valdantieji sunkiai susitvarko su žmonių gerove ir opozicija čia nepadeda. Antai, socialdemokratams aršiai irgi nedelstinai parūpo gerovė bei teisės kailinių graužikų.
Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime narys Linas Jonauskas kreipėsi į Vyriausybę ir Žemės ūkio ministeriją, kad būtų pateiktos jau metus laukiamos išvados dėl Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisų, kuriomis siekiama Lietuvoje uždrausti auginti, veisti ir žudyti gyvūnus dėl naudos iš jų kailių.
Maža to, socdemas mano, kad kailininkystės verslas gali būti ypač reikalingas Kremliui. Vakaruose kairiųjų pažiūrų entuziastai seniai rengia nuogalių paradus, protestuodami prieš, jų nuomone, pažeidžiamas žvėrelių teises. Lietuvos socialdemokratų partija, panašu, stengiasi neatsilikti nuo madų.
Pasak L. Jonausko, kol didelėje Europos dalyje įsigalioja draudimai kailininkystės pramonei, Lietuvoje nudirti kailiai galimai atsiduria ir Rusijoje.
„Lietuva liko kone paskutinė Europos valstybė, kurioje neetiškas ir taršus kailinių gyvūnų verslas vis dar gyvas. Neseniai draudimą kailių fermoms įteisino Estija, ja greitai pasekė ir Latvija. Kailinių žvėrelių ūkių verslas didžiojoje dalyje Europos šalių laikomas neetišku,” – primena Seimo narys.
Kaip pabrėžia L. Jonauskas, daugelyje, pasak jo pažangių, Europos valstybių auginti gyvūnus dėl jų kailio yra uždrausta. Tarsi kažkieno nukvakimas būtų priverstinai sektinas.
„Lietuvos Vyriausybei vilkinant Seimui pateikti išvadas dėl Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo, kuris
padėtų tašką šiai neetiškai ūkio šakai, kasmet Lietuvoje dėl kailio nužudoma 1,5 milijonas kanadinių audinių, 44 tūkstančiai šinšilų. O kailiai galimai apeinant sankcijas patenka į Rusijos rinką bei puošia rusų oligarchų žmonas ir meilužes“, – savo pranešime sako L. Jonauskas.
Čia dar prikergiama ir geopolitika. Pasak Seimo nario, Lietuvoje nudirti kailinių žvėrelių kailiai net ir įvedus prekybos sankcijas su Rusija, į šią šalį gali patenkti per Kiniją.
„Lietuvoje pagamintais kailiais prekyba su Kinija vyksta aukcionuose, taip pat Lietuvos kailinių žvėrelių ūkiai savo produkcija prekiauja su Kinijos įmonėmis ir tiesiogiai. Lietuva į Kiniją 2021 metais per aukcionus eksportavo kailių ir dirbtinio kailio už 114.3 tūkstančius JAV dolerių. Negalima atmesti ir to, kad aukcionuose kailius iš lietuvių įsigiję pirkėjai iš Europos Sąjungos, prekes vėliau perparduoda Kinijai. Kinija į Rusiją 2021 metais eksportavo kailių už 1.36 milijardą JAV dolerių. Pastebima, kad Europos Sąjungoje įsigaliojus sankcijoms prekybai su Rusija, Kinijos ir Rusijos prekyba išaugo beveik 30 proc. Todėl vis dar egzistuoja galimybė, kad iš Lietuvos eksportuojami kailiai per Kiniją ar kitas valstybes, kurios netaiko sankcijų prekybai, patenka į Rusijos rinką. Nemanau, kad turime saugoti prabangos prekių, kuriomis puošiasi Rusijos milijonierių artimieji, žaliavų gamintojus“, – teigia L. Jonauskas.
L. Jonauskas savo pranešime pabrėžia, jog tikisi, kad Vyriausybė ilgiau nedels ir greitu metu pateiks išvadas Seime įstrigusiam (ačiū Dievui) įstatymo projektui.
„Seime įstatymo projektui paprašyta Vyriausybės išvada sustabdė projekto svarstymo ir priėmimo procesą. Priimtos įstatymo pataisos padėtų užtikrinti gyvūnų gerovę, apsaugoti aplinką nuo neigiamo kailinių žvėrelių fermų poveikio, o taip pat neleistų prisidėti prie prabangos prekių, galimai patenkančių į Rusijos rinką, žaliavos gamybos“, – teigia parlamentaras.
Suprantama, kad ginti šunų, kačių, šeškų ir nutrijų arba žebenkščių, meldinų nendrinukių teises yra kur kas lengviau nei ginti teises žmonių. Kaip ir jų gerove rūpintis paprasčiau. Juk jie žmonių kalba nekalba ir nuomonės neturi. Už juos blevyzgoja kitų pramogų nerandą „rūpintojėliai”.
Belieka laukti, kada tokia “opozicija”, galimai pasitarusi su Laisvės partija (kuri yra pagrindinis laisvės priešas šalyje), įregistruos siūlymą suteikti “aigintiniams” balsavimo kvotą. Kuo daugiau bestijų augini ir lepini, tuo daugiau kartų turi teisę balsuoti. Na ir dar reikalinga šeškų, kačių bei nutrijų teisių apsaugos žandarmerija. Su daug etatų, tarnybiniais ginklais bei automobiliais.