Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Redakcija
  • Kaunas, Kauno rajonas
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Politika
  • Finansai
  • Kriminalai
  • Gyvenimas
  • Sportas
  • Video
  • Apklausos
Menu Close
  • Naujienos 
    • Redakcija
    • Kaunas, Kauno rajonas
    • Lietuva
    • Pasaulis
    • Politika
    • Finansai
    • Kriminalai
    • Gyvenimas
    • Sportas
    • Video
    • Apklausos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Neturite paskyros? Užsiregistruoti

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Registruotis

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Peckams ūkininkavimas netradicinių augalų ir sėklininkystės ūkyje – kūrybinis darbas

  • 2024-05-08
  • kaunieciams.lt
  • Lietuva, Verslas, žemės ūkis

Susidomėję sėklininkyste, o vėliau ir netradiciniais augalais, Alfonsas Peckus ir jo sūnus Martynas, pripažįsta, kad ūkininkavimas – kūrybinis darbas. Sėdami įvairiausius retokai auginamus augalus, rinkdamiesi ir tobulindami jų priežiūros technologijas ir sėklų ruošimo mašinas, stebėdami gamtą, puoselėdami sodybos aplinką, nepamiršdami protėvių istorijos, jie kuria savitą ūkio paveikslą.

Pasak Martyno, ūkio istorija prasideda nuo 1900 m., kuomet vyko kėlimosi į vienkiemius reforma. Tuometiniai šeimininkai buvo Morta ir Matas Peckai. Turėjo jie 10 vaikų, iš kurių Martynas ir Ona, perėmę ūkį, vairavo jį karo, pokario ir sovietiniu laikotarpiu. Šis ūkis išskirtinis tuo, kad Martynas ir Ona buvo vadinami „pavieniai“, tai yra niekada nestojo į kolūkį ir nebuvo kolūkiečiais. Didžioji dalis žemės buvo atimta, bet pastatai, technika ir laisvo valstiečio statusas išliko. Martynas sakydavo: „Turiu bent gabalėlį laisvos Lietuvos išsaugoti“. Deja, bet Martynui sulaukti laisvos Lietuvos neteko. Padėti mamai ėmėsi sūnus Alfonsas, kuriam teko derinti mokslinį darbą Fizikos institute ir ūkį. Jau 1990 m., kai tik atsirado galimybė, žemė buvo susigrąžinta, ir prasidėjo naujas etapas su savais atradimais ir praradimais. Pirmieji metai buvo labai geri, bet vėliau buvo visko. Greitai tapo aišku, kad su esamais 18 ha sodybos neišlaikysi. Taip užsisuko plėtros spiralė, ir ūkis, buvęs hobiu, tapo darbu.

Tad dabar ūkio istoriją rašo Alfonsas Peckus ir jo sūnus Martynas, darniai sukdami ūkininkavimo ratą, o atsakomybe dėl finansinės apskaitos dalinasi su LŽŪKT Alytaus r. biuro konsultante Rasuole Bučiene.

„Rasuolė pasižiūri, ar tvarka, tuoj duos pastabų. Ji viską geriau už mane žino“, – drauge su biuro konsultantėmis vaikštant po ūkį sako Alfonsas ir prisimena, kad per ūkininkavimo metus ūkio apskaitą tvarkė ne viena LŽŪKT konsultantė Alytaus, Lazdijų rajonų biuruose. Nežiūrint į jų kaitą, nenusivylė nei vienos darbu.

Kad tvarkant ūkio apskaitą biure yra privalumų, sakė ir Martynas: „Tikra buhalterija tuo ir gera, ji – kaip automobilis, perduodi kitam, šiek tiek ne po ranka, bet važiuoja. Svarbu ir tai, kad greitai galima gauti įvairias reikalingas ataskaitas, sąskaitų išklotines. O svarbiausia yra ramybė, kad viskas sudėta į vietas – kur ir kaip reikia“.

Reikia savitos nišos

Pasak ūkininkų, entuziazmas sėklininkystei buvo nuo pat pradžių. Ūkyje sėjamos liucernos, dobilai, judros, soros, žieminiai kviečiai, valgomosios rietmenės, italinės šerytės, spelta kviečiai, garstyčios, burnočiai, grikiai, barkūnai ir kiti augalai. Šiemet pirmą kartą ūkininkai pasėjo rapsų.

„Aš aliejaus iš rapsų nenoriu valgyti. Labai geras augalas – judra. Jai nereikia jokios chemijos. Iš jos aliejus geriausias“, – pasakoja Alfonsas.

Martynas kai kuriuos ūkyje auginamus augalus vadina nišiniais ir sako, kad su realizavimu būna labai įvairiai. Kartais labai jų reikia, o kartais tenka palaukti. Jis prisimena, kad kartą visą vilkiką judros pardavė į Olandiją. Tada nusprendė ją auginti vietoje rapsų, bet kiti metai buvo lietingi  ir nepavyko.

Soros perkamos kruopoms arba sėklai. „Jas sėja šienainiui, kur rūgščios dirvos – Šilalės, Šilutės rajonuose. Labai geras šienainis gaunasi. Vėlai pasėja, užauga. Soros labai gerai sausrą pakelia, mėgsta karštį, jei lietus ir šalta, kulti gali ir netekti. Dar bandėme dvinarių augalų sėjimą – sorą su dobilais. Tai soros buvo vos matyti, o dobilai aukšti užaugo. Tada trąšos labai pabrango. Tuos dobilus sukišome atgal į žemę. Kitais metais kviečiai atsidėkojo“, – situacijas komentuoja Peckai.

Išskirtinis dėmesys mašinoms ir technologijoms

Mašinos ūkyje tobulinamos, neišmanios tampa išmaniosiomis, o artimiausiuose planuose našios grūdų valomosios instaliavimas. Vėliau – šildomas garažas.

Ūkininkai pasakoja, kad nearia jau daugiau nei 20 metų. Per paskutinius 10 kokius tris kartus tearė kelis laukus. Pasak jų, arimą mėgsta garstyčios, judra. „Mes jos kūlėme tada, kai arėme. Bandėme tiesioginę ir juostinę sėją. Gal po 10 metų tiesioginės augtų ir judra“, – svarsto Martynas ir priduria, kad žemės ūkyje nėra vieno recepto, o gamta nesietina su datomis, kaip dabar iš ūkininkų reikalauja kai kurie potvarkiai.

Atsirinkti, pritaikyti sėklų rūšiavimo ir valymo mašinas, kai auginama tiek daug skirtingų augalų, nepaprasta. Viena iš jų ūkyje rūšiuoja sėklas pagal spalvas. Visas sėklas iš abiejų pusių nufotografuoja ir netinkamas suspaustu oru išmuša.

„Tai yra optinė arba dar vadinama spektrinė grūdų valomoji. Ji pas mus atsirado, kai pabandėme auginti garstyčias. Su klasikinėmis valomosiomis nieko nepadarysi, nes garstyčių grūdai skirtingo dydžio, o pagrindinė priemaiša – kibusis lipikas – taip pat skirtingo“, – pasirinkimą komentuoja Martynas.

Jis pasakoja, kad auginti garstyčias buvo nusprendę vietoje rapsų, bet molingame dirvožemyje koją kišti pradėjo nuo sunkios technikos atsiradęs suslėgimas. Martynas iš Anglijos parsivežė vikšrinį traktorių, kad neslėgtų. Pasak jo, suslėgus garstyčios nebeauga. Jei priešsėliai – liucernos, dobilai, kurių šaknų daug, tai dar nieko, jei kiti augalai, garstyčios auga tik pakraščiais, kur traktoriai nevažinėja.

Iš akies grūdai nesiskiria, o mašinai gali skirtis. Sudėjus atitinkamus kamerų filtrus, infraraudonas lempas, mašina mato žmogui nematomoje spektro srityje. „Gamykla sukomplektavo mašiną ir parašė programas tiems augalams, kuriuos tuo metu turėjome. Vėliau važiavau pas italus į kursus, kad pasimokyčiau pats tą mašiną derinti. Jei traktorius senas, gali jam įdiegti naujas automatines sistemas, ir jis dirbs išmaniai, o šitos mašinos kasmet tobulėja. Kuo naujesnę nuperki, tuo turi iš esmės kitas galimybes. Vaizdams apdoroti reikia labai greitos elektronikos, ir ji nuolat tobulinama“, – apie mašinos išskirtinumus kalba Martynas.

Alfonsas pasakoja apie kitą pernai ūkyje išbandytą technologiją – dobilų sėją su dronu. Pasak jo, viskas tvarkoje, tik procesas du kartus lėtesnis. Su trąšų barstykle šis darbas atliekamas greičiau, bet tenka pridaryti vėžių.

Dobilus ūkininkai sėja į kviečius, kai jie jau būna paaugę. Tada sudygę dobilai būna nedideli. Jei peraugtų, būtų daug bėdos. Alfonsas prisimena atvejį, kai dobilams sudygus buvo labai sausa, ir jie išdžiūvo, o liucernos ne. Jos atsparesnės sausrai.

Anot ūkininkų, didelis atradimas buvo visų laukų dirvožemio tyrimas. „Reikia kalkinti. Viename lauko krašte poreikis yra 600 kg, kitame – 19 t į hektarą. Ko vertas mūsų darbas, jei nuspręsime skleisti po 5 t visame  lauke vienodai. Nepasidaręs žemės tyrimų, tu dirbi užrištomis akimis. Manyčiau, kad dirvožemio tyrimas turėtų būti „laisvanoriškai“ privalomas“, – patirtimi grįstas išvadas išsako Martynas.

Įdomu auginti nykstančius augalus

„Ūkininkavimas – netgi labai kūrybinis darbas“, – pripažįsta Martynas, žadantis pradėti auginti pradinio dauginimo motiejukus ir pripažįstantis, kad įdomu būtų auginti pavyzdžiui pievų ramunes ar kitus nykstančius augalus. Pakomentavus, kad jie ir taip auga, atsako: „Tuoj išnyks. Padauginti jų būtų įdomu“.

Alfonsas papildo sūnų: „Didžiausia piktžolė pas mus yra kviečiai. Jei lauką išdirbai, vis tiek išlenda“.

Ūkininkai pasakoja, kad buvo atvažiavę mokslininkai, bandantys mikroorganizmus. Pastarieji dabar labai madingi. Teigiama, kad dirvožemyje visi naudingi, išskyrus 3 proc. kenksmingų. „Jie nėra blogi, mums blogi, nes mažina  derlių, nors jie daro tvarką gamtoje. Kviečių laukas – nėra pusiausvyra, ir visi nuo grybų iki šernų bando tą pusiausvyrą atstatyti“, – samprotauja Martynas.

Tiesa, giminės istoriją menančioje Alfonso senelių sodyboje išskirtinis dėmesys skiriamas medžiams. Šalia augantis miškas išvaikščiotas. Alfonsas pasakoja apie kiekvieną iš miško parneštą ir sodyboje pasodintą medį, kurie miške dėl įvairių ligų ir kenkėjų nyksta, gailisi eglių, ypač pačios aukščiausios, kurią teko nupjauti, nes užpuolė žievėgraužis tipografas. Mini išskirtinius sodo medžius ir pasakoja jaudinantį įvykį, apie gandrus, gelbėjusius vienas kitą nuo atvažiuojančio traktoriaus. Taip pat nepamiršta sode gyvenančių bičių ir, žinoma, savos giminės istorijos, kurią mena šimtametis sodybos kluonas.

Kokia išskirtinė tėvo ir sūnaus Peckų ūkininkavimo filosofija, jų pasaulėžiūra – nuo iš praeities atėjusių vertybių iki išmanaus šiandienos ūkininkavimo.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Panašūs straipsniai:

„Štai aš siunčiu jus“ (Lk 10, 3) 14 eilinis sekmadienis

Seimo narys siūlo pasirūpinti sukčių aukomis

Ieškomi geriausi Lietuvos STEAM mokytojai – prasidėjo „Ateities kūrėjų 2025“ apdovanojimai

Baltarusų šnipas inicijuoja mainus: nori būti iškeistas į įkalintus lietuvius

Valstybės dienos renginiai Kaune

Ką manote apie naująją Rotušės aikštės dangą? Išsakykite savo nuomonę apklausoje

Sukčiai nesnaudžia: atranda vis naujas žmonių mulkinimo schemas

Jau greitai dirbtinis intelektas pats norės kalbėtis su jumis

D. Trumpas žada surengti mišrių kovos menų turnyrą prie Baltųjų rūmų

Skaitmeninis šlamštas telefone: štai kaip sumažinti netvarką

Uogų sezonas: kas stiprina organizmą, o kas – sukelia audrą pilve?

Vykstančių į Lenkiją laukia sustiprintos patikros: kontrolė bus vykdoma 13-oje vietų

Mirė Q. Tarantino filmų žvaigždė, aktorius M. Madsenas

Astronomai Saulės sistemoje aptiko dideliu greičiu skriejančią kometą

Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriui – nemalonumai: tarnybinis patikrinimas gali būti tik pradžia

Siūlo bausti P. Gražulį 10 tūkst. eurų bauda

Lietuva vertins branduolinės energetikos plėtros galimybes – Ignalinos atominė elektrinė prisidės ekspertiškai

Lietuvos zoologijos sodui – 87-eri: kartu su gamta, bendruomene ir ateities planais

Tomas Čyvas

Nuo Vilniaus iki pat Manilos nieko naujo (video)

Sklinda nevilties šauksmas: šuniukus gelbėjančiai įstaigai pačiai reikia gerų žmonių pagalbos

Premjerui G. Paluckui neramios dienos: prieš jį ir valdančiuosius rengiamas protestas

IX forto pėdsakas Miuncheno „Bayern“ istorijoje: Oto Alberto Byro šeimos likimas

Vasariška sporto fiesta Birštone: danguje varžysis karšto oro balionų oreiviai, žemėje – galiūnai

Ką daryti, jei stogo santvaros pradėjo girgždėti?

Ar „ChatGPT“ gali padėti SEO optimizacijai?

Sportas ir klimato realybė: kaip aplinkos pokyčiai formuoja naują sportinę kasdienybę

Indijos pilietis Kaune stos prieš teismą dėl galimo kanapių platinimo nepilnametėms

Kauno zoologijos sode nulūžusi šaka nukrito ant ledų pardavėjos

V. Matijošaičio sužalotas pėsčiasis išleistas gydytis, policija pradeda administracinę teiseną

Planas vasarai: gražiausi Europos miesteliai, kurie atrodo lyg iš pasakos

Laikas pasilepinti: vasariški kavos receptai

Kauno meras V. Matijošaitis partrenkė per pėsčiųjų perėją ėjusį vyrą

Po gaisro „Kauno švara“ tęsia veiklą

Kaune sprogo granata: atliekamas ikiteisminis tyrimas

Lietuvos sparčiai auga skaitmeninis verslas: lenkiame ES vidurkį

Liepos 1 d. – ekskursija, ženklinanti Antanui Poškai ir Matui Šalčiui skirtos kelionės pradžią Kaune

Tomas Čyvas

Nusipirkai automobilį? Neskubėk džiaugtis

Kaune iš vyro plėšikas atėmė 30 tūkst. eurų

Švedijos karalienės slaugos konkursą laimėjusi Jurgita: turime keisti požiūrį į pacientą

Kuri sporto šaka gali padėti prailginti gyvenimo trukmę?

Dirbtinis intelektas jau sėdi prie personalo atrankų stalo

„Čekutininkams“ palankios BK pataisos Seime įveikė svarstymo stadiją

Plėšimu ir neatsargiu gyvybės atėmimu kaltinamas I. Molotkovas: labai gailiuosi

Atvira ar įstiklinta? Kaip išsirinkti tinkamiausią verandos tipą savo namams

Vaikas ant keturračio: kaip jį išmokyti važiuoti ir užtikrinti saugumą?

Seimas linkęs leisti savivaldybėms rinkti rinkliavą už eismo ribojimus

Pareigūnų piketas: policininkai kvietė G. Palucką į ekipažą

A. Kandrotas-Celofanas paleistas į laisvę

Teismas sujungė nuomonės formuotojos S. Lipnės įmonės ir buvusios darbuotojos bylas

A. Klišonis: savivalda gali priimti tikslesnius sprendimus nei desovietizacijos komisija

Liberalai siūlo kandidatus pirmininko rinkimams: daugiausiai palaikymo sulaukia V. Čmilytė-Nielsen

„Western Union“ pastatą sprogdinęs jaunuolis nuteistas už J. Juškaitės ir B. Sabatauskaitės niekinimą

Aukščiausio lygio sportininkus parengusiems treneriams siūloma mokėti rentas

Būti žmogumi ir internete: kaip mokytis skaitmeninio pilietiškumo

Vaikų žaidimų aikštelės: kokie pavojai jose slypi?

Lenkija rengia meno vertybių išvežimo planus, jei Rusija užpultų

Laukia dar vienas protestas: pareigūnai reikalaus didesnių algų

Šauliai su Vokietijos brigados medikais dalyvavo pratybose „Elektrėnų skydas 2025“.

Vis dar nepasimoko: Kauno autoserviso vadovas ir darbuotojas nuteisti dėl atlyginimų išmokėjimo „vokeliuose“

Joninių renginiai Kaune

Skaitmeninio matomumo didinimas: ar verta rinktis marketingo agentūrą?

Prienų rajone nukrito sklandytuvas, du vyrai gydomi ligoninėje

Nuo pirmadienio vairuotojai susidurs su laikinais sunkumais: bus draudžiamas eismas Sargėnų estakada

JAV jungiasi į karą: sudavė triuškinantį smūgį Irano branduolinei infrastruktūrai

Kauno regiono forumas atskleidė ES investicijų galią

Pagaliau susiprotėjo: pasienyje dingus Rusijos piliečiui, sprendžiama, kaip sustiprinti tranzitinių traukinių kontrolę

Policija per Jonines rengs reidus ir tikrins vairuotojų blaivumą

Kaune pradedamos dar vieno tilto statybos: jungtis tarp Senamiesčio ir Vilijampolės pasitarnaus pėstiesiems ir dviratininkams

Dėl kapitalinio remonto laikinai keisis eismas Birželio 23-iosios gatvėje

Kad švenčių neaptemdytų nelaimė: ekspertų įžvalgos apie pavojingus dūmus

„AquaSpot“ vakarėlyje prie Kauno marių – garsenybės, dievinančios vandens bei saulės pramogas

Seimo narys K. Podolskis teigia nežinąs kaip jo kuro čekiai atsirado pas merą P. Isodą

Skrydis aplink Lietuvą: oreiviai kyla į pažintinę aviacijos kelionę

Ypatinga Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkinių vertybė – brg. gen. Kaziui Skučui dovanota dėžutė cigarams

Joninės su LRT: nuo šventinio koncerto Nidoje iki specialios filmų programos

Nepastebimas pavojus iškylos metu: kada padažai ir prieskoniai gali pakenkti sveikatai

Seimas nepritarė Laisvės gynėjų dienos įtraukimui į švenčių sąrašą

Buvusį Seimo narį T. V. Raskevičių „į laužą“ komentaru siuntęs vyras lieka išteisintas

Tomas Čyvas

STT, čekiukai ir niekdara

Vilties šventei artėjant

Pabėgimas į gamtą: ką pasiimti, kad žvejyba taptų malonumu, o ne iššūkiu?

Kauno teismas ėmėsi pacienčių slaptu filmavimu kaltinamo ginekologo V. Abraičio bylos

Etikos sargų prašys išsiaiškinti, kiek BK pataisas inicijavusių Seimo narių gali turėti interesų konfliktą

Kur rasti stilingų rūbų už prieinamą kainą?

Nosies korekcija vasarą: ar tai – geras metas operacijai?

Apie „Žalgirio“ sunkumus kalbėjęs L.Kleiza: Trinchieri rotacijas yra sunku suprasti

Saulė ir sveikata: kaip suderinti malonumą su saugumu

„Teka loftai“ – šiuolaikiška erdvė jūsų gyvenimui ar verslui

VRM ministras: rudenį bus skelbiamas antras etapas priedangoms savivaldybėse finansuoti

Ieškomas iš tranzitinio traukinio pabėgęs Rusijos pilietis

Pradėtas tyrimas dėl chuliganiškai besielgusio vairuotojo

COVID-19 testų byloje liudijęs S. Skvernelis: nesuprantu, ką L. Jaruševičienė veikia teisme

Kaip apsaugoti dvirates transporto priemones nuo ilgapirščių?

Norintiems pradėti verslą? Jums reikia žinoti 3 būtinus žingsnius

Kauno miesto savivaldybė apjungs dalį seniūnijų

Teismas atmetė kalinčio R. Kurlianskio ieškinį STT pareigūnui

Dėl L. Kasčiūno ir G. Liaudansko pasisakymų tyrimas nebus pradėtas

Kauno policijos reidai: 903 greičio viršijimo atvejai ir 7 neblaivūs vairuotojai

Perspėjimas tėvams: vaikų pornografijos ieškantys nusikaltėliai neretai savo aukas randa socialinėse paskyrose

Socialiniuose tinkluose plinta vaizdo klastotės

„Garbė Tėvui ir Sūnui, ir Šventajai Dvasiai” Švč. Trejybės sekmadienis

Birželio 15 d. – Švenčiausioji Trejybė

„Štai aš siunčiu jus“ (Lk 10, 3) 14 eilinis sekmadienis

2025-07-05

Seimo narys siūlo pasirūpinti sukčių aukomis

2025-07-05

Ieškomi geriausi Lietuvos STEAM mokytojai – prasidėjo „Ateities kūrėjų 2025“ apdovanojimai

2025-07-05

Baltarusų šnipas inicijuoja mainus: nori būti iškeistas į įkalintus lietuvius

2025-07-05

Valstybės dienos renginiai Kaune

2025-07-05

Ką manote apie naująją Rotušės aikštės dangą? Išsakykite savo nuomonę apklausoje

2025-07-05

Sukčiai nesnaudžia: atranda vis naujas žmonių mulkinimo schemas

2025-07-04

Jau greitai dirbtinis intelektas pats norės kalbėtis su jumis

2025-07-04

D. Trumpas žada surengti mišrių kovos menų turnyrą prie Baltųjų rūmų

2025-07-04

Skaitmeninis šlamštas telefone: štai kaip sumažinti netvarką

2025-07-04

Uogų sezonas: kas stiprina organizmą, o kas – sukelia audrą pilve?

2025-07-04

Vykstančių į Lenkiją laukia sustiprintos patikros: kontrolė bus vykdoma 13-oje vietų

2025-07-04

Mirė Q. Tarantino filmų žvaigždė, aktorius M. Madsenas

2025-07-03

Astronomai Saulės sistemoje aptiko dideliu greičiu skriejančią kometą

2025-07-03

Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriui – nemalonumai: tarnybinis patikrinimas gali būti tik pradžia

2025-07-03

Siūlo bausti P. Gražulį 10 tūkst. eurų bauda

2025-07-03

Lietuva vertins branduolinės energetikos plėtros galimybes – Ignalinos atominė elektrinė prisidės ekspertiškai

2025-07-02

Lietuvos zoologijos sodui – 87-eri: kartu su gamta, bendruomene ir ateities planais

2025-07-02
Tomas Čyvas

Nuo Vilniaus iki pat Manilos nieko naujo (video)

2025-07-02

Sklinda nevilties šauksmas: šuniukus gelbėjančiai įstaigai pačiai reikia gerų žmonių pagalbos

2025-07-02

Premjerui G. Paluckui neramios dienos: prieš jį ir valdančiuosius rengiamas protestas

2025-07-02

IX forto pėdsakas Miuncheno „Bayern“ istorijoje: Oto Alberto Byro šeimos likimas

2025-07-01

Vasariška sporto fiesta Birštone: danguje varžysis karšto oro balionų oreiviai, žemėje – galiūnai

2025-07-01

Ką daryti, jei stogo santvaros pradėjo girgždėti?

2025-07-01

Ar „ChatGPT“ gali padėti SEO optimizacijai?

2025-07-01

Sportas ir klimato realybė: kaip aplinkos pokyčiai formuoja naują sportinę kasdienybę

2025-07-01

Indijos pilietis Kaune stos prieš teismą dėl galimo kanapių platinimo nepilnametėms

2025-07-01

Kauno zoologijos sode nulūžusi šaka nukrito ant ledų pardavėjos

2025-07-01

V. Matijošaičio sužalotas pėsčiasis išleistas gydytis, policija pradeda administracinę teiseną

2025-07-01

Planas vasarai: gražiausi Europos miesteliai, kurie atrodo lyg iš pasakos

2025-06-30

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Kauniečiams kasdienės naujienos